Keresés

Részletes keresés

jee_c Creative Commons License 2018.04.19 0 0 64688

Ez folyamatos probléma a Petőfihídnál is. :( bárZP már nincs, de van azért a közelben néhány másik pub.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (64687)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.04.19 0 0 64687

Pedig már nincs is ZP.

Előzmény: hitman (64686)
hitman Creative Commons License 2018.04.19 0 0 64686

a budai rakparton a BME előtt valami bulibáró 4-5 helyen felszórta a kerékpárutat üvegszilánkkal. vigyázzatok.

(hogy száradna le a töke.)

jee_c Creative Commons License 2018.03.10 0 0 64685
oleandro Creative Commons License 2017.10.20 0 0 64684

Jelenleg gyalog se lehet átmenni, met  a sínek túloldalán nagy gödör van. És a sínek közül is felszedik az aszfaltot.

Szeretném remélni,  hogy majd ha befejezik, legalább a gyalogos átkelést valahogy megoldják. De ez sem biztos, mert most is van sok olyan utcatorkolat a Nagy Lajoson, aminek még gyalogos zebrás átvezetése sincs a túloldalra. És  mivel  itt a szomszédos Kerékgyártó utcai villamosmegállónál és a Telepes utcánál van lámpás gyalokátkelés, biz. szempontból logikus is lenne, ha ezt megszűntetnék. Ez viszonylag kevés gyalogost érintené valóban hátrányosan, a bringások meg ugye le vannak ...va

(én amúgy eddig a patakig  szoktam volt menni a Gyarmat utcán, majd jobbra, de most én is a Szugló felé megyek. /a gyerekeknek meg jobb híján azt mondtam, járdázzanak (!) le a Kerékgyártóig, és ott keljenek át a lámpánál, a Lőcsein meg vissza a Gyarmatra/ Nekem  lassabb ez az út, rosszabb az aszfalt, és több a lámpa. Ja, és nem olyan nyugtatóan szép  az utcakép se:))

Előzmény: Friczy (64683)
Friczy Creative Commons License 2017.10.20 0 0 64683

Hmm. Ha nem lényegi rész, akkor tulajdonképpen felesleges volt leírnod. Ha meg mégsem volt felesleges, akkor miért vagy megütközve, hogy ahhoz szól valaki hozzá?

Valóban kényelmes a Gyarmat utca meg a Telepes, egy időben én is jártam arra, de leszoktam róla, mert a reggeli és délutáni időszkban (tehát pont a munkábajáráskor) a Nagy Lajos kereszteződés maga volt veszélyes, vagy sokat kellett várni. Úgyhogy átszoktam a Róna-Szugló utca útvonalra. Persze nekem könnyű, mert a Thökölyt úgyis kereszteznem kellett, ha valaki a Thököly/Csömöri út ezen az oldalán akar maradni, akkor az nem opció. De ez esetben gondolom a Gyarmat utcánál gyalog csak át lehet menni a túloldalra, nem? Ha meg gyalog lehet, akkor a biciklit tolva is.

Előzmény: oleandro (64681)
SzeZo Creative Commons License 2017.10.19 0 1 64682

Most miért csinálod ezt? Ha hülyének akarsz beállítani, vagy ok nélkül kötekedőnek, hát tedd - ha ez örömmel tölt el. Apró öröm.

Leírtad, hogy a Thököly nem igazán ideális és leginkább a bátraknak ajánlott. Erre reagáltam, de te tovább fűzted olyan irányba, hogy amihez hozzászóltam, azt nem ismerem eléggé. De igen, eléggé ismerem a Thökölyt. Biztonságosnak és jónak tartom. Cáfolhatod, ha akarod, de én kiszállok ebből, mert a veled folytatott eszmecserére fordított időt hasznosabban is el tudom tölteni.

