Keresés

Részletes keresés

esz-ki-mo Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1095

Állítólag 2 gitárt és a fuvolát hozták magukkal repülővel, minden mást itt béreltek.

 

 

Ennek ismeretében lehet tovább kritizálni a hangzást ;)

 

Eszk

Előzmény: kovesdirenato (1094)
kovesdirenato Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1094

Én a hivatalos infó alapján írtam, mert távol ültem ahhoz, hogy lássam a márkákat. De az állítás igaz a Sabianra is. Még ha a dob nem is DW volt, gondolom akkor sem Platin solidon nyomta aznap este. :)

Előzmény: jollyroger (1091)
kozakz Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1093
esetleg flac-ban nem tudod feltenni valami torrent oldalra?
Előzmény: Törölt nick (1079)
jollyroger Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1092

Köszi nagyon, letöltöttem, meghallgattam, baromi jó emlék lesz tényleg. :))
Hát hogy az Aqualung vége gitár nélkül ment, az igazi kuriózum, meg is gazdagodhatsz talán ezzel a felvétellel. :)
Különben sajnos itt nagyon kijön, hogy mennyire nincs együtt a banda, vagy mennyire nem volt jó a hangosítás.

Előzmény: Törölt nick (1079)
jollyroger Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1091

"A srác DW dobot és Zildjian cineket használ..."

Ez érdekes, tényleg valami ilyesmit írnak a Tull hivatalos weblapon, de akkor Debrecenben miért Sabian cinek voltak? Nem beszélve a dobról, ami egyáltalán nem DW-nek tűnt. Akármi is volt, itt tök jól szólt a cucc, és a mikrofonozása is tökéletes volt. Nekem inkább az ének/fuvola hangosítás nem volt az igazi.

Előzmény: kovesdirenato (1086)
kovesdirenato Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1090

A Radia Ga-Ga -hoz hozzá tartozik ez igaz.
De egy akusztikus zenei betétnél szerintem nem. A Jethro Tull eleve nem olyan zenét játszik az esetek többségében, amit a közönség sokáig tapssal le tudna követni. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy a progresszív rockhoz ez a dolog passzolna.
Nem az zavar, ha valaki jól érzi magát, csak az, amikor valaki beleüvölti a zenébe a fülem mögött, hogy Happy Birthday....nem azért mentem oda, hogy egyesek magánszámait hallgassam a Serenade to a cuckoo közben, vagy a vastapsot a Bouree közepén.
Általában rock koncerten ez nem gond, sőt...de a progresszív rock - számomra legalábbis- más.
Előzmény: Törölt nick (1089)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1089
Szia,

Én kezdő vagyok, de egy megjegyzés: ez egy ROCKkoncert volt.

Tehát a taps, az éneklés szerintem HOZZÁ TARTOZIK és KELL!

Csak azért, mert taps van uram bocsá zene közben, attól már fásymulató? Nem tudom, a Queen: Radio Ga-Ga szinte taps nélkül már nem is az igazi :]

Amúgy én úgy láttam, volt füstgép hátul, csak a szellőztető rendszer elszívta az egészet, mielőtt még a színpad megtelt volna :D

üdv,
Zs

ps> kayleigh> thx... mondjuk visszaolvasva ott a http://www.ministry-of-information.co.uk/setlist/08b.htm , talán majd felkerül oda is :]
Előzmény: kovesdirenato (1086)
kayleigh Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1088
Azt hiszem, megegyezett a debrecenivel.
Előzmény: Törölt nick (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1087
Sziasztok,

Egy setlistet valaki össze tudna rántani a tegnapi pesti koncertről? :P

Előre is köszi,
Üdv,
Zs
kovesdirenato Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1086

Hi mindenkinek!

