Keresés

Részletes keresés

sunrov12 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 23551

Ez mind szép és jó - de merre az az "arra"???

 

Előzmény: nagypapi51 (23550)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 23550

Korán örültél...

Régebben már írtam a kenyeres topikban a vágvölgyi (Torma Béla úr péksége) Szent István kenyérről, most a kemencéset is kipróbáltuk, valami isteni. Semmi különös, kenyéren kívül semmit nem tartalmaz, de az benne van. :)

Napi 12 db készül, úh. résen kell lenni ~9 - 9.30-között tolják ki a kosarat az eladótérbe.

Ha arra jártok, ki ne hagyjátok!

 

Előzmény: sunrov12 (23549)
sunrov12 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 23549

Nagy örömmel tapasztalom , hogy ez a szerencsétlen kenyérvásárlásos nyűglődés lezárult... Mi a napokban igazoltan voltunk távol, mivel nyugdijas létünkre játszuk újra és újra a csecsemőszerepét, akinek minden vicc új, és mindenre olyan bambán  tud rácsodálkozni.

Szóval mi most a tokaji borvidéken és Zemplénben jártunk és ott csodálkoztunk rá a még sosem, vagy csak nagyon-nagyon régen látott dolgokra...

Most nem hajtottunk rá a kulináriára, így például Encs települést eleve és szándékosan messze elkerültük, most inkább a történelmi és természeti érdekességekre koncentráltunk és a kulináriás pontokat inkább felderitgettük, hogy amikor majd visszatérünk ide, akkor már célirányosan tudjunk tájékozódni...

 

Ami miatt most mégis megszólaltam, az a speciális tokaji, lélegzetelállító élményünk (Tokajban laktunk egy aranyos privát vendégházban), hogy a szomszédos PENNY-ben minden nap olyan fantasztikus zsemlét kaptunk, ami egyébként csak Nickelsdorf falutól tovább haladva tapasztalható....:) :) :)

/Igaz, mi Pesten eddig sose voltunk ebben a hálózatban, mi jobbról-balról be vagyunk keritve a szokásos Aldi-Lidl-Tesco-CBA Bermuda négyszöggel, de most rádöbbentünk ,hogy a Hungária krt-on van egy Penny és nagy izgalommal fogunk odakanyarodni, hogy vajh itt is tudják-e azt, ami Tokajban már műxik.../

 

Egyébként kedves jó Hepcinknek jelentem, hogy azért Mádon részesültem egy alapfokú kiképzésben fahordó és acéltartály ügyből kifolyólag, miután teljesen véletlenül egy nagyon régi ismerősömbe, pontosabban a pincészetébe botlottam, aki most ott borászkodik... Még vissza fogunk térni hozzá...:) :)

 

Hepci Creative Commons License 2017.06.07 0 0 23548

Én se hiszem, hogy kötelező lenne kenyérboltban dolgozni, a csávó pl. elmehetne pizzafutárnak is, az nyilván kellemesebb.

Hozzáteszem, amit Mazsolának benyögött, arra meg adekvát válasz lenne a vevőtől, hogy "k. anyád, buzikám!".

Előzmény: sunrov12 (23545)
Caipi Creative Commons License 2017.06.07 0 0 23547

Egyetértek. Bár amúgy ami Lipótiban időnként megfordultam (inkább csak addig, míg tartottak Cserpes termékeket), ott semmi ilyen gondom nem volt. (Keleti, Árkád, Aréna)

Előzmény: lola31 (23546)
lola31 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 23546

El vagy tájolva.

Vevőként semmi közöm ahhoz, hogy mennyire nehéz a péküzlet eladóinak az élete. Tisztességes kiszolgálást kell nyújtaniuk és kész. Ha nehéz, ha nem. Aki pedig erre képtelen, azt a tulajdonos előbb utóbb kirakja. Remélhetőleg.

