Keresés

Részletes keresés

thesaint Creative Commons License 2008.10.08 0 0 1013
Én megnéztem az alaprajzot és csak néhány helyen mutatja a helyeket. A színpad meg sehol...
Előzmény: esz-ki-mo (1012)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1012

Nem is értem...minek oda mobil ülőhely? lehessen már választani, hogy azért a nem kevés pénzünkért ülni vagy állni akarunk...

 

Én biztos, hogy ha egy mód lesz rá, állni fogok valahol...

 

Eszk

Előzmény: Törölt nick (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1011

Ja ez igen nagy kibaszás velünk :-(

 

 

Előzmény: esz-ki-mo (1009)
Zolcsi67 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1010
"Eurowoodstock", asszem 60 000 néző. Köztük én is :-)
Előzmény: esz-ki-mo (1002)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1009

Ezt nem hiszem el!!

 

Nem lesz állóhely????

(Debrecenben sincs...)

.

Ilyen nincs.............

 

Eszk

 

 

Előzmény: cirrocumulus (1003)
cirrocumulus Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1008
Az a '99-es körcsarnoki koncert nagyon jó volt!!!
Előzmény: kayleigh (1004)
kayleigh Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1007
Én valóban valahol az erkélyen ültem, lehet, hogy "tűzközelben" tényleg ilyen drága volt.
Előzmény: cirrocumulus (1006)
cirrocumulus Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1006
Én is arra emlékszem, hogy Anderson szólókoncertjére 18-20 ezer Ft-ba kerültek a jegyek a BKK-ban, ezért nem mentem el 2006-ban :o(
Előzmény: kayleigh (1004)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1005

Az első sorokba 20 ezer körüli volt a jegyár, ha jól emlékszem...

De lehet, hogy tényleg voltak olcsóbban is , mindenesetre az már eleve nem hangzik túl jól, hogy a szervezők az előzetesen mondottnál többért árulták..s Ian szerint ezért voltak olyan kevesen..

 

Pedig kár, a koncert fantasztikus volt, az egyik legnagyobb élményem!

 

 

Eszk

Előzmény: kayleigh (1004)
kayleigh Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1004

99-ben is a Körcsarnokban játszottak, szép emlékeim vannak a koncertről (sokkal jobb, mint a Syma, akusztikájában, hangulatilag, mindenben). Ezzel együtt most kipróbálom, hogy a Főnix csarnokban mire jutnak.

Mellesleg az Anderson-szólóért forintra annyit fizettem (9900 Ft), mint most fogok, úgyhogy nem tudom, mitől volt brutális a jegyár akkor, vagy miért nem az most.

Előzmény: esz-ki-mo (1002)
cirrocumulus Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1003

Igen, ezen az oldalon olvasható:

"A nagy érdeklődés miatt a Jethro Tull budapesti koncertjének új helyszíne: Körcsarnok."

 

Itt pedig ezt írják a jegyekről:

"A már megváltott ülőjegyek a küzdőtéri ülőhelyekre, illetve az A és B oldali lelátók jobb- és balközép szektoraiba, míg az állójegyek a küzdőtéri mobil lelátók ülőhelyeire, illetve az A és B oldali lelátók jobb- és baloldali szektorainak ülőhelyeire lesznek érvényesek."

 

Előzmény: esz-ki-mo (1002)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1002

Remélem, a PeCSa-ba szóló jegyek érvényesek, nem kell őket csereberélni...

 

Vajon miért változtattak? Nagyobb volt az érdeklődés a vártnál?

Remélem, ez az ok, én eleve nagyon kicsinek  találtam a PeCsát.

Anno 88-ban az MTK pályán vagy 30 ezer ember volt rájuk kíváncsi, s akkor az Eurowoodstocktömegét a Szigeten nem is számoltam..de később is jópár ezer ember látta őket.

Talán Anderson legutóbbi fellépésén, a Kongresszus központban voltak kevesen, de ott brutális jegyárak voltak...(Ian össze is balhézott miatta a szervezőkkel)

 

 

Eszk

Előzmény: cirrocumulus (1000)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 1001
Nekem is a debrecenire :D
Titokban remélem, hogy lesz Beside Myself is.... készen áll a minidiszk felvevő... bootlegelünk :D
Előzmény: Törölt nick (999)
cirrocumulus Creative Commons License 2008.10.06 0 0 1000

Izé, Ti azt tudjátok, hogy megváltozott a pesti koncert helyszíne?

