Keresés

Részletes keresés

antipajti2 Creative Commons License 2 órája 0 0 144259

Jut eszembe, a napokban távcsovel kiszurtunk egy keresztet Saplunara melletti hegycsucson. Megmasztuk es megerte, mert paratlan panorama tarult elenk, ha valaki arra jar ne hagyja ki. Jo kondiban, jó turacipovel, sok vizzel kell nekivagni, mert egy ora az ut, nagyon meredek felfele az osveny, sziklákon kell kuszni-maszni. Dog melegben kampecek voltunk  mire felertunk ( bloki szinten ) :)

antipajti2 Creative Commons License 2 órája 0 0 144258

Lehetett látni a fustot a szigetekrol , paran katasztrofa turistakent elhajoztak megnezni kozelrol ( mi nem mentunk ). Maradt meg egy hetunk. Jovo evben mar mas uticélok lesznek, ugy erezzuk kimaxoltuk a deli szigeteket ( no meg a helyi idegenforgalmi kulturat  ) :) Szep volt, jo volt, de hosszu evekig biztosan (? ) nem terunk vissza.

jerolim Creative Commons License 2 órája 0 0 144257

Több hírportálon követtem, rettenetes képeket, videókat osztották meg, nagyon aggódtam én is Orebicért, és a sokat próbált Peljesacért ... Megható volt viszont, ahogy hőseiről /ezúttal tűzoltók/ beszéltek.

Előzmény: emojnarode (144253)
fekvőrendőr Creative Commons License 3 órája 0 0 144256

A Jutanij+Google fordító szerint vége, eloltották.

Előzmény: hul (144255)
hul Creative Commons License 3 órája 0 0 144255

Jó hír, a rettenet tűz mellett....

Előzmény: fekvőrendőr (144254)
fekvőrendőr Creative Commons License 4 órája 0 0 144254

Az egyik kiürített kemping:

Előzmény: emojnarode (144253)
emojnarode Creative Commons License 5 órája 0 0 144253

Jó reggelt mindenkinek. Végre jó hírrel számolhatok be a tűz kapcsán. Tegnap este néztem a horvát tv híradóit , rettenetes volt. néhány ház azért rendesen leégett Stankovic és Mokaloban.Orebicet megvédte a nagy számú tűzoltó és mint mondják a tűz oka egyértelmű , a nagy szél rövidzárlatot okozott a nagyfeszültségű vezetékben összefújva a vezetékeket. még hajnalban is szikrázott. Sajnos jövő nyárra nem szép látvány fogadja az arra járókat.

Előzmény: hul (144252)
hul Creative Commons License 18 órája 0 0 144252

Google fordításban: 

"A vendégeket evakuálta az Orébi Camp Nevio-ból.

Amint a dubrovniki hírek azt mondják , mivel a tűz nagyon közel van a táborhoz, javasoljuk, hogy a vendégek evakuáljanak. A tábor jelenleg üres, a vendégek a Vignja, Lovišta és Korčula felé indulnak.

Tűzoltók védik a benzinkút Orebicben, és a Dubrovnikba vezető út mindkét irányba zárva van. Jelenleg a Donji Mokal és Jurišić házak is védettek.

- Részben Mokala és Orebic védte a ház, most már semmi sem pusztult el, kivéve a kisebb károkat. De sok munka és nehéz és igényes feladatok - mondja a megyei tűzoltó Stjepan Simović.

"A helyzet nagyon összetett, és nagyon hosszú napunk van előttünk, és valószínűleg egy hosszú éjszakát" - mondta Simovic."

Előzmény: emojnarode (144251)
emojnarode Creative Commons License 18 órája 0 0 144251

A 6 órakor kiadott tájékoztatás szerint Mokaloban és Stankovicinál viszonylag normalizálódott a helyzet, viszont Orebic előtt még tombol a tűz. Nem véletlen, hogy sokakat érzelmileg megérintett a dolog, de mint írják is a tűzoltók , "kemény éjszakájuk lesz".

Előzmény: fekvőrendőr (144248)
Airbag. Creative Commons License 19 órája 0 0 144250

7-én még ott voltam...

borzasztó ez most..

Előzmény: fekvőrendőr (144248)
hul Creative Commons License 19 órája 0 0 144249

Mi is érintettek vagyunk: emberileg és történetileg, xx ott töltött nyári hét, Duska személyes barátsága, a jól ismert szerettei, áldozatul esett férje, fia emléke által. 

Írjatok, ha van hír! Lessük mi is, szorítunk értük!

Előzmény: emojnarode (144247)
fekvőrendőr Creative Commons License 19 órája 0 0 144248

Várjuk a friss - remélhetőleg jó - híreket.

Másfél hónapja még a NEVIban nyaraltunk, remélem, jövőre is mehetünk oda.

