Keresés

Részletes keresés

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2 órája 0 1 66259

Most iszom.

Tokaj nobilis barakonyi hárs 2016.

Az illata nem túl intenzív de kellemes.

A korty nem túl gyümölcsös de tartalmas haraphato.

Az egyensúly jó, a lecsenges kozepes.

Szívesen iszom de újra nem venném 5000 körüli áron.

Szintén karacsonyrol maradt második palack, mint a gyorgykovacs de micsoda különbség.

Ezt nem a füvem fogja meginni.-;)

Lassan kifogyok a bespajzolt palackokbol, jöhetnenek a tippjeitek, hogy mit próbálhatnek ki.

Szívesen venném az infot hogy nektek mi izlet a közelmúltban.

Meg van pár üveg sampany meg 1-2 spanyol vörös de az utóbbiakra majd térjünk vissza osszel!

A sampany.

1 hete végre felbontottuk az egyik Bruno paillardot.

Ünnepélyes pillanat, a torley tankpezsgokon szocializálódott családom végre sampanyt kóstolt (Most is ott dekkol a spájzban vagy 10 palack Törley ha születésnap névnap akkor csak jönnek és jönnek. Egy kicsit már unom őket lehet, hogy többségük már meg is rohadt a palackban-;)

Bruno paillard assemblage brut 2008.

Rengeteg apró és elegáns bubi intenzív hosszan tartó habzas.

Az illata fantasztikusan gyümölcsös, sokáig szaglasztam.-;)

Ízében az élesztőt brios jegyeken felül a legintenzívebb az alma, mintha a korty közepe tömény jó sávú almalé lenne, majd némi barack következik.

Az egyensúly jó a lecsenges hosszú.

Jó érzés cuppogni a végén.-;)

Szívesen ittuk nem sajnáltam érte azt 15 ezer körüli ft-t.

Nem a mindennapok itala, én magam tavaly szilveszterre spajzoltam belőle, premiere Grand cru francia webshopbol, de azután olyan náthás és beteg voltam szilveszterkor, hogy épkézláb szagloszervek nélkül  sajnáltam magamba ezt a drága italt.-;)

Azért egy Kreinbacher brut rose-nal lentebb nem adtam.-;)

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 3 órája 0 0 66258

10 évig erlelted?

Türelmes voltál, de úgy tűnik, hogy megérte.

Kellene valami jó borhuto, amelyben én is mernek ilyen hosszú ideig borokat eltartani.

Nem tudtok ajánlani valami jót?

Előzmény: lazaridi (66257)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 1 66257

Szentesi, héjon áztatott Zöldveltelini, 2007

Hát ez beérett. Sokáig volt kócos, aztán iható és most az egyik legjobb bor amit ittam. Testes, lekerekedett, szinte harapható. Ez egy erős 8 pont.

BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 1 66256

Nem tudom, hogy túrja-e :) Én ha nem lát senki akkor néha egy picit túrom. De én gyenge vagyok és esendő :D

Előzmény: dezso (66255)
dezso Creative Commons License 3 napja 0 0 66255

Te most azt mondtad, hogy shiraz2 turja az orrat? :D

Előzmény: BZoltan (66254)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 66254

Én a vizilovakkal vagyok :) A sok gyengeségem közül az egyik az, hogy meglehetősen hiú vagyok. Ha valaki szereti borainkat és jól bánik velük, ne adj isten dícséri és kínálja azt másoknak akkor én elgyengülök és hajlamos vagyok az illetőt alapvetően pozitívan látni. Akkor is ha amúgy az illető túrja az orrát vagy más rossz szokása van. Ahogy önkéntelenül is morcos leszek ha valaki bántja a borainkat vagy nem adja meg azoknak a megfelelő figyelmet, pedig lenne erre lehetősége.

A 15-ös Furmint... ja, a francba. Az valahogy mindig kimarad. Olyan sok nincs is már belőle... sajnos. Pedig igény volna rá.

Előzmény: shiraz2 (66252)
dezso Creative Commons License 3 napja 0 1 66253

Besetaltal a csapdamba.

RABOK LEGYÜNK VAGY SZABADOK? – Utóbbi időben több politikus is elmélkedett arról, hogy egy (azaz egy) hajóban evezünk, és így tovább, nyitottan, toleránsan, vélhetően liberálisan. Angyalkáim! Nó hajó: csolnak. Aki hajóban evez, annak gályarab a neve.

http://dia.pool.pim.hu/html/muvek/ESTERHAZY/esterhazy00087/esterhazy00095/esterhazy00095.html

Előzmény: BZoltan (66251)
shiraz2 Creative Commons License 3 napja 0 0 66252

Az természetesen a Te döntésed hogy kivel evezel egy hajóban :) én a 2015-ös Furmintodat szeretném egyszer a hajómban látni, hogy megkóstlhassam palackozott formában :))

Előzmény: BZoltan (66251)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 66251

Biztos vannak amikre rosszul emlékszem :) De a lényeg az az, hogy alapvetően egy hajóban evezünk és a legfontosabb értékrendjeink közösek.

