Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2017.09.21 0 0 62437

Ezt azért írtam ide :) Mert a magyar bor világában eddig eltöltött úgy 16 év során ez az egyetlen dolog amire nem számítottam és ez az ami a mai napig meg tud döbbenteni.

A természettudományok, matematika és a mérnök/informatika világában és a családomban, baráti körömben ez a jelenség ismeretlen.

Ezt én betudom annak, hogy a magyar bor világában elképesztően sokféle irányból érkező, nagyon változatos hátterű emberek vannak. Itt nincsen semmilyen társadalmi vagy iskolai szűrő.

 

Ezt fogalmaztam meg óvatos udvariassággal úgy, hogy "csak látszat, hogy egy nyelvet beszélünk".

Érdekes, hogy éppen szőlészetbe és borászatba vágó outsider ismerősök szoktak megkérdezni, hogy mik is a taposóaknák ebben a bizniszben. Mindenkinek, aki képes et felfogni azt szoktam mondani, hogy szokjon hozzá a gondolathoz, hogy nagyon más nyelvű emberekkel fog kommunikálni mint megszokta. Olyan emberekkel fog egy asztalhoz kerülni akikkel utoljára az óvodában ült egy  asztalánál. A legtöbb embernek tényleg nem tűnik fel (nekem is megrökönyödést okozott és okoz ma is napi szinten) az, hogy az óvodától kezdve egyre inkább a hasonszőrüek, hasonló képességűek, hasonló érdeklődésűek közössége felé terel minket a környezetünk, családunk. Na, ezt a szegmentálást keverjük össze amikor szőlőt és pincét veszünk.

 

Nekem a boros közéletben részt venni ennek a gyakorlása... és hát, vak az aki nem látja milyen szarul csinálom :) Én egyszerűen nem találom meg az ilyen Jocókkal a közös nyelvet. Néha veled sem... arra azt szoktam magamban mondani, hogy veled nem a nyelvünk más, csak a dialektusunk :) De amiatt is sokmindent félre lehet érteni.

Előzmény: Hepci (62436)
Hepci Creative Commons License 2017.09.20 0 1 62436

Tiszta szürreális érzelemkavalkád van már itten...

- Mondd, ugye jól értelek?

- Nem, ezt te csak érzed.

- Azt érzed, amit én?

- Csak az elméd játszik veled, okot ilyesmire nem adtam én.

- Pedig bizsereg a terroárom.

- Mondom, csak az elméd játszik - esetleg kénezd le.

- Most akkor mi lesz?

- Ignore on.

Előzmény: Jocó0423 (62435)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62435

Én mondom ez katasztrófa :)

Előzmény: BZoltan (62434)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62434

Látod, megint... Írtam én olyant, hogy ne szólj hozzá? Nem. Na ugye. Akkor meg a francnak modasz ilyen butaságot?

Ez van... erről beszélek. Te nem velem vitázol, hanem valaki mással. Valaki képzeletbeli "ellenféllel" akinek csak te tudod a gondolatait.

Na, ezért kérlek, hogy inkább hanyagoljál. Annyi hülyeséggel vádoltál meg engem csak ma, hogy nekem az pont elég.

Előzmény: Jocó0423 (62433)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62433

Úgytudtam, hogy ez egy nyilvános fórum, ahol szabad hozzászólni :) Szólj ha tévedek.

 

De abban igazad van, hogy érdemesebb békén hagyni egymást, hiszen tényleg nem egy nyelvet beszélünk:D

Előzmény: BZoltan (62432)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62432

Látod erről beszéltem az előbb, csak egy csalóka látszat, hogy én veled egy nyelvet beszélek.

 

Még csak nem is érzékeltettem soha, senkivel azt, hogy "mindenki más hülye csakén nem".

Mondom, nem vagyok felelős azért amit te érzel. Azok a te érzéseid és a te dolgod a saját érzéseiddel foglalkozni.

Ahogy sem a múltad sem pedig a hozzáértésedet soha nem kérdőjeleztem meg semmilyen fronton. Nem ismerlek téged, soha nem találkoztunk. Nincsen és nem is lehet semmilyan alapon, hogy a múltaddal és bármihez való hozzáértéseddel foglalkozzak. Az, hogy te az én véleményemből ilyen butaságokat szűrsz le az a te ügyed.


