Keresés

Részletes keresés

1 valaki Creative Commons License 2 órája 0 0 144443

A tengeren minden másképp van, és ez alól a szép szigeted sem kivétel.

Ahogy nézegettem az ottani időjárást, jól bekavar megint, a parton esik.

Jók a képek, kedvem lenne kocsiba ülni, és leugrani egy hétvégére....

Előzmény: CroGabi (144442)
CroGabi Creative Commons License 9 órája 0 0 144442

Köszönöm  :-)  Ez Ok, csak fura, hogy a nappalra ígért eső elkerül, és sokszor csak este pottyan le.

Előzmény: 1 valaki (144441)
1 valaki Creative Commons License 12 órája 0 0 144441

A tenger felőli (feletti) párás levegő a hegyeknek ütközve feláramlik, és a túloldalon a fenti hidegebb levegő  miatt kicsapódó pára lepottyan.

Előzmény: CroGabi (144439)
killmark Creative Commons License 20 órája 0 0 144440

Írtam neked mélt!

Hátha tudsz valamit ajánlani......

Előzmény: CroGabi (144439)
CroGabi Creative Commons License 20 órája 0 0 144439

Pedig nyáron még esténként sem jellemző, de volt ilyen év persze. De ahogy írod, ha esik, akkor valamiért éjszaka teszi, ezt mi is megfigyeltük....fura, de biztos van oka :-D   

Előzmény: killmark (144438)
killmark Creative Commons License 21 órája 0 0 144438

Egyszer este azt néztük,hogy a szárazföldön villámlik,és valószínüleg épp esik.

A szigeten nyoma sem volt.

Ami meglepett ,hogy éjjelenként pár szem eső viszont esett.

Előzmény: CroGabi (144436)
CroGabi Creative Commons License 21 órája 0 0 144437

Köszi :-))))

Előzmény: Kankandur1 (144435)
CroGabi Creative Commons License 21 órája 0 0 144436

Szia!

Igen, andreas19 jól írja....bent van a sziget a tengeren, és meleg tengeri áramlat veszi körül.

Előzmény: murray (144433)
Kankandur1 Creative Commons License 24 órája 0 0 144435

Ismét csodás fotókat tettél fel! Csábítóak! Már mennék is... 😉🌞

Előzmény: CroGabi (144432)
andreas19 Creative Commons License 1 napja 0 0 144434

Szerintem ez a "titok" nyitja

Előzmény: murray (144433)
murray Creative Commons License 1 napja 0 0 144433

szuper képek. fura hogy ennyire fent is ilyen jó pálmafák vannak. ennyire jó ott a klíma? 

Előzmény: CroGabi (144432)
CroGabi Creative Commons License 2 napja 0 1 144432

Sziasztok!

Hadd osszak meg Veletek pár szép mait (tegnapit), amik javarészt, lóti-futi közben készültek, azért igyekeztem egy- két tengereset is fotózni a hangulat kedvéért. :-)  Nagyon szép "téli" idők voltak az elmúlt napokban, 12-15 fokok között ingázik a hőmérséklet, nem véletlenül ezek a hónapok a kedvenceim Losinj szigeten.....♥♥♥

Városban és az erdei utakon érezhetően melegebb van (dunszt), amit a természet, növényzet meg is hálál. :-)

Holnap után elvileg esősebb, de langyos napok jönnek...

Losinj, Poljana, Kurila...

KAti Creative Commons License 3 napja 0 0 144431

Én nem látom ebben (a híd és új út) azt a rettenetes katasztrófát. A horvátoknak nyilván fontos mindenféle szempontból, hogy ne egy idegen állam területén keresztül legyen elérhető egy országrészük és fontos városuk. Nem beszélve arról, hogy gazdaságilag így Albánia felé könnyebb lehet a bővülésük.
A természetkárosító hatáshoz nem értek, de egy több km (5) széles földnyelven egy pár 10 méter széles műtárgy nyilván nem hatásmentes, de talán nem egy katasztrófa.

Előzmény: HPEx20i16v (144427)
ufonauta2 Creative Commons License 3 napja 0 0 144430

Ehe.. én nem tudom, mikor bontom meg, mert én inkább sörös vagyok. Az asszony szokott nagy ritkán vörösbort inni (Merlot), de azt kólával issza. Noh ezt vétek lenne kólával elrontani. :D

Előzmény: slayerfan (144429)
slayerfan Creative Commons License 3 napja 0 0 144429

Köszi! Az a furcsa, hogy mutternak nem esett jól (neki vettem), aztán mivel meg volt bontva akkor már meg kellett inni. 😊

Finom.

Előzmény: ufonauta2 (144428)
ufonauta2 Creative Commons License 3 napja 0 1 144428

Egészségedre!

Tavaly kaptam a házigazdánktól, de még megvan bontatlanul. Nem romlik az olyan gyorsan. :)

https://photos.app.goo.gl/Q1tnWGG5vFwfwAak7

Előzmény: slayerfan (144423)
HPEx20i16v Creative Commons License 3 napja 0 0 144427

Úgy gáz, ahogy van. Mint építőiparban dolgozó azt mondom: le a kalappal, mint ember:..... Inkább le sem írom.

