Keresés

Részletes keresés

slayerfan Creative Commons License 3 órája 0 0 141982

Igen, Zuljanát gondoltam bázisnak.

Persze minden a gyerektől függ, kibírná-e egész éjjel a gyerekülésben. :)

Előzmény: jerolim (141981)
jerolim Creative Commons License 4 órája 0 0 141981

De hol lesz a bázis? Talán kicsivel Zuljana a legjobb megoldás, mert kirándulósan a parkolás talán ott a legproblémásabb, bár mi szeptemberben meg tudtunk állni faluban is, Vucine öbölnél is /bár odavezető utat én sokat próbált mediterrán autómmal be lehetett vállalni, ezt nem biztos, hogy mindenki szeretné, az  út oda egyre rosszabb :-( /

Előzmény: slayerfan (141978)
jerolim Creative Commons License 4 órája 0 0 141980

2016 szeptemberben bár  a Trstenika közelében laktunk, Orebic másik végébe, az utolsó szálloda elé /Orsan/ jártunk strandolni mi "gyermekünkkel" :-) A holtelnél problémamentesen lehetett parkolni, strand se volt zsúfolt, de nem tudom, mi a helyzet augusztusban. Trstenika környékén is lehet talán /ha mást nem kis utcákban/ parkolni, Orebicben pedig a kikötő utáni strandon fizetősen.

Előzmény: slayerfan (141978)
andreas19 Creative Commons License 5 órája 0 1 141979

Anno mi tovább gurultunk az igen keskeny úton nyugat felé és Duba település előtt strandoltunk a szinte néptelen kavicsos parton.

A Divna öbölhöz vezető út hossza és egyre romló állapota miatt valószínűleg többé nem autózunk arra.

Előzmény: jerolim (141977)
slayerfan Creative Commons License 5 órája 0 0 141978

Már gyerkőccel megyünk, nem úgy mint anno. Aztán a 2 éves nagy felfedező a parton :) , szeret minél nagyobb területet bejárni. Emiatt nem erőltetném a kicsi (hiába gyönyörű) öblöket és elsősorban hanyagolnánk már a kisebb/nagyobb parti (és a vízben közvetlen a parton lévő) sziklás fürdőhelyeket. Nem lenne jó, ha elesne aztán beverné a fejét.

Emiatt írtam, az Orebici főstrandot, Divna és a Prapratno és Zuljanát, ezeken talán ha nincs nagy tömeg és sziklás rész, akkor nem probléma.

Más kérdés a parkolás ezeken a helyeken. Arról még jó lenne infókat szereznem. :)

Előzmény: hul (141972)
jerolim Creative Commons License 5 órája 0 0 141977

vargamarcs képei után én se hagyhattam ki, de én is menekültem Divnából, pedig nem főszezon volt: riasztott a camping közönsége + a sok terepjáró :-)

Előzmény: fekvőrendőr (141976)
fekvőrendőr Creative Commons License 6 órája 0 0 141976

Divna.

A nyáron korán elmentünk, hogy még a tömeg előtt odaérjünk. Ez sikerült is, de hiába érkeztünk korán, ha az utánunk érkezőknek /cseh-szlovák-lengyel/ az természetes, hogy mások szájába dugják a nagylábujjukat.

Ráadásul ebben az időszakban volt 40 fok körül a hőmérséklet, és hát ott az árnyék csak nyomokban fellelhető, így nem vártuk meg a delet, menekültünk.

Legközelebb Divna csak szeptemberben!  :-)

H_G Creative Commons License 6 órája 0 0 141975

Huhh, a Peljesacnál minden más még zsúfoltabb.

andreas19 Creative Commons License 6 órája 0 0 141974

Voltunk szeptemberben is, az a jó hónap!

A félszigeten érdemes folyamatos mozgásban lenni, mind a szárazföldön, mind a parti vizein, amikor először jársz ott.

Második-harmadik alkalommal már el tudsz tölteni egy helyben egymás után akár két teljes napot is. :)

Előzmény: slayerfan (141971)
andreas19 Creative Commons License 6 órája 0 0 141973

:))

Előzmény: pityy palko (141970)
hul Creative Commons License 8 órája 0 0 141972

Érdekes következtetés, hogy a Peljesac túlzsúfolt... rengeteg hely van és mint majdnem minden frekventált helyen, főidényben sokkal többen vannak. Remek célpont és ugródeszka Korcula felé pl. ami szintén népszerű. De sok kiváló hely, öböl és terület van errefelé, kicsi felfedező kedv nem árt. 

Szeptemberben jó menni, mert az iskolás családok hazamentek, a sok nyári szabadságos már dolgozik. Aki megteheti a szeptemberi utat, az jól jár, mert kevesebben vannak sokkal és az idő majdnem annyira jó, a tenger pedig nem hült le. Az árak is lejjebb mennek, szállás, piac stb.