Én csak most tudtam meg a PeCsa Jegypénztárától, hogy kb. egy hete történt a változás és ők is várják az új jegyeket rá, de még nem kapták meg :o(

 

Jethro Tull - 40 éves jubileumi turné - Helyszínváltozás

 

(Ha tudtátok, akkor bocsi, de nem láttam itt nyomát ennek a változásnak.)

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 999
Megvan a jegyem!
Előzmény: 0264 (998)
0264 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 998

Itt egy kis kiinduló infó azzal kapcsolatban, hogy mire számíthatunk majd a novemberi debreceni, illetve a PeCsa-koncerteken (Bővebb Jethro Tull setlist-infók: www.ministry-of-information.co.uk)

 

2008.IX.6. Madrid, Municipal de Santo Domingo:

 

My sunday feeling

Living in the past

Serenade to a cuckoo

Nursie

A song for Jeffrey

Farm on the freeway

Bourée

A new day yesterday

Too old to rock n'roll

We used to know/With you there to help me

Dharma for one

Heavy horses

Thick as a brick

Aqualung

Locomotive breath

altos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 997

Azt írtam: az indexen, de tényleg ugorjunk a témáról, ténleg nem ide való, mint ahogy az eredeti beszólás sem volt az!

 

 

Előzmény: Dick17 (996)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 996

Akkor gratulálok a Nostradamusnak, ha erősebb volt a kapánya!

Gondolom, ők is voltak a rendezvényük előtt négy-öt különböző tévé-csatornában, több országos és regionális rádióműsorban, valamint ugyancsak több országos és helyi sajtóban.

Igen ez a nézetkülönbség köztünk. (És legyen a tiéd az utolsó szó, magam részéről befejezem itt az offolást!)

Előzmény: altos (994)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 995
Annyira erős, hogy az már szinte spam... :P
Előzmény: altos (994)
altos Creative Commons License 2008.09.15 0 0 994
Ez a nézetkülönbség köztünk. Mindenesetre a Nostredamusnak erősebb kampánya volt eddig, mint az egész Gasztoblues Fesztiválnak az indexen...
Előzmény: Dick17 (993)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 993

Igazad van Miller Anderson DVD szereplésében, de azt csupán vendészereplésnek tekintem, így nem tettem volna abba a topic-ba a hírt.

Colin sem volt hosszú ideig a Whitesnake tagja és csak a Slide It In albumon játszott - legjobb emlékem szerint - mögötte a doboknál a felejthetetlen Cozy Powell-lel.  

Colin csak egy kiszolgáló zenész volt a Whitesnake-ben, a zenekar profiljához nem tett hozzá jelentőset.

Ezért off topic-nak tartottam volna a Gastrobluest azokon a topic-okon megjeleníteni.

Van egyébként egy kellemes négytagú hazai csapat (egy cédével), ahol fuvola is van, hangzásuk némileg emlékeztet a JT-ra.

A Bőrgyári Capriccio is játszik Tull számot és az énekes néha megfújja a fuvolát.

Csak, hogy visszatérjünk a topic névadójához! 

Előzmény: altos (992)
altos Creative Commons License 2008.09.15 0 0 992

CH a Whitesnaken keresztül ontopic a DP-ben, mig Miller Anderson szerepelt a DP 1999-es jubileumi Concerto DVD-jén és Jon Lord Beyond The Notes DVD-jén is.

Egyébként Ian Anderson is ontopic nálunk, mivel Ő meg a Blackmore's Night első CD-jén működik közre!:-)

Előzmény: Dick17 (990)
altos Creative Commons License 2008.09.15 0 0 991

Jó, akkor Titeket nem reklámozunk majd ebben a topicban...:-)

 

Egyébként zenei párhuzam talán valóban nem túl sok fedezhető fel a JT és a Nostredamus között (bár a Tullnak elég sok zenei korszaka volt, lehet ha mindet végig elemeznénk, csak találnánk valamit.......), de a fuvola mint hangszer jóval ritkább a rockzenében mint az elektromos gitár, így azért talán nem olyan gáz megemlíteni itt egy-egy ilyen hangszert megszólaltató hazai bandát.

