Keresés

Részletes keresés

shiraz Creative Commons License 2010.01.28 0 0 46815
csite
borkedvelő+1
shiraz (helyszínt tudok felajánlani)
Előzmény: csite (46814)
csite Creative Commons License 2010.01.28 0 0 46814
bor_kedvelő+1
csite
Előzmény: bor_kedvelő (46813)
bor_kedvelő Creative Commons License 2010.01.28 0 0 46813

na, akkor kinek lenne kedve az Huet-Királyudvar rangadóhoz???

 

bor_kedvelő+1

vörös_fehér Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46812
az öcsi is 08-as, és szerintem mindenképpen az. főleg mert már igencsak elfogyóban van.
Előzmény: Tybald_ (46811)
Tybald_ Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46811

Ha már Szentesi József: Nadapi "A" Cuvée '08 vagy Nadapi Rajnai "Öcsi" '07?:)

drbarta Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46810

Azt a kis diszkrét vaniliásságot agyonnyomták a gyümölcsök. Véletlen se említeném egy lapon ezt a famennyiséget pl. St.Andrea, Monarchia(KNW), Sauska chardonnay-kal.

Kiegészítésképp: az hogy nem tipikus riesling még az is nehezen állapítható meg. Ez akkor igaz ha a németet és osztrákot tekintjük  tipikusnak. A hazai rajnaik krémje közül (Bussay, Légli...)jónéhánynak vannak hasonlóan inkább trópusibb gyümölcsökre hajazó aromái, mintsem hűvesebb citrusosabb.

Az hogy milyen a rajnai rizling Magyarországon még nincs annnyira letisztulva...

 

Kiváncsi vagyok egyébként mely tételek voltak még a sorban?

Előzmény: thekeymaker (46807)
BZoltan Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46809
Ha te szóltál be elsőnek akkor te indítottad el a sezlonyrugó-effektust :)

Nem tudom, de majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy nincsenek palack variációk.

Szerintem te a fásságnak tudtál be egy szimplán más ízt (például az eléggé egyedi fűszeres, a medvecukorra emlékeztető édesgyökér ízét). Képtelenségnek tartom, hogy ez a tétel olyan fás legyen mint aminek te érezted, de nyilván lehet egészen más a te fa érzékenységed mint mondjuk nekem. Pedig én nagyon allergiás vagyok a túlzott fára.

Az is igaz, hogy Szentesi József más hordót használ mint amit sokan megszoktunk. A Stockinger hordó meglehetősen prémium kategóriás holmi, másodtöltésben egy ilyen 1200 literes hordó nem igazán az agresszív fásságáról híres, mivel az egyik lényege ennek a hordótípusnak a visszafogott fásság.

Én a legnagyobb tisztelettel és borbarátilag azt javaslom, hogy próbálj rá erre a borra még egyszer.
Előzmény: thekeymaker (46806)
lazaridi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46808
Bocsanat. En arra akartam valaszolni, hogy a voros Cuncubina nincs olyan jo mint a feher a most kaphatoak kozul.
Előzmény: drbarta (46805)
thekeymaker Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46807
végre egy nem elütő vélemény, tehát a fát te is érezted. Nekem ez már nem finom fűszerezés volt, ettől erősebben a tölgyet ritkán érzem, az erősen hordózott újvilági chardonnay-kban (pl Montes Alpha) sem feltétlen, túl sokat adott hozzá az illathoz, és szvsz egy rajnaira jobban ráül, mint egy vastag chardonnay-ra. Ahol finoman fűszerez a hordó, az mondjuk egy Domaine Sauzet Puligny Montrachet Champ-Canet...

Ha már a Loew-et emlegetitek, nálam egyébként az nyerte a vakkóstolót, határozott 7 ponttal. Bár korábban egy másik palack kevésbé teljeseitett jól, mintha lenne némi szórás...
Előzmény: drbarta (46803)
thekeymaker Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46806
létezik, hogy több töltés volt, vagy más ok miatt lehetséges "palackvariáció"?

Nem az általad leirt dolog történt, ilyesmi legfeljebb akkor befolyásol, ha nem tudom megfejteni az illatot, és úgy szól be valaki. Talán én szóltam be elsőnek, hogy fa, első szippantásra, szóval nem a sezlonyrugó-effektusról van szó :)
Előzmény: BZoltan (46800)
drbarta Creative Commons License 2010.01.27 0 0 46805
milyen nincs?
Előzmény: lazaridi (46804)
lazaridi Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46804
Nincs olyan.
drbarta Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46803

TheKeymaker, Dagattos!

 

Tényleg nem tipikus rizling a Bátyus, főleg, ha németekkel hasonlítjuk össze.

A fa valóban mintegy finom fűszerezésként tényleg jelen volt, de szerintem hozzáadott a borhoz és véletlenül se beszélnék agyonbarrikolásról. 

Ha a fa érintésnyi jelenléte ennyire nemkívánatos, akkor kizárólag reduktív borokat kéne inni.

