Keresés

Részletes keresés

SzeZo Creative Commons License 13 órája 0 0 64726

Egyáltalán nem értem, hogy miért kellett a Dohány utcában reggel, esőben a menetiránnyal szemben bicikliznie annak a gyökérnek.

Biztosan nehezére esett volna 250 m-t tekerni a "párhuzamos" Wesselényire.

SzeZo Creative Commons License 28 órája 0 0 64725

Én is keresgélem a haladósabb utakat. Agybaj: bringával.

A sokat használt Dózsa György út elég borzalmas. A körutat eddig is csak néhány száz méteren nyúztam, de most reménytelen lenne.

Ma megpróbáltam a Wesselényi - Kiskörút verziót. Ez nem rossz, csak sokszor üvegszilánkos. Ma egy furgon bénázott előttem. Többször megállt. Egyszer ki akartam kerülni, egyből gázt adott. Megkérdeztem, hogy mi a sz@rt csinál, erre jól kihúzott, majd satuzott. Persze, kezeim mindig fékkarokon vannak, így nem jött be a bünti...

jee_c Creative Commons License 28 órája 0 0 64724

Én később jöttem ma be, nem volt annyira problémás.

Egy lényeges dologtól eltekintve: az Árpád fejdelem útján, még a Komjádi előtt a járda korlát egy elemét kidönthette egy autó, és rálógott az útra. Sajnos nem vettem észre, és kb 30-cal levettem sípcsonttal.. :((( Elesni nem estem el, de most nem érzi annyira jól magát a lábam. Mindenesetre visszamentem a járdán, és kib*sztam a helyéről egy nem zavaró közeli helyre a járda mellé (eleve nem fogta a betonozás, csak bele volt támasztva a lyukba), hogy más ne járjon hasonlóan.

Előzmény: dhpage (64723)
dhpage Creative Commons License 30 órája 0 0 64723

reggel buda elesett, még bringával is nehéz volt lavírozni a dugóban.

Előzmény: jee_c (64722)
jee_c Creative Commons License 1 napja 0 0 64722

Jártam arra tegnap, nem csak a bringaút van lezárva a Batyinál, hanem az autók is át vannak terelve a tér vásárcsarnok felöli oldalára, ergo bringával is át kell keverni, és csak a rendőrség előtt lehet visszatérni a rendes útra.

Előzmény: Re:barbara (64721)
Re:barbara Creative Commons License 2 napja 0 0 64721
Előzmény: hitman (64717)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.06.15 0 0 64720

Hujuj...

Errefelé mindenki járdának (se) kezeli a kerékpárutat, holott a kerékpárúton végzett munkára jelenleg ugyanazok a rendelkezések érvényesek, mint a sima közútra...

Mindenestre egy sárga villogó fény ha jól látom kikerült (a második képre), igaz pont a kevésbé érdekes oldalra... haladunk...

Semmi más fényjelzést, prizmát, megvilágított vagy fényvisszavető jelzést nem látok sehol. Az első kép kb. elmegy emberölési kisérletnek is éjszaka...

padisah Creative Commons License 2018.06.15 0 1 64719

Kéne ilyen közlekedési szégyenfal oldal, ahova az ehhez hasonló dolgok felkerülnek.

+ a kivitelező, kihelyező neve, beosztása stb

ne lehessen hivatalok, vagy vállalatok mögé bújni, igenis ott legyen a személyi felelősség, ezt X Y tette oda, mert hagyag volt és nem érdekelte a közlekedők érdeke

XNC Creative Commons License 2018.06.15 0 0 64718

Szép.
Ez úgy igazán "magyaros".

Néhány éve jártam valamelyik hídnál (már nem emlékszem, melyik volt az)
és ott éppen valami építési munkálatok zajlottak.

Képet ugyan nem készítettem, de olyan keskeny helyet hagytak a gyalogosforgalomnak;
hogy aki ott valami nagyobb dolgot szállított (mint én a kerékpárt)
az már egyszerűen alig fért el.

hitman Creative Commons License 2018.06.15 0 2 64717

budai rakpart, a Zsigmond tér magasságában.

"Itt kell lenned, hogy elhidd."

jee_c Creative Commons License 2018.06.12 0 0 64716

Az más. ;)

Előzmény: Törölt nick (64714)
Friczy Creative Commons License 2018.06.12 0 0 64715

Ja, ezt mondja a szabály :) A gyakorlat viszont más.

Előzmény: XNC (64710)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 64714

És ott, ahol egyébként is tilos a járdán bringázás? ;)

Előzmény: jee_c (64713)
jee_c Creative Commons License 2018.06.10 0 0 64713

Felelőtlen dolog lenne 40nel tekerni olyan helyen, ahol csak a festékcsík az elválasztó.

Előzmény: Törölt nick (64711)
XNC Creative Commons License 2018.06.10 -1 1 64712

Ahol gyalog-kerékpár típusú út van, ott 20-szal lehet tekerni.

Előzmény: Törölt nick (64711)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 64711

Akkor újra itt a kérdés: ott vajon 20 vagy 40km/h a megengedett max. sebesség? (egyébként lehet, hogy ez az előírás, de ezt még annyira sem tartják be, mint más szabályokat, tisztelet a kivételnek)

Előzmény: XNC (64710)
XNC Creative Commons License 2018.06.10 0 1 64710

"Ha a gyalogos- és a kerékpáros-forgalmat burkolati jel választja el, a gyalogos és a kerékpáros csak az útnak a részére kijelölt részén közlekedhet;"

Előzmény: Friczy (64709)
Friczy Creative Commons License 2018.06.10 -2 0 64709

Tábla mndenképpen kell. Festés nem okvetlenül. Onnantól a kresz szerint gyalog- és kerékpárút, max. 20 km/h, és gyalogosokra vigyázni. Ez a lényeg, az, hogy van osztás, egyik oldal kerékpár, másik gyalogos és hasonlók úgyis csak irányadó, nem szokták betartani, külön szabályzás pedig nincs rá.

