Keresés

Részletes keresés

Straniero..71 Creative Commons License 11 órája -1 0 141966

ilyenkor a legjobb a kis sárga emberrel tengerpartokon sétálni. 

Előzmény: szaja11 (141964)
Straniero..71 Creative Commons License 11 órája -1 0 141965

A háziaknak van pár bérelhető csónakja, azokkal szoktunk tekeregni az öbölben. Évek óta tervezem, hogy lehúzom a hajót, csak az a baj, hogy évek óta ki kellene cserélnem a hajtómű alsó részét...

NA , talán idén eljutok odáig...

Előzmény: pityy palko (141963)
szaja11 Creative Commons License 14 órája -1 0 141964

Pörög a fórum, mintha július lenne. Jó is ebben a havas, téli zimankóban a nyaralást szervezni.

pityy palko Creative Commons License 16 órája 0 0 141963

Igen, ott szokott nyaralni Polj Ica is!:-))

Szoktatok hajózni? A part tele van kikötőkkel, gondolom, a bérlés sem gond.

Előzmény: Straniero..71 (141962)
Straniero..71 Creative Commons License 17 órája 0 0 141962

HA Dalmácia, akkor mi ide járunk:

http://www.apartments-rooms-trogir.com/

Az apartmanban van egy egyágyas háló, egy nagy méretű, franciaágyas háló, ami elég nagy, hogy kiságy is beférjen és egy nappali, -amiben van egy kinyithatós kanapé- valamint egy sarokkádas fürdő.

A tengerre néző teraszra a nappaliból és a hálóból is ki tudsz menni.

Szintenként egy apartman van, + az elsőn 2, a másodikon 1 kétágyas, fürdőszobás szoba, közös csak a lépcsőház.

Az udvar konkrétan a strandra nyílik, viszont csendes öböl, ha életre vágysz 2km Marina Agana,9 km Trogir. 

A linken lévő mail közvetlenül a tulajé, nincs jutalék senkinek. A képek valósak, 2012 körül készültek, mára az udvar tetejét teljesen beborítja a növényzet, a lugas alatt tudsz pihizni, illetve nagyobbak a pálmák...:-)

HA éjfélkor elindulsz Pestről kényelmesen ott vagy reggelre, a ház előtti strandon kivárod az átadást, miközben a kocsid 10 méterre parkol...

Persze ez csak egy ötlet...

Előzmény: slayerfan (141954)
Straniero..71 Creative Commons License 17 órája 0 0 141961
Előzmény: Straniero..71 (141960)
Straniero..71 Creative Commons License 17 órája 0 0 141960

konkrétan a képen  építés alatt álló, az óta felépült ház garázsában volt kialakítva az apartman...

Persze az óta jól beépült a környék...

Előzmény: Straniero..71 (141958)
izsot Creative Commons License 17 órája 0 0 141959

Hát én is megnéztem a guglival hol is van ez.

Makarskában mér nem olyan egyszerű a helyet, mert ott szinte csak a "fő" utcán ment át így elég nehéz megnézni némelyik szállást

Straniero..71 Creative Commons License 18 órája 0 0 141958

A párom korábban egy utazási irodánál dolgozott, értékesítettek több apartmant Horvátországban, innen van az ismeretség azokkal is, akikhez évek óta visszajárunk.

Sajnos tény, hogy a bookingon simán közvetlen vízpartinak jelölnek olyan házakat, amik valóban első sorosak, csak több tíz méter szintkülönbség van, lejárat meg jó messze...

Tavaly Krk szigetén én is belefutottam egy érdekes szállásba. Egy garázs, hátsó végét leválasztották, egy zuhanyzó+WC- nek, az elejét meg konyha -nappalinak,amibe volt egy kinyitható kanapé.

Gyakorlatilag egy cső volt. Vadi új, szép bútor, kapszulás kávéfőző...annyira új volt, hogy döglődtem a festékszagtól. Egy több ház körülvette murvás parkolóból nyílt, ha a többiek szerencsésen parkoltak, akkor egy tető meg egy befejezetlen ház között látszott egy pici a tengerből...jó messze, soktíz méter szintkülönbséggel....

Út közben foglaltam, az volt a szempont, hogy Krk-en legyen és éjjel egykor is át tudjam venni a kulcsot, adjanak számlát is azonnl, mert 05:00-kor indulnom kellett tovább...szóval egy zuhany kellet meg egy ágy...

