Keresés

Részletes keresés

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14484
Illetve még annyit akartam kérdezni,hogy milyen árfolyamon váltja át?
Előzmény: H_G (14482)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14483
Mennyiért veszed le? Kb mennyi a díja a tranzakciónak?

Előzmény: H_G (14482)
H_G Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14482
Ott kivenni ATM-ből.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (14481)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14481
Jaja, pont ebben a sorrendben. A váltósofőr sajnos szintén jómagam vagyok mert az asszony nem válallja az ismeretlen utakon való vezetést:))))


Más. Mi a javaslatotok a fizetőegységgel kapcsolatban. Itthon kunaváltás a legolcsóbb helyen? Vagy Euró levitele,esetleg forintot ott váltani? Melyik a legkedvezőbb megoldás forintálisan?
Előzmény: koltain (14480)
koltain Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14480
Én is tudom ajánlani az éjszaki autózást. Termosz kávé, cigi, energia ital (ovatosan vele a hatása hirtelen múlik el) + ha van rá mód akkor váltosoför.....
Előzmény: bankvilági idegenvezető (14457)
Kangarooo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14479

Szió!

 

Molunátról halovány emlékeim vannak csupán mert kb 8-10 éves lehettem akkor. :o)

 

Arra emlékszem, hogy egy keskeny út vezetett a parton, az egyik oldalon volt a tenger, a másikon a kemping, ami teraszos volt, a teraszokat pedig kivifák válaszották el.

A faluba nem kellett sokat sétálni, szerintem kb 5-10 percet. Nagyon tetszett, arra emlékszem. Tele volt kis öblökkel és rengeteg szikla állt ki a vízből. Az egyikre még egy trambulin is volt szerelve. :o)

Egyik hajnalban elmentünk megnézni a kikötőben az egyik halászhajót, ami akkor kötött ki és pakolták le a halakat. Este pedig az ellenkező irányba indultunk el. Ott egy éttermet találtunk, ahol életemben először ettem azon szerencsétlen sorsú birkák egyikéből, amikkel az út mentén találkozhatunk egy sütőben izzadva... (út közben ahogy a vizet bámultam, életemben először akkor láttam egy polipot. :o)) )

 

Átúsztunk a szemközti szigetre is. Kicsit hosszú volt úszva és egy csónakot húzva, de megérte. :o) (néha azért pihentem is a csónakban)

A sziget belsejébe nem sétáltam be, de anyuék egy nagy bokornyi babérlevéllel tértek vissza.

 

Tesómék voltak ott két éve. Állítólag nemsokat változott. :o) Nekem nagyon tetszett akkor is.

Előzmény: tomcat73 (14475)
handras Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14478

off: Jó hogy mondod, mert már gyanalodtam. :)

ön:

Előzmény: tomcat73 (14477)
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14477
OFF:

Ahhozz az őrült elmebeteghez aki az én nevem rontja a levegőt és különféle rasszista megnyilvánulásai vannak és holnap lesz a TV2-n a Mokkában semmi közöm.

ON.
Leadfoot Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14476
Hát, nem is tudom... szerintem időben kb. azonos, és amúgy is ki akarom kormozni kicsit az autót.
Előzmény: sínbohóc (14474)
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14475
Kanga!

Mesélj nekem lécci Molunatról. 40 nap múlva megyünk és marha kiváncsi vagyok. Apartmanban vagy kempingben voltatok?

Milyen a falu, hogyan lehet lejutni a faluba a főútról ( vagy a főút átmegy rajta ) stb.

Thx.


Tom.
Előzmény: Kangarooo (14470)
sínbohóc Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14474

Miért ragaszkodsz annyira az autópályához?

Pécsről Bosznián keresztül kb 200 km-rel rövidebb az út és nincs autópályadíj. Én lakökocsit vontatva kb 9 óra alatt Ston-ban voltam, onnan már lassabban mentünk, mert kempinget kerestünk. Végül is Orebicben kötöttünk ki.

Előzmény: Leadfoot (14465)
DrShan Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14473

Crikvenicán voltam, de megnéztük Krk várost, és a szigeten még sok falvat is. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai egyaránt. Crikvenica kicsit Balaton feelinges. Viszont egy-másfél órán belül rengeteg lehetőség van kikapcsolódni. Mi még Pulába, Rovinjba is eljutottunk. Krk-ről az ember kicsit nehezebben mozdul ki. Sok a torlódás, és a hídpénz is marasztaló hatású lehet. Viszont nagyon szép a város, és jók a strandjai. Ha én állnék hasonló döntés előtt, talán Krk.

 

Előzmény: ajto77 (14471)
isna Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14472

Szia Ólomlábú !

