Keresés

Részletes keresés

barkócza Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65486

Ma jött meg a BT új reklám e-mailje, két Sauska borral.

Előzmény: BZoltan (65484)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65485

Kivételesen kénytelen vagyok egyetérteni Zolival :)

Ha ellenőrizhetetlenné válik a bor származása, akkor basz..tjuk az egész Magyar borszakmát és visszacsúszunk a 60-as évek Orosz export offenzívájába, ahol mindegy volt, hogy mit küldünk csak legyen alkohol foka.

Ha az alapokat verjük szét, akkor nincs az a felépítmény ami megmarad.

Előzmény: BZoltan (65482)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65484

Hamisított engedéllyel forgalomba hozni, eredetigazolással nem rendelkező bort és pincekönyv nélkül üzemeltetni egy borászatot ilyen volumennel az a modern kori magyar bortörténelem legnagyobb botránya... kellene, hogy legyen. De nem az, mert a borsajtó kollektívában falaz a Sauskának.

 

 

"Borászati hatósági nyilvántartásban fellehető négyjegyű forgalomba hozatali engedély-azonosítók nem feleltethetőek meg az ügyfél által előállított és forgalmazott 45 borászati termék-tétellel. A bortételeket az ügyfél engedély nélkül hozta közfogyasztásra forgalomba, jogsértő módon tüntetette fel a hamis, más ügyfél részére kiadott forgalomba hozatali azonosítókat. A tételekre vonatkozó hivatalos nyilvántartása nem felel meg a vonatkozó jogszabályi előírásoknak."

Előzmény: H_G (65481)
blend11 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65483

ezt én inkább kettős mércének hívnám, vinczéről úgy leszedték a keresztvizet, hogy az azóta is rátelepedett az egész borvidékre (hisz a mai napig referenciaként emlegetik mindenhol, tele volt vele az országos sajtó is),

a sauska ügyet meg az eltérő anyagi és kapcsolati lehetőségek miatt is sikeresen a szőnyeg alá söprik. 

 

Előzmény: H_G (65481)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65482

Hogy az átlagember mit lát át azt én nem tudom. Azt viszont teljesen kizártnak tartom, hogy Octopus (hacsak nem tartja homokban a fejét) ne tudná pontosan, hogy miről is van szó. Egy boros blogger aki sok éve követi a boros közéletet egyszerűen tisztában kell lennie ezzel. Komoly összeggel mernék fogadi, hogy a bloggerek alaposan megbeszélték a Sauska ügy részleteit a belső levelezésükön, de ha ott nem akkor azokon a kóstolókon ahova járnak.

 

A Sauska ügy amúgy egyszerű mint a bot. A palackokban nem az a bor volt amire a Nébih forgalombahozatali engedélyt adott. Hogy mi van a palackokban azt pedig a Nébih nem tudja a Sauska pedig erről nem nyilatkozott. Pontosan ugyanaz történt velük ami egy étteremmel történne ha a Nébih ellenőrének nem tudja az éttermes megmutatni, hogy honnan is származik a hús amit a vendégekkel megetetnek. Adott nyomonkövethetőség nélkül a hús lehet elsőosztályú kobe bélszín is, de lehet moszkviccsal elütött vad vagy dögkútból pecázott hús is. Vannak dolgok amik nem bemondásra mennek.

 

A borászatok pincekönyve és a fogalombahozatali engedélyeztetés rendszerét lehet kritizálni (szoktuk is), de akkor is be kell tartani. Ha másért nem akkor azért mert sportszerűtlen versenyelőnyhöz jut az aki megspórolja az ezzel járó melót és költséget azokkal szemben akik viszont betartják a szabályokat.

 

Ha a boros közösség nem veti ki magából az ilyen csalókat és a boros sajtó nem bünteti meg hallgatással az ilyen önmagukat minden felett álló sumákokat akkor ők is cinkosok lesznek. Na ez az amit én gyökérségnek tartok.

Előzmény: Hepci (65477)
H_G Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65481

SZVSZ nem volt az olyan durva csalás/nagy botrány, hogy felülmúlta volna a korábbi egri glicerines bikavér ügyét.

 

Előzmény: BZoltan (65471)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65480

egyébként szar dugót használt, de be nem ismerné

Előzmény: kifli (65479)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65479

mondjuk én a terroir clubnál tároltam:)

Előzmény: kifli (65473)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65478

Őő felvállalva proli múltamat, azért pontosítanék ebben a Wagen ügyben.

Az, hogy pont ők buktak meg, az nem jelent mást, mint, hogy őket szúrta ki valaki, aki nem szívesen látta őket Amerikában :).

Mert ne legyen kétséged, az összes autógyár sáros, ki kisebb, ki nagyobb mértékben. Lásd mérési metódusok.

Nem hiába váltott azonnal a PSA (gyengébbek kedvéért: Citroen, Renault, Peugeot és már Opel ), GM, Ford azonnal kommunikációt és kezdték el az elektromos jövőt népszerűsíteni.

