Keresés

Részletes keresés

zsloti Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137485

Köszönöm az ötleteket de én vagyok a balf..z 

Csak egy fontos dolgot nem árultam el hogy autóval szeretnénk menni és hogy majdnem Budapestről(Monor)  :)

A terve az lenne hogy olyan helyre mennénk ami közel van ,van tengerpartja ,sétálóutcája és mégse legyen zsúfolt

Néhány éve Trogirnál nyaraltunk az tetszett de az 800Km nem éri meg olyan messzire menni 3 napért

Ezek fényében ötlet?

Köszi

zs

 

zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137484

Sőt Eurolines (Volánbusz) busszal is Bp-ről sok tengerparti városba, pl. Dalmáciaexpresszel Zadarba, Primosten, Trogir, Split, Omis, Makarska végállomás. Ez a járat péntek este indul, szombat reggel érkezik, visszafelé pedig szombat este jön. (a fiam most ezzel jött haza Makarskáról). :)

Előzmény: portugéza (137481)
zsozso958 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137483

Az  autopályáról szerintem  is igazad van (habár ebből most vita lehet ) , a hegyekbe is szép . Mi álltalában Šestanovacnál  jövünk le a pályáról , mikor kiérünk a partra le állunk a parkoloba  és gyönyörködünk. Idén  Dugopoljenél   (Split)  jövünk ki a pályárol  mert fell  akarok menni Klis várába , ideji szabadság  Augusztus 28 – Szeptember 12 .

Előzmény: Ka Pál (137454)
zsozso958 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137482

Akkor nem vagyok egyedüli aki beleszeretett  Hvarba . Volna egy kérdésem , Humakból  mennyi  az ut ídőben  és  távolságban  a barlangig ha voltatok  már arra  . Tudtommal  háromszor van kirándulás hetente .

Előzmény: lborli (137477)
portugéza Creative Commons License 2016.08.10 0 1 137481

Nem írtad, honnan indulsz (ha nem írják, persze Budapest szokott lenni...).

 

Egész évben el lehet jutni Zágrábba busszal, vonattal. Onnan utószezonban vonattal/busszal el tudsz jutni Fiuméba, onnan egy köpés Abbázia.

 

Kevesen tudják, Harkányból indulnak közvetlen, menetrendszeri buszok egész évben a tengerpartra is. Rijekába 11:30-kor indul a hét minden napján, a retúrjegy 420 kuna, a menetidő 8 óra.

Előzmény: nikonian21 (137468)
AZS Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137480

Köszi, ezt feltétlenül meg kell próbálnom ;-)

Előzmény: zsazsi30 (137474)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137479

Megkérdezhetem, hogy mi vitt rá benneteket, hogy egy rijekai lakótelepen "nyaraljatok", jobban mondva foglaljatok szállást? Komolyan kérdezem :) (amúgy köszi a beszámolókat)

Előzmény: wdriver (137458)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137478

A csevappal úgy vagyok, mint Gombóc Artúr a csokoládéval (hasonlítok is rá). :-)

Előzmény: zsloti (137475)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 1 137477

Ezt a hozzászólást (udvariasságból) nem is olvastam. :-)

Előzmény: jerolim (137463)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137476

Jól teszed, csodás hely. :-)

 

A számaim pusztán annyit jelentenek, hogy eltőtt' velem az üdő. :(

Előzmény: Ka Pál (137462)
zsloti Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137475

Sziasztok 

Úgy adódott hogy kirugtak a gyerekek a hétvégére lehetőségnek felmerult a Horvátországi utazas is. 

Hova érdemes szombaton 2-3 éjszakára kiruccanni? 

Közelebbi, olcsó szallasba gondolkodunk

Köszönöm előre is

Zs 

 

zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137474

Makarskán betévedtünk egy étterembe, ahol meglepetésemre óriási cevap választék fogadott... banja lukai, szarajevói, leskovaci... ilyet még nem láttam (az étterem fent a főút mentén, a buszállomással szemben a sarkon van egyébként) :)

Előzmény: lborli (137448)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137473

jövök még nektek majd jadranovo, crikvenica meg különböző árak beszámolóval, mára ennyi elég volt :-))

jó pihit mindenkinek és irigykedés aki épp most készül vagy épp ott van. :-)

 

Előzmény: wdriver (137472)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137472

Rijeka Fiume sokadik rész.

