Keresés

Részletes keresés

attilav1 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 141080

A tengeri balesetnek arról a fajtájáról hallottatok e már, illetve megtörtént e veletek hogy olyan távolra úsztatok be

a parttól h egy áramlat annyira besodort h nem bírtatok visszaúszni a partra és mentést kellett kérni, ill. megvárni egy arra járó hajót hogy felvegyen?

Kerestem az ilyen jellegű balesetekre a google-ban és itt is de érdemi találatot nem kaptam. Előfordulnak beúszós elsodródós balesetek a horvát tengerparton?

Mit tudtok erről?

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 141079

A tűzről pár fotó. ps: Lezárás később volt majdnem éjfélig az Autoklub info szerint.

 

Előzmény: murray (141077)
murray Creative Commons License 2017.08.15 0 0 141078

még egy adalék: a hajókirándulás olyan mint a kutya vacsorája. bizonytalan. 

mindenki minél előbb tervezze be , idő, kevés ember satb, elmarad. 

Előzmény: murray (141077)
murray Creative Commons License 2017.08.15 0 1 141077

hi, megjöttünk mi is. 

 

Sveti Rok: tegnap du 5-6 között mentem át rajta. láttam a tűzet de nem volt lezárva! 

 

pár gondolat: rengeteg a baleset, pályán , közútakon, mindenhol. turisták vs helyiek. legyen mindenki óvatos! 

 

egy hete mentünk le, olyan meleg volt a tenger mint még soha. el voltam ájulva. sajnos szombaton délig esett, visszahűlt..:-( 

 

egy hajókirándulás keretében elmentünk Silba szigetre. hát mekkora poén ez a sziget. nincsenek autók, nincsenek közútak. :-)

a szállítás traktorokkal a helyieknek és kiskocsikkal történik.

a szigeten van egy pár öböl ahol igazi tengeri homok (nem odahordott sárgahomok) van az alján, nagyon szép.  

Kréta, illetve Görögország szintű a dolog. 

 

 

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 141076

Vihar előtti kép

 

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 141075

Tegnap hatalmas tűz volt a Sveti Rok alagút alatti területen. Délután már le is zárták a környéket és kerülni kellett.

mandzsi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 141074

Köszönöm szépen, meglátjuk hogy sikerül majd! 

Előzmény: Straniero..71 (141041)
ekeferko1977 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141073

Sziasztok!

 

 

Tudnátok Brela környékén apartman tel.számot? Előre is köszi..

jerolim Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141072

Köszi! Remélem nem kerülnek ezért 100 km-t :-)

Előzmény: The_Rible (141068)
jerolim Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141071

Épp Karbuninál mintha lenne szemben pár "menekülési" lehetőség :-) Én csak a Zaglav öbölig jutottam, gucsó hiányában :-( Grscica helyett aztán Blaton keresztül vissza - lehetőleg mindig más úton. Prizbán keresgéltem legelőször én is, de engem zavar /és ez most be is igazolódott este visszafelé/, hogy sétány helyett csak az autók között lehet gyalogosan közlekedni :-(

Persze, nagy részét nem láttam, csak végigautóztam, de korábbi emlékek azért már vannak a Korcula-Lumbarda-Racisce régióról, ezért volt kitűzve most a sziget egy másik "szelete". Olyan kedvelt strandok, mint Pupnatska luka is kimaradtak.... Majd egy következőn :-)

Előzmény: The_Rible (141069)
zsazsi30 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141070

nagyon köszi a részletes választ!

Jelenleg Prigradica felé hajlok...

a medencés előnye lehet, h hullámzás esetén is lehet fürödni, habár nekem személy szerint a Naplovaci jobban bejön. :)

Előzmény: The_Rible (141060)
The_Rible Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141069

Igen, mindenkinek megvannak a saját szempontjai. Azért Prizbán a legtöbb háznak saját strandja van, és azok így egyáltalán nem zsúfoltak, mert csak a házban nyaralók használják. Én sem azt javasoltam, hogy a Priscapaci apartman-telepre menjen, hanem a Priscapaci apartmanok között nézzen körül.

