Keresés

Részletes keresés

jerolim Creative Commons License 23 órája 0 0 141505

Jó bornak, jó olajnak megkérik az árát :-) /én is még csak borért adtam ennyit :-) /

Előzmény: H_G (141504)
H_G Creative Commons License 1 napja 0 0 141504

Akik egyben őrült milliomosok...

Előzmény: jerolim (141502)
The_Rible Creative Commons License 1 napja -1 1 141503

Kedves Zsazsi, kb. 3 m mélyen kezdődik valóban, de elég hamar 10-20 m lesz belőle (a parttól 10 m-re már 8-10 m mély). A part menti sávban azért lehet snorkelingezni, de mi is el szoktunk menni öblökbe, ahol sekélyebb a víz. De nagyjából ez a helyzet egész Korculán, kivéve az említett öblöket. (a honlapomon találtok képet jónéhányról).

A ház tényleg nem az út mellett van, úgy saccolom, hogy kb. mintha 2. emeleten lenne egy panelházban, de nem számoltam meg a lépcsőket. Cserébe viszont csodálatos a kilátás :), és nem az ablak alatt mennek el az autók.

Előzmény: zsazsi30 (141496)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141502
NOOBodi Creative Commons License 2 napja 0 0 141501

http://www.openseamap.org/index.php?id=openseamap&L=1

itt nézz körül .

Azt hiszem van androidos verzió is .

Előzmény: zsazsi30 (141498)
zsazsi30 Creative Commons License 2 napja 0 0 141500

igen, köszönöm! :)

Találtam a google playen egy próbaverziót, most azzal szórakozok! :D

Előzmény: gaba520 (141499)
gaba520 Creative Commons License 2 napja 0 0 141499

Valóban ez vásárolt hajós térkép. Ha kell még hasonló infó róla szólj nyugodtan. 

Kb. eltaláltam amire gondoltál? 

Előzmény: zsazsi30 (141498)
zsazsi30 Creative Commons License 2 napja 0 0 141498

oh, köszi! Sajnos én ezt nem tudom használni, ha jól látom vmi fizetős cucc...  :( nekem pont Prigradica másik vége kellene, az öböltől nyugatra. Fel tudnád azt is tenni, mint az előzőt? Köszi. :) De a látottak alapján a helyzet biztató! ;)

Esetleg vmi ingyenes progi/weboldal nincs ilyesmire?

Előzmény: gaba520 (141497)
gaba520 Creative Commons License 2 napja 0 0 141497

Előzmény: zsazsi30 (141496)
zsazsi30 Creative Commons License 3 napja 0 0 141496

The Rible: hosszas vajúdás eredménye végül az Oreb apartman lett (Renáta és Linda névén futnak tán, nálad is fellelhetők). Látom, ez a ház magasabban van, nem direkt a kis út mellett. Sokkal magasabban? Előtte a tenger 3m v 20m mélységgel indít? Kisfiam szeret merülgetni, 4-5m mélyre tud lemenni, ha ettől sokkal mélyebb, az már nem olyan jó... 🙂

lborli Creative Commons License 3 napja 0 0 141495

jóvanna legyél az, amúgy + irigykedem und so weiter... :-)

Előzmény: jerolim (141473)
jerolim Creative Commons License 4 napja 0 0 141494
Straniero..71 Creative Commons License 5 napja 0 0 141493

A hegy az stimmel,megma beton mólónisrémlik,azonntúl oltak a pincék talán.... Na,most már tuti,hogy megnézem.

Köszi!

Előzmény: jerolim (141492)
jerolim Creative Commons License 5 napja 0 0 141492
Előzmény: Straniero..71 (141487)
jerolim Creative Commons License 5 napja 0 0 141491

Ez a helyes, tessék visszamenni :-)

Én is eltűnt idők nyomában járok már jó pár éve :-) /Hvaron, Korculán, Peljesacon vagy Makarska rivijérán :-) /

Előzmény: Straniero..71 (141487)
Straniero..71 Creative Commons License 5 napja 0 0 141490

De most tényleg!

