Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2018.05.17 0 0 6151

Már aggódtam....
De szerencsére most jött a hír a FB-on, hogy idén is játszanak Attiláék a Ref. Zenei Fesztiválon :o)

 

Mégpedig új helyszínen, a jövő héten szombaton este:

KÁLVIN KAMARA KERT (Ráday u. 1-3.)
2018. MÁJUS 26. SZOMBAT
19:00 – Invocatio Musicalis koncert

 

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2018.04.28 0 0 6150

És ha már Panta Rhei...
Az imént tették ki a kérésüket a FB-on - hátha itt is van valaki, aki tudna nekik segíteni:

https://goo.gl/A3ZYFw

 

tillA Creative Commons License 2018.04.23 0 0 6149
Előzmény: tillA (6148)
tillA Creative Commons License 2018.04.23 0 0 6148
cirrocumulus Creative Commons License 2018.03.24 -1 0 6147

Akkor hangolódjunk is egy kicsit az október 21-ei koncertre :o)

Ma Attila van soron, épp az előbb osztotta meg ezt a 2004-es koncertfelvételüket:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qqbwN_nWDb0&t=1988s

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2018.03.24 0 0 6146

Tavaly nagy volt a sikere a FB-on, ezért idén is összeállítottak egy menetrendet a Srácok! :o)


Napról napra figyeljétek a Solaris Oldalát :o)

https://www.facebook.com/solarisegyuttes.hu/

 

cirrocumulus Creative Commons License 2018.03.22 0 0 6145

Végre, végre! 
A hosszas csönd után itt van a nagy hír :o))))

Tegnap este kerültek ki a FB-ra az alábbi infók:

"A mai örömhír kapcsán mindannyian láthatjátok, hogy megszületett a végleges időpont: 2018. Október 21-én, este 8 órakor találkozunk a MOM KULT-ban, a NOSTRADAMUS-album elkészülésének 20. évfordulóján! 
1998-ban, ezen a napon adtuk le gyártásra az elkészült lemezt (ami aztán 1999. első percében, január 1-én, 0:00-kor jelent meg a Periferic Records gondozásában :) ), és hogy teljes legyen az egyezés, megtaláltuk a futár számláját is a pontos időponttal: 20 óra 15 perckor vette át tőlünk a mastert! Szóval, ha október 21-én kicsit késnénk a kezdéssel, az nem lesz véletlen.... :) Merthogy ezen a napon sok-sok közreműködővel, az eredeti hangszerelésben játsszuk el élőben a lemez anyagát! "

 

 

SOLARIS: NOSTRADAMUS 2018!
Legendás anyaggal folytatódik a SOLARIS együttes 2013-ban indított életmű-sorozata: 1998-ban, pont 20 évvel ezelőtt készítette el a zenekar egy nagyívű, azóta már kultikussá vált és nagy nemzetközi sikert elért koncept-album zenéjét, a NOSTRADAMUS - Próféciák Könyvét. 


A lemezt még a megjelenés évében, Kanadában nominálják az American Progressive Award Top Ten-jébe, Argentínában a Mellotron Magazine év végi szavazásán a Dream Theatre azévi albumávalholtversenyben(!) első helyen végez, a német Robin’s Top Ten progresszív listáján pedig harmadik.

 

Az élő lemezbemutató Washingtonban (1999. június 23.) és a New York állambeli Betlehemben van (1999. június 27.), de 2004-ben bemutatják a mexikói Monterreyben, 2006-ban pedig Budapesten, a Művészetek Palotájában is.

 

Idén, a 20 éves jubileum tiszteletére sok-sok közreműködővel, az eredeti hangszerelésben állítja színpadra a zenekar a monstre zeneanyagot a MOM KULT színpadán, 2018. október 21-én!


Erre a napra, különleges meglepetésként megjelenik az album Mexikóban rögzített koncertváltozata limitált, sorszámozott bakelit LP-n!



