Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2017.09.25 -1 0 62458

Egy korai ebéd után alapvetően jólakottságot érzek. Meg némi fáradságot az elmúlt napok miatt és aggodalmat a még előttem álló meló miatt.

De a viccen túl :) én a magyar boros közéleten belüli kommunikációs nehézségről írtam. Te pedig agoratechnikáról és ha jól értem akkor part mentén egy kicsit személyeskdtél is velem.

Na, de mindegy :) Béke és napsütés legyen.

Előzmény: Hepci (62455)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.25 -1 0 62457

magyar, oxfordi, doveri ...

 

Előzmény: Jocó0423 (62456)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 62456

Milyen csodálatos ez a Magyar nyelv :) Mindannyian ezt beszéljük aztán mégse értjük egymást.

Bár ha belegondolok a Doveri rakodómunkás se igen érti az Oxfordi diákot.

Még tán az is előfordulhat, mint arra valaki itt célzott, hogy kulturális, esetleg származásbeli különbségek okozzák a zavart :)

Gyorsan leszögezem, hogy proligyökerű vagyok és ezt soha nem szégyelltem. :P

Előzmény: BZoltan (62454)
Hepci Creative Commons License 2017.09.25 0 0 62455

Nem érted vs. érted, csak nem tudod, miként kapcsolódik a témához: erre szokta írni Shiraz, hogy ahogy érzed. :)

Előzmény: BZoltan (62451)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.25 0 0 62454

Parancsolsz???

Melyik részét nem értetted a kérdésnek? Néhány éve, ha jól emlékszem egy olyan borászatnál dolgoztál amelynek a tulajdonosai helyi termelők voltak és az ő szőlőiket dolgozta fel a borászat. Azt kérdeztem, hogy ebben utazol-e még.

Előzmény: lalá (62453)
lalá Creative Commons License 2017.09.24 0 0 62453

- Ez a szemantika!!! Tényleg kurva dolog!

Előzmény: BZoltan (62452)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.24 0 0 62452

Tényleg, te még tolod azt az integráló, amolyan közösségi borászatot? A felvásárlási rendszerről mi a véleményed?

Előzmény: lalá (62449)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 62451

Vagy nem értem, hogy miről beszélsz, vagy ha értem akkor nem tudom, hogy mindez hogyan kapcsolódok a topik témájához.

Én a magya borvilágról írtam amit írtam.

Előzmény: Hepci (62447)
Hepci Creative Commons License 2017.09.24 0 0 62450

Mindig egyetértünk.

Csak más a dialektusunk. :D

Előzmény: kifli (62448)
lalá Creative Commons License 2017.09.24 0 0 62449

- Mennyire is? Attól, hogy a technika új, a név, a tulajdon-név, nem változik. Ládd, én is maradtam lalá. 

Előzmény: BZoltan (62446)
kifli Creative Commons License 2017.09.23 0 0 62448

örülök, hogy egyetértetek:)

Előzmény: Hepci (62447)
Hepci Creative Commons License 2017.09.23 0 1 62447

Egy vitatkozási technikát írtam körül a példával, szerintem teljes sikerrel (az esetleg a fórumot olvasó homoszexuális borkedvelőktől természetesen elnézést kérek).

Az értő jószándék szerintem is fontos. Ha azokkal szemben is gyakorolnád, akik a prekoncepciód szerint nem vallanak veled közös értékrendet (vö. más nyelvet beszélnek), precízen fogalmazva és a buzis példával bemutatott vitatkozási technika részleges mellőzésével előrébb juthatnál itt (is), mivel hát a legtökéletesebb logikai prekoncepció sem helyettesítheti tökéletesen a bizonyosságot, valamint az obstruálás sem az értő jószándékot.

Előzmény: BZoltan (62444)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.23 0 0 62446

A tablettázás annyire ósdi dolog. Sűrítményezés és származásizás a menő mostanában. Ugye? (hihi)

Előzmény: lalá (62445)
lalá Creative Commons License 2017.09.22 0 0 62445

- Ne citáld úgy. S.J. lehet biszex is, és megsértődik. Mint az aranyháromszögbéli kannás, ha letablettásozod.

Előzmény: Hepci (62441)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.21 -1 0 62444

Én kimondottan a borvilágról írtam. Azt nem tudom, hogy ez amit te írtál ide az hogyan kapcsolódik a témához.

Három dolog fontos az értelmes eszemcseréhez. Az értő jószándék a legfontosabb, a precíz fogalmazás a második legfontosabb és a harmadik de nem kevésbé fontos az, hogy legyen egy közös minimum értékrend amihez a legkeményebb konflikutus esetén is vissza lehet térni.

A magyar borvilágban én azt figyeltem meg, hogy ha ez a három dolog hiányzik akkor ott sok értelmes beszélgetésre nem lehet számítani. Ismerős ez valahonnan?