Előzmény: andreas19 (144422)
andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 144426

Ráció ugyan nincsen a hídban, de a félszigetre járók valószínűleg nem  járnak rosszul
és Stont el fogja kerülni az átmenő forgalom.

Előzmény: slayerfan (144425)
slayerfan Creative Commons License 3 napja 0 0 144425

Muszáj, mert félek h megromlik. :)

Ne értsétek félre nem ünneplem a hidat..

Előzmény: andreas19 (144424)
andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 1 144424

váljon benned véralkohollá! 

Előzmény: slayerfan (144423)
slayerfan Creative Commons License 3 napja 0 0 144423

Épp most 

andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 144422

Érdemes lefordíttatni a guglival

A cikk képei is szemléletesek.

Előzmény: slayerfan (144421)
slayerfan Creative Commons License 3 napja 0 0 144421

Akkor esélyes hogy nagyforgalmú ut lesz? Naivan kiegyeznék egy szimpla 1x1 sávos kis forgalmu úttal, és ugy hogy ahol becsatlakozik drace? körül, onnantól semmit ne újítsanak.

Igy már jobban hangzik, csak épp nem reális gondolom.

Lehúznák arra a pályát is? Na úgy már tényleg, nyomor lenne...

Előzmény: hul (144419)
fekvőrendőr Creative Commons License 3 napja 0 0 144420

Teljesen egyetértek!

Előzmény: hul (144419)
hul Creative Commons License 3 napja 0 1 144419

Bocsánat, szkeptikus vagyok, az értelmét is megkérdőjelezem. Geopolitikailag botrányos. Mint magánember... végképp nem szeretném elveszíteni a Peljesac fszigetet. Átmész egy sztrádahídon és hova is? Aki ismeri látta. Nincs semmi tranzit, új utakat kell építeni ehhez. Ha meg lesz, az szétbombázza az imádott félszigetet. A szörfparadicsom ma vadregényes és emberi. Ha meg a szárazföld felé  felé nézünk, akkor lesz egy rohadt nagy rombolás, csak azért, hogy kikerüljék a karridort, ami (l. feljebb) egy nagy nemzetközi alku eredménye volt és további balhét fog szülni. Hr déli részére nem özönlik ma sem pl. kamionforgalom, mint itthon, vagy a Szlovén-Olaszo. határon... Akkor minek is? Hogy nyomjunk egyet Bosznián és az oroszokon, akik már így is bekebelezték Montenegrót? 

Jól van, nem láthatom hogy is lesz, de azért féltem Peljesacot, Korculát és minden ezután röptében elérhető helyet, ami épp a vadregényességét veszítheti el. És amelyek nincsenek erre felkészülve, szűkösek, emberiek, de isteni helyek, ezután meg tömegturizmus, drágaság és tömegnyomor.

Vigasztaljatok! :-) 

Előzmény: slayerfan (144417)
HPEx20i16v Creative Commons License 4 napja 0 1 144418

Mint utazó, persze örülök neki, de mint UTAZÓ nem igazán. Viszonylag régen pont volt itt egy erről szóló beszélgetés. Szerintem eléggé bele fog rondítani a környezetbe. Persze nem lehet megállítani a minél gyorsabban, egyszerűbben eljutást A-ból B-be.

Nem véletlenül szeretek a mai napig Bosznián keresztűl menni, sőt sehol sem használok közben autópályát (pl.: Siklós-Donji Miholjac-Nasice-Pozega-Nova Gradiska-Okucani-Bosanska Gradiska-Banja Luka...vonal és innentől fogok idén egy új irányt kipróbálni Makarska felé, már nem is tudom ki dobta fel...kíváncsi leszek rá). És nem, nem spórolásból teszem. Pont most rendelek új autót és az is az eddigieknél lassabb lesz, igaz családiasabb...lehet öregszem?! :)

Előzmény: emojnarode (144416)
slayerfan Creative Commons License 4 napja 0 1 144417

Sosem felejtem el a kilátást a Ploce - Trpanj kompról. Pláne előtte, ahogy egész éjszakás vezetés után Makarska magasságában felkelt a nap és kinyílt a táj, a rengeteg hegyel (Makarska után Ploceig). Elképesztő volt.

Ettől függetlenül nagyon örülök én is a hídnak.

Reméljük nagyon nem avatkozik a flóra és faunába és az összképbe sem.

:)

Előzmény: emojnarode (144416)
emojnarode Creative Commons License 4 napja 0 1 144416

Egy jó hír, amit rég óta várunk. A kinaiak lerakták az első tartóoszlopot, ami a Peljesac híd kezdetét jelenti.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja 0 0 144415

Volánbusz/Flixbus elvisz nagyobb városba. Országon belül meg Autotrans/Arriva társaságra keress rá.

Előzmény: KAti (144413)
hul Creative Commons License 5 napja 0 0 144414

Utazási irodák, ezer egy. Levisz és hazahoz. Megmutatja a program szerint, amit megmutat, ad szállást.

Ha van szállásod, magad intézed az utazást, busszal menetrend szerint. Vagy írd ide mikor mennél és tuti lesz, aki le és visszahoz! Ha nem csak 1 fő, akkor is lesz megoldás, de hajrá, fel kell tenni a kérdést, mit szeretnél. Nem kell bénázni.

Előzmény: Terka3 (144412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!