A tegnapi koncert nagy élmény volt, de sajnos jó pár negatív esemény rontott az összképen.
Először is vidékieknek a cím alapján elég macerás volt megtalálni a körcsarnokot, utána pedig semmi információ, hogy hol lehet pontosan bejutni. Emiatt nem kevés ember állt sorban feleslegesen 10-15 percig.
A másik a koncerten tapasztalható viselkedés. Sosem értettem, hogy mire jó szám közben beüvöltözni. Én speciel zenét hallgatni mentem, és ilyenekre nem voltam kíváncsi. Rádaásul a zene alatti tapsikolást sem értettem, főleg az akusztikus kiállásoknál tette tönkre a zenei élményt. Nem akarok senkit se megbántani de ez nem a Fásy mulató a 4/4-el. Annyi jó elmondható, hogy legalább a környékemen senki sem hitte azt, hogy tud énekelni és nem üvöltötte végig az egész koncertet.
Mindenesetre a Tull sem véletlen kérte, hogy csak ülőhely legyen. Mondjuk ez a körcsarnok dolog ennek ellenére jót tett a hangulatnak abból a szempontból, hogy a 40 éves évforduló alkalmával tényleg olyan volt, mintha visszamentünk volna 35-40 évet az időben. Csak a füst hiányzott még a teremből, de amúgy volt egy vintage hangulata a koncertnek.
A legnagyobb bajom a hangmérnökökkel volt. Dobot ilyen szarul szólni még nem hallottam. Olyan volt, mintha a dobot az keményebb részekre, a cineket meg a lágyabb zenékre lőtték volna be.
Azt sem értettem, hogy a splash tányérok hogy szólhattak erősebben mint a beütők. A srác DW dobot és Zildjian cineket használ, mégis úgy szólt az egész, mintha valamit amati trowa kettőse lenne. A kísérő nem tudom, hogy eleve egy dry ride féleség lehetett, vagy csak annak is eltolták a hangosítását, mert az akusztikus részeknél jól szólt nagyon, de az elektromosnál el is halt. A tőle jobbra lévő beütőnek meg borzalmas hangja volt.
Nem tudom, hogy hozták e a saját hangmérnökeiket, vagy ezt megint a magyar csodagyerekeknek köszönhetjük, de mindenképp szeretném nekik üzenni, hogy a koncert közben nem a beszélgetés a dolguk.

Ezeket leszámítva nagyon jó volt a koncert és megérte elmenni, mert zeneileg hatalmas, amit alkotnak, de 12 000 Ft-ért ne "budget line" koncertet kapjunk.
Liuna05 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1085
köszi szépen, ez is klassz dal, de egy kicsit rockosabb hangú hölgyre gondoltam, és a hangszerelésben minth folkosabb dolgokat is hallottam volna.. aztán meg mintha egy Sting dal lett volna..
Előzmény: Misfit (1084)
Misfit Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1084
Az egyik női hang Katie Melua volt (Crawling Up a Hill) c. szám.
Előzmény: Liuna05 (1083)
Liuna05 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1083
Hatalmas élmény volt a tegnapi koncert, zseniális pillanatokkal.
Viszont nem tudna valaki abban segíteni, hogy milyen előadókat hallottunk a koncert megkezdése előtt? nagyon tetszett az egyik női hang, csak sajnos nem sokat hallottam belőle..
GrandS Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1082
Ez tök jó, pont egyszerre írtunk!
Ilyen gyorsan még kívánságom nem teljesült!

Köszönöm!!!
Előzmény: Törölt nick (1079)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1081
:))) ld. lennebb :)
Előzmény: GrandS (1080)
GrandS Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1080
Előszöris: Én is kérném a zenei anyagot és a képeket (ha lehet!) és természetesen nagyon-nagyon köszönöm!

Mi fenn ültünk Debrecenben a 3. emeleti karzaton, ott a hang nagyon jó volt, nem torzított, viszont a lámpák örökösen elvakítottak bennünket. Amúgy sem sokat lehetett színpadból látni, jó lett volna egy kivetítő!
Hát igen, sajnos nem az igazi az Anderson hangja, időnként eléggé "elnagyolta" az éneklést. A fuvola-szájharmónika viszont nagyon jó volt, a mozgékonysága is a korához képest szerintem teljesen tökéletes.
Ódzkodtam a koncerttől egy kicsit, de azért nem volt olyan nagy csalódás. Talán kevésbé nagy helyszín kellett volna nekik itt...
Előzmény: Törölt nick (1067)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1079
Kedves Tull rajongók :)

Itt a beígért cívis Jethro Tull bootleg. Megpróbáltam kihozni a maximumot belőle. Jó szórakozást hozzá. Emléknek mindenképpen jó :) ... rajta az Aqualung gitár helyett fuvolaszólóval és zongora riffeléssel... igazi unikum :)

CD1: koncert elso fele
https://www.yousendit.com/download/Y2ovaUNJNHYzeUkwTVE9PQ

CD2: koncert masodik fele
https://www.yousendit.com/download/Y2ovaUNNNDI4Q1EwTVE9PQ

7 napig, vagy 100 letöltésig működik :)
altos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1078

Igen voltak néha ilyen zajok, mintha lett vona egy két mellényúlás is, de ezek az élő koncertek sajátosságai, remek setlistel, nagyszerű koncertet kaptunk cserébe.