Előzmény: Hepci (62441)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62443

Pontosan leírtad a helyzetet :D

Előzmény: Hepci (62441)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62442

Gondolja a fene :)

Amúgy ez nem a "nyelvezetről" szól... ponthogy a nyelvezet az ami közös.

Előzmény: ronin s8 (62440)
Hepci Creative Commons License 2017.09.21 0 2 62441

Tudod, van ez a vitatechnika... biztos van valami neve...

BZoli leírja, hogy Settenkedő Jenő 1 lazacszín nadrágos, bizonytalan nemi identitású férfiú, aki nagy valószínűséggel gyakran kezeli babaolajjal a fenekét.

No most, te ezt úgy citálod, hogy BZoli azt mondta, S. Jenő 1 rózsaszín gatyás, vazelinos valagú buzeráns.

Ekkor BZoli felháborodik, hogy mekkora 1 csúsztatás, ő semmi ilyet nem mondott, de még hasonlót se.

S rögtön megvan a probléma.

:DDD

Előzmény: Jocó0423 (62438)
ronin s8 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62440

Ez nem "nyelvezet"-beli probléma. Érted Te a nyelvet, csak valahogy úgy gondolod, mindig Neked kell, hogy igazad legyen...

Előzmény: BZoltan (62439)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62439

Nem írtam én körül semmit. Teljesen egyenesen és egyértelműen írtam le a konkrét valós helyzetet.

Lenézésről pedig nyilvánvaló módon szó sincs. Ha te ilyen értelmezést veszel le abból amit írtam akkor rosszul értesz sok mindent.


Egyszerűen mások vagyunk, más nyelven beszélünk. Ez nem le-fel viszony. Egyszerűen nem vagyunk egyformák és ugyanazok a szavak nem ugyanazt jelentik számodra mint számomra.

Előzmény: Jocó0423 (62438)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62438

Egyet biztosan elkell ismernem:

Ennyire udvariasan körülírva lenézni és ignorálni senki más nem tudott rajtad kívül :)

És most az lesz majd a válaszod, hogy mi a fenéről beszélek, hiszen te ilyesmit sehol nem írtál :D

A finom utalásaid a kulturális különbségekről különösen tetszenek.

Hiába, a tanult ember nem prolizik, hanem becsomagolja a lenézést.

 

Ahoz a nyelvhez amit én beszélek elég a magyar értelmező kéziszótár, hogy én is finoman fogalmazzak :)

Előzmény: BZoltan (62437)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62437

Ezt azért írtam ide :) Mert a magyar bor világában eddig eltöltött úgy 16 év során ez az egyetlen dolog amire nem számítottam és ez az ami a mai napig meg tud döbbenteni.

A természettudományok, matematika és a mérnök/informatika világában és a családomban, baráti körömben ez a jelenség ismeretlen.

Ezt én betudom annak, hogy a magyar bor világában elképesztően sokféle irányból érkező, nagyon változatos hátterű emberek vannak. Itt nincsen semmilyen társadalmi vagy iskolai szűrő.

 

Ezt fogalmaztam meg óvatos udvariassággal úgy, hogy "csak látszat, hogy egy nyelvet beszélünk".

Érdekes, hogy éppen szőlészetbe és borászatba vágó outsider ismerősök szoktak megkérdezni, hogy mik is a taposóaknák ebben a bizniszben. Mindenkinek, aki képes et felfogni azt szoktam mondani, hogy szokjon hozzá a gondolathoz, hogy nagyon más nyelvű emberekkel fog kommunikálni mint megszokta. Olyan emberekkel fog egy asztalhoz kerülni akikkel utoljára az óvodában ült egy  asztalánál. A legtöbb embernek tényleg nem tűnik fel (nekem is megrökönyödést okozott és okoz ma is napi szinten) az, hogy az óvodától kezdve egyre inkább a hasonszőrüek, hasonló képességűek, hasonló érdeklődésűek közössége felé terel minket a környezetünk, családunk. Na, ezt a szegmentálást keverjük össze amikor szőlőt és pincét veszünk.

 

Nekem a boros közéletben részt venni ennek a gyakorlása... és hát, vak az aki nem látja milyen szarul csinálom :) Én egyszerűen nem találom meg az ilyen Jocókkal a közös nyelvet. Néha veled sem... arra azt szoktam magamban mondani, hogy veled nem a nyelvünk más, csak a dialektusunk :) De amiatt is sokmindent félre lehet érteni.

Előzmény: Hepci (62436)
Hepci Creative Commons License 2017.09.20 0 1 62436

Tiszta szürreális érzelemkavalkád van már itten...

- Mondd, ugye jól értelek?

- Nem, ezt te csak érzed.

- Azt érzed, amit én?

- Csak az elméd játszik veled, okot ilyesmire nem adtam én.

