Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 23771

...a tonhal nekem is gyanús. De nem is azért raktam be ide, hanem az étteremtesztek miatt.

Előzmény: nagypapi51 (23770)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 23770

...sereghajtók vagyunk Európában, arról nem is beszélve, hogy ezen belül is leginkább tengeri halat (hekket és tonhalat) fogyasztunk...

 

utóbbit (tonhal) erősssen kétlem.

Sztem a magyar vásárló főként pontyot vesz.

 

Előzmény: Törölt nick (23769)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 23769
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 23768

Ja. A Lehel piacra járunk vásárolni, de én ott nem láttam ilyen brutál stílusú zabáldát... Melyik lenne az? Fenn a "galérián"?

Előzmény: lola31 (23763)
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 23767

Nem tájékozódom, de messziről tudom, hogy ki a Bourdain. Egyre kevésbé érdekel a sznobéria, szóval se Bourdain nem hoz lázba, hogy hol is járt és a Pléhcsárda  sem... Ecccer pár éve megnéztem, oszt ennyi... De én tényleg nem fizettem akkora horror összeget, mint amik itt repkednek, miközben az adag valóban elég brutál volt...

És a többi hasonló zabálda sem hoz lázba, legfeljebb a józan áron nyújtott józan minőség érdekel...  (hehehe, azt meg ne kezdjük boncolgatni, hogy kinek mi a "józan ár"...:) )

Előzmény: lola31 (23763)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 23766

Klassz összefoglaló, minden benne van!

 

Előzmény: bolonci (23765)
bolonci Creative Commons License 2017.08.11 -2 3 23765

Pista teljesen a helyén van. Ha valaki szeretne sznoboskodni, vagy nagyot zabálni, és erős a gyomra, akkor ott a helye, fölösleges finnyogni. Egyenruhások (rendőr, tűzoltó, mentős), melósok, nagydarab zsigulisok (honnan jönnek?) és merdzsósok, környébeliek és izgatottan tanácskozó bölcsészfejűek egyaránt járnak. Ott készül minden, pontosan látszik a higiénia színvonala és az igényesség mértéke. Pista nem árul zsákbamacskát és nem finomkodik. Nem szövött húst használ, hanem ekkorára szeletel és nyitja szét a disznót, csirkemellet. Vastagon paníroz, állott az olaja, ezt a ruhádon is leellenőrizheted, és ki vannak írva az árak. Aki hülye, az megérdemli. Simán ott lehet hagyni 6500 Ft-ot. A lúzer kér egy sajttal-sonkával töltött sertést, az tele van nyersen maradt sajttal, valami sonkafelvágottal, és gömböc nyom vagy egy kiló huszat, plusz köret két adag, egy pacal, máglyarakás vagy valami desszert és egy szál kolbász, mert rád tukmálja. Felnőtt vagy, a te bulid. Saját pucolású, karikázott sült krumplit adnak, adagba, nem súlyba, egy tányérral merítik a nagy fazékból a nájlonzacsiba és viheted. A rántott zöldségek sült krumplival két hatalmas zacskónyi kaja. Borzasztó. A munkahelyemen kiborítjuk egy nagy tálba, jól megsózzuk, tartárba tunkoljuk és eleszegetjük páran, közben ócsároljuk.

Pistának mindig van elég vendége, és megy az üzlet. 30 éve is ment, akkor dínószeletnek hívtuk a hazavitt rántott húst, ami jobb volt. Mára Pista leamortizálódott, jobban leszarja a vendéget. Ha valakinek nem tetszik, 100 méteren belül négy másik evőhelyet találhat. Ma már csak évi egy-két alkalommal visz oda a nosztalgia, veszünk pár adag kaját, megesszük két nap alatt, fáj a gyomrunk - soha többé, ígérjük, aztán megyünk. Fene tudja miért. Ja, és érdemes-e? Fene tudja, van egy fílingje, de kihagyható.

Előzmény: Hepci (23764)
Hepci Creative Commons License 2017.08.10 0 0 23764

Adnak 6500 pénzért egy 45 cm átmérőjű, 1,3 kilós rántott húst + 2,5 kiló mirelit hasábburit + egy lavór savanyát, s a család 2 napig nem éhezik.