Az Andrássy úton az Oktogon-Körönd közt volt ilyen, de már nincs, most a szervizutat lehet bringával használni.

Előzmény: Törölt nick (64708)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 64708

Mobilon vagyok, nem tudok képet betenni: van olyan, mint az Andrássyn (vagy ott csak volt??), hogy csak tábla. Van osztott, bogy tábla és festékkel van jelölve a felezővonal, egyik oldal kerékpárút, másik járda. Meg hát van, ahol fizikailag is el van különítve, de az már más téma.

Sokáig abban voltam, hogy az első két példa eltérő szabályozás alá esik. Aztàn kiderült, hogy mégsem.

Előzmény: Friczy (64707)
Friczy Creative Commons License 2018.06.10 0 0 64707

A 'csak festékkel' alatt azt érted, hogy tábla nincs? Mert az egyszerűen szabálytalan. Ha viszont van gyalog- és kerékpárút tábla, akkor lényegtelen, hogy van-e festve vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (64706)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 64706

Ehhez kapcsolódva: azt vajon hányan tudják, hogy a járdán vezetett, csak festékkel jelölt "kerékpáút" egyenrangú azzal, ahol össze vannak eresztve a bringások és gyalogosok? Szintén állítólag, nem néztem utána...

Előzmény: Friczy (64705)
Friczy Creative Commons License 2018.06.10 0 0 64705

Jól tudod, nem akadályozhatja. Valamint a kerékpáros sem akadályozhatja a gyalogost ugyanitt. A Kreszben mindkét mondat szerepel, csak más más helyen.

Előzmény: Törölt nick (64703)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 1 64704

De az előzőtől függetlenül egyetértek: ahol össze vannak eresztve biciklisek és gyalogosok, inkább tolom, ha tömeg van.

Előzmény: jee_c (64702)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 64703

Nem tudom, mennyire igaz, én úgy tudtam, hogy nem de... _ÁLLÍTÓLAG_ ezeken a közös bringagyalog utakon a gyalogos nem akadályozhatja a kerékpárosok forgalmát... lusta voltam utánanézni. Azt tudom, hogy kerékpárúton ha legálisan kóvályog (lakott területen kívül, ahol kerékpárút van, járda nincs) valóban ez a helyzet, de a járdán menő "kerékpárút"... hát nem t'om...

Előzmény: jee_c (64702)
jee_c Creative Commons License 2018.06.09 0 0 64702

Jah, én azon szoktam kiakadni, amikor az öntudatos kerékpáros jön ezerrel a Budai rakparti bringás/gyalogos úton, csenget bőszen,miközben tele a járda gyalogokkal, másik bringásokkal (szemben) satöbbivel (én futni szoktam arra pl.). Egyrészt genya veszélyes, másrészt, szép dolog, hogy rakja neki, de ugyanarra kíváló bringássáv van a párhuzamos utakon (én is arra szoktam tekerni).

Persze, ha kijelölt bringás sáv van a járdán, vagzy külön bringaút van, akkor ne kolbászoljon arra gyalog, de ha mégis úgy van, akkor sem kell személyes sértésnek venni a dolgot. Sztem.

Előzmény: Törölt nick (64701)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.09 -3 0 64701

Azért elnézve, hogy mikor használta, ez pont olyan agyatlan barom, mint a bringaúton kóválygó gyalogosok.

Nekem úgy tűnt, olyan helyeken is ledudálta a gyalogosokat, ahol azok csak keresztezték az utat vagy épp osztott bringa-gyalog úton mentek.

Régi kedvencem, az Árpád-híd. Szerdán délelőtt három egyedül tekerő, plusz egy angol vagy holland turista csürhe biciklin. Természetesen a déli járdán. Az északin egy kocogó és egy görkoris.

Tegnap négy  biciklis a járdán, egy gyalogos a bringaúton.

Azalatt a kb tíz perc alatt, míg átgyalogoltam.

Előzmény: bessera (64699)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.08 0 0 64700

A végén azért látszik, hogy mégsem tökéletes.

Rég láttuk már, jó volt újra megnézni!

Előzmény: bessera (64699)
bessera Creative Commons License 2018.06.08 0 0 64699
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.05.29 0 0 64698

Mivel nem járművek, ezért nem is kell kitiltani őket. Betiltani talán inkább, legalábbis a városban... Vagy legalább lezavarni az utakról. Van pár hülye turista, aki nem képes két kilométert gyalogolni, meg néhány vállalkozás, amelyik jól él belőlük, és mindenki másnak csak kárt és bosszúságot okoznak.

Előzmény: Re:barbara (64697)
Re:barbara Creative Commons License 2018.05.29 0 0 64697

https://index.hu/belfold/budapest/2018/05/29/belvaros_segway_beerbike_elektromos_roller_kitiltas/

De jó lenne, ha a Szabadság-híd - Margithíd közötti bringaútszakaszról is kitiltanák őket! 

Az ülős segway (vagy nemtom milyen márka) motorosok egyszerűen életveszélyesek a kerékpárúton! 6-8-as csapatokban jönnek, időnként láthatóan némi alkoholos befolyásoltsággal, a motorokon még visszapillantó tükör sincs. 

Sejtem, hogy valami trükkös besorolással ezek nem járművek, hanem játékeszköz, vagy vmi hasonló - azaz nem vonatkozik rájuk a kresz előírás. De tényleg röhej, hogy a biciklis és a gyalogos közlekedést is káoszba taszítják. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!