Keresés

Részletes keresés

Mazsola0070 Creative Commons License 3 órája 0 0 24750

Most van az étterem bezárások évada?

E szerint a Fáma is bezár:

https://hvg.hu/kkv/20181214_Az_ev_vegevel_bezar_Magyarorszag_egyik_legmenobb_etterme

Előzmény: nagypapi51 (24683)
nagypapi51 Creative Commons License 3 napja 0 0 24749

Talán nem kéne annyi idő, még szeretném tanítani őket.

Az (egyelőre) legkisebb, a csaj imádja a hasát, és érdekli is a főzés, a karácsonyi hókifliket már ő formázta, szinte tökéletesre. Őt napi szinten látom, a két fiút ritkábban, de ha feljönnek, az első kérdés az: nagypapi, mit főztél? :)

ON

Előzmény: Boszorka (24748)
Boszorka Creative Commons License 3 napja 0 0 24748

Nekem csak az újévi malacokról voltak fotóim, de már biztos nem találnám meg őket a sok ezer kép között. Rendetlen vagyok. Viszont nem is érdekel. Nálatok más, majd 20-30 év múlva az unokasereg elmereng a nagypapi finom főztjein és talán megjön a kedvük a főzéshez.

Előzmény: nagypapi51 (24747)
nagypapi51 Creative Commons License 3 napja 0 0 24747

OFF.

Étteremben nagyon ritkán fotózok, akkor sem azért, hogy közszemlére tegyem.

Otthon igen, de akkor rendszerint írok is róla valamit.

Összeszedem egy blogba a neten keringő postjaimat, néhány nagyon jó fotó is sikeredett melléjük.

Előzmény: Boszorka (24746)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 24746

Ezért nem érdemes fényképezni.:-)

Előzmény: nagypapi51 (24745)
nagypapi51 Creative Commons License 4 napja 0 0 24745

Mondjuk, egy Tafelspitz fotóból sem derül ki, hogy büdös a hús, és állott a torma... :)

Előzmény: Boszorka (24744)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 24744

Baj nincs. Azt szoktam mondani, hogy ha én azt mondom valakinek, hogy remek Tafelspitzet ettem, akkor elhiszik. Nem kell fotóval bizonyítanom. Biztos van akinek kell.:-)

Előzmény: seci (24743)
seci Creative Commons License 4 napja 0 0 24743

Ételt fotozni olyan, mint tájat vagy katedralist :) Mi baj van vele?

-seci

Előzmény: Boszorka (24741)
Caipi Creative Commons License 4 napja 0 0 24742

Persze, egyértelmű. :) 

Előzmény: Mazsola0070 (24740)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 24741

Ebbe manapság minden étteremben bele lehet futni. Engem nem zavarnak csak mosolygok magamban rajtuk. Hát ha még mikor kihozzák az ételt és lelkesen elkezdik fotózni mielőtt hozzá nyulnának. Majd elmúlik ez a mánia is, vagy nem. Akkor az emberiség leszokik a beszélgetésről, békésebb lesz az élet.:-)))

Előzmény: Mazsola0070 (24740)
Mazsola0070 Creative Commons License 4 napja 0 0 24740

Minket is zavart, elhiheted, de mit csináljon az ember egy "majdnemapja" idős úrral, aki alapjáraton is rühelli a mobilt, megivott néhány pohár vörösbort, és ott ül az orra előtt két mobilmániás??:))

Előzmény: Caipi (24739)
Caipi Creative Commons License 4 napja 0 0 24739

:)

Hát speciell a nagybátyád zavart volna jobban. A 'telefonjukat nyomkodók' senkit nem bántanak ezzel, legalábbis kívülállókat biztos nem. 

Előzmény: Mazsola0070 (24738)
Mazsola0070 Creative Commons License 4 napja 0 0 24738

A Paulay E. utcai Vakvarjúban voltunk: https://pest.vakvarju.com/

Az étel nagyon jó volt, a kiszolgálás is pörgős, udvarias (pedig rengeteg turista volt, nem is tudtam, hogy december eleje is turistaszezon.)

A helyzet azért volt ciki, mert 70 feletti mobilgyűlölő nagybátyám valamiért nagyon rákattant a mobilnéző kínaikra és egyfolytában tette rá nekünk a megjegyzéseket (pl. hogy a kínai gyerek biztos kefélés közben is mobilozik, de az is lehet, hogy a nője helyett az okostelóját dugja, és más hasonló szövegek), alig győztük csitítani, hogy mit érdekli, más asztalnál mit csinálnak.

Azon aggódtunk, ha a kínai tud magyarul, előbb-utóbb odajön és pofánvágja, de szerencsére nem történt semmi.

Előzmény: Boszorka (24736)
Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 24737

Gondolod, hogy ezek a dolgok csak a XIX. sz. végén kezdtek kialakulni? Mert előtte szegény svédek olyan szegények voltak, mint a templom egere. Örültek ha volt mit enni, mármint a nép.

Előzmény: H_G (24735)
Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 24736

Ehhez nem kell kinainak lenni. Ezt mi rendszeresen megfigyeljük, hogy párok beülnek a vendéglőbe, megrendelik az ételt, elő a telefont és kész. Van, hogy evés közben is a tányér mellett van a telefon és oda lesegetnek. Miután nálunk soha nem kerül elő a telefon, van időnk nézegetni a fura szokásokat.

Melyik vak varjú volt és jó volt?