Több iylen volt ott egy rakáson, Cseh, Lengyel, Szlovál autók álltak minden parkolóban, ém meg nem értettem, hogy miért fizet ezért itt bárki is? Én ott, azon a környéken akkor sem nyaralnék, ha kacsalábon forgó palota lenne 100ft/nap áron.

Ráadásul a képen kicsit sem olyannak mutatták ezt a szállást, mint a valóságban...

Szóval nagyon könnyű benézni, oda kell figyelni...

izsot Creative Commons License 18 órája 0 0 141957

Köszi.

Tanulságos.

Mentünk már *king-al, mondjuk az Németország volt. A szállás rendben volt, az volt, amit a képen láttunk. Az más kérdés, hogy egy kis falu szélén volt, de csak 1 éjszakára álltunk meg és mentünk tovább Hollandiába.

Plitvice környékén jártunk úgy a *king-al, hogy gyönyörűen volt fényképezve a szállás csak az nem látszott, hogy egy tehén istálló van a ház mögött :D. Mivel csak 2 éjszakát voltunk ott és úgyis egész nap a parkban voltunk, így kibírtuk.

Előzmény: Lizus11 (141949)
andreas19 Creative Commons License 18 órája 0 0 141956

... ami nincsen fent a honlapján, mert a nővéréé.

:(

Előzmény: andreas19 (141955)
andreas19 Creative Commons License 18 órája 0 1 141955

Ha Zuljana, akkor ajánlom Zdravko Cakelic apartmanjait, csalódás mentesek.

(mi a 4. -ben felül laktunk a 2 hálószobásban)

slayerfan Creative Commons License 18 órája 0 0 141954

Az biztos, hogy nagyítóval kell vizsgálni a mellékelt képeket, mert többnyire csak az vehető biztosra, ami azokon van. Ha lehet a google streetweav-en megnézni, hátha az is árulkodó valamiben. Bár itt valóban több pontban nagy az eltérés.

Mi két éves gyerkőccel megyünk idén. Emiatt nagyon szűröm a lehetőségeket. Pl. ha nem látom az ajtót a hálószóbán (lehet hogy harmónikaajtó"), az már nem jó. Ha a hálószobán keresztül nyílik az erkélyajtó az sem jó. Ha nem elszeparált a társapartmantól az sem. stbstb.

Zuljana lehet, hogy jó lenne/lesz, mert nyugis és csillagtúra-autózásra" -> Orebic, Korcula, Divna, Prapratno

Az indulási időpont nagy kérdőjel, éjjel vagy kora reggel. Nem tudom, a gyerekülés kényelmes végig aludni az éjszakát? Ha reggel mennénk, akkor max. Pag-Rab-Losinj-ig mennénk.

Ha viszont este 22-23h-kor indulnánk, akkor jöhet szóba dalmácia.

Lizus11 Creative Commons License 20 órája 0 0 141953

Többször foglaltam mát a Bookingon szállást,Olaszországba,Franciaországa,eddig pozitív tapasztalataim voltak.Viszont tavaly a www.adialin.hu oldalon keresztül foglaltam a horvátországi nyaralást,mert az az ár kedvezőbb volt,mint máshol,vagy az üdülőfalu hivatalos honlapján.

Több oldalon érdemes keresgélni,tájékozodni az árakról és a feltételekről.:-) 

Előzmény: jerolim (141950)
jerolim Creative Commons License 20 órája 0 0 141952

szuper! /volim stari gosti :-) /

Előzmény: szaja11 (141951)
szaja11 Creative Commons License 20 órája -1 1 141951

Tegnapelőtt írtam a házigazdának, hogy mennénk a sátorunkkal 07.31 - 08.14- ig a megszokott helyünkre. Visszairta, hogy o.k. lefoglalva, szeretettei várnak minket.

Juhéééé!

Előzmény: jerolim (141950)
jerolim Creative Commons License 21 órája 0 0 141950

Köszi, ezeket tényleg jó tudni!

Azért remélem, eddig nemcsak véletlenül volt szerencsém -king-gel ... Igaz, én is figyelem az értékeléseket ill. legtöbbször közvetlen tulajdonásnál foglalok. B-nél tényleg a gyorsaság vagy a lemondhatóság játszik szerepet nálam.

Lizus11 Creative Commons License 21 órája 0 1 141949

Ezt a cikket most találtam,érdemes olvasni:

Még nincs itt a nyár, de lesz idén is! Sőt, utazni, szállást keresni addig is lehet. Ehhez jöhet jól egy kis Booking.com-os szállásfoglalási okosító.

