Keresés

Részletes keresés

szaja11 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 140905

Csak okulásként.....

 

Az idei horvátországi nyaralásunk keddre esett. Gondoltuk kedden megyünk, kedden jövünk. Csak arra nem gondoltunk, hogy ugyan az a kedd lesz. (2 hetet terveztünk.) 

9:40-re megérkeztünk kedvenc kis családi kempingünkbe. Megszokott sátorhelyükkel és nagy szerettel fogadtak a házigazdák (mint máskor is!!). Az üdvözlés utáni első feladat a hütőbox hálózathozcsatlakoztatása a hűtés folytonosságának biztosítása végett. :-)  No ekkor megcsúsztam és a beton virágágyás szélében, úgy sípcsontig több centi hosszan és jó mélyen felsértettem a bőrt és húst. 20 perc múlva már a sibeniki sűrgősségin voltam. A házigazda fia vitt be a saját autójukkal és intézte dolgokat a korházban. Párom nem tehetett mást a kutyával ott kellett maradnia a kempingben. Pikk-pakk mentek a dolgok, mint nálunk idehaza (itt érezzétek ki az iróniát!!!!). 14:45-kor hagytuk el a sürgősségit. Szerncsére törés nem volt, de kaptam néhány öltést és egy 790 kunás számlát. (Lehet fizetni bankkártyával.) Még jó, hogy minden évben kötünk biztosítást. Eddig a 15-20 év alatt nem használtuk ki egyszer sem. Most az első napon kellett. Amíg a kórház felé tartottunk fel is hívtam őket és elmondatam az esetet. Küldtek emilben nyomtatványt, amit majd ki kell tölteni és csatolni hozzá az orvosi jelentést és a számlát. 

Visszaérve a kempingbe tudattuk a családdal, hogy mivel víz nem érheti a sebet és folyamatos kontrolra szorúl ezért sajnos inkább hazamegyünk. Átadtuk a nekik szánt ajándékainkat, kölcsönösen megsirattuk egymást és a rövidre sikeredett nyaralást, visszasegítették a hűtőboxot a kocsiba és fogadkozva, hogy jövőre újra jövünk és jöjjünk elindúltunk haza. Éjfél előtt pár perccel már itthon is voltunk. Ez volt idei, mindent egybevetve, 22 órás nyaralásunk története.

 

Köszönet a háziaknak a segítségért, a többi kempinglakónak, hogy addig pátyolgatták páromat.

 

Tehát legyen utasbiztosításotok, mert bármi megtörténhet!!!!

 (Neten kötöttem. 5 perc. Nem a legalapabb, de kedvezményekkel kb 12.000,- forint volt 15 napra 2 főre.)

hul Creative Commons License 2017.08.06 0 0 140904

Pontosan, Peter es meg sokan masok is igy vondoljak mint Te, elony nelkul dragabban, felesleges palyazni. De van elony is a boszniai uton, a latvany es sok meglatogatni valo, piheno hely. Elvileg a palya mellett szol szamomra a biztonsag, a gyorsabb haladas meg az evtizedekig tarto kanyargas megutalasa, amiben  vot szerencsem. ( nem panasz...) Manapsag mar ez a palyan levo biztonsag tenyleg az ejszakai utazasra igaz, nappal annyi a forgalom, a rutintalan/felelotlen, akinek az ido a vélt ellenfele... es ezek egyutt sok balesetet okoznak. Egy vicc a M1 es 7, az M5 Kiskunfelegyhazig egy savos volt a multkor, a szele kamionnal 90 km hosszan teli. De nem tud/mer mindenki ejjeli utban gondolkodni, hat en is valtogatom.

 

Előzmény: fekvőrendőr (140880)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 140903

Ez nem semmi....

Idèn a nyaralás összekapcsolódik egy toszkánai barát meglátogatásával,így Riminiben vagyunk èppen. Pár ève itt isngymásba èrtek a napernyők,annyira,hogy anapot vagy az árnyèkot csak akkor tudtad követni,ha melletted lèvő szomszèdaid is hasonlóan cselekedtek.

Most az a szitu,hogy kènyelmes távolságot tartanak. Ennek ellenére nagyon hiányzik a kirstálytiszta poljicai víz.

Előzmény: vargamarcs (140833)
koii69 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140902

Köszönöm ! 

Előzmény: pityy palko (140901)
pityy palko Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140901

Jól.

Előzmény: koii69 (140900)
koii69 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140900

Sziasztok!

Elég későn jut eszembe, de ugye jól informálódtam ,hogy nemzetközi jogosítvány nem kell a horvátokhoz és a szlovénekhez sem ?

