Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

dezsoKE 2009.10.08 Creative Commons License 67676

Ma mar nincsenek szamurajok, meg Japanban sem. Suzuki Kimiyoshi sem az.

Előzmény: NattyDread (67675)
NattyDread 2009.10.08 Creative Commons License 67675
Ha én lettem volna a szerző, akkor nem ezt a címet adom a könyvnek, mert itt Suzuki sensei-en kívül mindenki offtopic a felsoroltak között.
Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (67664)
dezsoKE 2009.10.08 Creative Commons License 67674

Plane, hogy Meszi is Miskolcrol indult...

Egyebkent Miskolcon nagyobb a bazisa Meszi vonalanak, a Hayashi-ha shito-ryunak. Jobb a marketing, tobb a penz.

A magaba roskadas dologban szerintem igazad van. :-)

A listaval kapcsolatban en nem szeretnek neveket meltatni (nehogy kihagyjak valakit), mivel nem ismerek mindenkit es igy nincs mindenkirol velemenyem. Nem szeretnek elmarasztalni sem, mert hogy jovok en ahhoz, hogy velemeny irjak ilyen stilusvezetokrol, masreszt nem akarok flame-et ebben az ugyben.

Mindenesetre a 21 szamuraj nehany szereploje siman bekerulne a 21 kamuraj c. konyvbe is. Ha nem is mind "szakmailag", de emberileg mindenkeppen.

Előzmény: bigbabylon (67673)
bigbabylon 2009.10.08 Creative Commons License 67673
Üdv Ulrich

Matit lassan már alig emlitik meg,vagy nem is, mint a shito-ryu meghonositóját.
Legalább Mészáros nem felejti el ezt,eltávolodtak,ez van.,más habitus,más emberek.
De ő legalábbmegemliti Matit.
Bár nem hiszem hogy magába roskadna ettől a sensei,ha Miskolc környékén azt mondod sjhito ryu,vagy karate,ugyis ő ugrik be az embereknek.Ez mindent elmond.
Kurdi úr magába szállhatna kicsit.

Nekem küzdősport vonalon korrekt:Növényi,Polyák,Szántó.....ők többet is érdemelnének ennél.
Hm vonalon:Adámy,Furkó -ők a hazai kyo,Rebicek nekem rokonszenves ember,
nem tudom,Harmath Lászlóval mi van?Nem fért be ő se?
Harnos Imre nagyon érdekes ember.....Várszegi Rudolf nevét régóta hallom aikidoban.
Előzmény: dezsoKE (67667)
BLaca 2009.10.08 Creative Commons License 67672
Harmat László a magyarországi taekwon-do megalapítója. Helyette egyik volt tanítványa van benne. Szégyen.
DrDGF 2009.10.08 Creative Commons License 67671
Ha már a küzdősport vonalba is belementek, akkor lehetett volna muay thai (mondjuk Bata Tamás:)), valaki a BJJ berkeiből, és MMA-ra - minden tiszteletem mellett - nem Növényi. A többit le sem írom :)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.08 Creative Commons License 67670

Pl. 2 kendos = 1 szamuráj, 1 barantás = 0,26 szamuráj, 1 lovasíjász = 1,39 szamuráj :P

Ui. Remélem, senki sem veszi komolyan a fenti egyenleteket.

Ui. Tényleg jó, hogy kimaradt a !!!-jeles übersifu :))

Előzmény: dezsoKE (67667)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.08 Creative Commons License 67669

Ha meglátom valamelyik könyvtárban, akkor el fogom olvasni.

Előzmény: Unsui (67663)
dezsoKE 2009.10.08 Creative Commons License 67668
Igen. Szegyen, hogy ket shito-ryus is befert, de Mati sensei nem... :-(
Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (67666)
dezsoKE 2009.10.08 Creative Commons License 67667

Ulrich,

"Lehet, hogy nem tudok számolni, de nekem ez a 21 szamuráj 22-re jön ki "

Akkor valaki nem szamuraj. :-D

Szemely szerint nagyjabol feltucatot vettem volna ki belole. Annak viszont orulok, hogy nehanyan kimaradtak, akik "stilusvezeto" statuszuknal fogva akar be is kerulhettek volna...

Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.08 Creative Commons License 67666

Pl. érdekes lett volna Mati sensei és valaki a muay thai képviselőjeként.

dezsoKE 2009.10.08 Creative Commons License 67665
Nem vagyok mar (nagyon) fiatal, nincsenek illuzioim, de azt hiszem, erre a konyvre meg nem vagyok felkeszulve...
Előzmény: Unsui (67663)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.08 Creative Commons License 67664
www.21szamuraj.hu

aikido Várszegi Rudolf
baranta Vukics Ferenc
birkózás Polyák Imre
birkózás, kick-box, mma Növényi Norbert
goju-ryu karate Rebicek Gerd
judo Galla Ferenc
ju jitsu Kelemen István
kendo Vadadi Kornél, Vadadi Zsolt
kenjutsu Suzuki Kimiyoshi
kick-box Zrínyi Miklós
kung fu Bánhegyi László
kyokushin karate Adámy István
kyokushin karate Furkó Kálmán
lovasíjászat Kassai Lajos
ökölvívás Szántó Imre
taekwondo Patakfalvy Miklós
shaolin kung fu Robert Lyons
shito-ryu karate Kurdi Gábor
shito-ryu karate, kyusho jitsu Szénási Zsolt
wado-ryu karate Bisztrony Csaba
zen bu kan kempo Harnos Imre

Ha ti lettetek volna a szerzők, akkor ki szerepelt volna még a könyvben? Ki nem?

Ui. Lehet, hogy nem tudok számolni, de nekem ez a 21 szamuráj 22-re jön ki :)))

Unsui 2009.10.08 Creative Commons License 67663

Sziasztok!

Pedig érdemes elolvasni (igaz én is antikváriumban vettem meg és már túl is adtam rajta). Mindenféle pozitív vagy negatív minősítés nélkül megismerhető belőle az, hogy kb. hol tart ma a hm/ks elit gondolkodása fejben.

U.

Előzmény: DrDGF (67659)
dezsoKE 2009.10.07 Creative Commons License 67662
Ugyanezt akartam reagalni, csak nem ennyire elegansan megfogalmazva. Koszi. :-)
Előzmény: DrDGF (67661)
DrDGF 2009.10.07 Creative Commons License 67661
Inkább azt mondanám, hogy nem nagyon értettem egyet az interjúalanyok összeválogatásával :)
Előzmény: Törölt nick (67660)
DrDGF 2009.10.07 Creative Commons License 67659
Beleolvastam boltban, azután gondosan visszahelyeztem a polcra :)
Előzmény: Rorimack (67657)
Rorimack 2009.10.07 Creative Commons License 67657
Akit érdekel:

Gubacsi Attila - Barta Balázs: 21 szamuráj. Beszélgetések Magyarország vezető harcművészeivel
Axel Média
küzdősport, interjú

A sportok között különleges helyet foglalnak el a harcművészetek. Ennek oka elsősorban az a spirituális és lelki plusz, mások és mindenekelőtt önmagunk megismerésének a lehetősége, ami többé, mássá teszi ezeket az utakat a többi mozgásfajtához képest. A jelen kötetben huszonkét küzdősport huszonegy hazai mesterével ismerkedhetünk meg: Gubacsi Attila és Barta Balázs faggatta őket életfilozófiájukról, pályafutásukról, harcművészettel kapcsolatos tapasztalataikról, gondolataikról. A megszólalók körében ott találjuk többek között Polyák Imre birkózót, Várszegi Rudolf aikido, Galla Ferenc dzsudó, Bánhegyi László kung fu, Patakfalvy Miklós taekwondo, Vadadi Kornél kendo és Robert Lyons shaolin kung fu mestereket, Kassai Lajos lovasíjászt, Szántó Imre ökölvívó-edzőt és Vukics Ferenc baranta-mestert. A portrék mellett a küzdősportok pszichológiájáról, szellemiségéről is remek összképet kínáló, fekete-fehér fotókkal illusztrált kiadványt a harcművészek rövid bemutatása zárja.
dezsoKE 2009.10.06 Creative Commons License 67656
A kendos sok hibat vetett ebben a vivasban, es a vagas sem jo.
Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (67653)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.06 Creative Commons License 67655

A kendo önvédelmi alkalmazása :)))

Ágyék-tsuki
DrDGF 2009.10.06 Creative Commons License 67654
Akkor Te is mutáns vagy :DDD
Előzmény: dezsoKE (67651)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.06 Creative Commons License 67653
Aate,

Szerintem pedig érdekes és hasznos összehasonlítani ezt a két vívásfajtát. Kiderülhet, hogy mit érdemes átvenni a kendoból. Nyilvánvaló, hogy nem konkrét technikákat, ehhez túl nagy a szemléletbeli különbség, hanem módszertani dolgokat, bizonyos gyakorlatokat.

Csak egy példa.

Lukovics István Vívás című könyvéből (1975):
„A kézről és lábról vett tempó tanítható. A pszichikai tempó – tehát amely egyrészt a figyelemhullámzásból, másrész más irányú beállítódásból adódik – taníthatatlan. Ez legfeljebb az asszó feltételei között gyakorolható. Ehhez kell az a bizonyos megérzés, megsejtés, illetve megteremtéséhez az ellenfél „elaltatni” tudása, amellyel csak az igazán nagy vívók rendelkeznek. Erről csak beszélni lehet, hogy a tanítvány tisztában legyen lényegével, előfeltételeivel és körülményeivel.”

