Keresés

Részletes keresés

S Balage Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13770

Kedves Thimy!

Csak, hogy az aggodalmadat elűzzem, mutatok neked egy képet. Fotóalany Én.

Szerinted a körülöttünk lévő emberek nem röhögték magukat halálra, amikor viccből így manővereztem a parton!! Csupán viccből, jót röhögtünk rajta a csajossal.

Itt, a munkahelyen is volt derülés, amikor a a képernyőkímélőm ezt a képet választotta!

 

Szóval, csak nyugodtan. Az a lényeg, hogy te érzd jól magad!

 

 

Előzmény: thimy31 (13763)
DrShan Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13769

Nem tudom, miért aggódsz ilyeneken. Én is full hülyén festek békafelszerelésben, de nem érdekel. Bevállalom. Úgyse látom azokat az embereket soha többet. A rokonok meg, amikor alkalomadtán megnézik felvételről a történéseket, jót mulatnak a dolgon. Meg az élmény, amikor halrajokat kergetek, bebújok a sziklák közé, és gyerekként viselkedhetek kárpótol mindenért. Engem ki se lehet rángatni a vízből, ha magamra kapom a felszerelést.

Érdemes felszerelés ügyben búvárboltokat megkeresni, mert az áruházi dolgok nagyon gagyik. Legalábbis amiket találtunk, azok azok voltak. Szaküzletben el is mondják, hogy mi alapján válassz, hogy lehet kényelmesen használni, mire kell odafigyelni, stb.

Vagy helyben a bazársorokon is ki lehet fogni jó példányokat. Nem nagy érvágás, és lehet alkudni is. Valahogy, amikor megtudják, hogy magyarok vagyunk, mindig kedvesebben mosolyognak, és jobban rávehetők az alkura. Egy mares szemüveget salvas békalábbal (ezt tudom, 120Kn volt), pipával valami pofátlan áron vittük el. Az nem biztos, hogy eredetiek, de ha nem, akkor nagyon jó utánzatok. A maszk szilikonos, még szárazon is úgy cuppan a fejemre, mintha az én arcberendezésem lenne az etalon gyártás közben. Szóval csak hajrá, ügyesen!

Előzmény: thimy31 (13763)
rocher Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13768
Már mér ne vehetnéd fel, nekem is van. A gagyin meg a törékeny, karcolódost értettem. Szóval valmi jobbat érdemes venni....
Előzmény: thimy31 (13763)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13767
DE, de így van! Crna Gora jutott eszembe először a Montenegro írásakor, mert én mindig Crna Gorát mondok, és írtó büszke is vagyok rá, hogy ki tudom mondani, ez maradt meg jugoszláv multamból...büszkeségként (igaz más is...). Tehát a Montenegrot Crna Gorásan írtam.... Most megint helytelen vagyok...., mindegy megyek ebédelni. Nem kagylót, sajna. Egyébként nekem tetszik ez a lakatlan szigetes attitűd, hogy a halászzsákmányból lesz a vacsora..., és ha fogsz valamit, eszel, ha nem....Most viszont  veszem az ebédkártyámat és megebédelek...., ez olyan túl civilizált, és unalmas is. Megyek és a közeli Sióból kihalászok egy jókora halat....:)
Előzmény: tomcat73 (13765)
sfi Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13766
A térképen Montenegronak van írva.
Előzmény: tomcat73 (13765)
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13765
Thimy, ez nem így van?

Monte Negro= Montenegro

 

Bár ha így írod, hogy Crna Gora ......

 

 

.

sfi Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13764
Szerintem te is nyugodtan felveheted a felszerelést. Így akár arra is lehetőséged lesz, hogy begyűjtsd a vacsorát a családod számára (gondolok a fekete kagylóra). Mi már kipróbáltuk néhányszor, igaz kellett hozzá venni a halpiacon, hogy elég legyen.
Előzmény: thimy31 (13763)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13763
:))) Köszööm mindenkinek a felvilágosítást. Kezdek visszaemlékezni arra, hogy milyen is valójában a tenger. Ugye olyan sós?:)))) A békalábat, szemüveget, még én is, mint anyuka felvehetem? vagy én már elég vagyok így bohócnak? Szóval, búvárkodhatnék én is ilyenben? És természetesen nem veszünk gagyit, mert gyerekkoromban volt nekem is ilyen, és mindig belement a szemüvegbe a víz, és a pipával is voltak gondok...A csónak meg végkép marad a boltban...
Előzmény: rocher (13762)
rocher Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13762
Sejtettem én, hogy honnan fúj a Bora:-)))) Szóval, miután nagyot spóroltunk neked a csónakkal, ajánlanám békalábból és szemüvegből nem a leggagyibbat venni, hanem valami középkategóriásat.
Előzmény: thimy31 (13761)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13761

Szóval, a fiam 4 éves korában, amikor először és eddig utoljára voltunk vele tengeren Monte Negroban, úszószemüveggel, békalábbal, pipával, úszógumival és karúszóval felszerelkezve pnacsikolt a 10 cm-es vízben, míg az apja a parton ücsörgött és morgott, hogy hideg a víz, meg piszkos, és különben is ő inkább fagyizna, én pedig az olajfoltokat kerülgetve nagyon messzire be tudtam úszni. Hát képzeljétek el ezt a családot....

