Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 28 órája 0 1 65963

0.4 hektáron teljesen reális a 15 hektó hozam.

Keress meg egy helyi szőlősgazdát, beszélgess el vele és olvasd el az elejétől fogva a http://szolo.blog.hu blog minden posztját.

Ja és készülj fel lelkileg arra, hogy sok idődbe és még több pénzedbe fog kerülni :) De sok örömet is fog adni.

Előzmény: GoZoltan (65962)
GoZoltan Creative Commons License 28 órája 0 0 65962

Udvozlet mindenkinek!En segitseget es tanacsot szeretnek kerni.Hozza jutottam 4000 nm2 szolloshoz.

Sajnos nem ertek hozza semmit.Szeretnem megtanulni .Most 15 hl bort termelnek rajta kivancsi vagyok ,hogy ez valos lehet?Es kit tud nekem ajanlani szakmai konyver.Elorre is koszonom

BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 65961

Nem hiszem, hogy a G&M finanszírozása az függött volna attól, hogy milyen cikkek jelennek meg a weboldalon vagy milyen értékeléseket írnak éttermekről, borászatokról.

Szerintem már 10-15 éve is kevés volt pusztán jó bort csinálni. Akkor is kellettek kapcsolatok, kommunikációs technika, arculat, üzenet, stílus és még pár fontos dolog ahhoz, hogy egyáltalán észrevegyék a meghatározóbb véleményformálók. De akkoriban még volt 6-8 online boros portál, blog amiknek lehetett dobni egy email-t, hogy jöjjenek el egy-egy bemutatóra. Sőt ha sikerült egy blogger klubba bepaszírozni egy mintát akkor hamarosan ott volt a bor és a borászat híre többezer borbarát előtt.

Én például a Lajos 2005-ös hársát és 2006-os sauvignon blanc-ját egy ilyen "klubban" kóstoltam.

Persze, nyilván működik a dolog a kereskedői csatornákon és a borbárok meg vinotékák pultjai előtt is. De ugye az is köztudott, hogy manapság ezek a csatornák aztán végképp nem függetlenek. A minap is szembejött velem egy boros vlog videó, Somló témában... és szépen meg is néztem a BT Somlói kínálatát. LOL.

Röviden, nagyon nagy szükség lenne akár elfogult, de mégis független borsajtóra. Ezt itt is ezerszer megbeszéltük. És most a Művalkesz újabb költözése semmiképpen nem előrelépés, hanem inkább kockázat.

Előzmény: shiraz2 (65960)
shiraz2 Creative Commons License 1 napja 0 0 65960

ezek szerint a GM függő dolog volt?

szerintem ha valaki jó bort csinál akkor meg is fogja kapni érte az elismerést.

az pedig hogy milyen környezetben élünk és dolgozunk,  nagy részben rajtunk múlik. független visszajelzésekre szükség van és meg is lehet találni az ilyen fórumokat.

Előzmény: BZoltan (65955)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 65959

A Borászok Barátja díjat Caroline Gilby MW kapta... 

GigaLOL :)  

Szánalom a köbön...

BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 65958

Nem hinném, hogy eltűnnének. A Csaba elég régi motoros és látott már pár változást. Én arra vagyok kiváncsi, hogy egy ilyen változás tud-e ébresztő lenni nekik. Persze nagyon csodálkoznék ha Octopus hiretelen elkezdene olyan témákról írni ami rajta és egy tucat haverján kívül mást is érdekel.

Előzmény: kifli (65956)
kifli Creative Commons License 2 napja 0 0 65957

de remélem nem

Előzmény: kifli (65956)
kifli Creative Commons License 2 napja 0 0 65956

hiányozni fognak, ha eltűnnek nyomtalanul. de nem remélem. 

Előzmény: BZoltan (65955)
BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 65955

Egyet azért nem értek veled ebben a kérdésben.

Egy függő dolog leesik és összetöri magát ha a függő szálat elvágod. Ilyen értelemben MBT független, de elfogult. Ami a szemére vethető az az, hogy ezen elfogultságát nem vállalja.

A fő kérdés, hogy akkor most jobb lesz a G&M nélkül? Szerintem nem, sőt.

Lényegében nincsen Magyarországon érdemi mérce és kritika a gasztro és bor fronton. Beállt a vadkapitalizmus és a kilóra megvehető marketing. Eddig tartott a kegyelmi időszak amikor teljesítménnnyel és minőséggel ki lehetett tűnni. De egyre inkább szűkül ez a tér.

Én inkább elfogadnék tíz elfogult MBT-t mint azt ami előttünk áll...

Nem lennék mostanában kezdő magyar borászat vagy étterem. Mert sok segget kell kinyalni, sok cipőre kell rátérdelni és sok pénzt kell kifizetni ahhoz, hogy bárki "észrevegye" a teljesítményt.

Még tíz évvel ezelőtt is elég volt pár jó bort palackozni majd jó áron a fogyasztók asztalára tenni és ezért meg is kapta a termelő a méltányos elismerést. Manapság erre más esély sincsen.

Előzmény: shiraz2 (65954)
shiraz2 Creative Commons License 3 napja 0 0 65954

örülök, hogy végük egyetértettél :)

Előzmény: BZoltan (65953)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 65953

Panírozni függetlenül panírozott, sőt szerintem a hagymát is függetlenül pucolta.

A függetlenséget sokan összekeverik az elvtelenséggel. MBT-nek vannak elvei, van víziója a gasztronómiáról és a magyar konyháról. De sem reklámért, sem nokiásdobozért nem térdelt rá senki cipőjére. Voltak és vannak kedvencei, ha ez szerinted függőség akkor nem, volt független.