Ez ám a fájin dájning, nem az, mint amikor minap egy új budai bisztróban kihoztak halleves néven egy deci halerőleves-szerűséget és benne két kockacukornyi pontyot, 1600-ért. :)

Előzmény: sunrov12 (23760)
lola31 Creative Commons License 2017.08.08 -1 1 23763

Tájékozódj alaposabban. A helynek brutális sajtója van. Anthony Bourdaint oda vitték ki valamilyen megfontolásból. Ne kérdezd meg ki az a Bourdain. Olvass utána.

Hasonló helyekből most eszembe jut hirtelen:

-Pocakos Lakatos

-Vince étkezdéje 517. u

-Kürtös

-Lacikonyha

-Csévéző u gyorsforgalmi sarok

-Lehel piac

stb.

Előzmény: sunrov12 (23758)
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.07 -1 1 23762

Hát ne ez legyen életünk központja, hogy most mennyi is a rántotthús a Pléhcsárdában... Én biztosan ennyit nem fizettem anno egy adagért...:)

Előzmény: Mazsola0070 (23761)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.08.07 -2 0 23761

Egészen biztos, hogy ugyanarról a helyről beszélünk, a 300 Ft/10 dkg ár is stimmel, meg az is, hogy kisadagot, vagy fél adagot nem adnak.

 

Viszont szerintem ezek a bazi nagy rántotthúsok a jó vastag, olajos panírral jóval többet nyomnak, mint fél kiló.

 

Megnéztem az egyik értékelő oldalt, ott is kiló körüli rántott húsokról beszélnek, meg az egyik hozzászóló azt írja, hogy egy adag rántotthúsért és köretért + egy adag rántott gombáért 5500-at hagyott ott.

 

Azt nem tudom, a szomszéd 6500-a hogyan jött össze, lehet, hogy hozott két szelet húst és köretet is...:) 

Előzmény: sunrov12 (23760)
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.07 -1 1 23760

Biztosan ugyanarról a helyről beszélünk?  6.500.- Ft egy rántott hús???

 

Én pár éve hoztam onnan kíváncsiságból egy dózist - ugyebár alkudni,felezni nem lehet,  egy adag az egy adag és punktum - és nagyon nem ilyen végösszegre emlékszem..

Van honlapjuk és árlapjuk is és ott is 10 dkg-ként 300.- Ft, vagyis ha kb fél kiló egy szelet, akkor is ennél jóóóóóóval kevesebb...:)

 

 

 

Előzmény: Mazsola0070 (23759)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.08.07 -2 0 23759

Értékeléseddel majdnem teljesen egyetértek, az egész hely "marketingje" a hatalmas méretű rántotthúsra (illetve hatalmas, normál gyomorral egyszerre elfogyaszthatatlan méretű adagban adott ételekre) van felépítve, az pedig sokaknak nem esik le, hogy pl. a rántotthús éppen azért olyan irdatlan ménkű nagy, mert dekára megy, és éppen így tudnak minél többet eladni.

 

Szomszédunkon döbbentem le egyszer, aki sokszor előadta, hogy ő azért szereti ezt a helyet, mert akkora rántotthúst adnak, hogy a négytagú család jóllakik vele.

Aztán egyszer megkérdeztem, hogy úgy egyébként ez mibe fáj, valami olyan árat (talán 6500 Ft-ot) mondott, amiből simán elmehettek volna egy beülős étterembe is.

 

És amikor ezt mondtam neki, még mindig nem értette, jött a szokásos, hogy "dehát ekkora húst nem kapni sehol" szöveg....)

 

Egyébként a hellyel kapcsolatos értékeléseket olvasgatva azért a tisztasággal, a minőséggel és a tulaj stílusával kapcsolatban erősen megoszlanak a vélemények....:))   

 

Előzmény: lola31 (23757)
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.07 -3 0 23758

Tévedsz! Nem "szeletkészitő" gépről jön a rántott hús, hanem bazi vastag, tehát nem csupán széltében irtózatos méretű, lekanyarított hústömeg... Civilizált ember számára szinte kezelhetetlen kivitel...:))

 

Az igazság az, hogy a többi ételeinek a nagyságát nem vizsgáltam, de gondolom ,hogy azok is brutálisak, tehát az árainak is valahol tükröznie kell ezt az embertelen mennyiséget... És sokan egymagukban bepucolják...