Mára már változott a kép, és a fiammal rengeteget úszkálunk a szálkai tóban, körülöttünk fent a dombon az erdő, ide illene igazán a csónak, és a távirányítós hülyeség is. Valójában én már elfelejtettem, hogy milyen is a tenger, mivel az említett monte negroi nyaraláson kívül csak gyerekkoromban voltam ott. Békaláb, szemüveg, pipa megvesz! Ez biztos. Csónakügyben nagyon elbizonytalanítottam magam.

 

thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13760
:)
Előzmény: téeszelnök (13757)
S Balage Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13759

Természetesen!

Ezt már kitárgyaltuk és nem kívánok újabb szópárbajt szítani!

Nincs harag.

Előzmény: téeszelnök (13757)
rocher Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13758

Az enyém már 3 évesen is elvolt egy békalábbal, egy szemüveggel és egy pipával. Olyan napi 8 órát.

 

http://image12.webshots.com/12/6/53/51/142965351yxqgiL_ph.jpg

Előzmény: S Balage (13755)
téeszelnök Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13757

Kedves Balage!

Egyszerűen csak arról volt szó, hogy képességeidhez képest rendkívül alacsony színvonalú (gy.k.:szar) lapot linkeltél. Amely mellékesen egyéb - nem köztudott - problémákat is felvetett. Ami miatt én egy kicsit talán nyersebb voltam, de úgy gondolom, hogy ezt már kitárgyaltuk. Egyébként meg demokrácia van. Mindenki azt linkel, amit akar, meg amit tud. Ettől függetlenül Thimy-t csókoltatom. :)

Előzmény: S Balage (13748)
rocher Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13756
Áááááááá, tengerre táviris motorcsónak??? Necsináldmár, az csak csendes vizen működik. Mondd, te még sose voltál tengeren? Akkor ahullámok tudnak lenni, ha akarnak, hogy seperc alatt elsöprik:-(((
Előzmény: thimy31 (13752)
S Balage Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13755

11 éves a fiad igaz???
Ha igen, akkor már elég nagy. Vegyél neki egy búvárszemüveget pipával. Hidd el, úgy ellesz a gyerek, hogy olyat még még nem láttál.

Tavaly Kornatin találkoztunk egy magyar családdal. Volt 3 fiuk, és a legkisebb, mikor megálltunk a szigeteken, rögtön öltözött, szemüveg, pipa, és már ment is a vízbe. 2 hétig elvoltak a srácok.

 

Hidd el, a tied is élvezni fogja-ja, persze ha tud úszni!!!!

Előzmény: thimy31 (13752)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13754
"Anyám, ha szeretsz egy kicsit, vegyél egy csónakot...":))))
Előzmény: KAti (13753)
KAti Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13753
Vegyél a gyereknek egy egyszemélyes "játék" csónakot kb 1500 Ft-ért, amibe bele tud ülni. Azzal jól el tud játszani egyedül és veletek is. De ne vegyél hozzá evezőt, mert az arra csábítja, hogy messzebbre evezzen vele. Soha ne engedd néhány méternél messzebb magatoktól a vízben. Olyat vegyél, amin van körben, de legalább az elején/végén madzag. Baromi jól lehet benne ülni a parton is :-)))) , vagy párnának használni....
Előzmény: thimy31 (13747)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13752

Kedves Petra! A halfreisseség tekintetében a véres kopoltyú mellet én a tiszta szemű halat is hallottam, mármint az a friss, aminek nem zavaros a "tekintete".

A csónak-dolgot meg jó volt elképzelni, és röhögtem rajta, mármint magunkon, hogy hogy festenénk ki benne. Veszek inkább a gyereknek egy távíirányítós játék motorcsónakot..., ugyanis ezt akart előbb, de a jóédesanyja lebeszélte, hogy inkább gumicsónak az egész család örömére, most aztán magyarázhatom, hogy mégse....bonyolult vagyok, tudom.