"mindig kifacsarod annak az értelmét amit írok"

Facsarja ki a rosseb :)

De hagyjuk... mondom, más nyelvet beszélünk. Nincsen közös pontunk, így meg felesleges. Neked is felesleges foglalkozni velem vagy azzal amit én írok. Vedd úgy, hogy nem neked szól. Mert amúgy tényleg nem neked szól :)

Előzmény: Jocó0423 (62431)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 1 62431

"Én, soha, sehol, semmilyen témában nem mondtam vagy írtam olyant, hogy "mindenki más hülye csakén nem". "

Nem írtad szó szerint ez igaz de nagyon jól érzékeltetted :)

 

Nem lehet veled értelmesen vitatkozni mert mindig kifacsarod annak az értelmét amit írok. Mellékes dolgokat emelsz ki és azokat magyarázod, soha nem a lényeget :)

Pontosan a múltamat és a hozzáértésemet kérdőjelezted meg pohárfronton.

Amit én például soha nem tennék meg a te borászmúltaddal.

Előzmény: BZoltan (62430)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62430

"amikor mindenki más hülye csak én nem. Na ez gyakran érezhető nálad."

Valakinek hasonló neve lehet akivel folyamatosan összetévesztesz.

Én, soha, sehol, semmilyen témában nem mondtam vagy írtam olyant, hogy "mindenki más hülye csakén nem"

Az, hogy te mit és hogyan érzel az szerintem a te személyes ügyed. Én nem tudok felelősséget vállalni azért, hogy te valamit félreértesz. Sajnálni sajnálom az ilyen eseteket, de tenni nem tudok és nem is fogok ez ellen.

"27 éves vendéglátó ellátó múltamat is megkérdőjelezted"

Soha nem kérdőjeleztem meg a múltadat. A múltad a tied.

Előzmény: Jocó0423 (62429)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62429

Ez nem kioktatás :)

Ez egy kicsit bő lére eresztett de jó szándékú kritika, ami egyből megoldási javaslatot is tesz.

 

A kioktató stílus az az tudod, amikor mindenki más hülye csak én nem. Na ez gyakran érezhető nálad.

Bizonyára abból ered, hogy hatalmas tudásanyag gyűlt össze benned és ezt rendezted a saját értékrended szerint.

Aztán ha valaki nem a te értékrended szerint közelit egy témához, az csak marhaságot mondhat :)

Bocsáss meg érte de ez nekem úgy jön le, mintha kicsit beszűkült volna a világra való nyitottságod.

 

Isten ments, hogy vitassam a szakmaiságodat és hozzáértésedet, mindössze azt szeretném megértetni veled, hogy ma már nincsenek polihisztorok és előfordulhat, hogy valaki valamit jobban tud mint te :)

Szerény példámnál maradva, 27 éves vendéglátó ellátó múltamat is megkérdőjelezted kehelytémában :)

Előzmény: BZoltan (62428)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62428

Nagy szeretettel  http://borrajongo.blog.hu/2017/09/20/cimkeologia

 

(Jocó, te ne olvasd :) mert ez is kioktatás erősen)

loading Creative Commons License 2017.09.20 0 0 62427

A pannonborbolt.hu -n vettem.

Előzmény: Hepci (62426)
Hepci Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62426

Ezt hol árulják?

Előzmény: loading (62418)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62425

Nem mindegy.

Előzmény: Jocó0423 (62424)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62424

Talán rosszul fogalmaztam, nem személyeskedő, hanem inkább kioktató :) bocsi.

Előzmény: BZoltan (62423)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62423

"Számomra ezért volt furcsa Zoli, néha keményen személyeskedő hangneme :)"

 

Szerintem valakivel összetévesztesz. 

 

Előzmény: Jocó0423 (62422)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62422

Én nem tudom, talán szerencsém volt, de a legjobb barátaim mind más értékrendet képviselnek :)

Hatalmas vitáink vannak, hiszen a konteo hívőtől kezdve az ezoterikuson keresztül a legjobboldalibb, illetve a legbaloldalibb is előfordul.

Egy a lényeg, hogy a leghevesebb szócsaták közben se személyeskedünk, sértegetünk, sértődünk.

Nálunk itt Velencén elég komoly politikai árkok húzódnak, ezért örülök, hogy a baráti köröm megőrizte nyitott gondolkodásmódját.

Szerintem nagyon fontos, hogy ne záródjunk be, mert akkor nem ismerjük meg a másként gondolkodók álláspontját, érvrendszerét.

Számomra ezért volt furcsa Zoli, néha keményen személyeskedő hangneme :)

Előzmény: BZoltan (62421)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62421

A közös értékrend és az egy húron pendülés korántsem jelenti azt, hogy mindenben egyetérténk. Ezen előbbiek csak garantálják a közöny nyelvet és elősegítik azt, hogy az esetlegesen eltérő véleményeket kontruktívan össze tudjuk csiszolni és egy egészséges vitában tudjunk előre lépni.

Szőlő és bor témában legalábbis én ezt figyeltem meg.

Előzmény: loading (62419)
ronin s8 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62420

Ez a "mindenki egyetért velem" azt a viccet juttatja eszembe, amikor a "mi-kutyánk-kölke" rendőr vizsgázik.