 

A szárazföldön voltunk kb. 10 km-re délre Trogirtól ( Majdnem a reptérrel szemben) Kastel Stafilicon egy apartmanban. Az általad irt helyiség nem ugrik be bár biztosan voltunk ott mert  Primostentől Splitig bejártuk az egész partot,  sőt egyik napon Omisig lementünk homokos strandot keresni  a gyerekeknek. (persze találtunk) Tavaly is folyamatosan olvastam a topicot és nagyon sok hasznos információt sikerült megszerezni innen amit ezuton is köszönök mindenkinek. A mostani apartmant is az itt ajánlott egyik weblapon találtam.

isna

Előzmény: bankvilági idegenvezető (14463)
ajto77 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14471
Hali.
Én idén megyek először Horváto.-ba,de még nem tudom hová.Crikvenica és Krk között döntenék.Segítene esetleg aki már volt ezeken a helyeken?
Kangarooo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14470

Unokatesómék is pécsiek! :o)

Onnan nem is tudom hirtelen merre érdemes menni...mármint melyik határátkelőnél. :o)

Anno onnan indultunk, amikor Molunat-ra mentünk nyaralni. :o) Jó volt nagyon!

 

Korcsulában engem az fogott meg, hogy nincs még teljesen kiépülve és nagyon nyugodt. :o) Volt olyan reggel, hogy robbanásokra ébredtünk... a közelünkben utat építettek és robbantással volt a legegyszerűbb kiszélesíteni az utat. :oDD

 

Ha ott lesztek, nézzetek el Pupnatska Lukába. :o) (természetesen akkor, ha már kész az út... és jó strapabíró kocsitok van!) Nagyon szép az az öböl és a kilátás.

 

Előzmény: Leadfoot (14464)
franjo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14469
Tomi, kattints csak erre a linkre...

http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=44644070&t=9102572
Előzmény: tomcat73 (14467)
franjo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14468
Nem annyira vészes, a Virovitica (Verőce)-Kutina (itt kezdődik az autópálya...) szakasz, legfeljebb először tűnik kicsit kanyargósnak, szövevényesnek az út.
Én mindig arra járok, voltam már éjszaka is, ha már kicsit is ismerős a szakasz, akkor jó rajta menni.
A 40-es táblát senki nem tartja be, legkevésbé a horvátok.
Nappal kb. 70 perc, éjjel 1,5 óra, nem több.
Aztán már a pálya jön, ott nem lehet gond.
Ui: Grubisno Polje településnél vigyázz (kb. félúton), én csak itt láttam traffit ezen a szakaszon. De volt, hogy éjfél körül is.
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14467
Vela Lukában van egy címem. Ha érdekel előkukázom, bár azt hiszem csak horvátul tudnak de nagyon aranyosak.
Előzmény: Leadfoot (14464)
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14466
Én meg csináltam a 3. variációdat, meg azt, hogy Vela Luka-Korcula-Orebic-Ston- végig a parton fel Sibenikig. Nem volt vészes. 6-os komppal jöttem át Orebicbe, 14 órakor Sibenik mellett már fürödtem a tengerben pedig még szállást is kerestem elég sokáig:))

A Ploce Trpanj verzióval sem spórolsz időben sokat ha nem kapod el időben a kompot vagy nem férsz fel rá. A Splitből induló komppal az a bajom, hogy nagyon sokkal előbb oda kell állni az indulás előtt + drága a jegy.

Én a végig autózásra szavazok, főleg ha mondjuk van váltó sofőröd. Látványban sem utolsó.
Előzmény: Leadfoot (14451)
Leadfoot Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14465
Hehe! Az egész topic 4-én utazik? :-))) Nekünk véletlen jött így ki, de nem is bántam. Tavalyelőtt nagyon nyugis volt az út (az éjszakát kivéve), csak persze a "középső" rész volt rossz, ahol akkor még nem volt autópálya. Viszont ismerősék jöttek ugyanoda a következő szombaton, és nagyon szívtak. Valami bamba hazánkfia balesetezett, és órákat álltak a dugóban. Na meg szombatonként a fakabátok is biztos aktívabbak :-)
Leadfoot Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14464

Konkrét szállás még nincs. Amit párral lentebb valaki belinkelt, az nagyon tetszik (Prigradica mellett van), de még nem léptem érintkezésbe a tulajjal. De Korcula az 100%. Én mindenképp minnél délebbre akartam menni, és mindenképp szigetre. Ráadásul egy haverom volt tavalyelőtt, és nagyon tetszett neki. Meg anyám is volt lánykorába', 1972-ben, és neki is nagyon tetszett. Vicces... most néztem az előbb a hajókat, és kiderült, hogy az előbb emlegetett Split-korcula vonalon ugyanazzal a hajóval mennénk, mint ő annak idején 23 éve :-)

 

Ami az éjszaka/nappal vitát illeti: én nem az elalvástól félek, mivel tudjuk váltani egymást. Viszont nem BP-ről indulunk, hanem Pécsről. Mikor tavalyelőtt mentünk, éjjel asszem 3-kor indultunk, Barcsnál mentünk át, és hajnalban hajtottunk rá a pályára 5 és 6 között. Tehát éjszaka mentünk át a kis falvas részen, amit nagyon utáltam. Tök sötét, ismeretlen környék és utak (nem úgy, mint itthon, ahol a Dél-Dunántúlon már csukott szemmel is elautózok), még kivilágítatlan részeg bicajos bácsi is volt, nem sokon múlott, hogy elcsaptam... Ráadásul egymást érik a falvak, sok helyen 40-es táblával...

