Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 27 órája 0 0 24533

A non plus ultra az lenne, ha a Dómban pizzáznál... :)

Előzmény: Caipi (24532)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 24532

Én csak pizzát és pastát ennék, sőt, már egy ideje töprengek, hogy csak ezért ki kellene ugrani... na jó, a dómba is bemennénk. :) 

Előzmény: Boszorka (24530)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 24531

Én főételnek még mindig csak pizzát ettem náluk, nem tehetek róla, imádom a Margheritát... Múltkor a kenyérfesztiválra is kimentem az encsi változatért. :) 

Előzmény: nagypapi51 (24529)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 24530

Tudod mi vidéki túrákra nemigen járunk. Most ugyan megyünk Milanoba, de nem hinném, hogy pizzát fogunk ott enni.

Előzmény: nagypapi51 (24529)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 24529

Tényleg jó, tanúsítom :)

Múlt héten voltunk Encsen (is), hat fős társasággal. de pizzát egyikünk sem rendelt,

annyi más finomság van... :(

Előzmény: Boszorka (24528)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 24528

De pont arra gondoltam, mint friss felfedezés, könnyen elérhető helyen.

Előzmény: nagypapi51 (24527)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 24527

Ne tartsd magadban, oszd meg velünk is - hacsak nem a Pomo d'Oro-ra gondolsz.

Caipi: összehozhatjuk vmikor a 'gyárlátogatást'.

Előzmény: Boszorka (24526)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 24526

Ez nem tűnik csábosnak.:-(

Én már tudom, hol van jó pizza, ha arra van kedvem oda megyünk.

Előzmény: Caipi (24525)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 24525

Ja és mindamellett, hogy evőeszközt nem adtak, kemény négy, nehezen szétjövő darabba bírták vágni a pizzát, úgyhogy az elfogyasztása állandósult küzdés volt a nyúló, gumiszerű sajttal, meg hát nehéz is volt fogni azt a mindenhol leplöttyedő negyed pizzát....

Nem tűnt egy életszerű üzleti ötletnek. :) 

Előzmény: Caipi (24524)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 24524

Elmehetnénk! ?

Jut eszembe, vasárna a Street Food Show-n ettünk egy Margheraitát valami 54-nél, akit azzal hirdettek, hogy autentikus nápolyi pizza, meg Mo. első fafűtésű kemencéje, ilyesmi. Hát.... szerintem kár beléjük az a kemence. :) Nem mintha rossz lett volna, csak némileg ízetlen, a tészta meg kívül is puha. 

Előzmény: nagypapi51 (24522)
Logofet Creative Commons License 2 napja 0 0 24523

Kár, bíztam benne, hogy van személyes tapasztalat.

Előzmény: nagypapi51 (24522)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 24522

Sajnos nem, de permanensen bakancslistás :)

(hét közben dolgozok, a hétvégéink pedig más irányú programokkal foglaltak)

Ami fix: október végén Kalla - bár köze nincs a kínai konyhához.

Előzmény: Logofet (24521)
Logofet Creative Commons License 2 napja 0 0 24521

Ettél már ott?

Előzmény: nagypapi51 (24516)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 24520

Ha figyelmesen olvasod a posztot, kiderül, hogy hét végén a közönség jó része magyar (sztem esténként hét közben is) ergo van magyar étlap is.

Előzmény: Mazsola0070 (24519)
Mazsola0070 Creative Commons License 2 napja 0 0 24519

Nagyon szívesen kipróbálnám, kérdés, itt mennyire szívesen fogadják a magyarokat (pl. a képen a falitáblán is csak kínaiul vannak kint az ételnevek, ez nem arra utal, hogy tömegesen várnák a nem kínai vendégeket).

jetti1 Creative Commons License 2 napja 0 0 24518

Pesti István számomra az egyik legautentikusabb szakács jelen pillanatban is az országban. Évente 2-3 alkalommal csak azért utazunk le a feleségemmel Tatára, hogy ehessünk a konyháján.

Rajta kívül kevés esetben éreztem azt, hogy amit feltálaltak, az fényévekre van az átlagos "jó" konyhától: Takács Lajos az Olimpiás időszakában, néhány fogás esetében a Borkonyhában, Bíró Lajosnál az első Bock Bisztrós látogatásainknál, Dudás tesóknál(ott gondolom a körítés is sokat dobott az élményen....

Természetesen nekem is vannak kedvenc kifőzdéim, ahol rendszeresen ebédelek (pl.a világ legfinomabb csülkös bablevese a Fertő utcában van 790Ft-ért, a csepeli piacon pedig a rántott filézett comb utolérhetetlen-490Ft), de eszembe nem jutna becsmérlően nyilatkozni az igényes, többé-kevésbé fine-dining helyekről.

Nem kedvelem az operát, de nem is megyek fel a komolyzene kedvelők oldalára évente fél tucatszor elmondani, hogy "a Rigolettó szar, az Abba sokkal több örömet okoz..."

Előzmény: Boszorka (24515)
szellemijáték Creative Commons License 3 napja 0 0 24517

Nyeltem egy nagyot ... 