Makarska Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140899

És persze, korrekt, igen. De azért őt sem kell sajnálni, mert azért egy hét áránál többért ott van neki 2 fő 4 helyett. Kevesebb víz, nem kell fizetni az üdülőhelyi díjat 2 fő után (ez benne van az árban)! És a tengerpart foglaltságat latva biztos, hogy ki tudja adni még a második hetet..... Lehet, hogy még ő jár jól!! De tényleg korrekt, meg is köszöntem neki e-mailben.... Sőt ajándékot is vittek a gyerekek. 

Előzmény: Makarska (140898)
Makarska Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140898

OK Persze, ezt tudom én is......... Nem is ezt vitatom. Hanem szeretnék neki segíteni esetleg kiadni a második hetet..... Ez egy szerencsétlen helyzet, mert 1 nap alatt nem találtunk senkit, aki el tudott volna menni. Aki ment volna beteg lett...

Előzmény: zorbassopron (140897)
zorbassopron Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140897

Nem előleget küldtetek hanem FOGLALÓT.(nagyon korrekt volt a szállásadó,mert akkor kellett volna csak a gyerekeket beengedni ha az egész apartmant kifizetik 2 hétre a kulcs átadásakor)

Előzmény: Makarska (140896)
Makarska Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140896

Sziasztok!

Rég írtam, nem nagyon volt időm. Pedig az idén már túl vagyok két osztálykiránduláson, Crikvenica Hotel ad Turres és Porec Lanterna apartman félpanzióval! Mindkettő remek volt.

Most viszont nagy problémám van. Már kora tavasszal lefoglaltam ezt az apartmant augusztus 5-től 14 éjszakára. 

http://www.horvatorszagielszallasolas.hu/omis/apartments-villa-jelena a 4+1-est.

A fiam és három másik fiú mrnt volna. Az utolsó nap, tegnap két fiu lemondta az utazást. Nagy dilemma után elment a fiam es a barátja. Nem rég értek oda. Mondták a tulajnak, hogy csak 1 hétre maradnának, mert ez a helyzet. Én ertem, hogy nem volt boldog ettől. Rögtön lezárta az egyik szobát. És kért tőlük még 200 eurót, az előleg 220 euró volt. Most ott vannak 420 euróért ketten. És még nem is használhatják az egész apartmant...... A második hét nem érdekel eseleg valakit? Az 55 eurós ár szerintem nagyon baráti 4 főnek...

ufonauta2 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140895

Megkockáztattam Metkovicot. Péntek reggel 8 körül Bosznia irányába 3 perc volt az átlépés. Viszont Horvátországba legalább 800 méteres sor várt bebocsátásra. Tehát a tenger felé egyértelműen Gabela lett volna a nyerő.

 

Ami meglepett az délután az Udvarnál történt 20 perces várakozás. Valakinek valami nem stimmelhetett a papírjaival, mert negyedik autó voltunk és előttem egy osztrák kisbusz állt, amitől nem nagyon láttam. 20 perc múlva valamelyik bódéból odajött egy magyar és egy horvát rendőr megnézték a személyinket és a magyar mondta, hogy kerüljem ki a kisbuszt és menjek isten hírével. Ahogy a tükörből láttam, a hátam mögöttiekkel is kikerültették az osztrákot.

Előzmény: fekvőrendőr (140894)
fekvőrendőr Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140894

Gabela Polje visszafelé?

Előzmény: ufonauta2 (140893)
ufonauta2 Creative Commons License 2017.08.05 -1 0 140893

Sziasztok!

 

Tegnap jöttünk haza két hetes Blace-i nyaralásunkból. Minden nagyon pöpec volt. (szállás a tavalyi így nem csalódhattunk) Az idő príma volt, bár a múlt hét eleji hidegfront széle oda is elért, de minden nap szikrázó napsütésünk volt.

Ami új tapasztalat volt, hogy legalábbis a Neretva delta környékén nagyon sok a civil autós rendőr. A metkovici Lidl parkolójában egy horvát bácsi rányitotta az ajtót egy szerb csodaautójára (valami tényleg szép Kia suv volt) és öt perc alatt ott termett egy ezüst Audi két egyenruhással. Mindjárt azzal kezdték az intézkedést, hogy mindkét felet megszondáztatták. A végét nem vártam meg, mert jött az asszony bepakoltunk és elhúztunk. Három nap múlva ugyanebben a parkolóban a kocsiban ülve vártam az asszonyra, amikor szép lassan egy szintén civil autó többször körbement a parkolón. Amikor előttem ment el akkor láttam, hogy egyenruhás rendőr ül benne. Úgyhogy kérem minden honfitársamat, hogy (úgy általában amúgy is)  tartsuk be a szabályokat és akkor az erős rendőri jelenlét értünk van és nem ellenünk. :)

The_Rible Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140892

szerintem a büfé-ruhatár szakokon simán így megy

Előzmény: portugéza (140891)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140891

- Az infó a neten is fent van ingyen (belinkeltem, de máshol is megtalálható).