 

jöjjön akkor egy kis TRSAT vára. Rijeka belvároshoz egyébként közel, mindenfelé barna táblák jelzik merre kell menni. aztán maikor ott vagy rájössz milyen közel van mégis mennyit autóztál :-))

parking free volt, kis séta meg bőven belefér.

szép, gyönyörű kilátással, benn kávézó, étterem.

érdemes felkeresni egyik délután, naplementét ajánlják, nekünk felhők jutottak :-)

közel mellette lévő templomkertben pedig II. János Pápa szobra, nagyon megindító hely.

plusz Marcsi itt forgatta a Rijekai Gasztroangyal epizódot. (előzmény Zágráb) :-)

 

 

aztán térjünk át Kastav egyik jó helyére.

neve: Konoba IVE.

ehhez aztán tényleg tökös turistának kell lenni hogy megtaláljuk, mi nem messze laktunk azért próbáltuk ki egyik este.

csak halételeket kínálnak, tehát ne számítsunk rántott hús meg csevap kavalkádra. :-)

viszont amit a tenger ad, az bőven. úgy mondták, hogy  napi menü az az, amit a látványhűtőben látsz. menj oda, mondd meg hogy ezt meg ezt szeretnéd és készítik.

persze mellette a fagyasztott cuccokból minden van napi szinten is.

lignje pl. van friss, az kicsit rágósabb, mint a fagyós.

de van.

kicsi árkülönbséggel :-)

halleves, rántott és halász módra mártásban készült lignje, halacska, makréla szerű. saláta, kenyér stb...

össz 3 és fél főre 200ért mindennel.

 

jahh és eldicsekedek a polipommal :-)

fagyasztva vettük Plodinében, elég neki 1 óra főzés, plusz kis pirítás és kész is. 

citrom, piaci zöldbab leforrázva. hmm. :-)

 

ár körképpel még később jövök.

folytköv.

 

Előzmény: wdriver (137470)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137471

nade homerx, mi köze Losinjnak Rijekához?

írom Rijekát és környékét mint állat mert hátha valakinek segít. mi most odamentünk, losinj még 2 óra legalább, kompozás stb.

szállást is 4 főre ott találtunk 30ért, oda mentünk, most ez volt fontos ennyi. :-)

Biztos hogy Losinjba is megyünk majd, mert nagyon b..a a csőrömet amikor látom a jó kis képeket meg gyönyörű hely.

:-)

 

Előzmény: homerx (137466)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137470

Rijeka Fiume

 

aranyos kis falu,

van látnivaló is, nyugis minden körülmények között mert nem mennek le sokan oda, tehát nem egy nyüzsgő kisváros.

óó van egy hely, kis kifőzde, 30ért van lignje grillen vagy rántva, hozzá 10ért sültkrumpli, szóval megéri lenézni, kis vár, óváros, felette az új autópálya szakasz a nagy íves kitérővel..

Bakar.

 

ide tartozik még hogy Bakar -ban is van egy édesvíz tároló kis tó lent. folyik ki a víz jéghidegen, ebben mostak az asszonyok régen, és persze ennek van történeti bemutatója is, rekonstruálták több helyen ahogy szokás tengermelléken.

az utolsó vacsoránk is itt alakult, 

Bakarska konoba  a neve, közvetlen az öbölben víz mellett :-)

 

árakat remélem látni.. :-)

folytköv..

 

 

 

Előzmény: wdriver (137465)
anatan Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137469

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú beszámolót, kedves vagy, h mindenről írtál nekem. Egy az egyben el is mentettem. Igazi kincs minden sor, puszi érte. :)

Előzmény: Ka Pál (137454)
nikonian21 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137468

Sziasztok!

 

Segítenétek, hogy milyen járművel tudnánk eljutni Fiumébe (Opatija) 2 főre?

Utazás Szeptember közepén lenne, autónk nincs.

 

homerx Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137467

parkolas losinjban 4 kavics per uhre, es kenyelmesen talalsz helyet. ha nagyon garasoskodnek, igyen is talalnek, de baxtam ra. kb 7-11 kozott voltunk a varosban, ahol estenkent otthagytunk tobb 100 kavicsot. azon a 20 kavicson baxodtam volna? csinaltunk egy osszesitest a koltsegekrol bontasban (utikoltseg, szallas, parkolas, vasarlas, etterem, kocsma,...), a minap felteszem majd, ha lesz ra erkezesem. a zasszony eltette valahova.