 

Azon is gondolkoztem egy pillanatra, hogy kicsit kikerüljük azt a részt, elmegyek Berzence felé, és már majdnem a magyar határnál fölmegyek a pályára. De számolgattam, és hatalmas kerülő lenne...

Előzmény: Kangarooo (14456)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14463
Isna! Trogir mellett hol voltatok? Ciovo szigetén vagy a szárazföldön? Én Trogirtól északra egy 2 km följebb levő falucskát néztem ki(Seget Donji) ahonnan lehet jobbra és balra is kalózkodni esténként. Esetleg ismered?
Előzmény: isna (14459)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14462
Nem-nem vicc.Elég régen beregisztráltam már de ritkán vagyok az Indexen,bokros teendőim miatt:)))) Viszont néha olvasgatlak benneteket:)))

Szóval ez nem májusi tréfa:))) Akkor így utólag üdv mindenkinek!
Előzmény: Hvala (14458)
Leadfoot Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14461

Micsoda véletlen! Ráadásul mi legutóbb - tavalyelőtt - szintén Trogir mellett voltunk. :-)

 

Kangarooo, kösz a tapasztalatokat/tanácsokat. Nem mondom, jó hosszú út, az biztos, és ahog én is említettem, az a 220 km OTT nem ugyanaz, mint a pályán. Most kinyomoztam: kb. 4 óra a menetidő Splitből, és 16:45-kor indul is egy aznap, mikor nekünk kellene.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (14454)
Kangarooo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14460
Ebben igazat adok neked! :o) Sokkal jobb iccaka menni!
Előzmény: bankvilági idegenvezető (14457)
isna Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14459

Sziasztok !

 

Mi is július 4-én indulunk Rogoznicába 10 napra. Igy sikerül elkerülni a szombati csúcsforgalmat. Tavaly mi is Trogir mellett voltunk ahol kitünően éreztük magunkat, ezért is döntött ugy a család hogy az idei nyáron ismét Dalmácia lesz az úticél.

isna

Hvala Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14458
Ez most vicc? Leadfoot, régi fórumozót üdvözöltem a minap és akkor "leólomlábúztam". és tessék a név életre kelt. Hát most akkor hányan is vagytok ,és Ólomlábú te csak most "születtél" vagy már régóta itt olvasgattál a háttérben?Hvala
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14457
Az autópálya miatt nem sok értelme van a nappali útnak hiszen nem sokat látsz az országból. Én mindig javaslom mindenkinek,illetve legalább megfontolóra érdemes venni az éjszakai utazást. Tudom sokan félnek tőle mert nem biztosak maguukban de higgyétek el van valami vészgomb ami nem engedi azt,hogy elaludj.

Sokmindentől megkíméled magad. Ha nincs légkondi az autóban akkor a hőgutától,plussz a dugoktól is ami nem utolsó szempont. Egy termosz kávé néha egy cigi és észre sem veszed az egészet. Reggelre odaérsz,elfoglalod a pecót és alszol egy-két órát és irány a tenger.)))))))))))))
Előzmény: Leadfoot (14453)
Kangarooo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14456

Helyileg hova mentek egyébként?

Mi oda, ahova tavaly, Prizbába.

 

 

Split után jó volt ha 40-el tudtunk menni...

Szerintem kompozz Splitből. Anyagilag ugyanott vagy, mintha továbbmennél.

Mindjárt megkeresem neked az árjegyzékemet. (amit számoltam)

Előzmény: Leadfoot (14453)
Kangarooo Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14455

Szia Leadfoot,

 

Mi tavaly a fekete vonalas utat tettük meg. 17 órát utaztunk. Rengeteget kellett araszolnunk Split után. :o|

 

Idén a kék útvonalon megyünk. :o) Ha Splitig le lehet érni 8-9 óra alatt, az út onnan csak egy és háromnegyed óra pluszban (Vela Lukáig)... ha jól emlékszem. (nemtudom most pontosan)

A lényeg az, hogy sokkal rövidebb és kímélőbb. Hátránya, hogy naponta max 3x megy a  komp. Tehát nagyon időben kell indulni otthonról.

 

A hosszú út is jó egyébként, gyönyörű tájakon mentünk végig, de mire Korcsulára értünk, olyanok voltunk mint a zombik.

 

 

Előzmény: Leadfoot (14451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!