 

A "világhír" azért egy picit túlzás, de mióta a tévések pár éve felfedezték, és amióta Facebook van, meg egyéb net, azóta természetesen a "csecsemőnek minden vicc új" elv alapján időről időre rácsodálkoznak...:)

 

Ilyen piac már nem nagyon van a városban, igaz, ez is jól ki van a fenében, a Körvasútsornál. Az egész milliő nem érdemli meg, hogy ekkora és ilyen szofisztikált elmélkedést rettyintsél a képi élményedből.  Ez nem egy dining guide téma, hanem kuriózum mutogató...:)

Előzmény: lola31 (23757)
lola31 Creative Commons License 2017.08.07 0 2 23757

Még 10 éve is több hasonló hely volt Pesten, nagyrészük bezárt. Nyilván a közben jómódúvá váló tulajdonosok gyerekei már nem úgy képzelték az életüket mint a szüleiké. Hogy egész nap olajszagban állva teherautósofőröknek sütögessenek egy pult mögött. A tulajok is hasonlóan nagydumás, a törzsvendégekkel folyamatos beszélgetésben lévő ceremóniamesterek voltak egytől-egyig.

Ez a videón szereplő Pléhcsárda tényleg a jobbak közül való. Látható a tisztaságra törekvés, a -valamilyen-minőség fenntartása, az állandóság stb. Az adagok óriásiak, de ez a marketing lényege. Hogy nem szarozunk úgy mint máshol, hanem hatalmas adagokat adunk neked. Jelképük a hatalmas rántotthús.

Ez viszont egy hamis üzenet, hiszen az adag súlyra megy. Máshol is kérhetek háromszor annyit háromszor annyiért. Ez viszont nem egy étterem hanem egy talponálló, ahol a világon semmilyen hozzáadott érték nem szerepel azok közül amik a legócskább vendéglőkben is kötelező jelleggel megvannak. Viszont nagy arc az van bőven. És az ár is pont olyan, mint a vendéglői. Jelenleg 1350-egy készétel, a többség pörkölt. Ez pont annyival kevesebb mint az éttermi, hogy valójában egy bódé előtt állva eszed meg. 

Nincs ezzel semmi baj. Becsületes hely, keressen a csávó, etesse a zabálósókat. A világhír viszont egyszerűen röhej. Egy ügyes húzás eredménye. De ezen az alapon húsz másik helyre is vihették volna Bourdaint.

Nekem amúgy az a rántotthús semmiképpen sem tetszik. A panírt olyan ipari-menzásnak mondanám. A szelet nagysága pedig egyből azt üzeni, hogy szeletkészítő gépből jött, amit mondjuk én biztosan nem fogyasztok el. Három másodpercre láttam egy levest, az jobban tetszett.

Előzmény: sunrov12 (23755)
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 23756

Ha nem is ennyire flancosan, de "színes" vacsorák évek óta voltak a Marvelosa  éttermecskében, Budán, a Lánchid utcában...

 

A tulajdonosnő lánya festőművésznő (nagyon érdekes, fotórealista képeket fest), de a mama építész lévén szintén nagy művészetkedvelő és innen jött az ötletük, hogy egy-egy estén egy bizonyos szín köré fűzik fel az étlapot...

 

Előzmény: nagypapi51 (23748)
sunrov12 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 23755

Mi a gond vele? Mi az "ellenszenves" benne? És mi a szimpatikus???

 

Amikor én kétszer arra jártam, a főnök egyszer sem volt ott, tehát nem volt ennyire szórakoztató az egész.

 

A rántotthús vastagsága és óóóóóóóriási mérete pedig már ab start elvette a kedvemet. 

De a hely, a milliő és az ismertség, a zseniális elnevezés, meg minden - teljesen rendben van! ilyennek is kell lenni egy 2 milliós világvárosban...:)

Előzmény: lola31 (23751)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 23754

Van egy fekete pólóm, meg egy fehér tornacipőm, slussz.

Ja, meg ősz szakállam :)

Opart buliba talán beengednének.

Előzmény: Mazsola0070 (23753)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.08.04 -2 0 23753

"Ami különlegessé teszi a vacsorát, az az, hogy itt mindenki nagyon, de nagyon elegáns, és nagyon, de nagyon fehér."