Viszont most egyel kevesebb gasztro médium és portál lesz ami nagyon nem frankó. Mert a bűvös szakács messze a legjobb és legigényesebb szakmai fórum.

Előzmény: shiraz2 (65952)
shiraz2 Creative Commons License 3 napja 0 0 65952

függetleeeen? MBT? naneeee

Előzmény: BZoltan (65939)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 65951

Nagyon ritka az, hogy bárki 10+ éven át folyamatosan talál motivációt egy társadalmi munkához.

Iyen speciális területen egy blogger csapatnak folyamatosan keresnie kell az utánpótlást. A művalkesz látványosan nem foglalkozik ezzel a kérdéssel már sok-sok éve. Egyszer dumáltam erről a Csabával. Szerintem megértette a lényeget, de neki ehhez nem volt motivációja.

Ha egy szakmai blogot éveken át jó minőségű tartalommal akarsz tolni, akkor elkerülhetetlen feladat az, hogy egy aktív és élő közösséget építsél. Ez a topik is ezt csinálta a maga organikus módján.

Egy blog gazdának találkozókat kell szervezni, meg kell szólítani az olvasókat. Egy jó blog mindig provokál egy kicsit, hozzászólásra, kommentelésre készteti az olvasókat és támogatja őket abban, hogy eszmét cseréljenek. Ezekben a témákban a művalkesz semmit nem csinált.

Ezer meg egy kézenfekvő ötlet lenne, akár közös borkóstolók az olvasókkal, vagy vendégírások kérése az olvasóktól, de akár boros rendezvényeken megjelenés.

Előzmény: kifli (65950)
kifli Creative Commons License 3 napja 0 0 65950

nem tudott megÚjulni

Előzmény: BZoltan (65948)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 65949

Igen, ezért volt a nagy csönd. Reméljük, hogy jó helyre költöznek.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (65945)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 65948

Hát a művalkesz nem igazán újított sokat ahhoz képest amit tíz éve csinált. Pár szerző írta a posztokat, de ez sajnos kevés volt.

Előzmény: kifli (65942)
BZoltan Creative Commons License 3 napja 0 0 65947

Emlékszem erre a hírre, de én abból akkor is azt vettem le, hogy a magyar print az integrálódik egy regionális kiadványba és a magyar gaultmillau.hu oldal viszont tovább üzemel. A cikkben azt is írták, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek a közösségi médiás megjelenésekre.

Hát speciel szerintem ezen utóbbi hatalmas fiaskó lett, ha egyáltalán nekiálltak.

Előzmény: elzee (65941)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 4 napja 0 0 65946

A borrajongo blogon is volt kb 1 hét szünet, az is szokatlan volt.

D ma végre jelentkeztek egy tartalmas poszttal.

http://borrajongo.blog.hu/2018/04/19/husveti_bor_ulas_ok

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (65945)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 4 napja 0 0 65945

Akkor ezért nincs újabb poszt?

És hova költöznek?

Jocó0423 Creative Commons License 4 napja 0 0 65944

Méé? Azok dolgoznak?

Előzmény: kifli (65943)
kifli Creative Commons License 4 napja 0 0 65943

olyan ez, mint a politika

Előzmény: kifli (65942)
kifli Creative Commons License 4 napja 0 0 65942

teccettek volna dolgozni

elzee Creative Commons License 4 napja 0 0 65941
dezso Creative Commons License 4 napja 0 0 65940

Biztos rosszul keresem, de nem talalom a hirt.  Tudsz adni egy linket?

BZoltan Creative Commons License 4 napja 0 0 65939

Most írta a sajtó, hogy a G&M lehúzza a rolót. Ami nagyon gáz...egyel kevesebb független gasztro kiadvány lesz idéntől. Ja és a Művalkesz is költözik.

shiraz2 Creative Commons License 6 napja 0 0 65938

szép termés

Előzmény: loading (65936)
joskabacsi Creative Commons License 2018.04.16 0 0 65937

Kékfrankosra szombaton jön valaki?

loading Creative Commons License 2018.04.16 0 0 65936

Napi lefolyó:

• Nagygombos pincészet vörös cuvée 2013: illatában használt pelenka kuka, ízben majdnem hasonló.
  • Canter pincészet Magnus Cabernet Sauvignon 2015 (4909-es palack): kicsit animális illat, ízben citrompótlóval mixelt cabernet sauvignon,
  • Simon pincészet kékfrankos 2014: igazi kocsmai kékfrankos, a fentiekhez képest (ez nyílt az előző kettő után) persze jobb, már megiható, de élvezetben semmilyen.

Ezenkívül a 2015-ös Heimann kékfrankos (alap), nehezen iható (nem emlékszem már pontos ízhatásra, de azonnali kiöntés lett belőle). Valamint Fáncsi hegyi pince Kötcsei Merlot (2013), amely savanyúan rossz ízű volt.

Ez az elmúlt 3 nap "termése". Mind ajándék bor volt (lehet nem kedvelnek bennünket az ajándékozók).

BZoltan Creative Commons License 2018.04.15 0 0 65935

Az irigykedésnek nem, de annak, hogy ilyen borokat kóstolhattam annak nagyon. 15 ezer forintból meg tudtam kóstolni 8 olyan bort ami amúgy 100 ezerbe kerülne. Nagy frankóság az ilyen közösségi borkóstolás.

Előzmény: Z-vitamin (65934)
Z-vitamin Creative Commons License 2018.04.14 0 0 65934

Jó. Akkor most mi meg irigykedünk. Örülsz? :)

Előzmény: BZoltan (65933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!