Előzmény: rocher (13751)
rocher Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13751

Timi, nagyon szépek az álmaid, csak az a baj velük, hogy a valóság az kicsit odébb van..... Ha megveszed, leviszed, felfújod azt a csónakot, este mit csinálsz vele? felrakod a kocsi tetejére vagy leengeded és másnap újra felfújod??? Mi vettünk 3 éve egyet, amit levittünk, felfújtunk, csak méreg volt vele, mert bármennyire vigyáztunk rá, kilikadt, akkor ragasztgattuk, éjszakára meg otthagytuk a strandon egy fához kikötve. A kutyának se kellett, még az evezők is ott voltak mindennap. Csak ha éppen a yugo és a bora egyszerre fúj, vagy felváltva, akkor használhatatlan. Ha 4-en ültünk bele, akkor is arra ment, amerre akart. Tavaly a motorcsónak után kötöttük, hát az se semmi röhej volt, a végén be kellett venni a csónakba, mert csak akadályozott. Szóval én mindenkit lebeszélek róla, nézzétek meg azt a pár baleket, aki ilyesmivel szív a tengeren....

 

Halpiac: nagyonnnnn korán kell menni, mi Sibenikbe vagy Vodicere szoktunk menni hajnalban, és csak olyan halat szabad megvenni, aminek véres a kopoltyúja. Mer az a friss. A Zubatac /fogas/ nagyon finom, amit Kornatin adnak a hajón, az nagyon jó, csak tovább kell sütni, mint ahogy a hajón készítik. Tintahalat/lignje/, nagy tintahalat /sipa/, tőkehalat /bakalar/ nagyon jól lehet grillezni, jobbak, mint rántva.

Előzmény: thimy31 (13747)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13750
Nézd, amit ide betettem, már mások is megemlítették vagy egyszer. Csak finoman szerettem volna jelezni valamit, amit már csak emilben vagyok hajlandó megosztani azzal, aki kíváncsi rá. A lap.hu egyébként a "munkalapunk" olyan értelemben, hogy a neten ebből kiindulva tudunk utazni leendő utazási célunk, azaz Horvátország felderítése érdekében. És azt is tudom, hogy Te jóindulatuan figyelmeztettél, de az én célom nem a reklámozás volt...Egyébként a Földi utikalauzt is érdemes átnézni....Ebben is sok jó leírás van. Miért is ne...:)))
Előzmény: S Balage (13748)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13749
Ne éberdjünk fel! Csak már ott lennénk! Nálunk itt a munkahelyen érzem a fenyőfák, tuják stb. szóval az illatos örökzöldek illatát...Csoda, hogy én is csak behumom a szemem, és mikor felriasztanak már...dobar dan-nal köszönök:) Július huszonvalahanyadika...., oly távoli (de mégis közel)
Előzmény: lborli (13724)
S Balage Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13748

Iborli, Prosek, kedves mindenki!

 

Köszi az infót a halpiaccal kapcsolatosan. Ahogy a szavaitokból kivettem, érdemes azért minnél hamarabb kimenni a halpiacra. Biztos érdkes lehet, én még ilyenen sosem voltam.

 

Thimy! Bizony vigyázz miket linkelsz be, mert engem a múltkor ezért majdnem megköveztek, félig holt testem mágján akarták elégetni, és a maradékot lehúzni a klotyón! Mint régen a boszorkányokat és az eretnekeket! Azért azóta már 2szer is meggondolom, linkelek -e!

 

Ja!!! Vettem egy frankó digit fényképezőgépet is! Kamera, fényképező, jöhet a nyár!!! Majd csinálok jó sok fényképet, és majd hideg téli havas napokon majd be-beszúrunk 1-1 képet, hogy kicsit kellemes hangulattal árasszuk el kedves topiktársainkat!!!

thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13747
Sziasztok! Jól tettétek, hogy felvilágosítottatok csónak, azaz gumicsónak ügyben. A gyereknek IS akartam ezzel kedvezni, 11 éves, fiú, és ez igazán szép ajándék lett volna neki, de rájöttem, hogy gyermeki lelkivilágunk gyakran nem a földön jár, azaz a vizen, vagy éppen a vizen jár...., na most belebonyolítottam magam, így kell nekem..., szóval, elképzeltem magunkat, ahogy felfújjuk, vagy kis kompresszorunkkal órák hosszáig zúgatjuk bele a levegőt, majd nem kis erőfeszítések árán levisszük a partra, kövek közt bukfencezve végre leengedjük a vízbe, aztán belefészkelődünk, evezők elővéve, és ha nem egymást, akkor a vizet csapkodjuk vele, és mindezek tetejébe még a szél is feltámad....És én imátkozom majd, hogy végre partot érjünk, és kipihenjük a nagy fáradtságot..., Mindezek tetejébe képzeljetek el egy minden újításért, bolondériámért gyakran duzzogó férjet (ez esetben okkal). És egy  kalandvágyó gyereket, aki ötmásodpercenként kérdezgeti, hogy mikor csónakázunk már. Na ne! Ettől nyugalmasabb nyaralásra vágyom. Ha végképp magányosan szeretnénk fürdözni, valamelyik üres partvidéken, vagy ringatózni a tengerben, akkor tényleg bérelünk egy csónakot. Habár, ha jól meggondolom, itt a szálkai tavon még elfér egy gumicsónmak....
Előzmény: prosek (13720)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 13746
Köszönjük a tájékoztatást! Kükön öröm az utazás Horvátországba - fórumlakóknak a gportál megjelenítése, főleg az első helyen való virítása. Kár hogy a többi magyar oldalt nem tartod érdemesnek hírdetni, pedig azok elég széleskörű információval szolgáltak pl. megemlítenék néhányat közülük: Horvatorszag.lap.hu, Isztria.lap.hu, Kvarner.lap.hu, Dubrovnik.lap.hu, Utirany.hu.....még sorolhatnám, de nem teszem, mert az ide író társaim esetleg még kitennék a szűrömet...
Előzmény: molnar48 (13740)
kulacs Creative Commons License 2005.05.17 0 0 13745