Egyébként az egy-két személyes boltok forgalma erősen függ az eladó kontaktusteremtő képességétől. Vannak olyanok akik képesek akár megduplázni egy üzlet forgalmát. És persze olyanok is, akik elüldözik a vevőket.

De mindenképpen nevetséges A szegény pékeladó panaszai c. jeremiáda.

 

Előzmény: sunrov12 (23545)
sunrov12 Creative Commons License 2017.06.07 0 1 23545

Kedves Lolácska, egy péküzletben kicsit más jellegű munka zajlik, mint egy kényelmes ügyvédi irodában...

 

Az a példa-óra csak arra szolgált, hogy kóstolja meg a zsörtölődő vevő, akár csak egy órán keresztül, hogy hány bunkó, gonosz, idióta, pökhendi vásárló teszi próbára egy eladó idegeit. pro 60 perc..... És nem ennyiből áll a munkaidő és végig a pult mögött kell állni.. ÉS tűrni meg nyelni...  

 

Egy ilyen helyre belépve a kedves vevőnek nem először a jogait és az eladó kötelességeit kell számonkérnie, hanem némi empátiával és toleranciával kellene viseltetnie.... 

Persze, a NOBU-ban tényleg más a helyzet... Ott aztán sorolhatod a jogaidat és a felszolgáló kötelességeit, mert ott minden sokszorosan meg van fizetve...:)

 

 

 

 

Előzmény: lola31 (23539)
Hepci Creative Commons License 2017.06.07 0 0 23544

Én is így olvastam, tehát csávóként az egy db hím eladóra utaltam.

A két nőnemű meg nyilván elmehetne dubajozni inkább, ha testi adottságaik lehetővé teszik...

Előzmény: Vének Tanácsa TM (23543)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2017.06.07 0 0 23543

Írta, hogy három különböző üzlet volt - három különböző "csávóval" - akiből kettő ráadásul nőből volt :)

Előzmény: Hepci (23542)
Hepci Creative Commons License 2017.06.07 0 0 23542

Igazán kitartó vagy, hogy az elsőt még két látogatás követte. :)

A csávó valószínűleg stand up komikus volt, mielőtt beállt a Lipótihoz kamukenyereket árulni...

Előzmény: Mazsola0070 (23535)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23541

Megnézem ezt a poharast.

Előzmény: Caipi (23538)
sunrov12 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23540

Akkor most vagy mi vagyunk k...a szerencsések, vagy TE vagy k..a balszerencsés Lipóti vonalon...:)))

Előzmény: Mazsola0070 (23535)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23539

Szerintem sem lehet egy üzlet eladóinak a kellemetlen viselkedését azzal magyarázni, hogy "állj be közéjük...."

Az eladói unka leglényegesebb eleme a vásárlók megfelelő fogadása. Nyugaton egész más a munkamorál az ilyen helyeken.(is)

Előzmény: Mazsola0070 (23535)
Caipi Creative Commons License 2017.06.06 -1 0 23538

Én még sosem láttam bivalyból zacskósat, poharasat szoktam venni, az Intersparban, a CUlinarisban meg a TESCO-ban is olyan van. És van egy egész különleges, semmihez nem hasonlító ízük, van amelyiknek jobban, van amelyiknek kevésbé. Az erősebbről simán el tudom képzelni, hogy van, akinek nem jön be. A sima mozzarellának viszont semmi íze. 

Előzmény: lola31 (23536)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23537

A Fény u.-i piac mindig is a legjobbak egyike volt Pesten. A 8x8 gondolom csak útbaesik, mert az semmi különös.

Ennek ellenére elég sok minden van az Auchanban amiket ezeken a helyeken nem tudsz beszerezni. És egyáltalában a gyüjtőcsomagos bevásárlásokat értelmetlen delikátokból intézni, mert nincs választék.

Előzmény: perrier jouet (23533)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23536

Én még nem találtam meg a nálunk kapható zacskós bivalymozzarella és a 2-300ft-os mozzarellák közötti különbséget. Ez utóbbiakból is van hogy a drágább a rosszabb.

