Keresés

Részletes keresés

pityy palko Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136300

Naná, hogy igen, de előbb bekukkantunk Trebinjébe, mert olyan finom szőlőpálinkát még életemben nem ittam mint ott!:-)))

Látszólag viccelünk, de már kerekedik egy jó kis program a jövő évre!:-)

Trebinjéből egy nap a Kotori öböl, egy nap Dubrovnik, stb................

Ja, és imádok hajózni!!!:-)

Előzmény: laikusss (136299)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136299

Amúgy Mostarból már csak elugrik az ember Dubrovnikba, nem????

Előzmény: laikusss (136297)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136298

Amúgy gondoltam rá, hogy bedobom a Pulába készülő Viperátoréknak Dubrovnikot, mert ők kirándulási lehetőségeket keresnek. De nem akartam az indulatokat korbácsolni :-)

Előzmény: pityy palko (136292)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136297

Tyűha....az sokkal közelebb van :-)

Előzmény: pityy palko (136292)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136296

Hajózásban egyetértünk, bár idén egyik társunk befizetett minket csónakázásra....ha jól emlékszem körbe-körbe 9 órán keresztül. A végén borzalom volt, bár ő élvezte nagyon, ezért nem akartuk elvenni a kedvét. Már harmadjára jártuk körbe az öblöt, csak azért, mert van még egy kis időnk, nehogy elvesszen 10 perc a 9 órás lehetőségből...

 

De elmondhatom, hogy csónakáztam az Adrián :-)

Előzmény: Admirado (136294)
Admirado Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136295

Nem 16,  hanem 18 ... végül is mindegy, de bosszantó, hogy nem lehet javítani...

Előzmény: Admirado (136294)
Admirado Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136294

Igen, olvastam és értem, de hidd el, nem egyforma a hozzáállásuk az embereknek. A lányomékon mindig elhűlök, 8-10 napos (repülős) nyaraláson bérelt autóval csinálnak 2500-3000 km-t. Ők élvezik. Mi mindig úgy nyaralunk, hogy célirányos szállásválasztás és csillagtúra a környéken., kb. 100 km-ig egy irányban. De én nem rajonfok az autózásért, egy szükséges rossz, mert volt egy karambolom 16 évesen lógtunk a szakadék szélén egy off országban. A parti út meredek sziklái, kanyarjai mindig arra emlékeztetnek. Amúgy viszont azt is mondom, gyönyörű a parti út, aki szeret autózni, annak külön élmény. A hajózással ugyanez a helyzet. Nekem dögunalom, egyszer teljesült az álmom, lehajóztunk a Duna-deltáig, na a végére már nagyon untam... Egy hajós nyaralás nekem kínszenvedés lenne. Meg kell tapasztalni dolgokat, hogy rájöjj, mit szeretsz, mi az, ami nem jön be. Ezért mondom, nem vagyunk egyformák. :)

Előzmény: laikusss (136289)
Admirado Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136293

:)))))))

Előzmény: pityy palko (136292)
pityy palko Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136292

Ugyanmá', dehogy kaptál Dubrovnikért! De hogy lásd, van foganatja a véleményednek, idén Mostarba megyünk Ciovóról! :-)))))

Előzmény: laikusss (136285)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136291

Sün

Előzmény: homerx (136290)
homerx Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136290

mit talalhattam a tengerparton?

 

laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136289

De most mi egy speciális esetre írtunk. Először mennek Horvátországba. Attól akarjuk óvni a családot, hogy nehogy túl sok minden legyen betervezve, aztán csalódás legyen, hogy nem sikerült, csalódás, hogy sietni kellett, csalódás a kapkodás miatt...mert akkor félő, hogy elrettennek az országtól. Kezdetként nekem spec elég volna ( az ő esetüket nézve ) Púla, Porec és Rovinj és Kamenjak. Opatia odafelé, 2 órás sétára.  