Orebici fő strand. A városi strandot érted alatta? Zsúfolt és az épülete, büféje nagyon lerobbant. Lehet banánozni, csónakot bérelni, ok. a víz. De miért mennél oda? Isteni jó helyek vannak minden irányban.

Divna, mint gyöngyszem persze, hogy keresett, de el lehet férni. Ott is több partszakasz van és érdemes felderíteni! 

Ez a jó délebben, hogy ha valamely terület nem jön be annyira, kicsit odébb mehetsz és roppant nagy a választék.

Előzmény: slayerfan (141971)
slayerfan Creative Commons License 15 órája 0 0 141971

Köszi az apartmanokat! Nem rosszak! :)

Most kicsit visszaolvasva, elég zsúfolt a peljesac. Kérdésem, hogy ez szeptember első hetében is így van? Főként a orebici fő strand, divna, prapratno (korculát meg sem kérdezem :) )

A zsúfolt nálam a maximális helykihasználtsághoz mérve ->  25-35% fölött már zsúfolt. :)

pityy palko Creative Commons License 20 órája 0 1 141970

Az új híd acélszerkezetét! :-)

Előzmény: wdriver (141968)
homerx Creative Commons License 20 órája -1 1 141969

mali losinjon a szokasos apartman lefoglalva junius utolso hetere, plusz ket nappal meghosszabbitva, illetve beelozve :) immar ez lesz ott a negyedig evunk.

wdriver Creative Commons License 22 órája 0 1 141968

szép azért. :-/

nem mai híd, hogy lehet átküldeni rajta egy gondolom nem kicsi kamiont? mit szállított vajon?

itt a hír online..

Előzmény: emojnarode (141967)
emojnarode Creative Commons License 23 órája 0 0 141967

Szegény embert még az ág is húzza. A mai Slobodna Dalmacija címoldalon hozza " Hihetetlen káosz Trogirnál. Egy túlsúlyos kamion repedéseket okozott Čiovo egyetlen hídjában. A rendőrség teljes egészében lezárta a rajta való közlekedést".

Straniero..71 Creative Commons License 1 napja -1 0 141966

ilyenkor a legjobb a kis sárga emberrel tengerpartokon sétálni. 

Előzmény: szaja11 (141964)
Straniero..71 Creative Commons License 1 napja -1 0 141965

A háziaknak van pár bérelhető csónakja, azokkal szoktunk tekeregni az öbölben. Évek óta tervezem, hogy lehúzom a hajót, csak az a baj, hogy évek óta ki kellene cserélnem a hajtómű alsó részét...

NA , talán idén eljutok odáig...

Előzmény: pityy palko (141963)
szaja11 Creative Commons License 1 napja -1 0 141964

Pörög a fórum, mintha július lenne. Jó is ebben a havas, téli zimankóban a nyaralást szervezni.

pityy palko Creative Commons License 1 napja 0 0 141963

Igen, ott szokott nyaralni Polj Ica is!:-))

Szoktatok hajózni? A part tele van kikötőkkel, gondolom, a bérlés sem gond.

Előzmény: Straniero..71 (141962)
Straniero..71 Creative Commons License 2 napja 0 0 141962

HA Dalmácia, akkor mi ide járunk:

http://www.apartments-rooms-trogir.com/

Az apartmanban van egy egyágyas háló, egy nagy méretű, franciaágyas háló, ami elég nagy, hogy kiságy is beférjen és egy nappali, -amiben van egy kinyithatós kanapé- valamint egy sarokkádas fürdő.

A tengerre néző teraszra a nappaliból és a hálóból is ki tudsz menni.

Szintenként egy apartman van, + az elsőn 2, a másodikon 1 kétágyas, fürdőszobás szoba, közös csak a lépcsőház.

Az udvar konkrétan a strandra nyílik, viszont csendes öböl, ha életre vágysz 2km Marina Agana,9 km Trogir. 

A linken lévő mail közvetlenül a tulajé, nincs jutalék senkinek. A képek valósak, 2012 körül készültek, mára az udvar tetejét teljesen beborítja a növényzet, a lugas alatt tudsz pihizni, illetve nagyobbak a pálmák...:-)

HA éjfélkor elindulsz Pestről kényelmesen ott vagy reggelre, a ház előtti strandon kivárod az átadást, miközben a kocsid 10 méterre parkol...

Persze ez csak egy ötlet...

Előzmény: slayerfan (141954)
Straniero..71 Creative Commons License 2 napja 0 0 141961
Előzmény: Straniero..71 (141960)
Straniero..71 Creative Commons License 2 napja 0 0 141960

konkrétan a képen  építés alatt álló, az óta felépült ház garázsában volt kialakítva az apartman...

Persze az óta jól beépült a környék...

Előzmény: Straniero..71 (141958)
izsot Creative Commons License 2 napja 0 0 141959

Hát én is megnéztem a guglival hol is van ez.