Jegyekhttp://momkult.jegy.hu/program/solaris-nostradamus-90943/428883

A koncert Eseménye a beharangozó videóval: Solaris: Nostradamus koncert!

cirrocumulus Creative Commons License 2018.02.20 0 2 6144

Ismét eltelt egy év és itt van február 20-a, a kettős ünnepünk napja:

Gömör Laci és a SOLARIS szülinapja :o) :o) :o) 

Isten éltesse még sokáig őket, ötletekben gazdagon és egészségben! 
Tavaly már megnézhettünk egy fotó-összeállítást róluk,
Jata pedig az előbb kitette ezt:

https://www.facebook.com/cziglanistvan/videos/10151760488109213/

ülünkahordótetején Creative Commons License 2018.01.30 0 0 6143

Érdekes, amit írtok!!! A Nostradamusra nagyon készülök, remélem, el is fokok tudni menni. 

Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2018.01.29 0 0 6142
Majd elfelejtettem Kollár Attilla ,Silent Town zenéjének az első része pl a Solaris MK 2. Bakeliten jelent meg bónuszként! A 2.tétele a válogatás lemezén jelent meg 6:42 perc tömény, jó zene! :)
Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2018.01.29 0 0 6141
Én nem hiszem hogy szét hordják a szóló projektekbe az ötleteket, ha így is van én ezt nem tartom problémának hiszen a szóló anyagokba van úgy hogy nem teljesen új ötletet tesznek bele,ez persze oda-vissza érvényes :pl volt már,illetve lesz Napóleon Boulevard téma ami a szóló projektben fog szerepelni! Azt érdemes tudni hogy anno a Napóleon Boulevard idején amikor számokat irtak, azok eredetileg Solaris ötletek voltak(lásd Egyszer,talán,ebből lett a MK 2. 1.tétele)
Amikor egy új Solaris koncerten elő vesznek egy régebbi lemezt azt soha nem úgy játsszák le ahogy a lemezen van,hanem mindig találnak ki hozzá valami pluszt,vagy hosszított verziót (pl legutóbb a LA 2026 zongora szólója,vagy még előtte a MK 1. szintén kibővített zongora szólója) szóval van itt mindig meglepetés! Most is lesz biztos a Nostradamus újra bemutatóján!
Előzmény: ülünkahordótetején (6139)
Youwine Creative Commons License 2018.01.29 0 0 6140

Nem, nem menne el mindenki ... hidd el, az se véletlen, hogy az 1200-as MÜPÁ-ból a 600-as MOM-ba mentek át koncertezni.

Évente egyszer kb. ekkora a kereslet jelenleg a Solaris koncertre.

 

Vagyunk néhányan, akik akár hetente mennénk, de belőlünk nem tudnának megélni, tömegek meg nem mozdulnak.

 

CD-t, DVD-t se nagyon vesz már senki... mi 40-50 felettiek még tiszteletből megvesszük, de a fiatalabbak csak néznek, ha szólunk, hogy filmet, zenét nem csak letölteni lehet, hanem megvenni is.

 

Ez a realitás, és tényleg csúf. 

Előzmény: ülünkahordótetején (6139)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2018.01.28 0 0 6139

Ha a stúdió drága (egyébként ma már tényleg nem, mert házi-stúdióban is profi anyagot lehet rögzíteni), akkor koncerten játszanak teljesen új szviteket, akár teljes albumnyi anyagokat. Mindenki elmenne egy olyan Solaris koncertre is, ahol egy új anyag bemutatója lenne. A felvételt meg CD+DVD-n kiadni. És kész az új lemez, nem kell stúdiózni... A lényeg, hogy a zenekar érdekében kellene új anyagokat is írni, és nem széthordani a szólóprojektekbe. Ha lenne folyamatosan komponálás, ha nem is sok, csak egy-két darab, vagy egy teljes 15-20 perces szvit, akkor a zenekar nem válna hobby-zenekarrá, sem emlék-zenekarrá... Nekem nagyon hiányzik az, hogy a zenekar folyamatosan írjon új darabokat, főleg azért, mert amit megírtak eddig, az mind arany!!! 

Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2018.01.24 0 0 6138

Kétségtelen ,de a stúdiózás talán itt nem tétel mivel saját stúdió áll rendelkezésre,és így valószínűleg nem kerülhet annyiba mint egy olyan zenekarnak akinek stúdió időt kell hogy fizessen!

Igen az új Solaris album ,ha van ilyen terv ,esedékes lehetne, de én úgy tudom hogy nincs, viszont van olyan már elvileg készen lévő szóló anyag,amin már talán nem kell stúdióban dolgozni,de ehhez én nem értek:lehet hogy még keverési,illetve egyéb munkálatok hátra vannak,de erről talán nyilatkozzon az illetékes,Erdész Róbert zeneszerző!Ez az album ugye a már nagyon "hányattatott sorsú" Welcome To My Brain(WTMB)! Én erről még 2005-ben láttam egy promo videót hogy megjelenik 2006 április nem tudom hanyadikán! Hát azóta már eltelt jó hosszú idő. Sőt azóta egy másik szóló album is be lett harangozva Analóg munkacímmel! Kíváncsian várom most már  hogy melyik jelenik meg előbb! Úgy gondolom hogy ezzel nem vagyok egyedül hiszen majd valamiféle 2018 évi menetrendet is fognak hirdetni hogy mi lesz idén! Várjuk!

Előzmény: Youwine (6137)
Youwine Creative Commons License 2018.01.24 0 0 6137

 

Szerintem csak ha majd tudnak rá pályázati pénzt szerezni.

Nagyon drága dolog a stúdiózás, drága a lemezek előállítása, drága a terjesztése.

Ezek többmilliós nagyságrendű költségek a megtérülés legcsekélyebb reménye nélkül.

 

És ne feledjük, ez ma már egy hobby zenekar, mindegyiküknek van rendes polgári munkája, ahol helyt kell álljanak.

 

Szóval, nem hamar.

 

Előzmény: ülünkahordótetején (6136)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2018.01.22 0 1 6136

Mikor lesz már a Solarisnak új lemeze? Nem koncertlemez, nem gyűjtemény, hanem valódi sorlemez! 3 és fél év telt el a MK II óta, most már kellene nagyon egy új lemez! 

cirrocumulus Creative Commons License 2017.12.13 0 1 6135

               Attiláék Karácsony előtt is játszanak :o)

 

            Adventi INVOCATIO klubkoncert

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2017.12.09 0 1 6134

Ilyen albumunk nekünk sincs. :o)))))

 

Köszi a cikket, tillA !

Előzmény: Youwine (6133)
Youwine Creative Commons License 2017.12.08 0 0 6133

Ellenpont

A feladat

A Viking visszatér

Távoli tűz

Az utolsó kísértés

A holtak nem vetnek árnyékot

Portré négy ülésben

 

Úgy tudom, ez Zsoldos Péter teljes életműve, ami a regényeket illeti.

 

Ezekből melyik Solaris album is ? Mert akkor az nincs meg nekem.

 

Előzmény: tillA (6132)
tillA Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6132

"(Zsoldos Péter) Írói hozzáállására saját bevallása szerint komoly hatást gyakorolt a zenei szerkesztés. Ez talán Ellenpont c. regényében érhető legtisztábban tetten, de minden művére jellemző egy olyasfajta magával ragadó ritmusérzék, lüktetés, mely évszázadok alatt kimunkált technikát sejtet: a zenei formát. Nem meglepő, hogy a 80-es évek híres, magyar instrumentális / prog-rock zenekara, a Solarisszám-, sőt albumcímnek is választotta olykor Zsoldos műveit."

 

http://indiecrawford.blog.hu/2017/12/06/magyar_sci-fi_zsoldos_peter

cirrocumulus Creative Commons License 2017.11.27 0 0 6131

OK, köszi a remaster-es kiegészítést :o)

Előzmény: Epsilon (6130)
Epsilon Creative Commons License 2017.11.27 0 0 6130
Mennyire kiraly lenne, ha nem mini LP, hanem csak LP formatumban kerulne ujra kiadasra, de tudom, ezzel azon kevesek koze tartozom, akik vevok a "bakelit"-re.

