Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.04 0 0 68216

Mondjuk, nem "pár millió", hanem 68. Az már nem kevés egy gyógyszerért. Persze, ezzel nem azt akarom mondani, h szívem szerint nem adnám oda neki, de egy véges kassza végtelen felé osztása ritkán sikerül. Lehet, ebből 5 másik gyereknek fizethető a gyógyszere... Szörnyű matek ez.

Én ilyenkor azoknak a tolongását hiányolom, akik - így, vagy úgy, becsületesen, vagy kevésbé... - felhalmoztak akkora vagyont, hogy nem hiányzik 68 milla se a számláról, ha ki kell adni. Elég sok ilyen vagyon van ebben az országban. Akik pl. 1 milliárdért építtetnek 300nm-es lakást a budai hegyen. Miért nem érinti meg őket egy ilyen eset? Furcsa.

 

Egy kicsit árnyaltabb azért a valóság, mint ahogy azt borozgatás közben megbeszéli az ember a cimbikkel:

 

https://index.hu/belfold/2019/01/31/sma_spinalis_izomatrofia_neak_egyedi_tamogatas_gyogyszer_genterapia_spinraza_herczegfalvi_agnes/

Előzmény: Jocó0423 (68215)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.02.04 0 2 68215

Nagyon nemes a cél, ugyanakkor piszokul dühít ez az egész! Miért is nem természetes, hogy minden vita nélkül fizeti a TB?

Én nagyon tudnék örülni annak a sikerpropagandának amivel nap mint nap találkozom, ingyen tankönyv, 5%-os növekedés, dübörög a gazdaság, jobban élünk mint nyolc éve. Ugyanakkor nem jut pár millió egy kislánynak :(

Aztán a cégnél leülök a gép elé és szinte mindennap vár egy levél, hogy segítsünk termékkel vagy pénzzel kórháznak, óvodának, iskolának, menhelynek vagy családnak mert nem tudnak miben ebédet adni, vagy egyszerűen nincs miből ebédet, vacsorát, ruhát......... adni.

Szívfacsaró történetek bontakoznak ki és az ember keze sokszor ökölbe szorul.

 

Azonban sajnos nem vagyunk se Krőzusok se Soros Györgyök, így kénytelenek vagyunk szelektálni. Kiválasztottunk egy mozgáskorlátozottak iskoláját és oda toljuk amit segíteni tudunk.

Fáj a dolog, de ha tőlük venném el, nekik lenne rosszabb.

 

Elnézést az offért.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (68214)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 68214

A következő hozzaszolasom rendhagyó lesz.

Túlérzékeny forumtarsaktol elnézést kérek az offert.

A téma jellege miatt nem fogok senkivel sem vitázni, előrebocsátom!

Nagyon megérintett a történet és önvizsgálatot tartottam, hogyha segítek akkor mekkora összeget nem kell sajnalnom a célra. Önző vagyok, mint mindenki, az elvezeteimrol van szó, ne vicceljunk!-;)

Végig gondoltam, hogy mennyi pénzt adtam ki tavaly borra, pezsgore és szamolgattam.

Mennyit engedhetek meg magamnak, hogy adjak a kislány gyógyítására.

 

Ezer Ft vagy 10, vagy 50, (na jó nem vagyok én krozus) vagy 100...?

 

Több napi gondolkodás után arra jutottam, hogy kb. a tavalyi éves költésemet elutalom.

Lesz idén is mit inom, ettől nem félek (a majam hogy bólogat itt a hasuregemben) és nem fogok ettől még elszegenyedni.

Nem vagyok hívő ember, de mégis a Bibliabol hoznek 2 tortenetet.