Előzmény: Mazsola0070 (24734)
H_G Creative Commons License 5 napja 0 1 24735

Szerintem az igazán fontos külkapcsolatok nem a királyi család és arisztokrácia szintjén történtek, hanem amikor összeült a svéd és angol üzletember, hogy megbeszéljék, mennyiért szállítanának a másiknak szenet, acélt, zabot, hajókapacitást és a többi unalmas-de-fontos mindennapi dolgot. És ennek során jöttek rá a svédek, hogy az angolok megbotránkoznak, ha valaki hatékonyan próbálja használi a villát.

Előzmény: Boszorka (24731)
Mazsola0070 Creative Commons License 5 napja 0 0 24734

A héten a Vakvarjúban voltunk, a mellettünk lévő asztalnál fiatal kínai pár. Amint leültek, mind a kettő elővette az okostelóját és (a rendelés kivételével) folyamatosan azt nyomkodták és nézték, egymáshoz egy órán keresztül nem szóltak egy szót sem.

Valamilyen steaket evett mind a kettő, szerintem az sem tűnt volna fel nekik, ha kanállal eszik, annyira nem érdekelte őket sem az étel, sem az étkezés, sem egymás...

Caipi Creative Commons License 5 napja 0 0 24733

Praktikus jószágnak tűnik. :) 

Előzmény: H_G (24730)
Edmond Dantes Creative Commons License 5 napja 0 0 24732

Gléda, bár nem Pesten, de Budán.

Valóban tisztességes konyha, jó ízekkel.

https://welovebudapest.com/2018/10/02/klasszikus-vendeglo-sok-hussal-szakertelemmel-ilyen-az-obudai-gleda/

Minden evőeszköz rendelkezésre áll.

Boszorka Creative Commons License 5 napja 0 0 24731

A jelenlegi királyi család francia eredetű, Bernadot, akit tulajdonképen Napoleon küldött a svédekhez. Házasságok révén van persze német szál is. Majd ha egyszer nagyon ráérek, utána nézek a dolgoknak. Nincs tudomásom róla, hogy 400-500 évvel ezelőtt az angolokkal lettek volna bármilyen kapcsolatok.

Előzmény: H_G (24729)
H_G Creative Commons License 5 napja 0 0 24730

Mióta van spork evőeszközöm is, teljesen nélkülözhetetlennek találom és mindenhová viszem magammal. (A gyerek is az övét, asszonykám viszont görbén néz ezekre.) A sóska/spenót tükörtojással nagyon jó példa, a sok tésztás levesek (ramen!) meg még jobb olyasmikre, amit semmi mással nem jó enni, mert állandóan cserélgetni kellene a kezemben a villát és kanalat. 

(Mielőtt valaki megjegyzi, hogy a ramen evőpálcikával autentikus: nálunk csak én vagyok túl béna azokhoz, a többiek tudnak bánni vele. De az ázsiai stílusú szürcsölést-fröcskölést akkor se vállaljuk be!)

Előzmény: A Nikk (24713)
H_G Creative Commons License 5 napja 0 0 24729

Az nem hangzik valószínűnek, a spanyolokkal északon csak a hollandok voltak közeli kapcsolatban. Az angolokkal viszont régóta szorosan össze vannak fonódva a svédek gazdasági téren, sokkal hihetőbb lenne, hogy onnan vették át a sznobos villahasználatot.

Előzmény: Boszorka (24726)
Caipi Creative Commons License 5 napja 0 0 24728

Húszéveseknek lehet hogy igen. :)

Előzmény: A Nikk (24727)
A Nikk Creative Commons License 5 napja 0 0 24727
Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 24726

Lehet, hogy a svéd arisztokrácia valamikor 400 évvel ezelőtt átvette a spanyol udvari szokásokat. A pórnép meg azt nézte mit csinálnak az urak és hozzá szoktak a villa tetejéről evéshez. Nyilván a gyerekeket így tanítják a szülők enni. Természetesen a szokás az úr, ki mihez szokik úgy eszik.

Előzmény: Caipi (24724)
A Nikk Creative Commons License 6 napja 0 0 24725

....elfelejtettem odatenni a szmájlit. Egyébként szerintem nem egyszerűen megszokás, időnként rigolya is lehet a háttérben. Esetleg egy bizonyos fajtája a szinesztéziának. Nem születtem ezüstkanállal a számban, a leírt preferenciák apránként alakultak ki nálam, s ha beütne egy éhínség, alighanem mindegy lenne hogyan fogyasztanám a patkányhúst.

A dalt az etikettről érdemes meghallgatni. Témába vág.

Előzmény: Caipi (24724)
Caipi Creative Commons License 6 napja 0 0 24724

Szerintem nem etikettről volt szó, hanem (meg)szokásokról. 

Előzmény: A Nikk (24723)
A Nikk Creative Commons License 6 napja 0 0 24723
Előzmény: kifli (24714)
homerx Creative Commons License 6 napja 0 0 24722

nikknek szol inkabb. sosem tudtam megerteni ezt a skandinav hozzaallast.  egyaltalan honnan veszik? szamomra elfogadhatatlan. annak fenyeben, hogy kozben az utcan siman belatsz a lakasukba. most fogok meztelenul zoldseget szedni a tengerben.

Előzmény: Boszorka (24721)
Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 24721

A svédek is a villa tetejére teszik a kaját. Jókat derültem, mikor pl. borsó volt a köret és szemenként passzolták a villára. Aztán egyszer egy hozzáértő elmagyarázta, hogy ez a spanyol etikett és Svédországban ezt vették át. Én maradok a K.u.K etiketténél, mert nekem kényelmesebb.

Előzmény: seci (24712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!