Kedves Tékozló Homár!

Idén két baráti családdal foglaltunk szállást a horvát tengerpartra, az Apartments Petricbe.

A reklámszöveg:

Ez a szállás 1 perces sétára van a vízparttól. A Split-Dalmácia megyei Makarskában, a makarskai kikötőtől 100 méterre található Apartments Petric szálláshelye terasszal és hegyekre nyíló kilátással várja vendégeit. A makarskai Riva sétány 200 méterre van. A helyszíni magánparkoló használata díjmentes.

A légkondicionált szállásokon síkképernyős, műholdas TV gondoskodik a kellemes időtöltésről. Néhányhoz kertre néző terasz és/vagy fedetlen terasz is tartozik. Valamennyi lakrészben kenyérpirítóval és hűtővel felszerelt konyha található. Főzőlap és vízforraló is használható. A szállások mindegyikéhez ingyenes piperecikkekkel ellátott, saját fürdőszoba tartozik. A wifi a szálláshely egész területén ingyenes. 

A vendégek a helyszíni bárban lazíthatnak.

1. A szállás nem a térképen megjelölt helyen van!!
2. Nincs terasz, nincs kert és nincs kilátás a hegyekre, csak a 3 méterre lévő szomszéd ház alagsorára.
3. A járdán kell parkolni, miután arrébb pakoltad a köveket, amivel biztosítják a "magánparkolót.
4. Nem földszint, hanem egy sötét ablaktalan pince.
5. Helyszíni bár egyáltalán nincs.

Három szállást foglaltunk. Megérkezés után szállásadót és a bookingot is szembesítettük azzal, hogy a hirdetés nem valós.A booking közölte, hogy oldjuk meg a szállásadóval és elengedte a problémát. A szállásadó közöle, hogy elmehetünk, de a befizetett összeg felét megtartja foglalási díjnak. Nagy nehezen.., több óra huzavona és tárgyalás után visszaadott 15%-ot. 

A szállás, hetek elteltével, a mai napig hirdeti magát az eredeti hazug módon. Ezek után a booking-gal minek menjünk bárhova, ha nulla a minőségbiztosítás?

Üdvözlettel

X.

Létezik, hogy a Booking.com-ot nem terheli semmilyen felelősség ebben az esetben?

Kedves Homár olvasó!

Interneten történő vásárlást megelőzően a fogyasztók számára minden esetben javasolt a vállalkozás általános szerződési feltételeinek áttekintése. A fokozott körültekintés a szálláshelyek lefoglalása során is indokolt, hiszen a fogyasztó esetleges minőségi hiányosságokról már csak a helyszínen szembesül, amikor már az igényérvényesítés lehetőségei korlátozottabbak.

A honlapot áttekintve megállapítható, hogy a booking.com oldalt egy holland gazdasági társaság üzemelteti és az oldal igénybevétele során felmerült panaszokkal kapcsolatban is a holland jog az irányadó. A szerződési feltételek alapján a vállalkozás a szálláshelyek közvetítését látja el, a szálláshely szolgáltatására irányuló szerződés a fogyasztó és a szállásadó között jön létre. A szabályzat rögzíti azt is, hogy a hirdetésekben meghatározottak valóságtartalmáért a hirdető tartozik felelősséggel.

Jelen esetben a szálláshely szolgáltatására irányuló szerződés is egy külföldi vállalkozással jött lére, ezért a minőségi kifogással kapcsolatos megegyezés elmaradása esetében a további igényérvényesítésre a bírósági út igénybevétele mellett még az Európai Fogyasztói Központ eljárását lehet igénybe venni. E mellett a magyar hatóságoknak is lehetősége van a Magyarországon megvalósított jogsértések és tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat vizsgálatára.

A hasonló helyzetek elkerülése érdekében még a foglalás véglegesítése előtt javasolható a fogyasztói vélemények, értékelések áttekintése. Érdemes lehet e mellett áttanulmányozni a szállásadó más honlapját is, ha ezzel rendelkezik és összevetni a booking.com oldalon található tartalommal. Ha van erre lehetőség akkor javasolt felvenni a kapcsolatot közvetlenül a szállásadóval és tájékozódni a szálláshely tulajdonságairól, elhelyezkedéséről és az egyéb szerződési feltételekről, pl. a reklamáció kezelésének módjáról.