 

Én pl. szeretem a nyílt vizet (ezért pl. Karbuni nekem annyire nem jön be), főleg, ha van néhány kisebb sziget, ahova át lehet menni. Ennek az a hátránya, hogy ha fúj a szél, akkor nem lehet ott fürödni. Ezért jó, ha van a közelben egy öböl, ahol szeles időben is lehet úszni egyet.

 

Kikötőben viszont nem szeretek fürödni (és Brna ilyen). Ha meg nagyobb város van a közelben, akkor be sem teszem a lábam a vízbe.

 

Viszont te még akkor nem láttad a sziget nagy részét. :)

 

 

Előzmény: jerolim (141065)
The_Rible Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141068

Nem növekszik. Nem kell aggódni.

Előzmény: jerolim (141066)
zsazsi30 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141067

Köszi!

Igen, láttam a képeidet, nagyon tetszetősek! :) Nos, a "városi" rendes strandok milyensége pont semennyire nem szempont, sosem fordulunk meg ezeken a helyeken, viszont az apartman saját strandja legyen szuper! Ezek a sziklás placcok a képeiden pont ideálisnak tűnnek! :)

Előzmény: jerolim (141065)
jerolim Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141066

Kéreznék én is :-) Van valakinek tapasztalata: kompon mennyire mérik az autók hosszát? Egy ismerős aggódik, hogy a biciktartó+bringák miatt /hossz/ növekszik a díj. De akkor ez autópályán is más kategóriát jelentene?

Előre is köszönöm a válaszokat!

jerolim Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141065

Na, akkor most jól "megzavartuk" Zsazsit, hisz nekem minden pont fordítva :-)

Előzmény: The_Rible (141060)
jerolim Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141064

Amelyik többet kínál! :-) De hát valószínű mindegyik leginkább "csak" tengert, szigetekből kevesebbet /bár ne így lenne/. Nekem Vis még mindig fehér folt, viszont Korculáról autóval /komppal/ megvolt egy lastovói csodás nap - így tényleg körül lehetett nézni! Azért kiváncsian várom, melyik lett, hisz Visre egyszer nekem is át "kell" még jutnom - akármilyen módon, Hvarról :-)

Előzmény: Marjannka (141062)
jerolim Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141063

Pag és Hvar között eltöltöttem /"kitöltöttem"/ rövid 4 napot Korculán, brnai szállással /szerintem azokat a nagyméretű képeimet Te máshol is láthatod :-) /

Felfedezésnek szántam Korcula nyugati felére, hosszabb nyaralásra nem tudom, melyiket választanám :-) Szerintem Nektek Brna tetszene! Prizbán az a "magyar telep" elég zsufi, a másik Prizba se fogott meg :-( /annál inkább Prizba és Karbuni között/.

A csúcspont persze a proizdi nap, meg a lastovoi kirándulás :-) Persze még odafelé megálltam Potomjében, visszafelé már nem, hisz Lastovoról is jófajta nedűkkel jöttem el :-) Zsazsi, kérdezz! /lehet máshol is :-) /

Brna nekem csak a bázis volt, mert mindig menni "kellett" :-) A falu előtti part szakasz tényleg nem annyira csábító, de a két szélen nagyon szép a sziklás rész /engem sajnos zavart a mély víz/. Prizba irányában van egy "dagonyás" öböl is.

Sajnos az északi oldal, így Prigradrica se fért bele a rövid időbe :-)

 

http://indafoto.hu/jerolim/brna

Előzmény: zsazsi30 (141053)
Marjannka Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141062

Sziasztok! Podgoraról indítanak hajókirándulást Vis szigetre vagy Korculára.Mivel csak egy hajóutat terveztünk be ti melyiket javasolnátok hogy arra fizessünk be?