Ami viszont szenzációs volt, hogy a legmagasabb iskolába tartozó savakat éreztük benne, olyat amilyet Szepsy és Demeter legszebb boraiban lehet csak, és nem ilyen árfekvésben.

A német rieslingek metszően tiszta karakterét , a karcsú test melletti aromagazdagságát kár keresni, ha ezt akarom hazai rieslingben viszontlátni, akkor csalódottan kereshetem egész életemben.

Viszont a Szentesi-rajnaira jellemző koncentrációt, meleg gyümölcsösséget és az ezt megzabolázó  bizsergetően-lüktető-mindentkitöltő savjelleget meg hiába próbálnánk keresni akármilyen külföldi rieslingben.

 

Tybald

 

Szerintem ezek közül a Nobilis Barakonyi 2008-at mindenképp nézd meg!

A Loew Riesling szép, Nálam 2 alkalommal 6p volt, egyszer elérte a 7-et. Érdekes, én azt is szoktam nézni külföldi rislingben, hogy másnap, amikor megszűni a szénsavasság mit mutat a bor. És a Loew másnap vékonka volt és jellegtelen, lendületét elvitte a co2. Ennek ellenére érdemes megnézni, csak ne maradjon belőle másnapra.

pinotnoir777 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46802
Még Borbarát-íróként ha jól emlékszem adtam borára három csillagot is, ami azért a tízes skálán messze lenne a 8-tól.
Szóval kötelező 8 vagy akárhány pontról szó sincs, bár az tény, hogy ha kiemelkedő egy termőhely, és valóban nagyon alapos és szigorú a szőlészeti munka és utána nincs semmi elrontva, akkor nagy eséllyel kimagasló lesz az átlagminőség, nem csak egy-egy tétel "sül el". Bárki soroljon még föl pincéket ahol az alapborok max. 2 kilós tőketerheléssel készülnek, a szelektáltak meg 30-50 dekással. Szerintem nem lenne túl hosszú egy ilyen lista...
Előzmény: thekeymaker (46799)
BZoltan Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46801
Nekem ilyen érzésem nincs... senkinek nem indul a bora 8 pontról, legyen akármilyen jó fej a termelő és legyen akármilyen követendő a termelési módszer.
Előzmény: thekeymaker (46799)
BZoltan Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46800
Nézd, én kóstoltam ezt a bort párszor és soha egyetlen alkalommal eszembe sem jutott, hogy fás lenne. Soha senkitől nem is hallottam ezt a kritikát.

A legnagyobb tisztelettel és barátsággal elmondom, hogy szerintem mi történt... fordult már elő velem is ilyen.

Társaságban kóstoljuk a bort, pörgetünk, szimatolunk, kóstolgatunk, nézzük a plafont összeszűkült szemmel, hümmögünk és szálazzunk fejben a bort ezerrel. Egyszer csak valaki bemondja, hogy sezlonyrugó! Bakker, tényleg, sezonyrugó... most, hogy jgy mondod tényleg sezlonyrugó. Két perc múlva már mindenki érzi a sezlonyrugót. Sőt ha az eredeti bekiáltó még egy határozott kiállású és a társaságban megbecsülésnek örvendő véleményformáló akkor már meg sem kérdőjelezi senki a dolgot... innentől már csak az a kérdés, hogy a sezlonyrugó az jó avagy rossz.

Az ember már csak ilyen, ez nem rossz tulajdonság avagy hiba. Ez egy teljesen természetes dolog. Haveri körben néha poénból teljesen kitalált dologgal be is szoktuk egymást ugratni :) Jót lehet derülni amikor kiderül, hogy poén, de pont ezek tanítottak engem meg arra, hogy óvatos legyek a beszólásokkal.

Szerintem nem fás volt az a bor hanem nagyon más mint a többi és a különbséget ti valamiért fássággal azonosítottátok.
Előzmény: thekeymaker (46798)
thekeymaker Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46799
ha az a bor nem volt fás, akkor semmi. Néha olyan érzésem van, hogy a termelő borait csak dicsérni szabad, és minden bora kötelezően 8 pontról indul...
Előzmény: pinotnoir777 (46786)
thekeymaker Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46798
a tölgy nekem atipikus benne. És erős. Rajnai rizling vakkóstolón, kb 2 órás szellőzéssel, osztrák, német stb borok között érkezett, mindenki felkapta a fejét, hogy ez akkor most valami kakukktojás vagy hogy?

Más bajom nincs vele, komoly anyag, igen jó bor így is, de nekem a fa mindenképp negativum, és a legjobbak közé semmiképp nem emelném emiatt.
Előzmény: BZoltan (46778)
pinotnoir777 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46797
Bocs, ne törődj velem. Csak egy szektás vagyok, megszöktem a lipótról és belógtam egy netcaféba amúgy szimpatikus borászok imidzsét rombolni, őket sújtani szűklátókörű buta fanatikus hozzászólásaimmal:)

De az is lehet hogy egy beépített ügynök vagyok az antiszektásoktól:)

Szóval elnézést, biztos mégis fás az a bor.
Előzmény: dagattos (46792)
bor_kedvelő Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46796
nincs, nem rossz bor, egy tisztességes, gyümölcsös vörös, de a fehér egy kategóriával erősebb!
Előzmény: Tybald_ (46790)
bor_kedvelő Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46795

köszi, nagy szükségünk van a tanácsaidra...:-)

ezért kár idejárni...