és reggelizni hol a Deák tér környékén?

nagypapi51 Creative Commons License 3 napja 0 0 24516

Nagyon jó átfogó cikk a pesti Chinatownról

Boszorka Creative Commons License 3 napja 0 0 24515

Engem kevéssé érdekel, hogy ki a séf. Tőlem főzhet Mari néni is ha jól csinálja. Köztudottan elég proli izlésem van, semmi se áll tőlem távolabb mint a csicsás fine dining. A bevásárlóközpont éttermi életét végig kísértem,  kezdettől fogva, miután naponta oda járok vásárolni. Csak azt tudom mondani, hogy a hétköznapi halandók számára, az egyik rosszabb volt mint a másik. Bruno csak drága volt és közepes, Tanti értelmezhetetlen ételeket gyártott méreg drágán. Mikor végre bezárt, jött egy igen kellemes átmenet. Sajnos csak 2-3 hónapig tartott. Nagyon élveztem, volt mikor egy héten kétszer is ott ettünk, de egyszer biztos. Nagyon bánatosak voltunk, mikor kiderült, hogy nem kapják meg a helyet. Most aztán van a Zuzu, akitől nem vagyok boldog. Végig próbáltunk már néhány ételt, de pl. nem szeretem ha a rántott csirke bundája nem ropogós és valamilyen lében úszik az egész. Zuzapörkölt tarhonyával, éppenhogy csak ehető volt. Nem is emlékszem mit ettünk még, de aki ismeri a kicsike alig változó étlapot, azt tudhatja, hogy ha valaki már 6-7 alkalommal volt ott, akkor elég sok mindent megpróbált. Ami mindig jó volt az a saláta.

Nagy bánatom még, hogy egy tisztességes sört se lehet kapni, egyetlen sör ami8 van, az buzasör. Az én pechem, hogy nem szeretem.

Ettől függetlenül úgy látszik Zuzu megtalálta a közizlést, mert az étterem megy, általában elég sokan vannak delente. Én meg kereshetem tovább hol lehet a közelben ebédelni ha nincs kedvem főzni.

Előzmény: Mazsola0070 (24514)
Mazsola0070 Creative Commons License 3 napja 0 0 24514

Korábban szó volt róla:

https://index.hu/kultur/eletmod/2018/09/15/huszar_krisztian_zuzu_etterem_gasztronomia/

Nekem kb. az a véleményem, ami a cikkben le van írva, egy ismerősöm annyiban nem értett egyet, hogy szerinte túlárazott a hely, és a környezettel nem volt megbékélve (nagy hodály, hangos zene, csiricsáré fények).

Ami a lényeg: az ételek kitűnőek, a környezet (bevásárlóközpont, kialakítás) meg ugye adott.

homerx Creative Commons License 4 napja 0 0 24513

az masik kaja. mivel szerencsere rengeteg varganya van itthon, igy a tojasos nokedlibe is futja :)

a heten vacsorara minden nap piritost ettem piritott varganyaval, reszelt sajttal (kecske, kekpeneszes).

Előzmény: Boarhunter (24512)
Boarhunter Creative Commons License 5 napja 0 0 24512

ekkor eloveszek vagy friss, vagy fagyasztott varganyat, azt lepiritom pici son, borson, arra ontom ra a nokedlit, majd amikor jol elkeveredett, megy ra a tojas. isteni!

Ebből a nokedlit ki is hagyhatjuk... :-) (Viszont petrezselyemzöld szigorúan kell rá!)

Előzmény: homerx (24511)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 0 24511

ezek a kajak nagyon jol hangzanak! en a tojasosnokedlihez szoktam egy kis csavart alkalmazni. Az asszon a csaladnak megcsinalja a szokasos módon, de en mindig kérem, hogy nekem hagyjon egy-ket adagnyi sima nokedlit. ekkor eloveszek vagy friss, vagy fagyasztott varganyat, azt lepiritom pici son, borson, arra ontom ra a nokedlit, majd amikor jol elkeveredett, megy ra a tojas. isteni!

Előzmény: seci (24509)
réparetekmogyi Creative Commons License 6 napja 0 0 24510

Örülök, hogy segíthettem!

Előzmény: seci (24509)
seci Creative Commons License 6 napja 0 0 24509

Koszi a tippet, nagyon kellemes elmeny volt.

Eloszor ettunk kacsalevest grizgomboccal + tarkonyos szarvasragu levest.

Masodiknak marhapofa tojasos nokedlival illetve kacsasult volt.

Mindegyik izlett. Az egyeduli banatom az volt, hogy nekem a tojasosnokihoz ecetes fejes salata KELL :) amit adtak hozza az nem annyira jott be. 

-seci

Előzmény: réparetekmogyi (24506)
cszoli Creative Commons License 2018.09.12 0 0 24508

https://goo.gl/maps/VZWqos9iMsp

Amúgy remek napi menüjük van délidőben, rendszeres vendégük vagyok.

Előzmény: Olgy1 (24501)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2018.09.12 0 0 24507

Bár a kutyás dolgot nem tudom, és a terasz sem igazán passzol (udvaruk van), de a Kakas éttermet bátram merem ajánlani. Egy telefont megérhet...

https://kakas.hu/

Más ajánlott étteremről nem hallottam még az extra tág környezetében sem.

Előzmény: seci (24505)
réparetekmogyi Creative Commons License 2018.09.12 0 0 24506

Ha még Fenyves belefér, ez kutyabarát étterem:

http://perlakipub.hu/

Előzmény: seci (24505)
seci Creative Commons License 2018.09.12 0 0 24505

Van esetleg otletetek, hogy 18. kerulet kornyueken (tudom, ez mar nem Pest, csak kitoltak a tablat...) van-e olyan hely, ahol ki lehet ulni teraszra vacsorazni kutyaval is es normalisan foznek? Semmi fine dining, csak eheto, nem zsirban uszo kaja.

+hasonlo kerdes KisBalaton vonzaskorzeteben, ott ebed is szoba johet.

Koszi!

-seci

sunnysun222 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 24504

Mint említettem volt a szövegecskémben is: Zuglóban, az Egressy út elején, a Stefániától a második sarok...

Nem lehet eltéveszteni, mert az egész E. úton ki a patakig talán ez az egyetlen étterem jellegű műintézmény...:) :)

Előzmény: Olgy1 (24501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!