Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 10 órája 0 0 23961

...Aki meg kulináris élményre vágyik, az nem vendéglőbe megy...

Hanem hová? Becsönget Segal Viktorhoz? :)

Előzmény: Caipi (23960)
Caipi Creative Commons License 11 órája 0 0 23960

Annak, aki táplálkozni megy, tényleg. Aki meg kulináris élményre vágyik, az meg nem vendéglőbe megy. Csak tudni kell, hogy ki (és esetleg mikor) hova menjen, hogy ne érje csalódás. :D

Előzmény: Boarhunter (23959)
Boarhunter Creative Commons License 16 órája 0 0 23959

Én enni járok vendéglőbe nem csodálkozni.

Ebben minden benne van... Tökéletes.

Előzmény: Boszorka (23958)
Boszorka Creative Commons License 17 órája 0 3 23958

Nekem ezek inkább képzőművészeti alkotások mint ételek. Van amiről elképzelni se tudom mi lehet, de mindegy is. Én enni járok vendéglőbe nem csodálkozni.

Előzmény: nagypapi51 (23950)
Caipi Creative Commons License 18 órája 0 0 23957

Ez 'egy fine dining érdeklődésű pasas' esetében szerintem nem igazság, csak Átlag Józsi ismerőse esetén. Én úgy értelmeztem Világevőt, hogy az embert a magyar 'történések' érdekelték. Az nem történés, hogy sertéspörkölt nokedlival - az 1970-ben is ugyanolyan volt. 

Előzmény: nagypapi51 (23953)
Hepci Creative Commons License 19 órája 0 0 23956

Igen fárasztó lehet egy fine dining érdeklődésű pacákot 2 nap alatt 5 helyen megetetni... és valóban elvihette volna a Náncsi Nénibe is...

Előzmény: Amerigo61 (23952)
Hepci Creative Commons License 19 órája 0 0 23955

Valamilyen olajat cseppentettek a tetejére ízfokozónak.

homerx Creative Commons License 20 órája 0 0 23954

ezek nagyreszet mi is vasaroljuk. kifejezetten szeretek odajarni.

Előzmény: lola31 (23939)
nagypapi51 Creative Commons License 21 órája 0 1 23953

Néha az extrém túlzás világít rá az egyszerű igazságra.

Amerigo61 Creative Commons License 22 órája 0 0 23952

"Szóval ha én mondjuk a lakóhelyemre invitálnék valakit, hogy megmutassam, mi is van itt IRL, akkor nem a helyi "bocuse-versenyistállókban" hordanám körül, ahol szenzációs buggyantott tasmánördögszem-levest lehet kóstolni és utána biodiverz gazdagtápanyagban elásva rothasztott, majd kiásott és posírozott kakasfülcimpát válogatott tengerikaviccsal."

Ez nagyon fájt :-)

A Stand25 hideg levesén (a honlap alapján talán "Hűvös paprika leves" lehet) ránézésre valami zsiradékféle (?) úszik. Ez így viszolygást kelt bennem, bár nyilván teljesen másról van szó ...

beetee Creative Commons License 1 napja 0 0 23951

Az eggyel előbbit is érdemes elolvasni.

nagypapi51 Creative Commons License 1 napja 0 0 23950

Hét végi olvamány Jókuti tanár úrtól.

A kommentek érdekesebbek!

Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 23949

Ma délben kipróbáltul a Park vendéglőt. Nagyon szimpatikus étlapja van, a rendelt kaják jók és számomra túl sok is volt. Legközelebb gyerekmenüt kérek. Árak igen barátságosak. Kettőkor már zsufoltan tele volt a hely, sokan akartak még jönni, de nem volt hova. Nagyon remélem, hogy tartják ezt a szintet, mert akarunk még menni. Utána feljöttünk a bevásárló központba újságért. A Tantiban hatan ültek.

Hepci Creative Commons License 2 napja -1 0 23948

És mindennek nagyjából megvan a megfelelője az Aldiban is, hasonló minőségben, hasonló áron....

Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 23947

Mert szerinted azért nézem az összetételt, hogy aztán 68% hústartalmú valamit vegyek? Nem igazán értem, hogy miért vonatkoztatod rám azt, ami veled szembejött. 

Előzmény: lola31 (23945)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 23946

A Magellan és Colombus nevű lengyel keménysajtok is egész ehetők ott.

lola31 Creative Commons License 2 napja 0 0 23945

Attól hogy valami bio, még nyugodtan lehet rossz. Az első bio virsli ami az interneten elém jött pl. 68% hústartalmú, az is vegyesen. Téged megnyugtat, hogy a maradék 32% nem hús, hanem valami egyéb bio dolog?

Előzmény: Caipi (23944)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 23944

Biobolt. :) Mármint a felvágottra, és ezért veszek inkább onnan, nem a bioság miatt. (Múzeum krt. vagy Mammut, utóbbiban nagyobb a hűtőpultos választék)

Előzmény: lola31 (23943)
lola31 Creative Commons License 2 napja 0 0 23943

http://gaultmillau.hu/buvos-szakacs/mi-az-hogy-virsli

Elég kevés virslinek van 85%-os hústartalma, és egyéb összetevők is mindben vannak.

A Pikok esetében a gyengébbik verzió 83%-os, a jobbik 90% fölötti.

De ha az összetevőket elkezded olvasgatni bármely felvágott esetében, akkor biztos nem fogod megenni.

Előzmény: ...FGHKLÉJ (23941)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2 napja 0 0 23942

Ha nem tésztán, akkor felszeletelve esszük saját friss vagy szárított bazsalikommal, olivaolajjal és saját paradicsommal, vagy télen olivabogyóval. Nem a tömbön volt a lényeg, hanem a műanyagra emlékeztető állagán. Mint említettem, nincs időm 100 helyre rohangálni, ezért ha nincs időszakosan olasz bivalytejből készült mozarella, a Spar-ban veszem a Szarvasit. Szerintem sokkal jobb, mint a Lidl-ben kapható.

Előzmény: lola31 (23940)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2 napja 0 0 23941

A gorgonzolát és a brie-t nem ismerem (csak a lengyelre emlékszem),  a tömb ementáliban egyetértünk abban, hogy ehető, de az sem éri utól a rendes emmentáli sajtokat. Szlovák bryndzát szoktam még ott venni, vagy ha tematikus hetek vannak, mint legutóbb, francia sajtokat, vagy eredeti olasz bivaly-mozarellát.

A Combino-ban és Chianti-ban szintén egyetértünk, régebben vettem ott Lambruscót, nem tudom van-e még a kínálatban. A Nixe nekem nem jön be, sőt a Pikok sem, ha jól emlékszem 85% alatti a hústartalma, és kilométeres az összetevők listája. Virsliként a Dulano-t szoktuk venni, azt tényleg jobb, mint a többi kommersz virsli a vetélytársaknál.

Nekem ízlik a Pikok-os téliszalámi is, ha nincs Pick, azt veszem. A felvágottakat többnyire kerülöm, bár a feleségem szereti a prágai sonkát és az általad említett feketeerdei sonkát.

Ami tetszik, hogy néha leakciózzák a homárt, és 2500 forint körül lehet kapni. Nem tudom máshol mennyi, mert két gyerek mellett nehezen mozdulok tovább a Lidl-nél, sajnos a piacra is ritkán jutok el (igaz van egy csomó saját zöldségünk/gyümülcsünk).

lola31 Creative Commons License 3 napja 0 0 23940

Próbáld meg ezt a "tömböt" felszeletelni, sózd meg, őrölj rá friss borsot. Jó paradicsommal és feketeerdei sonkával tányérra tenni. A paradicsomra tegyél zöld koriander levelet vagy bazsalikomlevelet.

Egyébként melyik mozzarella nem "tömb"?