Előzmény: emojnarode (144247)
emojnarode Creative Commons License 20 órája 0 0 144247

A délután 4-kor kiadott hírek szerint nagyon komoly a helyzet a teljes térségben Orebic, Mokalo környékén. A Nevio camping teljes népességét evakuálták, ők Viganj és Perna helységben kaptak elhelyezést. Mokaloban két ház leéget, a kanaderek nem közlekednek a nagy szél miatt az oltás a levegőből lehetetlen. A tűz terjed tovább Stankovici irányába is, ahol elég kritikus a helyzet az ottani üzemanyag raktárak miatt is. Az Orebic bejáratánál levő benzinkút is veszélyben van. Mivel személyesen is érintett vagyok ez miatt aggódni van okom az Orebic bejáratánál levő Orebic nevü magánkemping és apartman miatt is, nem beszélve a tulajdonosok sorsa sem közömbös, hiszen húsz éve odajárok. Ezen felül délután 2-kor fellobbant több láng is Metkovic térségében is , még hozzá egyszerre, Opuzen és Komin között. Figyelem a történteket és ha van újabb esemény , írok róla.

hul Creative Commons License 22 órája 0 0 144246

Rettenet! 

Ha olvasol újat v értesülsz, írd meg légyszíves! 

Előzmény: fekvőrendőr (144245)
fekvőrendőr Creative Commons License 22 órája 0 0 144245
Bombyna Creative Commons License 2 napja 0 0 144244

Bombyna Creative Commons License 3 napja 0 0 144243

Sokkal. A kikototol gyalog 2percre a porosban álltunk meg mindig. Tele volt helyekkel. Katamarán kb 50el megy. Stari gradban nem lett volna hely. Este se nagyon volt még egyszer dél körül húztunk el ott. Akkor se nagyon. A bevásárlóközpont is tele volt még ott van egy sorompó amit kitudja este bezárnak e és ki van írva samo jeden sati. Szóval csak annyit allhatsz ott gyárilag:)

Előzmény: jerolim (144242)
jerolim Creative Commons License 3 napja 0 0 144242

Jelsában könnyebb volt parkolni mint a kompnál? /beleértve a szupermarket Thommy parkolóját?/

Mi megjöttünk tegnap Pagról, ott is jó sokan voltak kompnál, mindkét irányba :-)

Katamarán: Lun-Rab viszonylatban kutyink "élvezte" a fedélzetet, gyermek akkori fogadalma, soha többé Jadrolnija :-(

Előzmény: Bombyna (144234)
ersekildiko Creative Commons License 4 napja 0 0 144241

Kösz, ezt én is nagyon szeretném :)

Előzmény: fekvőrendőr (144239)
zsazsi30 Creative Commons License 4 napja 0 0 144240

én már elmentettem a libriben a kedvencekbe, de nem volt ebookban még sajnos, így még várok.... de majd beszámolsz, és akkor rámegyek papírban is! :)

Előzmény: fekvőrendőr (144239)
fekvőrendőr Creative Commons License 4 napja 0 0 144239

Egy kis kultúrális ajánlat: https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/diofa-haziko

Olvasta már valaki? Nekem már fenn van az e-könyv olvasómon, befejezem azt amit most olvasok, aztán jöhet a Diófa-házikó.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja 0 0 144238

Az sem sok, a csúcsban utaztam onnan már 250.-ed magammal.

Előzmény: Bombyna (144237)
Bombyna Creative Commons License 5 napja 0 0 144237

Varjal azt még Bol előtt írtam. Bolban kb 100an felszálltak.

Előzmény: oldmumus_v.2 (144236)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja 0 0 144236

Gondoltam, hogy nem lesznek sokan ilyenkor. Esetleg szombaton lehet nagyobb mozgás még.

Előzmény: Bombyna (144234)
Bombyna Creative Commons License 5 napja 0 0 144235

Hvaron alig volt. Merre gurulsz?

Előzmény: antipajti2 (144215)
Bombyna Creative Commons License 5 napja 0 0 144234

sikerult oda vissza megvenni. Kb 20an vannak rajta.

Bombyna Creative Commons License 5 napja 0 1 144233

Amugy nyári forgalom van Hvaron. Millió ember.

Előzmény: Bombyna (144232)
Bombyna Creative Commons License 5 napja 0 0 144232

Ez nem jó hír.

Előzmény: oldmumus_v.2 (144231)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja 0 0 144231

Csak akkor mehetsz ki ha kikötőben pl. Bolban van és ki és beszállás folyik. Menet közben nem lehet kimenni.

Előzmény: Bombyna (144230)
Bombyna Creative Commons License 5 napja 0 0 144230

Az jolenne mert akkor van esélyünk. Holnap megírom mi lett a vége. Amúgy azon ki lehet menni a nyitott részre vagy csak az uleseknel lehet lenni?

Előzmény: oldmumus_v.2 (144229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!