- Komoly jelentéshez, felméréshez nem alkalmas ilyen hobbifórumról számszerű adatokat szedni.

- Azt a diplomamunkát meg megnézném, ahol ákombákom anonim hozzászólóra hivatkoznak az irodalomjegyzékben. :)

Előzmény: The_Rible (140887)
vargamarcs Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140890

szerintem ez lesz az :)

http://www.horvatapartman.net/index.html

 

Előzmény: Vkriszta1976 (140889)
Vkriszta1976 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140889

Szia!

Meg tudnád adni az említett Murter szigeteken levő apartman elérhetőségét?

Előzmény: envirag (124707)
The_Rible Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140888

Kivéve, ha valaki üzleti célra akarja valaki felhasználni a megszerzett információkat.

Előzmény: erzsébethely (140886)
The_Rible Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140887

Teljesen egyetértek veled. Az vicces, amikor valaki egy szolgáltatást akar megszerezni ingyen, kihasználva jószándékú emberek segítőkészségét.

 

Vanna erre kitalált cégek, akik ilyen adatokat szolgáltatnak. A fórumtárs majd lesz szíves és megrendeli tőlük.

Ha esetleg diplomamunkához kellene a felmérés, akkor meg talán megírhatta volna, mert az azért más. Azzal elnézőbb vagyok :)

Előzmény: vargamarcs (140884)
erzsébethely Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140886

Ennek a fórumnak éppen az a célja, hogy akinek kérdése van, az kérdezhessen. Aki pedig tud, akar-örömmel, segítőkészen - az válaszol. Válaszolni nem kötelező.

jerolim Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140885

most nem így van, na mindjárt előveszem tegnapelőtti Tiffon számlát :-) 9.28 volt a 95-ös Pag szigeten, Novalján :-) /vagyis nem atópálya/

Előzmény: Bombyna (140879)
vargamarcs Creative Commons License 2017.08.05 -1 1 140884

ide fölülre az van írva: Utazás Horvátországba - merre??? .....

nem az hogy felmérés készítéshez adatszolgáltatás..... amennyiben elégedetlen vagy a válaszadókkal, próbálkozz másik fórumon - nem feltétlenül a indexen!!!

Előzmény: Bombyna (140879)
szaja11 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140883

Meg különbenis minek küzdesz?

 

https://holtankoljak.hu/nemzetkozi-uzemanyagarak#

Előzmény: Bombyna (140879)
szaja11 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140882

Már nem így van. Kútonként változik és a tegnapi ár holnap már nem igaz, mint nálunk.

Előzmény: Bombyna (140879)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140881

A  belinkelt oldal (horvát autóklub) által hivatkozott eredeti oldalon van naprakész horvátországi átlagár, ha kb. középre görgetsz. A legfrissebb a mai napi dátum:

 

http://www.min-go.hr/#/

 

Egy felméréshez gondolom jobb az átlagár, mint hogy kisjóska anonim fórumfelhasználó mit vélt látni éppen az egyik benzinkúton Zágráb-alsón. 

 

(És a https://www.energy.eu/ -ra is hivatkoznak a friss európai árakkal.)

Előzmény: Bombyna (140879)
fekvőrendőr Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140880

Pont ezért megyek Boszniában keresztül. Az autópálya drága lakókocsival, és a sebesség-előnyt nem tudom kihasználni.

Előzmény: hul (140875)
Bombyna Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140879

A valaszom nem!!!

Egy felmerest csinalok nehany orszag mostani benzinararol ezert kellett volna pontos adat. Az a tuti amit valaki latott es nem interneten van irva. Hr ben minden benzinkuton ugyanannyi az ar legalabbis regen igy volt.

Előzmény: szaja11 (140873)
saválló Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140878

Nyilvánvalóan a nyaralóknak különbözőek az anyagi helyzeteik, de szerintem ha már az ember elmegy nyaralni, jelen esetben a horvát tengerpartra, akkor nem hinném, hogy a pillanatnyi üzemanyagár sok jelentőséggel bírna.

 

Ugyanez érvényes az útdíjra is, nekem nem került 16 ezerbe ENC-vel, de ha több lett volna akkor is lementem volna a tengerpartra, még nem számoltam ki (nem is fogom) , hogy mennyi lett volna autópályán kapuknál fizetve kunában.

 

Szerintem ez sem utazás (el) döntő tényező.

Előzmény: hul (140875)
Bombyna Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140877

Kosz. Datum nincs ott ezert kerdeztem. Tudom mi van odairva.

Előzmény: sarli (140872)
hul Creative Commons License 2017.08.05 0 0 140876

Koszi, csak tovabbra sincs eger a telomon/benazok, meg sose ertem most mi van? Arnyekban akarok mondani vmit? Itt minden a temahoz tartozik!!!:) Nyomjad vastag betukkel, mert nem latom! :):):)

Előzmény: csapa (140867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!