Ha kedves lettvolna, beenged,meghívegy kávéra,stb.most azt mesélnéd,esetleg kedvet csinálva másoknak is...

De még ha ez nem is szempont... Nektek szerzett volna egy jó napot,neki meg nem kerül semmibe. Az udvariasság,figyelmeség ingyenes,mégsem használják túl sokan....

Előzmény: sütöget (141489)
sütöget Creative Commons License 5 napja 0 0 141489

Kösz, rendes vagy!

Előzmény: Straniero..71 (141488)
Straniero..71 Creative Commons License 5 napja -1 0 141488

Én tuti,hogy beengedtelek volna,meghívlak valamire.... Emberségből,na meg a reklámértéke sem kicsi....

Előzmény: sütöget (141485)
Straniero..71 Creative Commons License 5 napja 0 0 141487

8éves voltam, eléghalvány az a pár kép,amit fel tudok idézni... Bocs😉

Ami megmaradt,az a kör alakú,szöllöfürtöt ábrázoló matrica,ami a belépő is volt és a szélvédőre ragasztották, meg az,hogy ha szemben 

álltunk a tengrrel és mögöttünk volt a camping,akkor jobbra sziklás hegy,a lábánál betonozottpartés borospinyók. Van még pár emlék,a sátorhelyről,a bolt belsejéről, stb,de eznem segít a beazonosításban...

Mindegy, köszi,visszamegyek nyáron,megprobálommgkeresni...

Előzmény: jerolim (141486)
jerolim Creative Commons License 5 napja 0 0 141486

Bizony, camping camping hátán :-)  Tiéd mennyire volt közel a városhoz? mert ma Orebic szélén, a Trstenika strand két oldalán is vannak kisebb campingek. Arrébb meg a Nevio. Még arréb /vagy errébb/ Postupnál  újabb camping, a Vala. Pincéket én ide tenném, de lehet a mai Nevio közelében is lehettek pincék? Kérdés, mennyire voltatok közel Orebichez? Mindenesetre a Trstenika után ma is van egy nagyon puccos borház: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1m7pjVKh3FiQxTYnqYU9C9a9tBjs&hl=en_US&ll=42.976072884778546%2C17.20955737458803&z=15

Bocs , hogy belekotyogtam :-) bár nem vagyok campinges, de ezek rögzültek, ha már régi-régi nyaralások után úgy hozta a sors, hogy tavaly is, idén is, tekereghettem arrafelé :-)

Előzmény: Straniero..71 (141484)
sütöget Creative Commons License 5 napja 0 0 141485

Idei történet:

Most volt 30 éve, hogy a párommal először voltunk együtt az Adrián. Nevezetesen Orebic mellett, Mokalon találtunk egy (akkor még) kis, családi kempinget. Idén is a közelben nyaraltunk és én szentimentális barom azt találtam ki, hogy egy nap elmegyünk megnézzük az (azóta sokat fejlődött) üdülőhelyet. Odaértünk és kerestem parkolót, de nincs. Azaz van, de csak az ott nyaralóknak. Megálltam a recepciónál és csak éppen térdre nem ereszkedtem, könyörögve hogy engedjék meg 3 órára, hogy leparkoljak, megnéznénk a partot, fürödnénk egyet, természetesen fizetek a parkolásért. Szerintem a tulaj felesége volt, aki széttárta a kezét és mondta, hogy itt minden magánkézben van, nincs parkolóhely.

Ez a te '79-es úszástanulásodról jutott eszembe. Ha rágondolok gombóc keletkezik a torkomban. Töprengek mit tegyek a 30 éve kapott névjegykártyájukkal?

Előzmény: Straniero..71 (141484)
Straniero..71 Creative Commons License 5 napja 0 0 141484

Ha már szobahoztad...