Előzmény: oleandro (64681)
oleandro Creative Commons License 2017.10.19 -1 0 64681

Bocsánat, hogy felületes voltam, és ab ovo azt feltételeztem, hogy a dolog ismeretében szóltál hozzá a posztom lényegi tartalmához,  és nem csak tudatlanul annak egy elhanyagolható részletéhez. Mea culpa :)

Előzmény: SzeZo (64680)
SzeZo Creative Commons License 2017.10.19 0 0 64680

Ajaj! Most olyan állítást akarsz rám sózni, ami nem tőlem származik. Miért lenne semmi bajom olyan utak ellehetetlenítésével, melyeket nem is ismerek? Csak annyit írtam, hogy tök jó a Thököly a zárt sávjával és a Bosnyák felé eső részen sem érzem olyan borzalmasnak - a szűk belvároshoz képest mindenképp jobb. Pl. a délutáni csúcs idején is könnyen elérhető egy 25-28-as utazósebesség.

Előzmény: oleandro (64679)
oleandro Creative Commons License 2017.10.19 -1 0 64679

Én is szoktam arra járni. De bevallom, annyira nem vagyok bátor, hogy például a gyerekeimet is, akik általában bringával járnak suliba, arra járassam.  Régóta létező, megszokott bringás útvonal a liget/belváros irányába: Befelé a Telepes/Bácskai utca, kifelé pedig a Gyarmat utca. Ez került most veszélybe. Ha neked ezzel semmi bajod......

Előzmény: SzeZo (64678)
SzeZo Creative Commons License 2017.10.19 0 0 64678

Nem tartom magam bátornak, ennek ellenére a Thököly úttal nincs semmi bajom. Jók azok a sávok mindkét irányban.

Előzmény: oleandro (64677)
oleandro Creative Commons License 2017.10.19 -1 0 64677

egy ideje sok bringással együtt bosszankodok, hogy a belvárosból Alsórákos felé az egyetlen nyugis bringás útvonalat, a Gyarmat utcát a Nagy Lajos király útjánál lezárták. Most megtaláltam az okát, íme:

https://bkv.hu/hu/potlobusz_jar_a_3as_villamos_helyett_az_ors_vezer_tere_mh_es_a_mexikoi_ut_m_kozott_2017_oktober_21en_es_22en_20171016?jid=

Elég értelmetlen dolog ez így szerintem úgy en bloc, ráadásul attól tartok, hogy a bringázó ingázók se fogják tudni ezentúl keresztezni a villamos síneket a Nagy lajos király útján.  Alternatív útvonal mg legfeljebb a nem igazán ideális Thököly út vagy az Erzsébet királyné útja marad a bátraknak. Bárcsak tévednék!

dhpage Creative Commons License 2017.10.06 0 0 64676

igen, közben már láttam a videót :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (64675)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.10.06 0 0 64675

Már van is.

Előzmény: dhpage (64674)
dhpage Creative Commons License 2017.10.06 0 0 64674
Előzmény: smogger (64673)
smogger Creative Commons License 2017.10.05 0 0 64673

Pont ma mentem a Bartók Bélán, és ilyen sárga pötyökkel határolt valami van a külső sávban. Meg úthibák - lehet, hogy az eddigi útburkolati jeleket (nyilakat?) sikerült ilyen ügyesen eltüntetni? Mondjuk az is jellemző, hogy most, amikor közeleg a bringás szezon vége, és érezhetően csökken a biciklisek száma csinálják meg az átalakítást.

Előzmény: ÁsítóSárkány (64672)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.10.05 0 0 64672

A "csak tolva" tábla szerintem többszörösen jogszabálysértő.

Az 1968-as Bécsben aláírt Közúti Jelzési Egyezmény 1995-ös módosításának kihirdetésével (ld. 2004. évi XCI. tv. hatályos 2004. októbere óta) kis hazánk vállalta, hogy amely célra van egyezményes jelzés, arra a célra nem használ más jelzésképet. A "csak tolva" tábla céljára pedig ott a "kerékpárokkal behajtani tilos" jelzés a nemzetközi egyezmény szerint!