 

Ebbe biztos nem zsúfolnék bele többet, mert azért gondolj bele: tök új ország, új kultúra, minden új lesz nekik. A nyelv, a boltok....lesz mihez alkalmazkodni így is

Előzmény: Admirado (136288)
Admirado Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136288

Mindenkinek más, hogy mennyit megy egy-egy látnivalóért. Mi azért úgy szoktuk betervezni a szállást, nyaralást, hogy tudjuk, mi az, ami elérhető közelségbe kerül. Mert mi sem tétlenkedünk, de marad legközelebbre is, és ez nem baj. A kirándulások jók, hogy az ember belekóstoljon, akar-e belőle többet. Megnézi délt és beleszeret vagy megnéz egy szigetet és legközelebb az egész nyaralást oda szervezi. Hogy kinek mekkora távolság az elfogadható, az nem egyforma. Van, aki azt mondja, tök jó az utazás, hiszen az alatt is élvezem a tájat és megállok útközben, megnézek ezt-azt. Van, aki nyugisabb, pihenősebb, van, akinek az utazás stresszes, nincs klíma, nyűgösek a gyerekek, akármi... ő a szívéhez kap, hogy lehet ennyit utazni? Velencébe nem mennék át, de azért, mert az egy egészen más világ, az egy külön történet, egy olasz nyaralást is meg kell/lehet próbálni, bár a Horvátországot kedvelők a kristálytiszta víz és a gyönyörű partok után nemigen kedvelik a napernyős-homokos beach fílinget. Egy-egy húzósabb nap szerintem belefér, de azért tényleg kell a határ. Nem csak a bosnyák :))

 

Amúgy meg  mindegy, csak induljunk mááááár! Még 45 nap és Dubrovnik nekünk biztosan benne lesz a cavtati szállással (Velence pedig volt tavasszal a karneválon)  :)))

laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136287

Pulában a Sergijevaca utcában szoktunk sétálgatni, talán az a környék a legalkalmasabb erre.

Előzmény: laikusss (136283)
Terka3 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136286

Én azt mondom igazad van.

 

Előzmény: laikusss (136283)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136285

Velence óriási húzónév, pláne ha valaki nem volt még. Lehet még Olaszországban sem voltak, így érthető, ha betervezték. Régebben mi is bármikor Olaszországban vagy Franciaországban nyaraltunk, mindig útba ejtettük, de a sokadik megnézés után besokalltunk. Vásárolgatni, pont ott éttermezni nagyon drága. Megnézni meg elég volt kb 5-ször...már kihagyjuk. 

 

Ha valóban csupán 4-5 óra lesz rá, az tényleg rohanós, de azért szép látvány. Át kell gondolni persze...meg azt is, hogy azért a 4 óráért kb megéri-e vagy 120 ezret kiadni....én vagyok az, aki még Dubrovnikért sem utazik fél napot :-) :-) kaptam is itt :-) 

Előzmény: Micimalacka (136275)
Admirado Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136284

Autópálya díjak 2016, mert ismétlés a tudás anyja :)

 

https://utazom.com/horvat-autopalyadij

 

laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136283

Ha valamit ki kell majd hagyni, akkor legyen az Rijeka. Még akkor is ha a szomszédos Opatijaban vagytok, ami nem tipikus halászfalu, pláne nem olasz hangulat. Császári üdülőváros volt, nekem mindig Monaco jut eszembe róla. Rijeka kikötője persze jó nagy és érdekes lehet, de túl sokat nem vesztesz vele. A többi kinézett hely mind hangulatosabb. A következő nálam Vrsar lenne, ami kiesne, pont olyan, mint Rovinj, de utóbbi jóval nagyobb név azért. Majd látjátok mi fér bele. Púla legyen csak esti séták, fagyizások helyszíne, a kirándulások nagy részét a többi helyre fordítsátok.

Előzmény: Viperator (136263)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136282

Gyalog lehet vagy 2 óra oda-vissza...jó kis túra :-)

Előzmény: Terka3 (136278)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136281

Plusz egye adnak egy szemetes zsákot, mert természetvédelmi terület, így a szemetedet abban kell kihozni. legalábbis régen így volt.

 

Amúgy ha jól rémlik volt ott egy szétlőtt kemping Kamenjakon ( nem a premanturaira gondolok ), legalábbis egy csomó hátrahagyott, kilyuggatott lakókocsit láttunk ott tizenéve. Meg egy helikopter leszálló, illetve egy bunker is van ott. Nem ez a lényeg persze ott, hanem a nekem csodás sziklás part ( mindig ugrálunk a helyiek által kedvelt szikláról....nem is tudom 10-15 méter lehet vagy több is???? ), a végtelen tenger, a világítótorony. Nekem mindig nagy élmény.

Előzmény: HPEx20i16v (136279)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.07.08 -1 0 136280

Azt gondolom, ez teljesen egyértelmű, de ha menni akarnak, akkor menni kell :)

Előzmény: Terka3 (136278)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.07.08 -1 0 136279

Legutóbb 25 kn/motoros jármű, személyek számától független, ha gyalog, vagy kerékpárral megy az ember (sosem voltunk így), akkor ingyenes. Ja, Kamenjak-ra gondolok.

