Keresés

Részletes keresés

flizi85 Creative Commons License 2 perce 0 0 140278

Sziasztok!

végül mégis megyünk nyaralni augusztus elején Krk szigetére. Baska-t neztem ki. Szállást nem nagyon találok már. Tudtok esetleg ebben segíteni nekem? 6-an mennénk és 4 éjszakára.

gaba520 Creative Commons License 30 perce -1 0 140277
antipajti2 Creative Commons License 2 órája 0 0 140276

Teljesen jól a szlovén autópályák, az alsóbbrendű utak viszont ugyanolyan szarok, mint m.o.-on. Nagy a kamion forgalom a pályán erre figyelni kell, a rendőrök meg kifejezetten genyák, erre is érdemes figyelni és betartani szabályokat.

Előzmény: erfeher (140274)
erfeher Creative Commons License 2 órája 0 0 140275

Bár most számolok azért annyira nem nagy a különbség árban, inkább az út érdekel, kisgyerekekkel szeretnénk minél egyszerűbben, gyorsabban leérni.

Előzmény: erfeher (140274)
erfeher Creative Commons License 2 órája 0 0 140274

Köszönöm. Horvát felé gondoltam, de ahogy nézem azért jóval olcsóbb szlovénián. Arra még nem jártam milyen lehet az út, ill. mennyivel lassabb vagy gyorsabb. vkinek tapasztalata?

Előzmény: sarli (140270)
AFUTO Creative Commons License 3 órája 0 0 140273

Köszi, ha ez így lesz, akkor az vállalható.

Előzmény: pearl_13 (140269)
Ákoss76 Creative Commons License 3 órája 0 0 140272

Medveja strandján esetleg volt valaki mostanában? Van olyan fontos dolog amit mindenképpen érdemes tudni róla? Köszönöm.

pearl_13 Creative Commons License 4 órája 0 0 140271

Nálunk szeptember elején érkezik a kistestvér, ezért mentünk korábban a tervezett időponthoz képest.

Szerencsére semmi gond nem volt. Szállodába mentünk (először)  és nem mentünk sehová kirándulni.

Így nem volt annyira megterhelő és lehetett pihenni. Igaz csak 6 éjszakát voltunk.

Én csak biztatni tudlak :)

Előzmény: HPEx20i16v (140261)
sarli Creative Commons License 4 órája 0 0 140270

Merre akarsz menni?? 

Szlovénia felé, vagy Horvátországon keresztül egyből. Aztán át akarsz-e menni az fizetős Ucka alagúton és autóúton, vagy a partmenti utat választod??  Szóval többféle variáció van

1. Szlovénián keresztül (15 euró az egy hetes matrica) és a szlovén-horvát határ után az Isztriai autópályán Puláig 57 kuna. Lásd itt:

http://www.putovnica.net/planer-putovanja/cestarine/cestarina-pula-umag

2. Horvátországon keresztül.

A határtól (Letenye) - Zágrábig  44 kuna

Zágráb és Rijeka közt 70 kuna

aztán az Ucka alagúton át 67 kuna lásd itt:

http://www.putovnica.net/planer-putovanja/cestarine/cestarina-tunel-ucka-pula

Előzmény: erfeher (140268)
pearl_13 Creative Commons License 4 órája 0 0 140269

Nem vitte be, csak megnézték , bekukucskáltak, hogy arcra stimmel-e. Mint eddig semmi újdonságot nem láttam. 

Előzmény: AFUTO (140258)
erfeher Creative Commons License 4 órája 0 0 140268

Sziasztok!

Vki tudja mennyi most kb a pályadíj Puláig. Kicsit összekavartak a netes oldalak.

antipajti2 Creative Commons License 7 órája 0 0 140267

Lehet hogy jól írta, mennek fel az árak szép meredeken évről-évre. :)

Előzmény: birka_zoli (140266)
birka_zoli Creative Commons License 7 órája 0 0 140266

Köszi az infókat, kihasználják rendesen a helyzetüket. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a horvátinfó.hu-s ember honnét vette a 30 kunát...

Előzmény: jerolim (140265)
jerolim Creative Commons License 8 órája 0 0 140265

Kiegészítésként most szállásadótól megtudtam, hogy egyedül 200 kuna oda-vissza

Előzmény: birka_zoli (140260)
probli01 Creative Commons License 8 órája 0 0 140264

Tudja valaki hogy Jesolón van nudista strand?

jerolim Creative Commons License 8 órája 0 0 140263

Én is eltöltök itt egy hetet hamarosan. Vodice Srimában kell parkolni, onnan megy a vizitaxi. Én úgy tudom 6 főre 300 kuna, vagyis érdemes megvárni, míg megtelik egy hajó :-) 

Előzmény: birka_zoli (140260)
antipajti2 Creative Commons License 9 órája 0 0 140262

Ránéztem, tök jók a tengerre néző teraszos szobák, beleolvastam a német nyelvterületű vendégek értékeléseibe azok is rendben vannak, ár se vészes egy hétre.( bár már nem nagyon van szabad időpont aug. közepére én nem is találtam csak 4 napot egyben ) Érezzétek jól magatokat. :)

Előzmény: HPEx20i16v (140261)
HPEx20i16v Creative Commons License 15 órája 0 0 140261

Na, a végén tényleg lesz nyaralás. Sikerült megoldanom, hogy egy egész hetet lent legyünk. Egyre inkább augusztus közepe a befutó. Természetesen Makarska lesz és úgy tűnik, hogy a Hotel Meteor-ba fogunk foglalni. Holnap, illetve holnapután sokminden (főleg egészségügyi kérdés...mi a helyzet a kis pocak lakónkkal) befolyásolni fogja még a dolgokat, de szerintem menni fog.