Orebic-ben több cmping is van? Szeretném megtalálni azt,ahol megtanultam úszni1979-ben... A kemping strandjától jobbra talán pincék voltak,a kemping fölött domb,vagy hegy,talán sziklákkal.

Nyárra tervezem,hogy elmegyek arra.

Előzmény: hul (141481)
fekvőrendőr Creative Commons License 5 napja 0 0 141483

Még egy apróság. Tavaly vénségemre iskolába jártam, és "Munkavédelmi technikus" lettem. Mikor tanultuk a "beszállással végzett munka"-t, végig Ők jártak az eszemben.

fekvőrendőr Creative Commons License 5 napja 0 0 141482

Már szabadulásom után sem volt semmi bajom, de ezt a feleségemnek nem lehetett elmagyarázni, két hétig folyamatosan a nyomomban volt. :-)

A fotót láttam. :-(

hul Creative Commons License 5 napja 0 0 141481

Szia Péter, remélem azóta rendben vagy?!

Lehet tudod, pár éve a Nevio kempinggel szemben lévő bevásárló parkolójában az egyik "társunk" feleségét tolatva felborította egy fószer. Véletlen volt. De...Mentő Dubrovnikban röntgen, az ambulancián. Orebic-Dubrovnik és vissza. Az egész egy horror.

Hagyjuk is a Jadran, Nevio bajokat. Láttad a fotót? Amin a kissrác mögötte ül a motoron?

(Aki nem tudná a két balesetet szenvedett emlékéről beszélek, apa és a fia, Nevio halt meg karbantartás közben a kempingben.)  

Előzmény: fekvőrendőr (141479)
fekvőrendőr Creative Commons License 5 napja 0 0 141480

Nagyon finom infúzióik vannak.  :-)

Előzmény: fekvőrendőr (141479)
fekvőrendőr Creative Commons License 5 napja 0 0 141479

Majd, ha elszánom magam írok neked a megérkezés után két órával meglátogatott orebici ambulanciáról. :-)

Előzmény: szaja11 (141477)
Straniero..71 Creative Commons License 5 napja 0 1 141478

Szóról szóra egyetértek.

A legtöbb gond azzal van, mikor valaki nem tudja, hogy mit akar, vagy tudja, de nem néz utánna a célpontnak.

Én azért szeretem azt a házat, amit itt is ajánlottam többször, mert közvetlenül a strandra nyílik a kapu, egy csöndes öbölben, egy csöndes halászfaluban van, nincs tömeg, zaj, dübőrgó zene, viszont 9 km Trogir, 25 Split, Sibenik, Rogoznica, Primosten mind elérhető közelségben van...

A barátom meg nyüzsit akar, discot, bárokat, halálra unták magukat esténként Poljica-n. Idén Makarskara mentek, imádták...

Gyermek koromba sátorral jártunk "Yugóba", campingfőzőn rotyogott a lecsó, este gázlámpánál ment a zsuga... Versenyekre egy lakóautóval jártunk, hosszú éveken keresztül, ott is camping hangulat volt. Én csípem ezt,m de a párom nem szeretne közös WC-t, zuhanyt használni senkivel. Kompromisszumként apartmanba megyünk.

Horvátország mellett Itáliának is nagy szerelmese vagyok, főleg Velencének, ez meg ugye kapcsolódik a Horvátországi kedvenc városaimhoz, amik pont azért olyanok...

Idén Riminiben is voltunk, pont ott, ahol kunta-kintéék megerőszakolták és összeverték a lengyel kislányt, a párját csak összeverték.... Azon a strandon, ahol esténként több helyszínen szól a zene, bárok vannak, szórakozóhelyek. Mi egyszer tévedtünk be az állomáshoz, csak mi ketten voltunk európaiak, fecskendő a járdán,mocsok, stb.

HA minden így marad 2 év és oda már nem érdemes menni.