 

41Ezután leült szemben a kincstárral és figyelte, hogy dob a nép pénzt a perselybe. Sok gazdag sokat dobott be. 42De aztán jött egy szegény özvegy, s csak két fillért dobott be. 43Erre odahívta tanítványait, s így szólt hozzájuk: „Bizony mondom nektek, ez a szegény özvegy többet adott mindenkinél, aki csak dobott a perselybe. 44Mert ők a feleslegükből adakoztak, ez pedig mindent odaadott, ami csak szegénységétől telt, egész megélhetését. (Mk12)

 

3Te pedig amikor adományt adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb, 4hogy adakozásod titokban történjék; a te Atyád pedig, aki látja, ami titokban történik, megfizet neked (Mt6)

 

 

Arra biztatlak titeket, hogy gondoljátok át, vajon van-e lehetosegetek és képességek arra, hogy ha az ügyet fontosnak tartjátok akkor tamogassatok "2 fillérrel"!

Mindenki tegyen a saját lelkiismerete szerint!

Nem akarnék tippeket adni, hogy pl. a következő borrendelesetekben szereplő 4. palack ara lehetne a 2 fillér és hasonló nagyon nagy okossagok.

Ezt mindenki önmaga tudja a legjobban.

Én csak szerettem volna felhívni a figyelmet!

 

 

 

 

 

http://vira.hu/elet/2019/02/01/meg-tobb-tizmillio-forint-hianyzik-dicsa-noemi-gyogykezelesehez-gerincveloi-izomsorvadasban-szenved/?fbclid=IwAR0AVcLjSqkOta2nStX3SuZHL9WAx5S-NeYKWeL9x6Mv4hqJbmtZEmabgsk

 

 

loading Creative Commons License 2019.02.04 0 0 68213

Tegnap nyitottuk a 2011-es Hagymási Syrah-t. Nagyjából pont az ellenkezőjét tudom leírni, mint te tapasztaltál. Ami a legfőbb az el nem múló pinceszag, ízében is. Zöld TV paprika, hol édes, hol savanykás villanások ízben. Semmiképp sem sűrű. Nem ajánlott kategória.

Közvetlenül a pincétől beszerezve.

Előzmény: syntaxerror (68202)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.02.02 0 1 68212

Nagy ívben teszek rá, hogy milyen szenzációhajhász címmel  jelenik meg ostoba "cikk" borokról a pénzcentrum.hu oldalon. Megjegyzem, a hivatkozott művelt alkesz borértékelés "jól elkészített hétköznapi vörös" jelzővel illeti, és 4/5 (azaz 4-5) pontra taksálja a maximális 10 pontból (a 100-as skálán 83 pontra) az ominózus bort. Ehhez képest a pénzcentrum.hu szerint a szerző "négy pontot adott a borra az ötből".

 

Szóval a tömegembert is írástudóvá tevő internet bugyrából kibuggyanó írások egy jelentős hányadával nem szabad foglalkozni. Engem sokkal inkább dühít az, amikor egy vinotéka borhoz értő munkatársai jó vételként és izgalmas tételként ajánlanak egy egyébként is nehéz sorsú évjáratból származó több mint nyolcéves újbort.

https://www.borkereskedes.hu/demeter-egri-marton-2010-3408

loading Creative Commons License 2019.02.01 -1 0 68211

Hogy egyszerűsítsem, hogy biztos értsd:

 

1. Volt már.

2. Nézz vissza a topicban, mielőtt írsz. Unalmas ugyanazon dolgokat újra és újra előhozni, megtárgyalni.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (68210)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.01.31 -3 1 68210

Jó szórakozást kívánok neked ehhez!

 

Engem utasitgatni biztosan nem fogsz, de ha kedveled a puruttya csucsborokat akkor rajtam nem fog múlni.

Majd felhívom rá a figyelmedet amint lesz rá alkalom.

Előzmény: loading (68209)
loading Creative Commons License 2019.01.31 -1 1 68209

Akkor is belinkeltél egy pénzcentrumos cikket hasonló témában.

De foglalkozom, mert nem egy üzenőfal és még nem is a tiéd.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (68208)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.01.31 -3 0 68208

Nem hinném, ez friss cikk.

De szerintem neked nem azzal kéne foglalkoznod, hogy én mit írok mert erre édeskevés rahatasod van!