Az autógyáraknak még mindig a robbanó motor a nagy üzlet és ezen belül is a diesel motorok.

Ha kiépül majd a saját akkumulátor gyártásuk, akkor lesz az elektromos jó üzlet nekik.

 

Ma teljesen mindegy milyen autót veszel, egy halom hazugságot is kapsz hozzá :) A prolinak meg nincs pénze tizenmilliós elektromosra, aminél szintén csalnak a hatótávval.

Előzmény: Hepci (65477)
Hepci Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65477

Azért nem látom ezt (annyira) morális kérdésnek, mert lentebb is fejtegettem, hogy az átlagember nem látja át ezt a témát annyira, hogy egyértelműen megítélhesse (ill. elítélhesse). Itt vagyok pl. én, ugye - még mindig nem látom át annyira, pedig kifejtetted. Te ugyanakkor egy túlzásokra - időnként/egyes kontextusokban erősen - hajlamos mókus vagy, tehát ha pl. azt írod, hogy ez az évezred legnagyobb boros disznósága, nem tudom az állítást kételyek nélkül elfogadni.

(Most személyeskedtem, talán.)

De evezzünk tovább. Ott van a nagyszerű VW-konszern és az ő csalásaik a motorok kibocsátásával. Az nagyjából mindenki számára átlátható ügy, morálisan is éppenséggel. Mi történt, bedőlt a konszern? Hát éppen nem, hanem szárnyal. Az átlagembereket k. nem érdekli a morál. Az LCD-kijelző érdekli, meg a puha műszerfalbetét, a kedvező ár, meg az ún. német precizitás (amin gyakran jókat röhögök).

Tehát bár én, erősen környezettudatos és nem teljesen moráltalan lényként elképzelni se tudom, hogy épeszű ember miként vehet manapság Folkszvágent, Audit és Skodát, az emberek (Tibaldnak üzenem: prolik) döntő többsége ezeket a szempontokat pont leszarja.

Előzmény: BZoltan (65471)
Hepci Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65476

Ezt a 0,1 fokot viccnek szántam (mit írnék, ha D. Z. lennék).

De szerencsére nem vagyok D. Z. - egész másként szoktam kezelni a problémát, ha véletlenül csalódást okozó holmit adtam el valakinek.

Előzmény: lazaridi (65475)
lazaridi Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65475

Igen ilyesmit irt vissza. Nem az a lenyeg, hogy hol vasaroltam, hanem, hogy hogyan taroltam.

 

Igazabol ez a 0,1C elgondolkodtato. Most epitunk egy olyan legkondit, ahol az egyik kriterium, hogy a (elektronmikroszkop melletti) hőmérséklet 0,1C fokot valtozhat 30 percenkent. Ez egy igen eros kriterium, mert a műszer közben 5 kW-ot hőként ad le a levegőbe.

 

Ugyanakkor a pincemben a hőmérséklet téle +6C, míg nyári 40+ melegben 20C. Ugyanakkor gyors valtozas nincs. Most kinyitottam egy 2003.as Szepsy Hársat. Az kibírta. A múltkori 2003-as Scheller is. A 2006-s Szepsy-k is élnek, a SAP borok is.  

Előzmény: Hepci (65468)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65474

Kár. Néhány palack csere borral tudott volna elegánsan kezelni egy ritka problémát.

Előzmény: kifli (65473)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65473

mondjuk úgy, hogy kitért

Előzmény: BZoltan (65472)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65472

Mit mondott, miért nem?

Előzmény: kifli (65466)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65471

Mivel itt vagyok, így nem kell  spekulálni, hogy mi is a motivációm :) elmondom én magam.

 

Aki ma Sauskát dícsér az egy szervilis seggfej. Nincsen ezen mit szépíteni, sem magyarázni.

 

Ha egy termelő lebukik és kiderül, hogy irgalmatlan mértékben csalt azt nem lehet azzal mosdatni, hogy hát ez csak a Villányi pincéje, a Tokaji az nem olyan. Ha én a 10+ helyrajzi számon levő úgy 6 pincémből további kettőt-hármat bejelentek a a hatóságoknak és az egyikben a törvényeket durván megszegve mondjuk traminit hamisítok akkor azzal csak a mi traminijeink hitelessége csorbul vagy el lesz könyvelve, hogy én egy csaló vagyok?

 

Nézd, kár ezen szépíteni.

 

Ami szomorú, az az, hogy ha erre a teljesen egyértelmű értérendszer és morális deficitre felhívom a figyelmet akkor lesz olyan ember aki az _ÉN_ személyemnek ugrik neki. Na ez viszont gáz.

 

Ugyanis, nem, nem hinném, hogy van olyan vállalható  értékrend vagy elfogadható morál ami alapján ne kellene ostoba gyökérnek hívni azt aki csalókat dícsér.

