Keresés

Részletes keresés

vaki Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13469

Vela Luka

 

 

Na végre sikerült....

Előzmény: vaki (13468)
vaki Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13468
Affene, elfelejtettem feltölteni, szóval:
Előzmény: vaki (13466)
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13467

Hááűt az a 1,5 km nekem kicsit kevésnek tűnik, mert 1párszor legyalogoltam de mindegy ..............

 

Amúgy valóban van vizitaxi a hotelhez. Mi a város szélén laktunk egy apartmanban két öregnél, de onnan még eléggé messze volt. Nnna de ami lényeg nézzétek meg a modra spilját, magyarul barlangot. Ha a központ felől mész a hotel felé a főutcán akkor az L rövidebb szárán kell tovább menni egyenesen és ott van a barlang. Aztán meg a város mellett lévő hegyre is érdemes felkapaszkodni. Oda autóval is feltudtok menni. Ott van egy világítótorony és szenzációs kilátás. A nagy Konzum vagy Kerum -már nem emléxem milyen- bolt mellett kell felmennei. 1 sávos út, de azért nem rossz.

Előzmény: vaki (13465)
vaki Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13466
csak azért, hogy lásd is, hogy tudom, hol van.....
Előzmény: vaki (13465)
vaki Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13465

Tudom hol van, láttam róla képeket(mármint az egész városról), olyan vészesnek nem tűnt a táv. Amúgy azt írták a hotelhez is van "vízitaxi", gondolom az 5kuna oda is áll. A távra 1,5km-et írtak neten, itt annyi a vasútállomás, szóval nem túl gáz.....

 

A Jadran néztük még ki, de ott meg a strand van messze, és nyaraláskor inkább a strandhoz vagyok közel, mint a belvároshoz :)))))

Előzmény: tomcat73 (13462)
MRTigra Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13464
Valóban. Az utazás előtt 1 hónappal kell befizetni a 2. részletet, és az indulás előtt 1 héttel kell elmenni a vockerért, szóval az igazolásért, amit tudsz lobogtatni a határon is. Melyik biztosítót ajánljátok? Mindegyiknek van Ho-ról (akár ingyenesen) hívható számuk, ahol magyarul lehet elmondani a problémát? Úgy látom hogy 4-500 Ft/nap általában az alap PBB biztosítás.
Előzmény: S Balage (13461)
Jadro Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13463

Tavaly minekt nem engedtek el lefelé. Le volt zárva az az út. Eltereltek a felső parkolóba, és onnan lehetet busszal lemenni.

 

Pár éve viszont voltam alulról is. De akkor vitorlással nyaraltunk. Alulról szerintem szebb.

Előzmény: ToMy_ (13446)
tomcat73 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13462

Tudod hol van ez a hotel Vela Luka-ban?

 

Az isten háta és még egy pici. Komoly. Voltál már ott egyébként?

 

Vela Luka öble egy L alakú öböl. Ez a hotel az L függőleges szárának a jobboldalán jó messze a várostól található. Viszont közel van Osjak-hoz. Oda érdemes átcsónakázni, ha jól emlékszem 5 kn az út / fő. Csöndes nyugis hely. Ja meg Proizdra is nézzetek át. Vannak ilyen kis vizitaxik amik átvisznek. Kikötnek a hotelnél is. Azt hiszem a proizdi 20 kn/fő de nem biztos.

Előzmény: vaki (13460)
S Balage Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13461

Ha jól tudom az utazás megkezdése előtt x nappal kell egyenlíteni a teljes összeget, és ennek befizetése után küldik a vockert (vagy mi a csudát).

Mikor utazási irodával akartam menni, több iroda is ezt mondta.

 

Bocs, ha tévedek.

Előzmény: vaki (13460)
vaki Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13460

Sziasztok!

 

Végre megvan a nyári szállás: Vela Luka (Korcula sziget) Hotel Poseidon :))))))

Már csak aug. végéig bírjam ki valahogy.......

 

Utazott már valaki utazási irodával? Ui. az Utas Tours-on keresztül foglaltam és a szerződésen, valamint az előleg befizetését igazoló számlán kívül még mást nem kaptam (kérdezni meg elfelejtettem:(((  ). Elképzelhető h. csak ennyit adnak?

 

Vaki

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13459
Mert: ...@mol.hu
Mert: NYARALÁS LAKÓKOCSIBAN
Mert: nem megy a fürdőszoba biznic.

Talán unatkozik?
Előzmény: téeszelnök (13458)
téeszelnök Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13458

Kékbálnának:

2 okból nem kell vízum:

- mert azon a kis szakaszon nem kell

- április 1-től nem kell

Tyutyubácsinak üzenem: ezt mér kellett?

Előzmény: Kékbálna (13453)
tyutyubacsi Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13457

A hétvégén idevárok mindenkit egy travaricára, aki a környéken lesz.

http://www.adria.hu

 

S Balage Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13456

Raulista & Koltain!

kösz a segítséget! Akkor polifoam.