A 83/2004 (VI. 4.) GKM rendelet mellékletének 4.3. pontjáról nem is beszélve.

Picit más, de hasonló... például Újpesten a Görgey Artúr utcában vezetett kerékpársáv a villamosmegállókat a járdán vezetett kerékpárúton kerüli ki (egy kivétellel, lásd lentebb), jellemzően közvetlen kereszteződés előtt. Nemrég megjelentek következetesen kerékpárút vége táblák, aminek sok értelme nincs, mert a kereszteződéstől a kerékpárút kerékpársávban folytatódik. Az elsőbbségi viszonyokat nem befolyásolja a dolog: ettől a kerékpáros még kerékpárútról érkezik (a kerékpárút vége táblák éppen a kereszteződések kezdeténél vannak).

A kivétek az SZTK előtt az Újpest-Városkapu felé vezető oldalon van, ott egy "Egyirányú forgalmú út" + Mindkét oldalról behajtani tilos " "kivéve célforgalom és kerékpár" táblakombináció kíséretében vezették a kerékpárutat a járdára, és egy jarokelo.hu-s válasz alapján a BKK szerint az ott így járda és nem úttest, amiben szerintem nagyot tévednek...

A BKK menedzsment a városi kerékpáros közlekedéssel kapcsolatban teljesen elvesztette a józan eszét, erre a Bartók Béla út elszabotálása és utólagos visszakozás is jó illusztráció... Bár ott legalább utólag a gyakorlatban elismerték, hogy rossz ötlet volt bekeményíteni.

Előzmény: hitman (64671)
hitman Creative Commons License 2017.10.05 0 0 64671

Talán emlékeztek rá, pár hete a Petőfi hídnál egy felújítás kapcsán megjelent egy "kerékpárút vége" tábla, alatta sárga színű "Csak tolva!" kiegészítő táblával, ami jókora felhörrenést okozott biciklis körökben, hiszen a KRESZ ilyen táblát nem ismer. A felhörrenés akkora volt, hogy a táblát már másnap eltávolították, felismerve, hogy ilyen tábla nincs is.

Jelentem, a tábla nem tűnik el, sőt nem is alakul át, csak helyet változtat:

most a Könyves Kálmán-Albert Flórián út (M5 bevezető) mellett jelent meg.

smogger Creative Commons License 2017.08.21 0 0 64670

Van egy hasonlóan érdekes tábla nem messze onnan ... hogy mondjam magának? ... szóval a Fő úttal párhuzamos (a Dunához közelebb, de még nem az alsó rakpart) szakasz elején. Mármint ha dél felől érkezik az ember, és gyarló módon nem szál le a Lánchíd alatti alagúton áthaladva, ami nem kerékpárút ugye, és felér az azt követő kis lejtőn, ahonnan ilyen közös kerékpár és gyalogos szakasz van, na ott láttam ma reggel egy ilyen tiltó jellegű táblát, amin egy felnőtt kerékpáros van, előtte egy igencsak gyermek kerékpáros, és mintha a felnőtt hangot adna ki magából. Fényképezni nem állt módomban, így csak ilyen furán tudom elmesélni. De úgy látszik, hogy nem egyedi a szokatlan táblák kihelyezése.

Előzmény: hitman (64668)
SzeZo Creative Commons License 2017.08.21 0 0 64669

Furcsa volt a mai nap. Már reggel 6-kor szokatlan nyüzsgést tapasztaltam, de hazafelé, a múlt héten a kihalás jeleit mutató Reitter is erősen akadozott.

Aztán jön a tanévkezdés és a karácsony előtti áradat...

hitman Creative Commons License 2017.08.21 0 0 64668

ezt a "Pajszerrel macskát golfozó nénit" most elképzeltem...

Előzmény: tanárnéni kedvence (64667)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.08.20 0 0 64667

Ez egy tiltó tábla, ezért legfeljebb a verést tilthatná, bár éppen verés sem látható.

