Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2017.07.02 0 0 61863

Néha a kezembe akad papír alapú mai boros "sajtó", ezek egészen elképesztő tartalmú izék.

Én csak Művalkeszt olvasok és Borrajongót. Az előbbin egyre sűrűbben van, hogy ha ismerem, vagy netán az írás hatására megveszem az adott bort, nem értek egyet a leírásával és furcsa módon a bor a valóságban gyengébb szokott lenni, nem pedig jobb. A Borrajongón pedig igencsak elszaporodtak a "köszönjük XY-nak a vendéglátást" felirattal végződő írások.

A másik oldalon ott van a realitás, hogy kizárólag hobbiból és kizárólag költve rá aligha lehet sokáig színvonalas blogot írni, amin rendszeresen megjelennek posztok és számottevő látogatottsága van. Egyszerűen idő nincs rá, vagy ha van is, az írónak egy idő után nehéz fenntartani a lelkesedését - ez nem egy klasszikus karitatív tevékenység. 

Előzmény: BZoltan (61862)
BZoltan Creative Commons License 2017.07.02 0 0 61862

A borsajtó évekkel ezelőtti megszűnése nemcsak a borászatoknak tett rosszat, hanem a megmaradó újság és blog íróknak is. Kontroll és visszajelzés nélkül nem működik egyik sem.

 

Nekem kicsit olyan érzésem van mint a 2000-es évek elején amikor az akkori bor establishment teljesen leuralta a boros közéletet. Abból akkor pont a bloggerek segítették kitörni a magyar bor világát. Akkoriban lehetett ismeretlen névként köztudatba berobbanni. 

A kérdés, hogy a mostani állóvízbe kik tudnak és fognak követ dobni. A gumiló művalkeszében nyilván nem sok bizalmam van.

Előzmény: Hepci (61861)
Hepci Creative Commons License 2017.07.01 0 0 61861

Egyre elképesztőbb marhaságokat írnak egyes borbloggerek... arról nem is beszélve, hogy olyan felületeken is erősödő PR-szagot érzek, ahol ez nem volt korábban jellemző...

Konkrétabban pl. a Művalkeszen a sokadik olyan borról (Szeremley Rizling 2015) olvastam mostanában, ami még csak nem is hasonlított a valóságban a leírt kvalitásaira.

Előzmény: BZoltan (61860)
BZoltan Creative Commons License 2017.07.01 0 0 61860

Csendes dűlő - Hárslevelű - 2014

 

Az elmúlt pár évben több borblogger is megénekelte ezt a birtokot, gondoltam ha már szembejött velem a lehetőség akkor egy borukat megkóstolom. Nem volt kidobott pénz, de a tüzijáték elmaradt.

A bor maga tiszta illatú, de sem gyümölcsöknek sem fajtajellegnek nyoma sincsen. Korrekt első benyomás. Az íze is tiszta. bár kicsit karcos savú és a korty lecsengése olaszrizlingesen kesernyés. Önmagában nem egy nagy öröm, de kaja mellé vagy fröccsnek korrekt lehet. Utólag elolvastam mit írtak erről a borról a bloggerek, hát én azokat a körtéket, almákat csak az éretlen savakban éreztem. Tény, az idő nem a primőr gyümölcsöknek dolgozik.

Hepci Creative Commons License 2017.06.27 0 1 61859

Káli Kövek Rezeda Olaszrizling válogatás 2016

Sajátos árképzéssel a CBA (2300 Ft) olcsóbban adja a közeli plázában, mint a Bortársaság (2750 Ft), ahonnan veszik.

Úgy emlékeztem, hogy valahol jókat olvastam róla, ezért best buy-nak gondoltam ennyiért, de nem az. Nem különösebben koncentrált, a savak citromos tónusúak (ez enyhült másnapra). Olyan elegancia és élénkség sincs benne, mint pl. a hasonló árfekvésű Petrányi kódex olaszban.

Előzmény: dezso (61858)
dezso Creative Commons License 2017.06.26 0 0 61858

Mit erdemes mostanaban a Kali-medence kornyeken kostolni?  Eleg reg nem vagyok kepben, kene egy kis segitseg.  Ha vannak teljesen ismeretlen vilagszinvonalu zugboraszatok, nem habozzatok tippeket adni :)

BZoltan Creative Commons License 2017.06.21 0 0 61857

Gonda György:
vongur@gmail.com

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000121555785


Én egy jó ideje nem olvasom sem a vinoportot sem a borászportált. 

Előzmény: lazaridi (61855)
dezso Creative Commons License 2017.06.20 0 0 61856

Szerintem irjal az info@-nak, talan osszehoznak benneteket.