 

A szervezést meg gyorsan felejtsük el... 

Előzmény: Törölt nick (1068)
altos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1077
Középen tökéletesen szólt a koncert.
Előzmény: Törölt nick (1059)
Elemental Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1076

Nem akarok okoskodni borítóval kapcsolatban csak grafikusnak tanulok és ha vki igényli szivesen megcsinálom a borítót, ha átküldi vki a képeket.van 1- 2 hiba ,de nembaj úgyis a hanganyag a lényeg.:)

 

funky baby Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1075

Szerintem is tök szuper volt a tegnap esti koncert...Bár néha a fülem viszeketett egy-egy hamis hangtól, azért ez mit sem vont le a koncert értékéből.

Láttam a honlapukon, hogy a Ian-nak lesz koncertje Olaszországban karácsony környékén. Gondolom ez célirányosan karácsonyi lesz, pláne, hogy a Sturcz Quartettel fog játszani. Velük már csináltak egy karácsonyi albumot és hallottam is őket együtt játszani. Szerintem kár lenne kihagyni...Ha esetleg valakinek lenne kedve kimenni társulhatnánk...

esz-ki-mo Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1074

Igen, a ráadás és a befejezés valahogy elnagyolt volt.

 

Ha az Aqualung már ráadás, s van a végén egy Cherio, akkor rendben lett volna.

Így olyan elvarratlan volt... Pesten volt akkora hangulat, hogy egy extra szám becsúszhatott volna..volt jópár, amit játszanak mostanában, de itt nem hangzott el.

 

Az is érdekes volt, hogy míg az első részben tök sokat beszélt, a másodikban  szinte meg sem szólalt...jó, nyilván  a zene a lényeg, de azért én szeretem a poénjait, amiket be-bedobott a koncerteken, most talán csak a Jagger-es ironikus beszólása tartozott ide.

 

ja, tényleg bezörrent két-háromszor valami, meg lehet, hogy Duncan párszor késett egy kicsit, de ez legyen a legnagyobb bajunk..-;)))

 

 

Eszk

Előzmény: Törölt nick (1070)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1073

Hű, ez komoly!!! ;)

 

Remélem, be lehet majd rá nevezni!!

 

Köszi,

 

 

Eszk

Előzmény: Törölt nick (1067)
p0809 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1072

nincs mit

tök jó! teljesen ráizgultam...

Előzmény: Törölt nick (1067)
p0809 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1071

Az nekem is hiányzott, talán ezért éreztem a debreceni koncertet befejezetlennek. Az hirtelen lámpa felkapcsolás nem esett jól! :-(

Előzmény: Törölt nick (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1070
Miért nem voltak lufik???
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1069

Az egész albumot szedjed le ám!

Előzmény: Törölt nick (1067)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1068

Azt hiszem, jó hangulatú volt a koncert. Ami nem tetszett nagyon, hogy párszor volt furcsa zaj a zenében, mintha vmi kábel elmozdult volna vagy ilyesmi, egyszer meg hibát véltem felfedezni, mintha Ian fia túl későn ütött volna a cinre, miközben az orrát megvakarta :-) Ja és nem volt pólóárus, pedig akartam bővíteni a gyűjteményt...

Hol lehet Doane és miért nem ő jött?

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1067
:) utána nyomoztam egy kicsit, letöltéssel fűszerezve. A dal címe Steal :)

p0809 köszi a fotót :)

front cover
back cover

audió hamarosan :)
Előzmény: Törölt nick (1066)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1066
Szívesen. A szám címében most így hirtelen nem vagyok biztos, talán pont az első a CD-n (Bug). A ministry-of-information.com "Barre Instrumental"-nak írja nemes egyszerűséggel :-)
Előzmény: Törölt nick (1064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!