Előzmény: loading (68207)
loading Creative Commons License 2019.01.31 -1 0 68207

Ezt a kört már 1,5 hónapja is lefutottuk. Ha nincs igazán mondandód, akkor ne írj.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (68206)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.01.31 -1 0 68206
kakaszem Creative Commons License 2019.01.26 0 0 68205

Én már ittam ilyet, bár azt egy horvát srác csinálja, vele találkoztunk.

Egy elég tisztességes narancsbor volt, viszont az érdekes palackon, a vizuális hatáson kívül nem tudom, hogy adott-e hozzá pluszt a tengeri pihentetés.

Előzmény: bandika (68204)
bandika Creative Commons License 2019.01.24 0 0 68204

Ilyenkor már csak csendben búékolok, viszont ilyen jellegű borkezelésről tán még nem volt szó itt: http://www.bbc.com/travel/story/20181004-the-french-town-that-throws-wine-in-the-sea

 

lazaridi Creative Commons License 2019.01.23 0 1 68203

 

Múlt hétvége csendesen.

Szepsy Furmint 2007, Elsőre csak citrusok jöttek. Nagyon zárkózott bor gondoltam 12 évesen…

Aztán második nap ásványos volt, harmadik nap szebb, mint korábban, aztán sajnos elfogyott. 6 pont

 

Joseph Drouhin, PN, 2014, Meglepően itatja magát, szép hűvös PN. Nálam 5 pont

Szecskő, Turán 2015, fekete gyümölcsök, dohány, kávé, szép, 7 pont

Anyukám mondta a harmadik… ifj. Szepsy István, Nagyon szép , összetett desszert bor sok szárított gyümölccsel, sajnos az utolsó palackom volt,  8 pont

 

syntaxerror Creative Commons License 2019.01.12 0 1 68202

Boldog új évet mindenkinek, rég jártam erre. A karácsonyi boraink ezek voltak:

 

Hagymási Syrah 2011: Egerből szerintem nem ittam még igazán meggyőző syrah-t, de ez az. Sűrű és mély, de nagyon finom szövésű, összetett bor. Sötét, kissé fanyar gyümölcsökkel és finomszemcsés tanninnal, kíváló kísérője volt a vörösáfonyás szarvasnak.

Rodney Strong Knights Valley 2014: Sonoma esszencia, cabernet és napsütés nagytotálban. Enyhén fűszeres, közepesnél nagyobb testű, sötét erdei gyümölcsökkel. Precíz egyensúly, mérföldes utóíz. Lehengerlő, biztos vannak akiknek túl crowdpleaser de számomra nagyszerű élmény.

Mionetto Prosecco Brut: Tavaly nyáron kattantunk rá a proseccora, azóta mindig van itthon, természetesen kinyílt egy a karácsonyi főzőcske közben. Pont olyan amilyennek lennie kell, könnyed, friss, lendületes, nem túl bonyolult de veszedelmesen jól csúszó ital.

Freixenet Cava Brut: Ez is egy visszatérő vendég a borhűtőnkben, a prosecco után valahogy kinyílt :), eggyel komolyabb és bubisabb.

Villa Sandahl Bella Sunrise 2015: Egy jól megvalósított badacsonyi rajnai. Finom citrusos gyümölcsösség, jó savak, játékosság, de azért van beltartalma is és hossza is. Tetszett.

Terre Nere Santo Spirito 2015: Egy különlegesség. Általam sose kóstolt szőlőfajta bora az Etnáról. Közepes testű, élénk savú és nagyon gyümölcsös, de ugyanakkor nagyon mély és összetett. Öröm inni, de a végtelen hosszú lecsengése is nagyon élvezetes. Nálam ez volt a csúcs az ünnepek alatt, sőt a 2018-as év bora is talán.

Ascheri Do Ut Des 2013: A másik olasz különlegesség, szerencsére nem ugyanaznap ittuk így nem halványult el a Terre Nere árnyékában. Meggyes, könnyed, kicsit fűszeres, iszogatós bor, ennek is érdekes volt az ízvilága.