Előzmény: wdriver (137465)
homerx Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137466

20 kavicsert losinjon mar nagyon kurrens helyen (suncana bics) kapsz egy korso sort. varosban 15-17, raadasul erdekes dolgot figyeltem meg. egyszer nem volt csapolt sor, uvegeset hoztak. az csak 15 volt, amig a csapolt 17. ozujsko, feles. es raadasul nem az uvegtigrisben, hanem losinj belvarosaban a kikotoben kurrens helyeken.

Előzmény: wdriver (137464)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137465

Rijeka Fiume 4

 

és most csakúgy nézzünk egy klassz rendszámot :-)

aztán jöjjön egy kis magán akció, lehet szedni a kikötőkben, bójáról is akár, vagy hajóláncról feketekagylót. (vagy 20-22kn/kg a boltban, piacon.) sajnos köveken partközelben egyre kevesebb van, szóval kell rá készülni. pipa, búvárszemüveg. akad még osztriga is aki bevállalós:

aztán persze ott van a csevap, 35-40 kuna kb a boltban frissen, is olajban megsütjük, hagyma mellé meg ajvár és kész a vacsora.

 

ha már itt tartunk piac:

Rijeka parkolás 6kn/h itt.

aztán sétálóutca, piac a lehetőség.

csak mondom, a max 120 perces(tehát órajelöléses) parkolás a piac környékén 7kn/h. ha van hely...

 

ja még egy kutyás strand Kostrenán:

mondtam is nejemnek legközelebb kutyás strandot keresünk, aranyos jófej kutyák társaságában, alig vannak, (mivel a mienket nem vihetjük egyéb okok miatt) nekünk való :-)

 

 

 

 

Előzmény: wdriver (137464)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137464

Rijeka Fiume 3

 

Kostrena beach.

 

Déli rész, hajógyári öböl után indul. parkolás itt első 2 óra 3 kuna, utána 5kn/h

de arrébb van automatás 5kn/h is, meg első 2h 5kn aztán 14 egész napra, 7-21ig, vagy 24 órás 24 kunáért.

szóval van ingyenes parkoló is, még...

vagy már :-)

lényeg hogy sok étterem és büfé övezi a strandot végig követő sétányt.

szuper helyek, szép kilátás Krk hídra, tiszta víz, klassz hely na.

egyik egység ami tetszett a Kostrenka bistro. finom jó kaja, gyönyörű kilátás, árak mérsékeltek :-)

ha azt nézzük csak hogy egy sör 15, krk szigeten simán 20, akkor már jók vagyunk :-)

 

 

másik Kostrena élmény másik nap, vihar után sehol senki, mi persze bevállaljuk egy kis ebéd után a partot. kicsit délebbi részén a sétánynak :-) 

"Me gusto beach bar"

(ilyen egység van a rijekai pályaudvartól nem messze)

 

továbbá a kostrena azért is nőtt a szívemhez mert egyszercsak láttam egy delfint!

nejem korábban már egy másik helyen mondta hogy 2 ugrást látott, tuti nem búvár volt és nem hullám, szóval ahogy ülünk ott egy parton, nézek előre, a strand bójái után kint, egy olyan szép fordulós ugrást láttam, hogy csak na. és életemben először- ez delfin volt!

sajnos bizonyítékom nincs, de én biztos vagyok benne!

vagy valami nagyobb hasonló hal..

ez a tipikus íves fel és le ugrás.

 

 

folytköv.

Előzmény: wdriver (137459)
jerolim Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137463

Én meg már le is hagytam /42/ :-)

Előzmény: Ka Pál (137462)
Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137462

Szívesen :o)

 

Remélem utolérlek az évek számával.

 

Rajta vagyok...

Előzmény: lborli (137460)
Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137461

Szia!

 

Miért akarsz épp ott felmenni az autópályára.

 

Én pont le szoktam jönni az autópályáról. Míg a letenyei autópályás átkelőnél hétköznap is sor áll mindig, addig a "teherautós átkelő"-nél csak 1-2 kocsi szokott átsuhanni!!!!!!!