 

A vizsgázó brillírozik, minden kérdésre tudja a választ. Vizsgáztató felettesei nem tudnak hova lenni a büszkeségtől. A bizottság elnöke, egy százados sokat mondóan körbenéz a helyi vizsgabiztosokon, és felteszi az utolsó kérdést:

- Mennyi háromszor hét..?

A rendőr kis gondolkodás után rávágja:

- Tizenkilenc!

Pillanatnyi dermedt csend után a százados diadalittasan mosolyog:

- És ezt is tudja!! 😎

 

Előzmény: loading (62419)
loading Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62419

Ha csak azokkal veszed körbe magad, akikkel egyetértesz, az a szakirodalom szerint hosszú távon nem jelent jót. Bár kényelmes és biztonságos.

Idővel ugyanis az egyetértett témák darabszáma csökken, emberi természet ilyen, és ezért egyre kisebb halmaz lesz az a kör.

Csak infó, nem megmenteni akarlak.

 

Más: a folytatod a kerámiás vonalat mondjuk száraz borokkal is?

Előzmény: BZoltan (62411)
loading Creative Commons License 2017.09.19 0 0 62418

Lehet. Vagy egyszerűen a fáradtság.

Az sem tett jót, hogy egymás után kóstoltam a kettőt. És jelentős színvonal eltérés volt közöttük, de árban csak 400Ft.

 

Amit még javasolhatok, amely viszont bejött: Szabó Laci vörös cuvée 2015. Meglepett, hogy a Pinot N köszön vissza, miközben az csak a harmadik összetevője a merlot/cabernet mögött. 1390Ft-ért teljesen jó, a Kristinus 2015-höz képest is.

Előzmény: Hepci (62413)
Hepci Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62417

De nem is emelkedett az ára.

Ez már majdnem olyan, mintha csökkent volna. :)

Előzmény: Törölt nick (62416)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 0 62416

Ez nem olyan, de miért adnák olcsóbban?

 

ert nem sikerült olyan jól, mint az előző évjárat :)

Előzmény: Hepci (62414)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 0 62415

Jó. Sajnálom.

Előzmény: BZoltan (62412)
Hepci Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62414

Az előző évjárat megért ennyit, az vakteszten (nálam) megvert nagyjából minden számottevő magyar kékfrankost, és a 20 eurós osztrák kategóriával szemben se kellett szégyenkeznie.

Ez nem olyan, de miért adnák olcsóbban?

Nincs belőle rengeteg és aki emlékszik az előzőre, meg fogja venni, mint én is. :D

Előzmény: Törölt nick (62410)
Hepci Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62413

Az ízlelőbimbiddal lehet inkább mostanság valami. :)

A jellegtelent aláírom (ennyi pénzért többet nem várhatunk), de ennek köze nincs a savanykássághoz (éppen elébb bontottam egy újabb palackot és ittam belőle picit brie sajt mellé).

Előzmény: loading (62408)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62412

Megtennéd azt az apró szívességet, hogy leszakadsz rólam?

Előzmény: Törölt nick (62410)
BZoltan Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62411

"és még kevésbé érdekelnek mások."

 

Én nem azt mondtam, hogy nem érdekelnek mások. Mert nagyon is érdekelnek, de csak azok akikkel közös az értékrendünk, akikkel fél szavakból is megértjük egymást. Folyamatosan találkozom új emberekkel akiknek nem kell magyarázni, hogy miért fontos az ökoszisztéma, miért fontos az élő környezet, miért érték a tisztaság és a hitelesség.

Ez egy folyamatosan bővülő kör.  Heti, havi rendszerességgel találkozom új arcokkal akikkel nem kell lefutni a fölösleges köröket és akikkel nem kell ostoba pitiáner hülyeségeken vitatkozni, mert egyszerűen egy húron pendülünk.

Előzmény: loading (62407)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.18 -1 0 62410

Hihetetlen ez a bátor árazás... Tudom, h Bzoltán majd megmagyarázza, de akkor sem :)

Előzmény: Hepci (62406)
loading Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62409

Nagyon beleszőtted a filozófiát a másodikba, mint kötelező elem, ezért vettem külön.

Előzmény: shiraz2 (62391)
loading Creative Commons License 2017.09.18 0 0 62408

Szerintem nem annyira jó: kicsit jellegtelen, savanykás. A 2012-es köröket ver rá. Azt 1500-ért árulták ez utóbbit.

Mondjuk lehet az én hangulatommal van valami, mert a 2015-ös Balla Feketeleánykával is sokáig küzdöttem, mire elfogyott. Az pedig édesen semmilyen volt.

 

Ami jó volt az a Kohári Retur 2016.

Előzmény: Hepci (62402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!