Voltunk La Speziaban is 2 napot, a szállásunk a Via Roma-n volt, a város kellős közepén. Van ott egy tér, amit sötétedés uán csak különlegesen kalandvágyóknak tudok ajánlani. Hasonló a helyzet szinte minden nagyvárosban Ny.európában. Elképesztő, elszomorító!

Ezzel szemben Horvátország maradéktalanul biztonságos. Ez a vonzerő évről-évre nő, ahogy a mai Ny.európa egyre veszélyesebb lesz. Ez látszik az árakon is. Nincs ezzel mit tenni, mármint a mi szintünkön.

Előzmény: hul (141476)
szaja11 Creative Commons License 5 napja 0 0 141477

Nem baj, ha hosszabra sikerült. Az ember nem csak novellákat szeret olvasni, hanem regényeket is. Meg különben is lassan vége a szezonnak és nem a napi "Hurrá Horvátország!" szösszenetekkel lesz tele a topik, hanem helye lesz a hosszabb lélegzetvételű beszámolóknak, életérzéseknek, nosztalgiázásnak. 

Az idei nyaralásunkról csak nagyon röviden tudok beszélni amúgyis, mert a lent töltött 1 napból felet a sibeniki sűrgősségin vártam a sor(s)omra aztán jöhettünk haza.

Úgyhogy szívesen olvasom a terjedelmesebb írásokat azoktól, akiknek sikerült egy napnál többet eltölteni a parton.

Előzmény: hul (141476)
hul Creative Commons License 6 napja 0 0 141476

A "hogyan nyaralunk" teljesen egyéni, igény, szándék, elvárás, mi okoz örömet stb. Szerintem azzal kell(ene) tisztában lennie mindenkinek, mit szeretne ő maga. Mire gondol a családja, mit csinálna, miben leli örömét. Az nagy szerencse, ha a család/társaság tagjai hasonlóképpen gondolják.

Ha tudod mit is akarsz, nem ér csalódás, megoldod. 

Rengeteg ember a lehető legnagyobb komfortot teszi az első helyre, jó szállás, esetleg ellátás (persze igényes), szolgáltatások, medence. Mások a személyes kapcsolatot, apartman, de ha lehet, nem nagy apartmanház, hanem esetleg egy jó kis magánház. Önellátás. Aztán pedig vannak a kempingesek, kombinálva a lakókocsit, sátrat, önellátást, persze nem kizárva a jó kajákat a városokban vagy sk. a grillen. :-) A kempingezés életforma, mint már elhangzott: nem lemondás semmiről, nagyszerűen ki lehet alakítani. 

Elnéztem Viganjban a nyáron, (és már sok éve nézen...) minden nációból, köztük klassz magyar srácok és csajok, micsoda örömmel és lelkesedéssel, vidámsággal űzték a surföt, ejtőernyőzést, nem is tudom minden műfajnak a nevét... Ők tuti tudják mit akarnak és abban érzik jól magukat. 

Elképesztő élet van és roppant látványos, a hely is, meg amit csinálnak. Eleve a Peljesec fsziget ötvözi a sportot, a kutúrát, kirándulást, kiváló fürdőhelyeket, jók az éttermek és akár minden nap sütögethet az ember, ha akar. Nem is beszélve a sok bringásról, kajakosról és így tovább.

Aztán meg lehetőséged van a halogatott olvasmányok bepótlására, kicsit éjszakázni, a családoddal együtt lenni, de nem terhére lenni pl. a kamaszoknak... már az ő ötletük az éjszakai fürdőzés -főleg 2 koktél után- az elgondolást aztán tettek követik. 

Mindezt az teszi lehetővé -ahogy írtad- hogy biztonságos. Drágul, meg teli van múlt szegénység-terheivel, de nyugi van és működik. 

Bocsánat hosszú lett. 

Előzmény: Straniero..71 (141474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!