Mivel megint fontos a lejutás hossza (időben), ezért ha hétvégén megyünk, akkor Bosznia, ha hétköznap, akkor pálya.

Lehet ez lesz az első nyaralásunk, amikor az utazáson kívül egyszer sem fogunk autóba ülni :)

birka_zoli Creative Commons License 16 órája 0 0 140260

Sziaszrok,

egy elég konkrét kérdéssel fordulok hozzátok! Vodice melletti kis szigetre fogunk utazni, Prvic Lukába. Már voltunk Vodicéban, igaz nem most még 2004-ben és akkor is átjártunk fürödni erre a kis szigetre. Most ide foglaltunk szállást, de meglepődve látjuk, hogy a Jadrolinija eszement időpontokban és nagyon kevés járatot indít a szigetre, ill. Sibenik irányába. Gondoltuk, sebaj, majd megyünk taxi boat-al, de érdeklődésünkre a cégek 100 kuna/főre mondják az utat, de e szerint még 2014-ben 30-volt. Van valakinek ilyen speckó tapasztalata, vagy tippje, hogyan kell, lehet ezt megoldani?

balkan fanatic Creative Commons License 19 órája 0 0 140259

Szia Starbord !

Az általad emlitett útvonal egy szakaszán mentünk junius 3. án szombat kora reggeli órákban. Mi Zalaegerszegről indultunk Rédicsnél léptünk ki , Lendva, Muraszerdahely nem volt a határon előttünk senki. Az utakon jó tempóba lehetett haladni , gyakorlatilag zéró forgalom. Varasd után hajtottunk fel a pályára. Mivel nem tudom, hogy Letenyénél mennyien lehettek, igy nem tudom megmondani , hogy jól jártunk -e ezzel az útvonallal.

Előzmény: Starbord (140238)
AFUTO Creative Commons License 20 órája 0 0 140258

Csak elkérte a papírokat vagy el is vitte scannelni?

Mert elkérni eddig is elkérték, de nem az tart sokáig, hanem ha beviszi az irodába egyenként...

Előzmény: pearl_13 (140257)
pearl_13 Creative Commons License 23 órája 0 0 140257

Nekünk oda-vissza sima volt az átjutás. (hétfő reggel -vasárnap du.)

Igaz nagyon kevés autó volt , okmányokat elkérték,  benéztek és kész, viszlát...

Előzmény: AFUTO (140256)
AFUTO Creative Commons License 26 órája 0 0 140256

Jó napot kívánok, mi most a helyzet a magyar-horvát határon (Letenye), van valakinek szombati tapasztalata az okmányellenőrzéssel kapcsolatban?

sarli Creative Commons License 1 napja 0 0 140255

Starigrad vége felé (ha Karlobag felől érkezel) barna tábla jelzi a Paklenicai Nemzeti Parkot. Aszfaltozott úton lehet bemenni egy darabig (kb 2 km), az út mellett vannak parkolóhelyek.

Az aszfaltos út után kavicsos, jól járható gyalogösvény van, amely bevisz a sziklafalak közé, ahol gyakran látni a függőleges falon sziklamászókat. Eléggé hosszan be lehet menni gyalog, különösebb fáradság nélkül, akár gyerekekkel, de aztán meredekké válik és nehezen járhatóvá az út és onnan már csak a rutinos túrázók mennek tovább. Ha csak a sétát választod a gyerekekkel, akkor max 3 óra, ha túrázni is akarsz és hegyet mászni, akkor már lehet, hogy egy nap is kell.

A belépőjegyeket itt megnézheted, több infót a park weblapján találsz:

http://www.np-paklenica.hr/en/images/dokumenti/Price_list_2017_web.pdf

Előzmény: kmrmtms (140252)
sarli Creative Commons License 1 napja 0 0 140254

Butaság?? Hmm... szövegértés???

Nem a magyarországival hasonlítottam össze, hanem a horvátországival. A horvát autópálya kilométerenkénti díja több, mint duplája, mint a boszniai. Csak ennyi.

Előzmény: _MrB_ (140249)
antipajti2 Creative Commons License 1 napja 0 0 140253

Nekünk Seline-n volt a bázis, de Starigrad a közelebb. Van buszjárat a bejáratokig. Rengeteg program lehetőség van, de tök jó a honlapjuk, ott megtalálsz minden főbb friss infót ( mi elég régen járunk ott ) http://www.np-paklenica.hr/en/#

Előzmény: kmrmtms (140252)
kmrmtms Creative Commons License 1 napja 0 0 140252

Köszi! Tudnál még pár dolgot írni a parkról? Meddig lehet autóval menni, milyen túrákat lehet tenni? Egész napos vagy inkább néhány órás program? Mikor érdemes menni (korán reggel? délután...)

Tamás

Előzmény: antipajti2 (140251)
antipajti2 Creative Commons License 1 napja 0 0 140251

Mindenhová van biztonságos kiépített útvonal.A sziklafalakon csak bemutató jelleggel vannak mászások a szimpla látogatók számára nem elérhető módon. Konkrétan nem tudom hol készült a kép, de kb az egész terep így néz ki :)

Előzmény: kmrmtms (140250)
kmrmtms Creative Commons License 1 napja 0 0 140250

Ez a kép a Paklenica NP-ben készült, valaki esetleg járt itt, hol van pontosan, kisgyerekekkel nehéz megközelíteni?

_MrB_ Creative Commons License 1 napja 0 0 140249

Az autópálya lényegesen olcsóbb sajnos butaság. Persze, te ott csak egy oda-vissza utat utazol majd... De még úgy is drágább lesz, mint itthon egy heti jogosultság országosan.

Előzmény: sarli (140248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!