szevasztok!

 

Tavaj én is be voltam zsongva, hogy veszek egy kis gumicsónakot egy kis 5 LE motorral és majd jól bebarangoljuk a part közeli szigeteket. Ha jól emlékszem ugy 200eFt környékén lettt volna a dolog. Még szerencse, hogy nem keztem bele a vitába az asszonnyal és letettem róla. Mikor a Hvarra értünk béreltünk hajót 300 kunáért, hogy a az Sv. Klement szigeteket bejárjuk. Ezzel, mikor a sziget túloldalán találkoztunk a nyílt tengerrel midjárt rájöttünk, hogy mi soha se veszünk gumicsónakot, és ha véletlen veszünk akkor meg nem megyünk vele a tengerre. Pedig a szél nem is fújt...

Az a jó masszív hajó a 30 LE motorral, mint egy dióhély úgy himbálózott a hullámokon.

Az evezős gumicsónak is egy vicc a tengeren, de azzal legalább csak a szigetek és a szárazföld között vigéckednek a turisták.

Egyszer a Solaris kempingnél bementünk a  parttól vagy 100 méterre. A csónakban elhelyezkedő két felnőtt mintegy egy 30 perces megfeszített evezéssel jutttatta vissza a partra csónakot a semmiből feltámadó szélben.....

Úgyhogy vigyázzatok a gumicsónakkal az csak tavakra való, de frankón.

 

Kulacs

 

 

franjo Creative Commons License 2005.05.17 0 0 13744
Szívesen! Kicsit nehéz a képeket előcsalogatni, de az "összes kép" szekcióban minden Pag-szigeti képet láthatsz. A nyitólapon nem nyílnak meg a fedőképek alatt, csak az a bizonyos egy kép.
Előzmény: molnar48 (13732)
ferrari-honda Creative Commons License 2005.05.17 0 0 13743
Kérdés?- A bankkártyán lévő pénzt ,hogyan ellenörzik.
Előzmény: molnar48 (13741)
lborli Creative Commons License 2005.05.17 0 0 13742
Köszönjük! Némelyikből eddig is dolgoztunk. :-)

Jó tett helyében...

3w.hac.hr (útinformért)
3w.weatheronline.co.uk (időjárásért, vízhőmérsékletért, stb.)
3w.segelwetter.de (időjárásért, különösen hajósoknak)
Előzmény: molnar48 (13740)
molnar48 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 13741

Fontosabb telefonszámok: 
            Rendőrség (Policija): 92
            Tűzoltók (Vatrogasna Sluzba): 93
            Mentők (Hitna pomoc): 94
            Tudakozó: 985
            Közúti segélyszolgálat: 987
            Útinform: 01 4640 800

        Magyar Köztársaság Zágrábi Nagykövetsége:
        10000 Zagreb, Krlexin Gvozd 11/a, tel.: 1/4834-990

        Horvátországgal kapcsolatos további információk:
            Horvát Idegenforgalmi Közösség Magyarországi Képviselet
            1053 Budapest, Magyar u. 36.
            Zöld szám: 06-80/200-444
            Tel.: 266-6505, 266-6533, 267-5588

 

A problémamentes nyaraláshoz mindenképpen szükséges:

• Érvényes útlevél vagy 18 év felett új (plasztik) személyi igazolvány
• A Bosznia-Hercegovinán átutazók ill. az ott tartózkodók részére 
   érvényes útlevél
• Részvételi jegy (voucher, melynek hiányában a szállás- hely nem 
   fogadja az utast!)
• Elegendő mennyiségű valuta 
• Utasbiztosítás
• Autóval utazóknak nemzetközi zöldkártya, mely díjmentesen 
  kiváltható a Magyar Autóklubnál vagy a biztosítónál

 

 

</P>

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!