 

Előzmény: Caipi (23531)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.06.06 -2 2 23535

„Kedves Mazsola, ez a hsz. igencsak csacska és demagóg volt...:)”

 

Kezd érdekessé válni ez a topic, a múltkor az egyik hozzászóló közölte, hogy egy hentes biztos nem azt mondta nekem, amit írtam (vajon honnan tudta, hogy nekem mit mondtak?), most meg én vagyok a csacska és demagóg, mert tahók voltak velem Lipótiéknél. Nem egyszer, háromszor, többször meg nem mentem.

 

Jó, hát akkor a példák (mindegyik más boltban történt):

 

Első alkalom: ott állok a pultjuknál (egyedül), eladólány mobiltelefonon csacsog cca. másfél-két percig, különösebben nem zavarja a jelenlétem. Utána már neki is feltűnik, hogy várakozóan nézek rá és leteszi a mobilt, úgy, hogy a beszédpartnerének tesz rám egy megjegyzést. Utána kedvesen megkérdezi: „kell valami?”

 

Második alkalom (pechemre megint egyedül, úgy tűnik Lipótiéknél egy vevő nem vevő): a változatosság kedvéért a két eladólány most egymással pofázik, ha jól értem egyikük esti randija a téma. Mikor hosszas várakozás után szólok, hogy nem adna-e valaki egy kenyeret pofavágás, megjegyzéstevés.

 

Harmadik alkalom (most egy fiatal csávó a kiszolgáló, cca. harminc évvel fiatalabb, mint én, úgyhogy a vevő letegezése már csak ezért sem indokolt): Kérdezem, hogy rozskenyér van-e? A válasz: „mér, látsz valahol?"

 

Azt mindenesetre visszavonom, hogy parasztok voltak, mert egy paraszt nem viselkedik így, legyenek mondjuk ordasbunkók...:)

 

 

„Lipóti üzleteinek ki tudja mekkora része egységes arculattal, de franchise rendszerben működik.”

 

És? Mi van kiírva a boltra márkanévként? A McDonald számos üzlete is ugyanígy működik, az ember mégis minden helyen a McDonaldsba megy.

 

 

„Csak egy órára állj be közéjük és nézzük meg, hogy milyen hangulatban és jókedvben leszel az  első 60 perc után....”

 

A jókedvvel nem volt gond, az első két alkalommal az eladók baromi jókedvűen beszélgettek, az zavarta őket, hogy ki is kellene szolgálni azt az idiótát, aki megzavarta őket a beszélgetésben.

 

Egyébként nem hiszem, hogy a Jókenyérben sokkal könnyebb lenne a munka, ilyet ott mégsem tapasztaltam soha.

 

 

Előzmény: sunrov12 (23511)
perrier jouet Creative Commons License 2017.06.06 -2 0 23534

bor meg a bortársaságból, illetve rendelek külföldről

Előzmény: perrier jouet (23533)
perrier jouet Creative Commons License 2017.06.06 -2 0 23533

fény utcai piac, 8x8 élelmiszerbolt, hegyvidék központ - delizia, gál józsi, halas, cba

 

egyébként olyan finom nyári vargányát vettem (nem is tudtam előtte, hogy létezik ilyen) a fény utcai piacon és kirántottuk, pedig ez így számunkra istenkísértésnek tűnt:)

Előzmény: lola31 (23526)
Caipi Creative Commons License 2017.06.06 -1 0 23532

Én nagyon szeretem, valahogy nagyon bejön nekem ez a japán-perui fúziós konyha. Vagy egy tucatszor voltunk már, de csak 'akcióban'. Bár kettő között egyszer annyi idő telt el, hogy már gondolkoztam a teljesárú meglátogatásán. :)