Előzmény: shiraz2 (66250)
shiraz2 Creative Commons License 4 napja 0 0 66250

Ez a Te emlékezeted szerinti történelem :) és ez így van jól.

Előzmény: BZoltan (66249)
BZoltan Creative Commons License 4 napja 0 0 66249

Ez inkább retrospektív refelxió volt. Hidd el nálam jobban senki nem kívánja, hogy ne legyen igazam.

Mint azt tudod mi 2007 óta, immáron 11 éve vagyunk jelen a piacon. Akkor a Kovács Antival kezdtünk el dolgozni a Zwack Borválogatás keretében. Akkoriban annak a csapatnak a gerincét  Losonci Bálint, Ráspi meg hasonló arcok adták.

Már akkor is és ott is az volt a fő rendező elv, hogy olyan borászatok borait tolják akik alapvetően természetes/kézműves/egyedi/tiszta/hiteles/stb. vonalon mozognak.

Lényegében ezzel egy időben (talán egy évvel korábban 2006-ban) indult a Terroir Club és ekkortájt kezdett el a Szentesi József is megjelenni. Plusz ő felkarolt pár olyan borászatot mint a Scheller és az Orsolya és amolyan kényszerből kereskedő is lett és ez futotta ki magát az Artizán borkereskedéssé.

A Kovács Anti közben 2011-ben önálló útra lépett a Pinceáron.hu webshoppal és a Zwack-ot tovább vitte a Toronyi Zsuzsa meg a Szitynyai Zalán.

Persze mindegyikőtöknek megvolt az előzménye, mindenki jött valahonnan. De a lényeg az az, hogy 2005-2008 között nagyjából ez a három kereskedés robbant be a köztudatba... ha megengedően fogalmazok akkor is nagyjából azonos értékrend mentén. Alapvetően az egyedi, hiteles, természetes, tiszta bortermelési filozófia mentén gondolkodik mindegyik. Nyilván kisebb vagy nagyobb elétéréssel, különbséggel.

Én szívesebben látom a közös értékeket mint a trviliálisan létező különbségeket.

Előzmény: shiraz2 (66248)
shiraz2 Creative Commons License 4 napja 0 0 66248

érdekes tulajdonság benned, hogy előre megmondod mit fog a másik fél válaszolni. így nehéz beszélgetni.

Előzmény: BZoltan (66247)
BZoltan Creative Commons License 4 napja 0 0 66247

Pinceáron-Artizán-TC

Tudom :) ti nem, meg csak a másik kettő. De hidd el, hogy ők pontosan és szó szerint ugyanezt mondják.

Én meg úgy vagyok ezzel mint a szülő a veszekedő gyerekeit hallgatva. Nem tudom kinek van igaza, nem is igazán érdekel, semmiképpen nem akarok döntőbíró szerepben tetszelegni, egyszerűen azt szeretném ha abbahagynák és szépen játszanának együtt a közös játékaikkal a közös homokozóban.

Az ostor egyébként mindig a termelőn csattan. Mert én kapom meg félévente egyszer valakitől, hogy miért állok szóba ezzel meg azzal, hiszen hát az milyen ember már. Én meg állok mint a veszekedő szülők gyerekei... hogy én csak azt szeretném ha képviselnék a borainkat és hogy minél egyszerűbben és hatékonyabban jusson el a fogyasztóhoz a bor amit oda szánunk.

Nekem személy szerint mindhárom kereskedővel kapcsolatban megvan az okom, hogy lojális legyek. Mindegyiknek köszönhetek valami olyan fontos dolgot és mindegyik képvisel olyan értékeket amiknek köszönhetem, hogy ott tartunk ahol tartunk.

Előzmény: shiraz2 (66246)
shiraz2 Creative Commons License 5 napja 0 0 66246

melyik az a 3?

Előzmény: BZoltan (66233)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66245

A savval egy közepesen szar borász is azt csinál amit akar. A sav az pótolható, csökkenthető, cserélhető minden különösebb gond nélkül. Már ha van ilyenhez gusztusa a borásznak. Az nyílt titok, hogy savas években a legtöbben őrülten csökkentik a savat és gyenge savú évben pedig az igényesebbek tejsavval, az egyszerűbbekpedig borkősavval, citromsavval pótolnak.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66241)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja 0 0 66244

Pedig ezt kellett volna érezném.

Mézes illat vajas korty, fehér húsú gyümölcsök.

https://www.bortarsasag.hu/hu/bor/magyar/somlo/gyorgykovacs_nagy-somloi_harslevelu_2015

Persze.-;)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66241)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66243

Igen, ez több oldalas papír doksi aminek biztos, hogy van egy digitális verziója  BT-nek. Elvileg nem szabadna húzni a pofáját a kereskedőnek ha egy fogyasztó elkéri ezt a papírt.

A legérdekesebb az a 2014-es és 2015-ös mennyiségek mert azok árulkodhatnak az esetleges évjáratházasításról.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66242)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja 0 0 66242

És ezek is ott vannak a Nébih engedelyen?

Ha érdekes lehet akkor majd rakerdezek.