Előzmény: mbeata11 (137355)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137460

Köszönöm. :-)

 

33 éve járok Hvarra. Most készülök a 29. hvari utamra. :)

Előzmény: Ka Pál (137455)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137459

Rijeka Fiume folytatás

 

na vasárnapi nap, Opatija felé Icicin át, Ika -ban kötöttünk ki, parkolás 5 kn /h

ha találni helyet. nehéz ügy meg kell mondani.

kicsi strand, nem rossz hely, tumultus persze.

pár óra után Lovran, felső részén egy Konzumnál lehet parkolni, ingyen, innen sétáltunk körbe, vacsorázós helyet keresve, aztán végül a tényleg hangulatos kisvárosban valahogy nem ültünk be sehova, végül low cost az említett kis konzum mellett lévő büfé jellegű egységbe tértünk be jó kis(nagy ) hamburgeres kajára.

 

következő nap egy kis öblöt találunk Krk felé a városban még, déli részen, egy tteremnél kell lehajtani parkolni, talán csak a helyiek ismerik, véletlen hogy mi pont oda vetődtünk :-)

Borik étterem van kiírva.. itt le jobbra, majd lépcsőkön egy kicsi öbölben lehet fürdeni, romantikus hogy úgy mondjam :-) zuhany is van :-) meg kis kikötő.

egyébként maga az étterem is jó lehet, mi ég korán voltunk ott.

 

folytköv.

 

Előzmény: wdriver (137458)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137458

Rijeka júli vége.

szállás 30 euro/éj kastav városrészben, rbnb, lakótelep, parkolás free, kocsival menés mindennap kirndulni, strandolni...

 

odafelé út szombaton kacifántos, régi határon át, tankolás gázt. zágrábig semmi baj, utána split rijekai elágazásig nagy torlódás.

meleg, autót nézessétek át mielőtt indultok, főleg a hűtéskört.

Rijekai fizetőkapunál még volt egy jó félórás sor, ebbe beletartozott a sok senkiházi, aki a leállósávban az ENC-sekkel együtt ment előre és hogyhogynem végül hülyére vették a figurát és meglepődve tapasztalták, hogy a fizetőkapun kell átmenni nekik is, ezért szépen besoroltak mindenki elé. hát üzenem ha én vagyok ott elöl tuti nem engedlek be titeket , 2 gyerekkel kivártam a sort, sok bunkó. játszani a bazári majmot na :-))))

erről ennyit.

odaérve persze első a kikötő séta, fizetni nem kell ilyenkor, hétvégén nehogy bemenjetek a fizetős fő parkolóba 6 kunáért per óra, mert 2 után ingyenes a kikötőben is.

látványosság a szokásos, a hidroplán volt nekünk új ami a kikötőbe kúszott be.

 

 

vacsora a Bistro Mornar nevű kis sarki étteremre esett.

jól néz ki, jó ígérettel.. na aztán egy 110es haltálra kaptunk egy agyonégetett tintahal karikát rántva, meg a hekk szerű halvégek büdösek voltak, valszeg az olajjal lehetett probléma.. kikaptuk, én jól éreztem magam, bár így egy kicsit az eslő vacsora betett.. és igen, tudom milyennek kellett volna lennie, sokszor ettünk már halat, lignjét, sosem volt ilyen égett vacak mármár romlott állapota.

mindegy feledtük..nem vagyunk hőzöngősek...

este még lecsusszantunk Kantrida beach-re, jó kis hely, aztán ide nem is jöttünk vissza, de jól néz ki, van egy kutyás strand is, meg a város uszodája mondhatni itt van, sportpályák, ilyenolyan medencék, vízilabda stb persze.

folytköv..

 

 

 

Előzmény: wdriver (137457)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137457

namost bveszívtam, 22 perce írom a rijekai beszámolót elkezdve, képekkel, erre félrenyomok a laptopon és eltűnik... grrrrr..

szóval most a rövid változat még rövidebbet kapjátok bocs.....

 

Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137456

Igen, a sziget nyugati végéről a korai kompokra nem szívesen indulnak el az emberek 1-2 órával hamarabb, pedig -mint ahogyan Te is tapasztaltad- ez a "lustaság" több 2 órás várakozásban bosszúlja meg magát.

A 8:15 ös kompra még fél órával indulás előtt érkezve is, bizonytalan, hogy feljutsz-e. Amikor beállsz a sorba, érdemes megszámolni az előtted álló autókat: cca 30-35 db fér fel egyszerre.

Előzmény: jerolim (137416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!