The_Rible Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141061

Én két hete mentem arra, annyi különbséggel, hogy Capljinánál felmentem Bijacára, mert ott nem kell várni soha és onnan Ploce már csak 15 perc.

 

Asszonypajtás meg egy hete ment Gabela Poljén át, de akkor ott 52 autó volt előttük. Metkovicnál viszont 6 km-es sor volt, úgyhogy még az 52 autó volt a rövidebb. :(

 

Nekem még mindig a Bijaca a tuti.

Előzmény: fekvőrendőr (141045)
The_Rible Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141060

A Prigradica nicket csak ideiglenesen használtam kb. 1,5 évig, ezért érdemes megnézned az ezzel a nickel írt hozzászólásaimat is.

 

Most csak röviden:

 

Az első Prigradica közepén van, de ahogy látod, nem közvetlenül a parton. Előtte az út nem forgalmas, ezzel nincs gond. Viszont a parton minding viszonylag sokan vannak (persze itt sohasem túl zsúfolt, de Korculai mértékkel nézve több itt az ember). Nem tudom, hogy vajon szoba is jár a medencéhez? Viszont itt minden közel van.

 

Naplovacot én szeretem, ez egy eldugottabb öböl, kb. fél óra séta Prigradica központja. Mellette hatalmas, gyönyörű villák épülnek, ez lesz az egyik legmenőbb hely nemsokára. Nyáron nem lehet építkezni, úgyhogy nincs vele gond. Itt van a ház, amit kinéztél. Itt néhány emberen kívül biztos nem lesz senki a parton, ugyanakkor nem vagy túl messze mindentől.

 

Dancát felejtsd el, hacsak nem akarsz Ronbinsonosat játszani. Az sziget egyik legeldugottabb része.

 

Brnát személy szerint nem kedvelem. Ez egy zárt öböl, olyan, mint egy kikötő. A nyíltabb részei többé kevésbé OK, de elég vegyesek a házak. Van ott egy nagy hotel oszt ennyi.

 

Gradina egy semmi (közvetlenül Vela Luka környékén nem nagyon van jó hely). Az is leginkább csak egy horgonyzóhely.

 

A déli oldalon Nova jó lehet, de elég messze van mindentől. Hasonló helyek ott a Tri Porte, Tri Luke, vagy a Karbuni parszakasz. Sokan imádják ezeket.

 

Van akinek Zavalatica is bejön, nekem az is olyan egy kicsit, mint Brna. De legalább Zavalaticán vagy egy jó öböl (igaz hideg a vize), a Zitna.

 

Prizba, vagy azon belül Priscapac biztos jó választás, főleg, ha a víz felől találsz apartmant. Ha ott találsz jó áron, nem fogod megbánni.

 

 

 

Előzmény: zsazsi30 (141053)
The_Rible Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141059

Ezt most mondjuk kihagyhattad volna. :) Ennyit nem ér a fórum népe, hogy még a mentős szolgáltatásokról tapasztalatot szerezz nekik. :)

 

Örülök, hogy nem lett nagyobb baj. Ebből az a tanulság, hogy ha már megérkezik az ember, akkor le köll ülni, bontani egy hideg sört és nézni a tengert. A többi ráér.

 

Az EU-s kártya tényleg jó. Én már jópárszor igénybe vettem. pl. legutóbb 2 hete egyre erősödő fogfájással indultam útnak. Mire leértem, már nem volt elég a pálinka :), kellett valami erősebb fájdalomcsillapítás, hogy kibírjam a nyaralás végéig.

De jártam már úgy is, hogy kertészkedés közben belement valami a szemembe, és jól begyulladt. Muszáj volt felíratnom valamit, hogy egyáltalán haza tudjak vezetni. Azért 12 órás út fél szemmel nem lett volna vicces. 