A másik oldalon ott van a kendo, ahol közös gyakorlás keretében a mester rávezeti a tanítványt erre. Idővel ez lenne érdekes.

A belinkelt videót szerintem már minden érdekelt fél látta, de azért hasznos, hogy újra előkerült. Néhány apró megjegyzés. Ha jól látom, az eu vívó kardvívó (?) és jobb comb külső felületére - felső harmadára – vág (28. mp, nagyítás). Kicsit furcsa, mert egy kardvívó számára csak a derékvonal feletti felület minősül érvényes találati területnek. Valószínűsíthető, hogy abban állapodtak meg: az győz, aki beviszi az első találatot – talán az öttúsa vívásban van ilyen szabály – és az egész testet szabad támadni, a vívó pont egy olyan részt támadott, ami egy kendos számára nem megszokott, zsígerből védett felület. Mivel a kendos mondjuk 0,25 mp később vágott, ezért vesztett. Bár abban sem vagyok biztos, hogy talált. Oldalról találatnak látszik, hátulról már nem annyira.

Élesben pedig az lehetett volna, hogy vagy párbalyoznak (és akkor mindkettőn csak ing lehet vagy meztelen felső testtel vívnak, mint Oglu meg amaz Babocsai Gáspár fia László :)) ) vagy egy csatában találkoznak - mindkettőn könnyű páncél, sisak stb., az európai zsoldos kezében egykezes kard, a másikban ökölpajzs vagy nagyobb rondela. Az európai esélyit növelte volna a jobb minőségű páncélzat. Nekem úgy tűnik, hogy egy XV-XVI. sz. készült, edzett felületű európai páncélt, sisakot nem lehet csak úgy, sity-suty átvágni egy katanával, de megfelelő hivatkozások, esetleg videók alapján még változhat a véleményem :)))
Előzmény: Törölt nick (67604)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.06 Creative Commons License 67652

Szia Zsolt,

Per pillanat nincs link. Megpróbálom megkeresni, majd szólok.

Üdv

Előzmény: f_zsolt_01 (67602)
dezsoKE 2009.10.06 Creative Commons License 67651
Olyanfajta stresszhelyzetben, amirol itt szo van, nekem bemelegszenek es kilazulnak az izmaim es az izuleteim, kitisztul a fejem. Epp az ellenkezoje, mint amit sulykol a defendos ficko.
Előzmény: DrDGF (67649)
Ulrich_von_Lichtenstein 2009.10.06 Creative Commons License 67650
Egyetértünk. Ütésnél – nem. A „repkedés” az előre-hátra, oldalra stb. történő könnyed elmozgásokra vonatkozott :)
Előzmény: Törölt nick (67603)
DrDGF 2009.10.06 Creative Commons License 67649
"A stresszhelyzet kezelését úgy próbálják tanítani, hogy a fizikai tűrőképességet javítják. Stresszhelyzetben úgy viselkedünk, mintha fizikailag nagyon fáradtak lennénk."

Ez a másik, ami elég gáz. A támadás okozta stressz nagyon nem olyan, mint a fizikai fáradtság, még ha vannak is közös pontok. Ennek tök nagy szakirodalma van, tehát kis utánaolvasással elég könnyen tisztázható volna. (Most arról nem beszélve, hogy aki átment ilyen stresszhelyzeten, az nem keveri össze a kettőt:))
Előzmény: Rorimack (67632)
Wazull 2009.10.05 Creative Commons License 67648
#at=52
Előzmény: bigbabylon (67647)
bigbabylon 2009.10.05 Creative Commons License 67647
Ja,hát igen, esély van.Arra is ,hogy a következő héten az egész faluban falnak csapdossák a gyerekeket.:(

Azt hogy csináltad,hogy a video az 52 sec.tól indult?Csak nehogy azt mond amit McLeod:)(It's a kind of magic....)
Előzmény: f_zsolt_01 (67645)
Taiszaki 2009.10.05 Creative Commons License 67646
> Ami mellesleg valami fitness edzésnek tűnik.
Az tenlyeg egy fitnesz edzes, mint ahogy a cikkben is emlitik:
"Az erősítő (PT – Phisical Training) edzéseken..."
Tehat van ezek szerint kulon fizikai erosito es kulon technikai edzesuk.

> az a véleményem, azt is tanitani kell,hogy ezek a dolgok akkor hasznosak,ha
> közvetlen és nyilt veszély van,ellenkező esetben többet ront mint használ.

Nem irja a cikk, hogy nem igy tanitjak... :)

[Semmi kozom a Defendohoz]
Előzmény: bigbabylon (67644)
f_zsolt_01 2009.10.05 Creative Commons License 67645
"Ott legtöbb helyzetben marad az ima."
azért ez se mindig igaz: http://www.youtube.com/watch?v=r02WTPVaJMM&feature=player_embedded#at=52
Előzmény: bigbabylon (67644)