Előzmény: lazaridi (61855)
lazaridi Creative Commons License 2017.06.20 0 0 61855

Véletlenül nem ismeri vki ennek a cikknek a szerzőjét?

 

http://www.boraszportal.hu/beszamolo/egeszsegunkre-gorogorszag-7051?utm_source=hirlevel&utm_medium=hirlevel&utm_campaign=hirlevel-0516#

 

szívesen írnék neki. 

BZoltan Creative Commons License 2017.06.20 0 0 61854

Pusztán megérzés :)

A 2015-ös SAP Juhfark  2.8g/l maradékcukorral az eddigi 11 évjáratból  második (a 2012-esnek volt 1.9g/l) legszárazabb juhfarkunk. Értelem szerűen más ízprofilja van egy szárazabb juhfarknak mint egy nedvesebbnek. Ez az íz pedig van akinek jobban és van akinek kevésbé jön be. Van aki erre azt mondja, hogy ez az évjárat nem a kedvence és van aki azt, hogy hét ez nem finom :) Stílus és gusztus kérdése mindez.

Előzmény: Hepci (61851)
BZoltan Creative Commons License 2017.06.20 0 0 61853

Egyrészt mert szerintem készen van és jó. Másrészt azért mert a palackok 95%-a a kreskedelmi csatornákon át úgyis majd csak nyár végére jutnak el a fogyasztó asztalára. Harmadrészt azért, mert mind a fogyasztók, vendéglátósok és kereskedők részéről nagy az igény. A SAP juhfark egy jól működő, bejáratott és megbízható brand, van rá piaci igány.

De ezzel együtt nekünk mindig is a túl korai forgalomba hozatal volt a legnagyobb kompromisszum. A 2011-2013-as boraink szerintem most a legjobbak. De rendesen kivárni ezt a 2-4 évet csak a kereskedőkkel és vendéglátókkal együttműködve lehetséges. Ha azt mondanám, hogy a 2016-as borainkat csak 2020-ban hozzuk forgalomba akkor nekem árbevétel nélkül kellene finanszíroznom a rendszert négy évjáraton át, ami több tízmillió forintos plusz beruházást igényelne. Ezt a pluszt jelenleg sajnos nem tudom kigazdálkodni. Ha másfélszerese lenne a boraink ára akkor 3-4 év alatt ki tudnék gazdálkodni egy ilyen késleltetést. De a mostani piaci viszonyok között ennek egyelőre nincsen esélye.
De a gazdasági okon túl a kereskedők lojális türelmére (kevés kivétellel) sem számíthatok.

A kereskedők és  a vendéglátósok ma Magyarországon jellemzően arra gyúrnak, hogy a lehetőleg bizományba (60-90 napos fizetés lényegében ezt jelenti) kapott bort minél hamarabb kipörgesség és a bevételt még a fizetési határidő előtt egy másik borral megforgassák. Ebbe a modellbe nagyon nem fér bele az, hogy egy kereskedő megvesz és kifizet komolyabb volument azért, hogy azt lassan csepegtetve, a legjobb fogyasztókat/vendéglátóhelyeket megkeresve dolgozzon az időt jobban álló borokkal. Ugyanis ez kellene ahhoz, hogy egy bor jelen is legyen a piacon, de ki is tudja várni a 2-3 éves érlelést megháláló borokat.

Előzmény: kifli (61852)
kifli Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61852

akor miért hozod ki, miért nem pihenteted?

Előzmény: BZoltan (61849)
Hepci Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61851

No, ezt meg - a szokásos "teengemállandóanpasszióbólekézel" attitűdön kívül - honnan veszed?

Gondolod, tiszta mazochizmusból rendelem ki a borodat egy irtózatosan szorzó étteremben, hogy aztán leírhassam, hogy ez nem olyan jó, mint egy korábbi évjáratod és a 2 évvel idősebb Tornai?

Viszont egy 4+ ezer forintos polci árú bortól elvárok bizonyos élvezeti értéket, amit a '15-ös juhfarkodtól nem igazán kaptam meg. Koncentrált, ez nem kérdés, de egyszerűen nem elég finom. Inkább gyurmás-krétás-neutrális. Igen ritkán iszom juhfarkot, így fogalmam sincs, hogy 1-2 év múlva milyen lesz, most viszont nem lenyűgöző.

Előzmény: BZoltan (61849)
BZoltan Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61850

Ja, egyébként a 15-ös juhfarkkal kapcsolatban épp egy aktuális sztori. A belga kereskedőm ebből is, mint minden évben vett egy raklapnyit. Az a kereskedőm aki két éve 6 mislencsillagnyi helyre (egy 3, egy 2 és egy mezitlábas egycsilagos) tolta be a juhfarkunkat. Most írta, hogy ő elteszi őszig amit megvett (szerk: és kifizetett) és akkor fogja hasonlóan jó helyekre betolni.