 

Segítek, ha nem sikerül a feladatot megfejteni... a blogger elmegy a rendezvényre, iszik egy finom Sauskát és _NEM_ ír róla, nem közli a címkefotót, mert azt mondja, hogy nem csinál reklámot olyan termelőnek akit a hatóságok olyan durva szabálytalanságon kaptak, hogy majd két tucat borukat vissza kellett vonni a forgalomból.

Előzmény: Hepci (65469)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65470

A Sauska egy márka. Aki a modern magyar bortörténelem legbotrányosabb csalásának és törvényszegésének elkövetőjét  bármilyen szempontból dícséri az szerintem egy ostoba gyökér.

 

Hogy ennek a kérdésnek mi köze van az én emberi jellememhez azt nem tudom.

Előzmény: loading (65465)
Hepci Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65469

Tényleg nem köllene mindig rugdosni, mert időnként ír(t) faszságokat. Ez korrekt írásnak tűnik - feldicsér egy tucat bort, van közte Sauska is. Ha valaki nem szimpatizál a Sauskával, majd nem vesz és kész.

Gyaníthatóan BZoli jelen motivációját erősítette az a mondat Octopustól, hogy kivételesen akadt somlói furmint, amit elfogadhatónak talál...

Előzmény: loading (65465)
Hepci Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65468

Ez igen aranyos annak fényében, hogy ezekbe a száraz "csúcsfurmintokba" egy évtizeddel ezelőtt (minimum) évtizedes potenciált láttak bele a készítőik és a (média)felszopóik.

Hozzáteszem, igen könnyű azzal érvelni, hogy biztos a tulajdonos nem jó körülmények között tárolta, mert ha stabil 7-10 fokon, plusz-mínusz 0,1 fok ingadozással pihent volna, akkor nem esett volna atomjaira. Csak hát ez sem igaz, mert pl. Kifli kipurcant furmintjait a Terroir Club tárolta tudomásom szerint, ott meg jó körülmények vannak.

Előzmény: lazaridi (65463)
kifli Creative Commons License 2018.02.06 0 0 65467

pontosítok, nem egyenes gesztus

Előzmény: kifli (65466)
kifli Creative Commons License 2018.02.06 0 0 65466

én vissz akartam adni (visszavásároltatni) demeer zolinak egy pár karton 2006-os szétesett lapist és egyebeket. kifalsolt. nem egyenes ember.

Előzmény: lazaridi (65463)
loading Creative Commons License 2018.02.06 0 0 65465

Szerintem pedig mostani bejegyzésed a te emberi jellemedről árulkodik, amely erősen nem pozitív.

Gyűlöleteddel engedtél a sötét oldalnak, most már azt kereshetjük, hogy van-e még benned valami jó.

 

  1. Nem kóstoltad azokat a borokat.
  2. Ő kóstolta és az ott leírtak a véleménye.
  3. A villányi részt érintette a Nébih akció, nem a tokajit.

Mindez független attól, hogy éppen miként vélekedek Octopus borleírásairól. De semmiképp gyökerezek le emiatt senkit. 

Előzmény: BZoltan (65462)
lazaridi Creative Commons License 2018.02.06 0 0 65464

Quinta da Lapa: Nana reserva 2014, portugál vörös, 9 Euro a duty free-ben

Nagyon szikár, de jól iható bor, nekem egy kis gyümölccsel jobban tetszett volna, így 5+ pont

lazaridi Creative Commons License 2018.02.06 0 0 65463

Demeter Zoltán Lapis 2006

teljesen ihatatlan és értékelhetetlen

a pincészet udvariasan kitért a felvetésem elől, amiben felvetettem, hogy kicserélhetnék valamire

BZoltan Creative Commons License 2018.02.06 -1 0 65462

Octopus az igazi bohém :) fittyet hány az évezred botrányára és fátyolos tekintettel térdel rá a Sasuka cipőjére: http://gaultmillau.hu/muvelt-alkoholista/furmint-februar-2018

Lehetne finomkodni, de nekem nem jut eszembe más szó mint az, hogy ostoba gyökér...

syntaxerror Creative Commons License 2018.02.05 0 0 65461

köszi, meglátom tudok-e arra kanyarodni

Előzmény: Hepci (65457)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 65460

szia, írj kérlek emailt és egyeztetünk. kösz

Előzmény: naivkezdo (65455)
naivkezdo Creative Commons License 2018.02.05 0 0 65459

Hehehe:)))

Előzmény: loading (65456)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.05 0 0 65458

Tudom, h nem mondtad. Próbáltam viccesen rákérdezni a címre... nem ment át...

Előzmény: Hepci (65457)
Hepci Creative Commons License 2018.02.05 0 0 65457

Nem mondtam.

8 x 8 Delikát, Hegyalja út

Elég egyedi borválaszték van, és szinte borszaküzleti szélességű.

Előzmény: Törölt nick (65452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!