Előzmény: fekvőrendőr (141046)
Bombyna Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141058

Valaki  tudna ajanlani Krk szigeten olcsobb szallast vagy kempinget? Ježevac kilove. Sajnos nem  irjak a kempingek oldalan a sator plusz auto arakat.

szaja11 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141057

Valamit elronthattál, mert az első kép az szerintem Ausztrál felvétel.  :-)))

Előzmény: Lizus11 (141055)
dagnje Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141056

Szombat reggel eső, ma hajnalban kaptunk egy kis borát. Víz megkeverve, visszahült kb. 3-4 fokot. Idő most szuper, elvileg ilyen is marad és szép lassan visszamelegszik a víz. ( Pag sziget )

Előzmény: dagnje (141000)
Lizus11 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141055

BrnaPrizba

Két héttel ezelőtt nyaraltunk Korculán,bejártuk a szigetet.Én mindegyik helyet javasolnám neked,mert csendes kis települések,nincs zsúfoltság.Nekem Prizba tetszik legjobban,gyönyörű tiszta a tenger,az apartmonoktól közvetlen le tudsz menni a tengerhez,ugyan mély a víz,általában létráról lehet bemenni a vízbe.

A település szélén van egy magyar érdekeltségű apartmanszálló,a Hotel Priscapac,ott lehet búvárkodni,és egyéb lehetőségek vannak.

Brna is egy csendes kis település,viszont az ottani strand nem igazán jó.

Az első kép:Brna

második:Prizba

Előzmény: zsazsi30 (141053)
emojnarode Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141054

A tapasztalat azt mondatja velem, hogy Samac átkelőnél gyorsabb a kilépés Brodhoz képest. A szebb  útvonal Banja  Luka és Bugojno között vár rád. De Zenica és Travnik felé sem rossz, hiszen úgyis Bugojno-nál érsz ki.

Előzmény: Johnny015 (141052)
zsazsi30 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141053

tudom, sokaknak még az idei nyaralás aktuális, de én már a következőt keresgélem... :)

Korcula szakik, és kiemelten Prigradica, kérlek mondjatok véleményt pár esélyes szállásról.

Szuper part menti szállásokat találtam több településen, de mivel egy röpke Korcula városi kiránduláson túl nem ismerem a szigetet, nem tudom, melyik lenne jobb választás. Amit kedvelünk, a néptelenebb, saját strandok (a rögtön mély víz nem baj, sőt), sznorkelezési lehetőséggel, kis központ pár étteremmel, bárral nem árt, ha hajóbérlési lehetőség lenne az meg maga a tökély... :)

Van egy esélyes befutó Prigradicán, a központtól keletre párszáz méterre (https://www.korcula-larus.com/kapor/)

egy másik szintén Prigradica, keleti legvégén (https://www.korcula-larus.com/naplovac/)

Prizbán pedig 3 esélyes a linkelt környékén (https://www.korcula-larus.com/danca/)

illetve egy Brna nyugati szélén (http://www.horvatorszagielszallasolas.hu/korcula/apartmeni-pecotic/)

Mit gondoltok, Brna, Prigradica vagy Prizba? Esetleg a Vela Luka környéki öblökben lévő házak ajánlatosak? (Gradina, Nova öblök? ott is láttam jókat, de Gradinára rákeresve Prigradica nem túl jó véleménnyel volt pl....)

Mindenkinek, aki még előtte áll, jó nyaralást! :)

Johnny015 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141052

Ami körvonalazódik:

Samac - Doboj - Zenica - Livno - Kamensko útvonal, vagy

Bród - Banja Luka - Livno - Kamensko.

Ki, melyiket javasolja? Illetve, ki járt mostanában ezeken az útvonalakon?

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: emojnarode (141051)
emojnarode Creative Commons License 2017.08.13 0 0 141051

Kamensko jó kilépési lehetőség. Kb kilenc éve újították fel, hét kilépő kapuval. Ez az az út ami Livno és Tomislavgradtól vezet Split felé. Jó utat.

Előzmény: Johnny015 (141042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!