Faustino Gran Reserva 2005: Illatban nagyágyú, sűrű, dohányos-bőrös, igazán kifinomult. Kóstolva ehhez képest sajnos jóval halványabb, nem rossz, de csak egy standard közepes Rioja, nem igazán komplex. Szeretem az ilyeneket is de az illat sokkal többet ígért ezért összességében csalódásnak tűnt.

Mash_bakter Creative Commons License 2019.01.12 0 0 68201

vagy csak simán dicsekedni akar, mert még érdemben nem írt beszámolót, csak képeket másolgat be

Előzmény: Törölt nick (68189)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 0 0 68200

SAP Hárslevelű 2012: színe-illata mint egy érett tokaji aszúé. Sötétsárga, édes gyümölcsillattal - kicsit meglepő, de jó. Ízében azért nem aszú, száraz hárs, végén kis kesernye (ezt éreztem másik SAP-bornál is, az olaszrizlingnél), alkoholos hangsúllyal a korty utolján. Érezni, hogy kiváló bor volt pár évvel ezelőtt, de szerintem leszállóágban van. De nem rossz,  még van élvezeti értéke, jó volt inni.

loading Creative Commons License 2019.01.07 0 0 68199

tegyél, de írd meg, hogy miért akarsz pl. nekem ellentmondani. 

A kisebb képek további előnye, hogy nehezebben látható a háttér. Pl. a 68183 hsz-ban az látszik, hogy azt az üveget egy fagyasztóládából vetted elő (a háttérben ott van a nyitott fedele). Szerintem többen megkérdőjeleznék, hogy ez-e a megfelelő tárolás hosszátávra.

68191 hsz-en szereplő borok közül többet is ittam az elmúlt 5 évben. És hát többségükben megvolt már az "öregboros" ízjegy. Nem rosszak, csak túl voltak a csúcson. :)

Előzmény: rorwitha (68197)
BZoltan Creative Commons License 2019.01.07 0 2 68198

Nem azt mondtam, hogy ne tegyél fel. Tegyél fel bátran. De kérlek, hogy ne ilyen nagy méretben, hanem klikkelhető kis méretben és írjál hozzájuk némi szöveget is. Mert így csak a fotók semmit nem mondanak, semmit nem jelentenek. Régi címkés palackok... igen és?

Előzmény: rorwitha (68197)
rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 0 0 68197

Többet nem teszek fel!

Előzmény: BZoltan (68196)
BZoltan Creative Commons License 2019.01.06 0 1 68196

A topik higéniája kedvéért nagyon szépem kérlek, hogy a képeidet kisebb méretben szúrjad be. A képek akkor is megnézhetőek lesznek nagy méretben, csak kattintani kell rájuk.

 

Ezek a képek így, ebben a formában a topik olvashatóságát rongálják és flood topikrombolásnak minősülnek.

 

Kérlek, tényleg szépen kérlek!

Előzmény: rorwitha (68194)
pert2 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 68195

Regi szep idok, amikor a lengyel siturarol par uveg szamorodnival tert haza a megfaradt sielo, mert ott feleannyiba kerult mint nalunk. Bar az leginkabb hetvenkilences friss evjarat volt de azert fogyaszthato.

Előzmény: rorwitha (68194)
rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 68194

BZoltan Creative Commons License 2019.01.06 0 1 68193

Légy szíves többet ilyen  giga méretű képet ne szúrjál be. Lehet kicsiben (látom sikerült is) beszúrni.

 

Egyébként valami sztorit is tolhatnál a képekhez. Mert ilyen "öreg borospalackok" képeket a google is tud mutatni minden kontextus nélkül :)

Előzmény: rorwitha (68191)
rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 0 0 68192

Igen.

Előzmény: Törölt nick (68189)
rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 68191

rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 68190

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 3 68189

Te üvegvisszaváltóban dolgozol? 

Előzmény: rorwitha (68188)
rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 68188

rorwitha Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 68187

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!