- Pedig bizsereg a terroárom.

- Mondom, csak az elméd játszik - esetleg kénezd le.

- Most akkor mi lesz?

- Ignore on.

Előzmény: Jocó0423 (62435)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62435

Én mondom ez katasztrófa :)

Előzmény: BZoltan (62434)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62434

Látod, megint... Írtam én olyant, hogy ne szólj hozzá? Nem. Na ugye. Akkor meg a francnak modasz ilyen butaságot?

Ez van... erről beszélek. Te nem velem vitázol, hanem valaki mással. Valaki képzeletbeli "ellenféllel" akinek csak te tudod a gondolatait.

Na, ezért kérlek, hogy inkább hanyagoljál. Annyi hülyeséggel vádoltál meg engem csak ma, hogy nekem az pont elég.

Előzmény: Jocó0423 (62433)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62433

Úgytudtam, hogy ez egy nyilvános fórum, ahol szabad hozzászólni :) Szólj ha tévedek.

 

De abban igazad van, hogy érdemesebb békén hagyni egymást, hiszen tényleg nem egy nyelvet beszélünk:D

Előzmény: BZoltan (62432)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62432

Látod erről beszéltem az előbb, csak egy csalóka látszat, hogy én veled egy nyelvet beszélek.

 

Még csak nem is érzékeltettem soha, senkivel azt, hogy "mindenki más hülye csakén nem".

Mondom, nem vagyok felelős azért amit te érzel. Azok a te érzéseid és a te dolgod a saját érzéseiddel foglalkozni.

Ahogy sem a múltad sem pedig a hozzáértésedet soha nem kérdőjeleztem meg semmilyen fronton. Nem ismerlek téged, soha nem találkoztunk. Nincsen és nem is lehet semmilyan alapon, hogy a múltaddal és bármihez való hozzáértéseddel foglalkozzak. Az, hogy te az én véleményemből ilyen butaságokat szűrsz le az a te ügyed.


"mindig kifacsarod annak az értelmét amit írok"

Facsarja ki a rosseb :)

De hagyjuk... mondom, más nyelvet beszélünk. Nincsen közös pontunk, így meg felesleges. Neked is felesleges foglalkozni velem vagy azzal amit én írok. Vedd úgy, hogy nem neked szól. Mert amúgy tényleg nem neked szól :)

Előzmény: Jocó0423 (62431)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 1 62431

"Én, soha, sehol, semmilyen témában nem mondtam vagy írtam olyant, hogy "mindenki más hülye csakén nem". "

Nem írtad szó szerint ez igaz de nagyon jól érzékeltetted :)

 

Nem lehet veled értelmesen vitatkozni mert mindig kifacsarod annak az értelmét amit írok. Mellékes dolgokat emelsz ki és azokat magyarázod, soha nem a lényeget :)

Pontosan a múltamat és a hozzáértésemet kérdőjelezted meg pohárfronton.

Amit én például soha nem tennék meg a te borászmúltaddal.

Előzmény: BZoltan (62430)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62430

"amikor mindenki más hülye csak én nem. Na ez gyakran érezhető nálad."

Valakinek hasonló neve lehet akivel folyamatosan összetévesztesz.

Én, soha, sehol, semmilyen témában nem mondtam vagy írtam olyant, hogy "mindenki más hülye csakén nem"

Az, hogy te mit és hogyan érzel az szerintem a te személyes ügyed. Én nem tudok felelősséget vállalni azért, hogy te valamit félreértesz. Sajnálni sajnálom az ilyen eseteket, de tenni nem tudok és nem is fogok ez ellen.

"27 éves vendéglátó ellátó múltamat is megkérdőjelezted"

Soha nem kérdőjeleztem meg a múltadat. A múltad a tied.

Előzmény: Jocó0423 (62429)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62429

Ez nem kioktatás :)

Ez egy kicsit bő lére eresztett de jó szándékú kritika, ami egyből megoldási javaslatot is tesz.

 

A kioktató stílus az az tudod, amikor mindenki más hülye csak én nem. Na ez gyakran érezhető nálad.

Bizonyára abból ered, hogy hatalmas tudásanyag gyűlt össze benned és ezt rendezted a saját értékrended szerint.

Aztán ha valaki nem a te értékrended szerint közelit egy témához, az csak marhaságot mondhat :)

Bocsáss meg érte de ez nekem úgy jön le, mintha kicsit beszűkült volna a világra való nyitottságod.

 

Isten ments, hogy vitassam a szakmaiságodat és hozzáértésedet, mindössze azt szeretném megértetni veled, hogy ma már nincsenek polihisztorok és előfordulhat, hogy valaki valamit jobban tud mint te :)

Szerény példámnál maradva, 27 éves vendéglátó ellátó múltamat is megkérdőjelezted kehelytémában :)

Előzmény: BZoltan (62428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!