Dick17 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 990
Kérem a 2 nevet - főleg DP vonatkozásban. A Fehérkígyóról tudok CH személyében, de = 1.
Előzmény: altos (987)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 989
Valóban nem kell erősen beszólni az ilyenekre, de valahogy megértem Dick17-et is, az általam látogatott topikok mind tele vannak pakolva ezzel a hírrel... így már-már azt is mondhatnám, hogy UNOM! :) Ráadásul belehallgattam, számomra ez a zenekar gáz, a Solaris "tollaival" próbál ékeskedni, ráadásul zenéjében rettenetesen messze van attól a szinttől. Unalmas metálos hangzású tucatzene és valóban - mint ilyen - nem túl ontopik a JT fórumban.

Más dolog, hogy rettenetesen buta dolog, hogy ha egy zenekarban fuvola van, akkor rögtön a Jethro Tull-t említik... :))) Ezen nagyokat derülök mindig. Olyan dőreség ez mintha két rockzenekart azért emlegetnének egyszerre, mert jé, abban is van hammond orgona vagy elektromos gitár...

Nekem mint JT rajongónak nagyon lapos zene ez a Nosztradamusz. Puff, és ez csak egy vélemény, attól még lehet jó! :)))))

Novemberben pedig hajrá Debrecen :D ott leszek mindenféle bootleg-felszereléssel fegyverkezve és bepoloskázva :D
Előzmény: altos (982)
harkarcsi Creative Commons License 2008.09.15 0 0 988
"Csak annyi, hogy nem csak ezt, hanem még 8-10 topic-ot telepakolt ezzel."

Hát el kell keserítselek! Te csak azt a 8-10 topikot láttad. Van olyan is, ahova szintén beírta, de azt Te nem olvastad.

Cirrocumulus egy rajongó, aki talált valami számára jót és gondolta megosztja Veletek is. Ez NEM AZ Ő BULIJA!!! Tetszik Neki és azt akarta, hogy aki esetleg érdeklődik az igényes zene iránt, az tudjon róla. Ezért kár volt beszólnod.
Előzmény: Dick17 (983)
altos Creative Commons License 2008.09.15 0 0 987
Tudom hogy reklámoztad, olvastam. Én arra céloztam hogy nem csak a bluestopicokban, hanem egy kicsit szélesebb körben lehetett volna teríteni. A Gasztroblueson sem csak blues zene megy. Ahol akad egy pici érintkezési pont, ott nyugodtan lehet a programot ajánlani. Mondok egy példát: Az idei fesztiválon volt két olyan tag is a British Blues Quintetben, akik miatt a Deep Purple meg a Whitesnake topicban is lehetett volna említést tenni a fesztiválról.
Előzmény: Dick17 (986)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 986

Mondjuk ha visszanéznéd az itteni blues témájú topic-okat, akkor ott bizony reklámoztam épp eléggé a Gastrobluest. Folyamatában írtam, hogy milyen stádiumban van a fesztivál, kik a biztos fellépők. 

De, ha van ötleted arra, hogy milyen irányban legyünk aktívabbak - szívesen elolvasom. 

Vettem a leb@szást, hamut szórok a fejemre.

Előzmény: altos (985)
altos Creative Commons License 2008.09.15 0 0 985
Szerintem nem túl sok embert zavarnak az ilyesfajta hírverések, sőt gyakran így lehet jó programokról tudomást szerezni. Talán Ti is lehetnétek aktívabbak mondjuk Paks reklámozásával... (Úgy tudtam, ahhoz azért van némi közöd...)
Előzmény: Dick17 (983)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 983
Csak annyi, hogy nem csak ezt, hanem még 8-10 topic-ot telepakolt ezzel. Nem bírtam toleráns lenni. Most akkor lövess le! (Amúgy nem vagyok koncertszervező.) De ígérem nem teszek ilyet, bár túlbuzgó szervezők most is minden más témájú topic-ba belenyomják a bulijukat. Csak eszembe jutott egy régi mondás: a krumplileves legyen krumplileves. Vagyis: bizonyos tematikájú topic-ba az adott téma kerüljön. Ennyi. 
Előzmény: altos (982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!