Előzmény: dagattos (46792)
BZoltan Creative Commons License 2010.01.26 0 0 46794
Ugye tudod, hogy a zárójelben leírt mondatod az nem kicsit gáz? Szerintem például senki nem utál meg egy termelőt pusztán azért mert te dicsérő szavakat írsz róla.
Előzmény: dagattos (46792)
vörös_fehér Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46793
én elsősorban Loew Riesling 07-et (nálam masszív hét, majdnem nyolc pont), Losonci Megteszit és Barakonyi furmintot.
Előzmény: Tybald_ (46789)
dagattos Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46792

Köszönjük a kóstolási útmutatót.

 

Ismételd meg még kétszer.

 

(Amúgy a termelővel semmi bajom, a borait jónak tartom, szeretem. Ezt azért fontos hangsúlyozni, nem szabad, hogy szűklátókörű, fanatikus rajongók butasága az egyébként szimpatikus borászt sújtsa.) 

 

Előzmény: pinotnoir777 (46786)
BZoltan Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46791
Én ezeket választanám:
Bussay Tramini 2007
Losonci Bálint Megteszi 2008

Nekem eddig egyik Kerkaborum sem jött igazán be.
Előzmény: Tybald_ (46789)
Tybald_ Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46790
Még valami: Concubina Vörös '06 van olyan jó mint a fehér testvére?
Tybald_ Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46789

Sziasztok!

 

Kezdjük a beugróval:)

 

Borműhely Szekszárd - De facto '06(?): Az ilyen vörösökért szeretem Szekszárdot! Könnyed, mégse vékony, komplex, de nem tömény. Kis csoki, erdemi gyümölcsök, pici bőr, és középhoszú lecsengés 6,5p

 

Villa Márika - Cuvée '08: Jólsikerült olasz-szürkebarát-muskotály házasítás. Érzésem szerint volt benne gy minimális maradékcukor is. Ízben az olaszt szépen kiegészíti a másik két fajta, a bazalt és a hordó is hozzátesz az összképhez. 6p

 

Aztán már megint a döntésképtelenség: Ezek közül ki mit választana (radovin 20%-os akció:) )

 

Gál Lajos Egerszóláti Olaszrizling 2008

Gál Lajos Egri Bikavér 2006

Gál Lajos Pinot Noir 2006

Domaine Loew Riesling 2007

Domaine Loew Sylvaner Vérité 2007

Bussay Rajnai Rizling 2008

Bussay Tramini 2007

Gizella Pince Furmint Battonage 2008

Istvándy Pincészet Rizling 2008

Kerkaborum Vörcsöki Furmint 2008

Kerkaborum Hárslevelű 2008

Losonci Bálint Megteszi 2008

O.Fournier Bodegas Urban Uco Malbec 2007

Ráspi Leányka 2008

Tokaj Nobilis Barakonyi Furmint 2008

 

Kerkaborumok közül a Furmint milyen a '07-eshez képest, lesz idén is Reserve változat? A Furmintról benyomások?

RAMBO Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46788
Szia!

Írtam neked privát levelet!

Rambo
Előzmény: pinotnoir777 (46786)
loading Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46787

Nemrég találtam ezt a linket, ahol gyakorolni lehet a borhoz köthető francia szavak helyes kiejtését: http://www.frenchwinesociety.org/site.php?page=pronunciation&id=1

:)

pinotnoir777 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 46786
Nem bírom megállni hogy ne írjam ehhez be (mert szerintem EGYÁLTALÁN nem fás ez a bor), hogy nagyon sokszor tapasztaltam már azt a jelenséget, hogy egy sűrű, vastag, tartalmas borra azt mondták, hogy nagyon fás.
A legextrémebb eset, amikor egy barátom ilyen, tehát vastag, tartalmas borára mondták többen, több alkalommal is, hogy fás, közben SOSEM volt fában a tétel. Ja és az egyik ilyen ember egy bor-gasztronómiai kör vezetője volt, a másik meg kannás borász, borversenyen bíráló elnökként. Nem tudtuk röhögjünk-e vagy sírjunk.

Amúgy megismétlem, hogy számomra a legszebb eddigi magyar nemédes-bor, 9p.

Említett pincénél a 09-es vörös dinka (ez fehér fajta), ezerjó, kadarka, kékfrankos, tihanyi kék, pinot noir is döbbenetes lesz, bár szinte az összes többi bort is szvsz minden más pince elfogadná csúcsborának.
Előzmény: thekeymaker (46772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!