Ha a fogyasztó utazási vállalkozóval köt az utazás szervezésére vonatkozó szerződést a magyar jogszabályok szerint, akkor viszont már ezzel a vállalkozással szemben is fel tud lépni az esetleges szerződésszegés esetében.

Előzmény: izsot (141941)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141948

1981-ben sem /azóta legfeljebb szezonban esténként Orebicben vagy Stonban, de elviselhető mértékben/ :-)

Előzmény: andreas19 (141947)
andreas19 Creative Commons License 1 napja 0 0 141947

A Peljesac félszigetben (anno 2008- ban) azt szerettük, hogy szinte sehol nem hömpölygött. :)

Előzmény: jerolim (141946)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141946

akkor jó :-) /itt is hömpölyögni fog, éjjel-nappal :-) /

Előzmény: izsot (141945)
izsot Creative Commons License 1 napja 0 0 141945

Tehát akkor fizessek foglalót mindenképp?!

Igen ez biztosítja mindkét félt csak így ismeretlenül fizetni valakinek...

Igazából nem volt sok Crikvenica. Eloszlott a tömeg, pedig a városi fizetős strandon voltunk elég sokszor (infrastruktúra miatt :) ) Mondjuk este valóban hömpölygött az utcán a tömeg :)

Előzmény: jerolim (141944)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141944

Nem ilyen meglepetésre gondoltam :-)

Sőt, fizetéssel biztosítva lesz a foglalás, remélhetőleg, akárkinek fizetsz.

Tőlünk nem kértek előleget, de akkoriban még nem is volt divat az internetes rendelés. Telefonon beígérték, aztán jöttek a stari gosti és nem volt meg a lefoglalt 2 apartman :-( Ilyen "meglepetés" szerencsérek azóta se ért, de nincs is bajom azzal, hogy foglalózni kell :-)

A másik meglepetés inkább az elképzelésekkel kapcsolatos: ha Nektek Crikvenica "sok" volt, Vodicén se lesz más :-(

Előzmény: izsot (141943)
izsot Creative Commons License 1 napja 0 0 141943

Nah pont a meglepetéstől tartok! Előre fizetni nem akarok az ügyeskedés miatt, de úgy meg bármikor mondhatja, hogy telt ház van. :/

A zasszonynak tetszett a képek alapján :)

Előzmény: jerolim (141942)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141942

Sajnos épp Vodicében ért minket már meglepetés /igaz nem -king-gel/ :-(

Hogy lett végül épp Vodice, abszolút más volt az elképzelés eredetileg :-) /ne számíts Brelánál kisebb tömegre, arrébb menni se nagyon lehet, már Srma is telítve, max a szemközti szigetek nyújthatnak menedéket :-) /

Előzmény: izsot (141941)
izsot Creative Commons License 1 napja 0 0 141941

Ezt én is így gondolom.

Elolvastam a szabályzatot. A szállásadónak kell fizetnie.

"Utazási Szolgáltatók jutalékot fizetnek (a termék árának (pl. szobaár) egy csekély százalékát)"

Szerintem ez van a dolog mögött.

Ez nem is volna gond, csak így (ha nem a *kingon keresztül megyünk) nem tudom, hogy mennyire biztos a szállás és egyéb más

Előzmény: jerolim (141940)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141940

ok, de a meghirdetett áron nem változtathatna, szerintem 

Előzmény: izsot (141939)
izsot Creative Commons License 1 napja 0 0 141939

Azt írták a foglalás végeztével, hogy vegyem fel a kapcsolatot a szállásadóval a fizetési részletekért.

Hát jó diák módjára írtam neki egy emailt, ugyan mondja mán meg, hogyan történik a fizetés.

Előzmény: jerolim (141938)
jerolim Creative Commons License 1 napja 0 0 141938

Azt sem értem, hogy landoltál nála - nem voltak foglalásnál megadva a fizetési feltételek, részletek?

Előzmény: izsot (141936)
NOOBodi Creative Commons License 1 napja 0 0 141937

Köszönöm. 

Remélem úgy lesz . Legalább Bjelovárig ( ami még kb 20 km) . Onnan még virovitica kb 40 km légvonalban . Ha az megvan akkor legalább egy órát spórolunk Pécs felől . Hát ha még az M60 is megépül barcsig .....

Addig  marad idén is a főút Vrbovecig ..... 

Előzmény: emojnarode (141918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!