De ha mar a japanoknal igy bejon a Solaris, akkor kiadhatnak shm-sacd formajaban is...

Mellesleg nem ujrakeverik, hanem csak ujramaszterelik (nem remixed, csak remastered). Ami engem illet, a Marsbeli eseteben nekem cd-n tokeletes az elso maszter.
Előzmény: cirrocumulus (6129)
cirrocumulus Creative Commons License 2017.11.25 0 0 6129

Nézzétek csak! :o)
Az előbb került ki a FB-ra, hogy ez MAI MEGJELENÉS! 
Hogy mik vannak :o))

 

http://www.cdjapan.co.jp/product/BELLE-172822?s_ssid=e441835a19be62bbb4

A japánok ismételten kiadták a Marsbéli krónikák mini LP-s, SHM-CD-s változatát, amit eredetileg 2010. június 25-én adtak ki! Úgy látszik, nagyon kelendő odakint ez a változat :o))
A Belle Antique kiadó oldalán is látható a 11.25-ei megjelenések között: 
http://www.marquee.co.jp/label/bell_antique.htm
Itt pedig az általuk megjelentetett Solaris-kiadványok láthatók, legfelül épp a maival :o)
http://artist.cdjournal.com/a/solaris/117302/cd/
Illetve a 2010-es Marsbélis kiadványukról itt van minden fontos információ:
https://www.discogs.com/Solaris-Marsb%C3%A9li-Kr%C3%B3nik%C3%A1k/release/2378515

Én pedig itt írtam részletesen a 2010-ben megjelent mini LP-s, SHM-CD-s kiadványaikról, ill. arról, hogy mit is takar ez a formátum:
"A mini LP voltaképpen CD, viszont az eredeti bakelit lemez borítójának kicsinyített papír tokos hű másában dobják piacra!

Ugyanakkor a CD anyagát tartalmazza, ami általában bővebb, mint az eredeti LP anyaga.

Limitált példányszámban adják ki ezeket és a normál CD-kiadáshoz képest lényegesen drágábban.........., de újrakeverve!"

Ezt viszont most találtam mini LP témában arról, hogy hogyan lehet felismerni az eredeti japán mini LP-ket a hamisítványokhoz képest: https://goo.gl/BawceY


cirrocumulus Creative Commons License 2017.11.23 0 1 6128

Attiláéknak idén is lesz adventi koncertjük!

Jövő szombaton játszanak majd :o)
Térképhttps://goo.gl/vmYsDf

 

cirrocumulus Creative Commons License 2017.11.22 0 0 6127

A WTMB megjelenéséhez ez jó ötlet, de a másik lemez elkészültében szerintem az időtényező játszik szerepet. 

Előzmény: Youwine (6126)
Youwine Creative Commons License 2017.11.19 0 0 6126

 

egy Kickstart kampány ... ?

 

Előzmény: cirrocumulus (6125)
cirrocumulus Creative Commons License 2017.11.19 0 0 6125

Sajnos, semmi hír erről a lemezéről :o(
És így most már 2 lemezt is várunk Robitól!
- a WTMB-t már tűkön ülve várjuk sokan, évek óta,
- és nagyon kíváncsi vagyok én is erre a tavaly ősszel beharangozott analóg szintetizátor lemezére is!!!
Legalább az egyik megjelenhetne Karácsonyra........... De jó lenne! :o)

Előzmény: Epsilon (6122)
Youwine Creative Commons License 2017.11.17 0 0 6124
Youwine Creative Commons License 2017.11.15 0 0 6123

 

irónia be  

 

De igen, a dátum is fix: október 9. Csak az év nem ...

 

irónia ki

 

 

Előzmény: Epsilon (6122)
Epsilon Creative Commons License 2017.11.15 0 0 6122
Van valami hir Robi keszulo szintis szolo lemezerol? Nem oktoberre volt tervezve a megjelenes?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!