Előzmény: lola31 (23529)
Caipi Creative Commons License 2017.06.06 -2 0 23531

Még szerencse, hogy engem a TESCO-ban sem a hús-, sem a sajtpult, sem a bor nem érdekel, mert ő van nagy boltból a legközelebb. :) Viszont teljesen jó minőségű termékeket veszek mindig, mivel mindig olvasom az összetevőket. Pl. egy ideje Jókenyér is van. Jó nagy a nemzetközi választékuk, az nekem nagyon fontos, mert alig főzök magyart. De ott veszem a DOP Parmigiano Reggiano-t, a toszkán sonkát, a chorizót, és legtöbbször a bivalymozzarellát is. Libamájat is vettem már teljesen jót, és angus marhát is szoktam látni, bár nem vettem még. A lényeg az, hogy tudni / akarni kell jót venni - de természetesen 'hulladék' is van. De hulladék a CBA-ban jóval nagyobb arányban fordul elő. :)

Előzmény: lola31 (23526)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 -2 0 23530

Nem olvastam végig akkor.

Előzmény: Caipi (23525)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23529

Biztos hogy csak valamilyen akcióban mennék a Nobuba, akármennyi pénzem lenne is. De szerencsére ez a veszély mostanában még akcióban sem fenyeget.

Előzmény: Caipi (23524)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23528

Az ilyen számla nem valódi gazdagságból, hanem kivagyiságból születik. Legalább három tucat olyan ismerősöm van akinek a vagyona meghaladja az egymilliárdot, de van akinek a harmincat is. Egyik se fizetne ki egy ilyen számlát. Sőt! Kifejezetten nem szórják a pénzt. Egy úthengerrel se tudsz kicsavarni belőlük semmilyen összeget. Sejthető, hogy milyen körben születhet meg egy ilyen számla.

Előzmény: Caipi (23522)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23527

Az a legmegdöbbentőbb, hogy ehhez képest Olaszországban minden benzinkútnál nagyon jó kávét főznek.

Vajon hogy érik el?

Nyilván más a kultúrájuk, ahogy az egész ételkultúrájuk is százszor magasabb mint a miénk.

Előzmény: Caipi (23521)
lola31 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23526

A felsoroltak egyáltalán nem tartoznak egy kategóriába.

Az Auchan a Nagyarországon valaha volt legszinvonalasabb hipermarket a CORA gyengített változata, de még így is nagyon jó ár-értékaránnyal. Alig gyengébb mint egy osztrák Interspar. A Lidl egy becsületes, a legtöbb esetben jó dolgokat jó áron állandó kínálattal kulturáltan becsomagolva, stabil színvonalon áruló láncolat. Ez a kettő ajánlott.

Nem tudom egyébként hol vásárolsz olyasmiket amit nem tartasz hulladéknak? A sarki CBA-ban?

Az Aldit csak Németországból ismerem, az ittenit nem, de vsz. párhuzam a Lidl-el.

A TESCO viszont tényleg az alja ennek a világnak. Bár ott is van néhány jó termék jó áron, de sem a hús vagy sajtpult, sem a borraktározásuk sem az árukultúrájuk nem elégséges.

Előzmény: perrier jouet (23518)
Caipi Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23525

"Popcorn shrimp tempura választható citrusos szója, pikáns krém vagy jalapeño mártásban 5500"

Előzmény: lola31 (23514)
Caipi Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23524

Hát ittam már egy-kettőt, de nem tetszik az ár/érték-arány. :) Annyiért már majdnem van főétel is.

Előzmény: perrier jouet (23523)
perrier jouet Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23523

signature koktélok kb 5000 magasságában, de jók:)

Előzmény: Caipi (23522)
Caipi Creative Commons License 2017.06.06 0 0 23522

Ezt mi is néztük tegnap, durva.... pedig lehet ott enni azért elfogadható árakon is, az aránylag rendszeres Bónuszbrigádos-kuponokról nem is beszélve - inkább az italárakat szoktam sokallani. Úgyhogy ott részünkről italilag csak víz és kávé.

Előzmény: lola31 (23513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!