Pajszerrel macskát golfozó nénivel együtt hajtás nélküli kerékpárral közlekedni szamurájhajjal tilos.

Előzmény: hitman (64666)
hitman Creative Commons License 2017.08.20 0 0 64666
smogger Creative Commons License 2017.06.18 0 0 64665

És milyen lesz hamarosan?

Délelőtt voltam a környéken. A Batthyány térnél már szerelik össze a Piros Bika LevegőVerseny állványzatát, a villamos sem mehetett azon a részen. Biciklivel szerencsére még elengedtek, de ki tudja meddig marad ez így. Én főleg észak-déli irányban közlekedem a Duna parton, szóval nekem megfelelne a pesti oldal is, de ott meg nem tudom mióta van feltúrva a Belgrád rakpart, és nem úgy néz ki, mintha a napokban át akarnak adni. 

Előzmény: SzeZo (64664)
SzeZo Creative Commons License 2017.05.18 0 0 64664

Ha arra megyek reggel, még tudom kerülgetni, mert gyengécske a forgalom.

Agybaj ez a marásos eltávolítás. A Fő utca is milyen már!!!

Előzmény: dhpage (64663)
dhpage Creative Commons License 2017.05.18 0 0 64663

Komjádinál mentél már a volt buszsávban? kiválóan 1cm mélyen 10-20 méterenként bemarták, hogy leszedjék a felfestést...össztelóssal is szépet üt.

Előzmény: SzeZo (64662)
SzeZo Creative Commons License 2017.05.18 0 0 64662

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/05/18/ujlipotvaros_halalkeresztezodes/

Ezek közül néhányon én is szentségeltem ma reggel. 23-as gumi, 8 bar...

2018 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 64661

Legalább frissíti a topikokat :-)

5-10 év után újra aktívak lesznek, elkezdenek pörögni...

Előzmény: SonnyCrockett (64657)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2016.12.02 0 0 64660

Ma nehezék gyanánt egy-egy súlyos zsák került a fedelekre, feltehetően a közterület fenntartók jóvoltából (piros pont:-) Úgyhogy még az is lehet, hogy a szél hajtogatta a fedeleket. A mai viharos szél tényleg a szemem láttára csapta fel a Sziget margit-hídi bejárójánál a járdán elhelyezett tároló tetejét (mákjuk volt az arra járóknak), de az előző napokon fújó szélről nem gondoltam volna, hogy képes a ládák felnyitására. Azért nem ártana valami zárszerkezet a tárolókra, mert ebből a csapkodásból előbb-utóbb baj lesz.

Előzmény: Lassú Nyíl (64659)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2016.12.01 0 1 64659

Margit-hídon bringádzók! Egy barom újabban a hídi bringaútba betorkolló Jászai Mari téri bringaútja mellett álló böhöm nagy homoktárolók fedelét nyitogatja úgy, hogy azok közül az egyik fedele a bringaútra rányitva, kb. vízszintesen, sötétben alig láthatóan leselkedik az arra járóra (én  - az átlagosnál jobb, de nem fényszóró jellegű lámpámmal -  az utolsó pillanatban vettem észre a fedél sötét árnyat, és persze mindkettőt visszacsuktam). A másikat is kinyitja, de azt a vékonyka kitámasztója tartja függőlegeshez közeli helyzetben (amíg az is meg nem adja magát). Már másodszor találom így a tárolókat; először hétfőn az első fagyos napon. Az idióta feltehetően így akarja figyelmeztetni a közterület fenntartókat arra, hogy itt az ideje elkezdeni játszani a homokkal. Ha figyelmeztetni akar valakiket valamire, akkor vegye a fáradtságot, és írjon nekik egy levelet, de másokat ne veszélyeztessen! Máskor gondolkozzon, mielőtt "jót tesz"; a környéken elég sok kamera van, és még megjárja...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!