Előzmény: ...FGHKLÉJ (23936)
lola31 Creative Commons License 3 napja 0 0 23939

A Lidl-ben kapható oltalom alatt álló eredetmegjelölésű Olaszországból származó gorgonzola sajt dolce vagy picante ízekben, 20dkg 600Ft. A legtöbb esetben két három hónappal a lejárat után is fogyasztható, érlelhető. Olasz tésztákhoz, töltött húsokhoz vagy gombához, piritósokra kiváló.

Salátára nem gorgonzolát érdemes tenni, hanem az ugyanott kapható Danish blue jellegű morzsolható kéksajtot 400 Ft-ért.

Ementáli, német 40dkg darabolt, kb 800 Ft. Lényegesen jobban működik melegszendvicseken mint a most már halálbizonytalan trappista félék. Tökéletes a sülése, szépen tágul, jól színeződik. A sajtok sütése az egyik legfontosabb  mérvadó. Sok esetben a nem megfelelő minőségűek csak "izzadnak" és zsugorodnak, és ehetetlenek. Ez a Lidl-ös ementáli a szekrény sarkán is eláll egy darabig, jól puhul, nem penészesedik. Persze azért nem harminc fokban kell tartani, de15-20 fok között sokáig eláll, ha addig meg nem esszük.

Van még a Lidl-ben elég nagy darab francia brie 400Ft-ért, abszolút megéri, a múltkor egy darabot két hónapig tartottam a mikró tetején, jó volt. Frissen remek forró piritóson lila hagymával, remekül olvad a kenyérmelegtől.

Most ezek jutnak az eszembe. Érdemes ezeket megkóstolni, és az áraikat is összehasonlítani más boltokban kaphatókkal.

De ez vonatkozik a Combino tésztákra, a Nixe tonhalkonzervekre, a Pikok vagy Dulano sajátmárkás virslikre, a feketeerdei sonkára vagy a fagyasztott garnélarákra is. Vagy pl. a sóra, zacskós őrölt fűszerekre és a borokra is. Jelenleg a piacon legjobb vételek egyike a Lidl-ben kapható Chianti vagy Bordeaux, 1000Ft-ért.

Szerintem. Aztán mindenki azt mond amit akar. 

Előzmény: ...FGHKLÉJ (23936)
barrix Creative Commons License 3 napja 0 0 23938

Mozzarella ügyben: szerintem jó mozzarella kizárólag a bivaly-mozzarella. Minden más, a Lidl-es is egy gumiszerű valami. De az biztos, hogy a Lidl-est mi inkább megesszük, mint a szarvasit. Ahogy masccarponeban is sokkal finomabb a Lidl-es, mint a szarvasi.

H_G Creative Commons License 3 napja 0 0 23937

Az ókori Kínáról el is hiszem, hogy így csinálták :)

Előzmény: beetee (23932)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 3 napja 0 0 23936

Már ne haragudj, de a Lidl-ben kapható mozarella egy műanyag tömb, ehetetlen, és semmi köze nincs a mozarellához. Néha lustaságból veszek, de mindig megbánom.

Ugyanez igaz a Lidl állandó kínálatában szereplő sajtok majdnem mindjére.

Miért gondolod azt, hogy az a legjobb?

Előzmény: lola31 (23923)
Boarhunter Creative Commons License 3 napja 0 0 23935

Szerintem ízlene neki...

Aztán-szigorúan a nyomonkövethetőség miatt-elétennéd az elmúlt tizenöt év minden zöldség és hús számláját, hogy szép sorban ezek lettek belefőzve. Hamar megegyeznétek, hogy Ő tulajdonképpen csak egy ásványvizet ivott...

A Nikk Creative Commons License 3 napja 0 0 23934

...ezt hívják fúziós konyhának.

Előzmény: kifli (23933)
kifli Creative Commons License 3 napja 0 0 23933

ha kekeckedik az ellenőr, őt is belefőzik a levesbe:)

beetee Creative Commons License 3 napja 0 0 23932

Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy NÉBIH ellenőr mondjuk mit szólna hozzá....

Előzmény: Boarhunter (23931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!