Magyarországon ilyent elképzelni csak durva tudatmódosítók hatása alatt tudok elképzelni...

Előzmény: Hepci (61848)
BZoltan Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61849

Neked általában a mi boriank "nem tetszenek annyira mint ..." :)

Amúgy a juhfarknak nagyon jót tenne egy éves pihentetés. De sajnos a piac nagyon igényli. A 2013-asok mostanában nagyon jók. A Tornai Top Selection-nek is jót tett az idő. Kár, hogy mi már két éve kifutottunk a 13-asokból.

Előzmény: Hepci (61848)
Hepci Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61848

Valószínű, de ha nem jegyzetelek vagy írok róla, pár hónap után már nem emlékszem biztosan az évjáratokra.

Mostanában '15-ös juhfarkodat kóstoltam (étteremben), ez nem tetszett annyira, mint egy korábbi évjáratod, illetve a '13-as Tornai Top Selection.

Előzmény: BZoltan (61844)
szoltan88 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61847

Ezt a bort sajnos nem láttam a hozzánk közel eső boltban (Hungária körút), de ez korábban, nem a tematikus héttől kezdődően van/volt.

Ebben a katalógusban van jó pár, amik a héten elérhetők: https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?id=372&week=1

Előzmény: BZoltan (61846)
BZoltan Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61846
Előzmény: szoltan88 (61845)
szoltan88 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61845

A héten olasz borok vannak a Lidl-ben. Érdemes valamelyiket kipróbálni, mik a tapasztalatok?

BZoltan Creative Commons License 2017.06.19 0 0 61844

A 13-as SAP borokkal találkoztál már?

Előzmény: Hepci (61841)
ronin s8 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 61843

Nálam van még két palackkal. Én inkább a Veritas polcait javaslom, mert ott egy ezressel olcsóbb (kártyával). ;-) 

Egyelőre (két hete ittam legutóbb) nem éreztem az évek múlását. Ennek ellenére igazad lehet, mert a zseniális 2009-esükből ki kellett önteni két palackot is...

Előzmény: Hepci (61842)
Hepci Creative Commons License 2017.06.18 0 2 61842

Vylyan Pinot Noir 2011

Általában nem lelkesítettek a Vylyan borai (és az ár/érték mutatójuk) az utóbbi években, de ezt dicsérte Ronin, így levettem a CBA polcáról (4000 körül).

Pinós illatjegyek és intenzív (aszalt) meggy. Ízben sejtet valamit egykori szépségéből, de kevesebbet ad és a korty második felét eluralja a poros-kesernyés érzet. Másnapra a negatívumok erősödnek.

Akinek van még ilyen, érdemes mielőbb kinyitni, megvenni viszont nem érdemes.

[A dugó hibátlan volt, Schott Zwiesel pohárból ittam.]

Hepci Creative Commons License 2017.06.16 0 0 61841

Ezt nem kóstoltam, de a Top Selection 2013-at igen, pár napja.

Az nagyon megéri az árát - BZoli (SAP) valamelyik korábbi évjáratára emlékeztetett koncentráltságával és ízgazdagságával, és ehhez képest nem is vészesen drága.

Előzmény: lazaridi (61840)
lazaridi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 61840
drbarta Creative Commons License 2017.06.11 0 0 61839

Eléggé megdöbbentett ez a hír. Beszéltünk párszor Szegeden a borfeszten, nagyon nem számítottam ilyesmire. Sajnálom nagyon. 

Előzmény: BZoltan (61836)
lazaridi Creative Commons License 2017.06.11 0 0 61838

Nem akarom kisebbíteni az eredményt, de a világsiker a Hungarian white trophy

Előzmény: mávag_lokfabrik (61835)
lazaridi Creative Commons License 2017.06.11 0 0 61837

Nagyon korán ment el, sajnálom, de nincsenek erre jó szavak...

Előzmény: BZoltan (61836)
BZoltan Creative Commons License 2017.06.11 0 0 61836

A z alábbi jóhír mellé sajnos van egy rossz hír is a Somlóról.

Emmert Györgyöt, a Fekete Pince társtulajdonos-borásza tragikus hirtelenséggel hagyott itt minket. Gyuri hatalmas alázattal, tisztelettel és tenni akarással vette átt a stafétabotot Fekete Béla bácsitól. Mindig nyitott és vidám volt. Azon ritka borász volt aki többet kérdezett mint mondott. 56 éves volt és szőlőmunka közben érte a halál.

 

 

mávag_lokfabrik Creative Commons License 2017.06.11 0 0 61835
Városliget Fényőre Creative Commons License 2017.06.02 0 0 61834

Off?

Minőségi enyhe rozé kezd érdekelni. Meg a rozé-fröccs.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!