Makarskában mér nem olyan egyszerű a helyet, mert ott szinte csak a "fő" utcán ment át így elég nehéz megnézni némelyik szállást

Straniero..71 Creative Commons License 2 napja 0 0 141958

A párom korábban egy utazási irodánál dolgozott, értékesítettek több apartmant Horvátországban, innen van az ismeretség azokkal is, akikhez évek óta visszajárunk.

Sajnos tény, hogy a bookingon simán közvetlen vízpartinak jelölnek olyan házakat, amik valóban első sorosak, csak több tíz méter szintkülönbség van, lejárat meg jó messze...

Tavaly Krk szigetén én is belefutottam egy érdekes szállásba. Egy garázs, hátsó végét leválasztották, egy zuhanyzó+WC- nek, az elejét meg konyha -nappalinak,amibe volt egy kinyitható kanapé.

Gyakorlatilag egy cső volt. Vadi új, szép bútor, kapszulás kávéfőző...annyira új volt, hogy döglődtem a festékszagtól. Egy több ház körülvette murvás parkolóból nyílt, ha a többiek szerencsésen parkoltak, akkor egy tető meg egy befejezetlen ház között látszott egy pici a tengerből...jó messze, soktíz méter szintkülönbséggel....

Út közben foglaltam, az volt a szempont, hogy Krk-en legyen és éjjel egykor is át tudjam venni a kulcsot, adjanak számlát is azonnl, mert 05:00-kor indulnom kellett tovább...szóval egy zuhany kellet meg egy ágy...

Több iylen volt ott egy rakáson, Cseh, Lengyel, Szlovál autók álltak minden parkolóban, ém meg nem értettem, hogy miért fizet ezért itt bárki is? Én ott, azon a környéken akkor sem nyaralnék, ha kacsalábon forgó palota lenne 100ft/nap áron.

Ráadásul a képen kicsit sem olyannak mutatták ezt a szállást, mint a valóságban...

Szóval nagyon könnyű benézni, oda kell figyelni...

izsot Creative Commons License 2 napja 0 0 141957

Köszi.

Tanulságos.

Mentünk már *king-al, mondjuk az Németország volt. A szállás rendben volt, az volt, amit a képen láttunk. Az más kérdés, hogy egy kis falu szélén volt, de csak 1 éjszakára álltunk meg és mentünk tovább Hollandiába.

Plitvice környékén jártunk úgy a *king-al, hogy gyönyörűen volt fényképezve a szállás csak az nem látszott, hogy egy tehén istálló van a ház mögött :D. Mivel csak 2 éjszakát voltunk ott és úgyis egész nap a parkban voltunk, így kibírtuk.

Előzmény: Lizus11 (141949)
andreas19 Creative Commons License 2 napja 0 0 141956

... ami nincsen fent a honlapján, mert a nővéréé.

:(

Előzmény: andreas19 (141955)
andreas19 Creative Commons License 2 napja 0 1 141955

Ha Zuljana, akkor ajánlom Zdravko Cakelic apartmanjait, csalódás mentesek.

(mi a 4. -ben felül laktunk a 2 hálószobásban)

slayerfan Creative Commons License 2 napja 0 0 141954

Az biztos, hogy nagyítóval kell vizsgálni a mellékelt képeket, mert többnyire csak az vehető biztosra, ami azokon van. Ha lehet a google streetweav-en megnézni, hátha az is árulkodó valamiben. Bár itt valóban több pontban nagy az eltérés.

Mi két éves gyerkőccel megyünk idén. Emiatt nagyon szűröm a lehetőségeket. Pl. ha nem látom az ajtót a hálószóbán (lehet hogy harmónikaajtó"), az már nem jó. Ha a hálószobán keresztül nyílik az erkélyajtó az sem jó. Ha nem elszeparált a társapartmantól az sem. stbstb.

Zuljana lehet, hogy jó lenne/lesz, mert nyugis és csillagtúra-autózásra" -> Orebic, Korcula, Divna, Prapratno

Az indulási időpont nagy kérdőjel, éjjel vagy kora reggel. Nem tudom, a gyerekülés kényelmes végig aludni az éjszakát? Ha reggel mennénk, akkor max. Pag-Rab-Losinj-ig mennénk.

Ha viszont este 22-23h-kor indulnánk, akkor jöhet szóba dalmácia.

Előzmény: Lizus11 (141949)
Lizus11 Creative Commons License 2 napja 0 0 141953

Többször foglaltam mát a Bookingon szállást,Olaszországba,Franciaországa,eddig pozitív tapasztalataim voltak.Viszont tavaly a www.adialin.hu oldalon keresztül foglaltam a horvátországi nyaralást,mert az az ár kedvezőbb volt,mint máshol,vagy az üdülőfalu hivatalos honlapján.

Több oldalon érdemes keresgélni,tájékozodni az árakról és a feltételekről.:-) 

Előzmény: jerolim (141950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!