 

A képen baloldalt álló csávón kizárólag az ing fehér, azon kívül semmi...:)

 

Azt meg, hogy mennyire elegánsak egy hajdekülönleges vacsorához, mindenki döntse el, én minden esetre így öltözve kb. a SPAR-ba megyek bevásárolni...:)  

Előzmény: nagypapi51 (23748)
Boszorka Creative Commons License 2017.08.04 0 0 23752

Nagyon régen olvastam valahol, hogy Párizsban a Szajna parton rendeznek ilyen csupa fehér vacsorát, egyszer egy évben. Természetesen az ételek normálisak. A közönség van fehérbe öltözve, no és nem nyilvános, hanem  csak meghívott vendégek mehetnek erre a vacsorára. Talán valami jótékonysági célt szolgál. A részletekre már nem emlékszem.

Előzmény: Amerigo61 (23750)
lola31 Creative Commons License 2017.08.04 -1 2 23751

Egyszerre szimpatikus és ellenszenves az egész.

https://youtu.be/f7492HUy3E8

Amerigo61 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 23750

Pár évtizeddel ezelőtt Hitchcock rendezett olyan vacsorát a barátainak, ahol minden étel kék színű volt. Nem mindenki tudta legyűrni a fogásokat, pedig állítólag az ízek rendben voltak. 

 

Úgy látszik, ezt a morbid ötletet továbbfejlesztették ... 

Előzmény: nagypapi51 (23748)
Boszorka Creative Commons License 2017.08.03 -1 0 23749

Fehér ruha = fehér kaja?  Nem nekem való.

Előzmény: nagypapi51 (23748)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 23748

Hát, ide speciel nem vágyok, nem az én világom.

 

 

Logofet Creative Commons License 2017.07.30 0 1 23747

Elvileg az elejétől ezek az árak, mi ketten voltunk, 3 fogásos menüt ettünk, az egyik megdobva a gulyás plusz 1000 forintjával, mindkettő a somlói plusz ezrével, egy Hendrick's ginn fizz és egy limonádé volt az ital, plusz kávé és cappuccino, így 18k körül fizettünk. Nyilván az italok elhagyhatóak, szerintem nem irreálisak az árak, az persze valóban kérdés, hogy mennyire a magyar pénztárcához méretezettek, de azért azt gondolom, hogy aki ilyen minőségű ételeket akar enni, az érti, hogy azokat olcsóbban nem lehet produkálni.   

Előzmény: Mazsola0070 (23746)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 23746

A "szinte olcsó"-ra én nem emlékszem...:))

 

Jelenleg az alap gulyásleves-rakottkrumpli menü egy főre 5.500 Ft (a 10% "szervizdíjat" beleszámoltam), nem tudom, volt-e olcsóbb....., de teljesen igaz, ha az ember nem koncentrál, két főnek könnyű otthagyni egy húszast....:))

 

 

 

 

Előzmény: Hepci (23744)
Logofet Creative Commons License 2017.07.29 0 0 23745

Tegnap vacsoráztunk a Kollázsban, egészen remek volt. Ha tartják ezt a szintet, akkor szerintem hamarosan újabb Michelin csillagos étteremnek örülhetünk. 

Hepci Creative Commons License 2017.07.29 0 0 23744

Khmmm... mondjuk a Bock Bisztróban, ha nem vedelünk, nem könnyű elérni a 20000 pénzt 2 főre.

3 fogással.

Eleinte még valami szinte olcsó rakottkrumplizóról szóltak a hírek...

Előzmény: negyesi_pal (23743)
negyesi_pal Creative Commons License 2017.07.28 0 0 23743

Stand 25 bisztró, Budapest. 

Az új trendi hely, Széll Tamás bisztrója a Hold utcai piacon. Ha az ember nem koncentrál nagyon, de nagyon nagyon, akkor a számla könnyen elérheti 2 fő esetén a 20.000 forintot csak levessel és főétellel. Úgyhogy nem csoda, hogy rengeteg volt a külföldi. És persze jöhet a soha véget nem érő vita, hogy ez sok vagy kevés, mindenesetre:e gy nemzetközileg jegyzett szakácsról beszélünk, úgyhogy ennyibe kerül a "körítés". Az ételek természetesen nagyszerűek voltak :)

 

 

Caipi Creative Commons License 2017.07.21 0 0 23742

Tényleg az!

Előzmény: nagypapi51 (23739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!