Előzmény: BZoltan (66239)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja 0 0 66241

Ha éretlenul szüreteltek le a szollot akkor meg gondolom magasabbnak kéne lennie a savtartalomnak.

Jól gondolom?

Mert ennek semmi íze se bűze (illata) nem volt a "savizen" kivul.

És karácsonykor ugyanez volt, a családom nagy "megelegedesere".

Rendeltem jó bort karácsonyra, úgy ajánlottak.-;)

Előzmény: BZoltan (66240)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66240

A mi 2015-ös hársunknak 6.4g/l tritrálható savtartalma volt 13g/l maradékcukorral 24.4g/l cukormentes extrakttal és 12.77vv% alkohollal.

Az az 5.5g/l sav innen nézve tényleg kevésnek tűnik. 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66238)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66239

A tárolás során nem lesz maró savú egy bor.

A Nébih forgalomba hozatali engedélyről a titrálható savon túl a Ph és a tétel mennyisége érdekes. Különösen a 2014-es és a 2015-ös évjáratok mindegyikéből.

Egy 15-ös bornak a maró savait esetleg egy kármentő évjáratházasítás is eredményezheti.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66238)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja 0 0 66238

A Nébih engedelyn szerint 5,5 a titralhato savtartalom.

Ami igazán nem mondható soknak, írjak.

A tárolás során felléphetnek borhibak.

A maró saverzetet milyen borhiba okozza?Mas íz és illat nem beazonosítható.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66237)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja 0 0 66237

Írtam nekik.

Ha válaszolnak akkor majd közzé teszem.Engem is érdekel, hogy mi volt ez a pusztulat.

Előzmény: BZoltan (66236)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66236

Pedig az nem egy savbomba évjárat volt. Pusztán szakmai szempontból engem érdekelne a 2015 és 2014 évjáratok mennyiségei. A Nébih engedélyen ez rajta van, az törvényileg meg megvan  BT-nek.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66235)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 5 napja 0 0 66235

2015.

Előzmény: BZoltan (66234)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66234

Hanyas volt az a hárs?

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66232)
BZoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 66233

Nagy divat már régóta Kovács Antit ekézni. Pedig jó lenne egyfajta nemzeti minimumként megegyezni abban, hogy aki magyar kistermelők boraival foglalkozik az mindenképpen kultúrmissziót visz.

Budapesten van három nemBT/nemVeritas kereskedő akik alapvetően ugyanazon értékrendű termelők boraival foglalkoznak. Nem tudom, hogy komikus vagy szánlamas, de mindenképpen szomorú, hogy a borok eladása melletti fő tevékenysége ennek a három cégnek az a másik kettő folyamatos ekézése.

Mindhárom cég szent meggyőződéssel mondja a másikról, hogy :

- dejszen nekik szar boraik is vannak
- hádekérem szóbaállnak azzal a nímad csaló borásszal

- fúrnak minket az ügyfeleinknél.

Ezt így szó szerint hallottam már mindhárom cég képviselőitől. Mindegyiktől... többször.

Nyilván  egyik sem tökéletes (kivéve az akivel éppen erről beszélünk) és nyilván van olyan értékrend és ízés ami alapján mindegyik portfóliójában vannak vitatható borok.

Előzmény: kifli (66231)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 6 napja -1 0 66232

Volt még karacsonyrol egy palack Györgykovács hárslevelű.Eddig tartogattam hátha kerekedtek a savak.-;)

Se íze se bűze csak sav.

Vajon savra szuretelhettek?

Ha igen akkor jó munkát végeztek.

Lefolyoerett bort alkottak, 6 ezerért árulták.

Az imént ittam, asztaqrva élmény volt.-;)

2 decit bírtam leengedn a torkomon, többet nem.

Nem vagyok én egy allat, akkor voltam amikor megvettem belőle 2 palackkal

Vajon elsargul-e reggelre a fuvem?

Biztos nagy spiler volt a bacsi  (állítólag  most a csúcson  befejezi) de szépen megfogja a Takler kezét és dudoraszva elhúz balfelen a bánatos...

Van még neki olaszrizlingje a BT-nel, a harslevelut gondolom már elkapkodták.

Az is 6000. Minden 6000.

Ocaaa mondja a kínai bufes.-;)

6000nel rosszabbat nem tud a manyusz. No nem olcsók a savak.

És ha már az imént odapillantottam akkor nagy elégedettséggel töltött el a tudat, hogy végre elobujtak a sauska villányi vorosei, tehát akár vehetek is belőlük.

Valszeg megoldódott az univerzum rejtélye, hogy mi köze kiskorosnek villanyhoz vagy ilyesmi egyéb.

Erre a pillanatra vártam.

Mint mókus az erdőtüzre, már csak ez hiányzott.

Most akciós, vegyetek!-;

Annyi itt a majkeldzsekszon, mint a rossebb.

kifli Creative Commons License 6 napja 0 0 66231

azért ez a koviari kurva nagy műmájer

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (66225)
BZoltan Creative Commons License 6 napja 0 0 66230

Akkor éppen itt voltunk teljes létszámmal :)

Előzmény: naivkezdo (66229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!