 

Előzmény: raulista (13455)
raulista Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13455
Mindenképpen polifoam. A gyékény olyan, mintha semmin sem feküdnél, szvsz csak nagyon homokos partra jó. Egyszer úgy jártunk vele, hogy nedves volt, éjszakára kiakasztottuk és reggelre cafatokra szaggatta a szél.
Előzmény: S Balage (13451)
KAti Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13454
"Én félek, hogy a fáradtság és hogy találjunk már helyet helyzet egy kicsit idegessé teszi az első kikapcsolódásra szánt napot." Attól függ, melyik az első, kikapcsolódásra szánt nap :-) Ha az a nyaralás első napja, akkor jogos a félelmed. Ideges nap lesz. Ráadásul az első kempingezés alkalmával. Az első nap az utazásé, az elhelyezkedésé, a megnyugvásé. Utána lehet belekezdeni a kikapcsolódásba. Persze azt is meg lehet tenni, hogy az első, kicsit is alkalmas helyen letáboroztok és elindultok még jobb helyet keresni. Vagy, ha kirándultok valamerre és megláttok egy kempinget, bementek megnézni, hátha még jobb, mint ahol vagytok. Én igazából úgy a harmadik napra lassulok le, a feleségemnek kell 5-6 nap is hozzá. Addig állandóan vergődik, ma mit csinálunk, hova megyünk,.... pörög. Ezért jó a tervezett 10 napotok. Lehet benne egy jó hét, amikor elrakjátok az órákat és a telefonokat, nem olvastok újságot, nem néztek TV-t,... A kemping egyik előnye, hogy nincs TV :-)
Előzmény: thimy31 (13449)
Kékbálna Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13453

Sziasztok!

 

A hétvégén Korcula a cél.

 

A Split felől megyek de így is van pár km Bosznia. Hogy állunk most a vízummal? Tavaly nyáron nem kértek, de most még május van.

 

Egyáltalán ezen a kis szakaszon kértek valaha, mert nagyon nem akarok ezért bosnyák vízumot venni.

 

Sziasztok

 

Kékbálna

koltain Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13452
Polifoam........
Előzmény: S Balage (13451)
S Balage Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13451

Miért kezdted szégyelni, hogy kiálltál a kempingezés mellett?

Különben meg senki nem szólt le, vagy bántott érte - és nem is akart!

 

Pont így a jó a világ, hogy különbözőek vagyunk! Gondold csak el, ha pl. mindenki csak opelt akarna venni, és mindenki csak fehérben.

 

 

Egy kérédés mindenkihez!?

Szerintetek a polifoam vagy az a nádas strand szönyeg a jobb???? És hol érdemes olyat venni?

 

Azért kérdem, mert azt a nád izét láttam valami nagy áruházban valami 150 ft/db áron. Nem kell, hogy sokat kibírjon, egy hét bőven elég. Legfeljebb haza sem hozom. Polifoamot láttam 900-1000 HUF körül.

 

Előzmény: thimy31 (13449)
S Balage Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13450

Szia!

 

Le lehet foglalni előre, de ha június 10-én mentek, akkor nem fontos. Tavaj július 30-án voltunk ott, és akkor is "halásztak" vendég után. Szerintem ott is simán találsz, főleg ha úgy ahogy írod ott lesztek reggel.

8-ra ott vagytok, akkor először szállást keresel, majd mehetsz a tavakhoz. 100 %, hogy lesz.

De tudod, különben csak egy valami a biztos.....

 

A plivicéről baska Vodara való átjutásról tapasztalati infóval nem szolgálhatók neked.

De talán ez segíthet

 

Ha reggel viszonylag korán indultok Plitvicéről, akkor szerintem az idő is ekörül fog alakulni.

 

Előzmény: inotech (13447)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13449

Kedves Párizs!

Köszönöm biztató és megnyugtató szavaidat kemping ügyben, már kezdtem szégyellni magam, hogy ilyen harciasan kiálltam a kempingezés mellett, holott sátorban még  nem töltöttem  egy egész nyaralást. Érzem, hogy mi ezt szeretni fogjuk, mert mindhármunk igényeit figyelembe véve ez a legrugalmasabb dolog, és ha tényleg nem tetszik a hely, akkor fogjuk sátorfánkat és angolosan távozunk. Nem kell foglaló, meg ilyesmi, és jópofizni sem... Nekem ez tetszik, másoknak a személyes vendégvárás varázsa a fontos. Habár, ha ismernék valakit, és lenne annyi pénzem, ezt is kipróbálnám egyszer. Ahogy az írásodból kibogoztam, Te sem tervezed, foglalod le előre a sátorhelyet? Ahol lesz hely alapon mentek. Én félek, hogy a fáradtság és hogy találjunk már helyet helyzet egy kicsit idegessé teszi az első kikapcsolódásra szánt napot.

A kuka-tippet köszi, tényleg a pluszban mindig vannak ilyen praktikus kis holmik, amik táborozásra lettek kitalálva. Tavaly csak ábrándozva nézegettem az összecsukható székeket, meg egyebet, az idén összespórolt pénzecskémből áldozok is rá egy keveset. Kétségek merültek fel, hogy voltaképpen nem olcsóbb ez a nomád életforma. Én még mindig hiszem, hogy 120000 elég tíz napra három személyre, még akkor is, ha egy kicsit néha kirugunk a hámból - fagyi, pizza, burek formájában.