Előzmény: laikusss (136273)
Terka3 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136278

Egyet értek HUL hozzászólóval, nem kell felfalni a világot egy hét alatt. Élvezzétek egy kicsit a nyaralást. Pihenjetek is.

Velencére átmenni hajóval az annyit jelent, hogy a hajó kiköt dél körül, a nemzetközi kikötőben, ami elég messze van a központtól. Mikor mi voltunk 5 órakor indult vissza. Tehát Velencére volt nettó 4 óránk. Óriási rohanás volt, de nekünk megérte, nagy élmény volt.

Mi anno, mikor először jártunk az Istrián, egy napot szántunk a városokra. Elindultunk reggel, megnéztük Pulat, Vrsart, a Fjordot, Porecet, Rovinjt. Bele fért egy napba, de nem kisgyerekkel voltunk és késő este értünk vissza a kempingbe.

Premanturan voltunk, így a  Kamenjak fokhoz többször kisétáltunk.

A Fjordnál autóval voltunk, de biztosan nagy élmény végig hajózni.

Előzmény: Viperator (136263)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136277

Ez 6 év alatt ingyenes: http://libertasdubrovnik.com/cabrio-bus/

 

Előzmény: fekvőrendőr (136276)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136276

A dubrovniki BKV: http://libertasdubrovnik.com/

 

Előzmény: _Pisti (136274)
Micimalacka Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136275

Szia!

 

Mekkora a gyerek(ek)?

 

Én lehet Opatija, Rijeka vonalat útba ejteném, de direkt azért megnézni nem mennék vissza.

Rászánnék 1-1 napot a Limski - Kamenjak vonalra és a kis városokra.

 

Velencéhez ragaszkodtok? Gyerek korától is függ, de ha még eléggé kicsi, akkor ezt meggondolnám. Ehelyett lehet mégis Losinj lenne a nyerő.

 

Én kb. a fele napra terveznék elmenős programot, akkor nincs a sietős érzés, és van idő tengerezni is.

 

Előzmény: Viperator (136263)
_Pisti Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136274

Sziasztok!

 

 

Ha már Dubrovnik.

 

Hány éves kortól kell buszjegyet venni a helyi járatokon?

 

Köszönöm.

laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136273

Üdv itt!

 

Púla elég gyér. Amfi OK, meg a környező sétálóutcák, de ennyi. Ne ez legyen a fő cél. Kamenjak nagyon klassz! Sziklák, nyílt tenger, viszont fizetni kell a behajtásért, ha jól emlékszem. De nagyon szuper. Porec és Rovinj pazar, főleg utóbbi. Vrsar ugyanilyen. De majdnem minden település ilyen arra, olasz hatásokkal. Mindet nem lehet és kár is egyszerre megnézni.Az árak Rovinjnál már-már olaszok, úgy rémlik. 

 

Mi kisbusszal mentünk így volt sok hely. Vittünk sok vizet és sok üdítőt, fűszereket, sajtot, vajat, sonkát, kolbász, lekvárt, májkrémet, rengeteg tojást, zöldséget az első napokra. A kenyeret, friss zöldséget, friss húst, halat ott vettük mindig, idén Kaufland áruházban ( ez nincs mindenhol, nem túl gyakori ). Konzum jó, Tommyt drágának találtam, Lidl kb olyan, mint itt, a termékeket is gyakran ugyanazok.

 

Cipő legyen mindenképpen ( sziklák, sünök ) Zárt legyen, mert a sün, szikla beszúr, bevág a lyukakon. Nem az a lényeg, hogy divatos legyen!!!! Sokáig én is kínai fekete tornacipőben nyomtan, de az vizesen nehezen jön föl. Viszont jó a talpa. A szilikon jobban feljön, de rosszabb benne a parton slattyogni, mert nem tart a talpa. 

 

Pumpából a nagyobb Watt számút!!!! Mert a gyenge alig leheli fel és le is éghet! Tapasztalat. És még a szivargyújtót is megolvaszthatja, ha melegszik.

 

Kamenjak mellett Premantura aranyos kis falu, nagyon szeretjük.

 

 

Előzmény: Viperator (136272)
Viperator Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136272

10 napra megyünk. (eredetileg 7 napra terveztem, gondoltam, hogy ez nem lesz elég és ezért meghosszabbítottam)

 

Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!

 

 

Előzmény: HPEx20i16v (136268)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136271

Előzmény: fekvőrendőr (136270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!