Előzmény: párizs (13441)
KAti Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13448
Fölülről kényelmesebb (lefelé kell menni), alulról látványosabb. Többek szerint a legjobb hajóval bemenni, ameddig lehet, onnan fölsétálni, majd busszal vissza. Én ezt sajna nem próbáltam. Autóval felmenünk a felső feléig, onnan lesétáltunk, majd busszal vissza. Így sem bántam meg :-) Fürdőruhát el nem felejteni, lehet fürödni az aljánál!
Előzmény: ToMy_ (13446)
inotech Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13447

Csao Balage, Csao mindenki!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy amit (általad javasolt honlapon) látok Plitvice közeli apartmanokat, azokat ha 06.10-én megyünk le lehet-e foglalni előre, kell-e egyáltalán?

 

Úgy terveztem, hogy ha éjfél körül elindulunk Bp-ről, akkor kora reggel ott leszünk, és ha lenne szállás aznapra, akkor az egész napos mászkálás után csak másnap kellene tovább indulnunk Baska Vodára.

 

Ha nem így lesz, akkor Plitvicéről mennyi idő alatt érek le Baska Vodára? (kb)

 

Üdv

 

Előzmény: S Balage (13436)
ToMy_ Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13446

Halihó!

Krka-vízesésekhez tud vki itinert adni? Omis-ból indulnánk, de fogalmam sincs, hogy az alsó vagy a felső végét célozzuk meg, és egyáltalán... :)

zolee1976 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13445

sziasztok

 

split és zadar között tudna vki. egy konkrét apartmant 4 fő(két kisgyerek+két felnőtt) részére?

 

köszi

psoos Creative Commons License 2005.05.11 0 0 13444
Csatlakozva thimi31 és párizs-hoz, Jezerán jó camping van. Menj oda, apartman is van).
Előzmény: mistral96 (13443)
mistral96 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13443
Sziasztok! Valaki ismeri a Murter szigetet illetve jezerát?Jó apartmant?Minden információt köszönettel veszek!
párizs Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13442
Úgy látszik ma mindenkinek "kell" valamit írnom...Ha szépet,gyönyörűt akartok látni,feltétlenül Trogírba menjetek,több kempingje is van,Splít meg csak 25 km onnan!Oda:Plitvice,Vissza:Krka vízesés!Aztán kapkodod a fejed a látványtól..!!
Előzmény: WartburgosGéza (13417)
párizs Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13441
Mindennel egyetértek,amit írtál!A kempingezés fantasztikus élmény!Mi 1988-ban kezdtük úgy,hogy mindent kölcsönkértünk,mert nem tudtuk tetszeni fog-e?Aztán következő évben megvettük a legfontosabb dolgokat és csak sátrazunk!Most már nem is mennénk másként,pedig nem vagyunk a legfiatalabb korosztályhoz tartozók(27 és 25 éves lányaink vannak)!Szerintem sokan mehetnénk apartmanba is, meg szállodába is,de nem tesszük,mert a kempingezés élményét nem cserélnénk el egy picit kényelmesebb ágyért...!Az is jó,ha fél éjszakát fogni kell a sátorvasat,nehogy fölkapja a szél,meg mindenki mindenkivel jóban van,bárki bárkinek segít kocsit tolni,irányítani a lakókocsiját,pumpát,kalapácsot kölcsönadni...stb.!A múlt évben kutyánk is volt Trogírban Rosac kempingben!Nálunk is lakott napokig,aztán másnál is!Mindenki oda menjen nyaralni,ahol jól érzi magát! Szerencse,hogy nem mindenki szereti a kempinget,mert nem férnénk be,ha mindenki oda akarna jönni! Jut eszembe,a Pluszban összecsukható szemetest lehet kapni nem egész 500 ft-ért,csak zsák kell bele,kis helyen elfér.(bár nekünk is sokáig doboz volt a kukánk,amit a kempingben az első esti sétáról vittünk a sátorhoz a bolt,v.zöldséges mellől)! Csak készüljetek,jó lesz,már én is alig várom,hogy menjünk(júl.8-22,Pula v.Zadar,még nem döntöttük el,de mindenképpen Horvátország!!!).
Előzmény: thimy31 (13409)
KAti Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13440

Javaslom kérdezd meg a Horvát nagykövetséget, esetleg a Horvát Idegenforgalmi Közösséget (vagy valami hasonló a nevük).

 

Úgy tudom, a korábbi (ha változott egyáltalán) korlátozás 3 m max hossz és 4 LE max volt, és a parttól való távolság is korlátozott volt valamennyire.

No amúgy ki a franc megy messze a parttól egy 3 méteres csónakkal :-)))

 

A szigorítás belefér, újabban több dolgon szigorítottak a szomszédok (búvárkodás brutálisan, személyek a hajókon szintén)

Előzmény: Makarska (13432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!