Keresés

Részletes keresés

laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136282

Gyalog lehet vagy 2 óra oda-vissza...jó kis túra :-)

Előzmény: Terka3 (136278)
laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136281

Plusz egye adnak egy szemetes zsákot, mert természetvédelmi terület, így a szemetedet abban kell kihozni. legalábbis régen így volt.

 

Amúgy ha jól rémlik volt ott egy szétlőtt kemping Kamenjakon ( nem a premanturaira gondolok ), legalábbis egy csomó hátrahagyott, kilyuggatott lakókocsit láttunk ott tizenéve. Meg egy helikopter leszálló, illetve egy bunker is van ott. Nem ez a lényeg persze ott, hanem a nekem csodás sziklás part ( mindig ugrálunk a helyiek által kedvelt szikláról....nem is tudom 10-15 méter lehet vagy több is???? ), a végtelen tenger, a világítótorony. Nekem mindig nagy élmény.

Előzmény: HPEx20i16v (136279)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.07.08 -1 0 136280

Azt gondolom, ez teljesen egyértelmű, de ha menni akarnak, akkor menni kell :)

Előzmény: Terka3 (136278)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.07.08 -1 0 136279

Legutóbb 25 kn/motoros jármű, személyek számától független, ha gyalog, vagy kerékpárral megy az ember (sosem voltunk így), akkor ingyenes. Ja, Kamenjak-ra gondolok.

Előzmény: laikusss (136273)
Terka3 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136278

Egyet értek HUL hozzászólóval, nem kell felfalni a világot egy hét alatt. Élvezzétek egy kicsit a nyaralást. Pihenjetek is.

Velencére átmenni hajóval az annyit jelent, hogy a hajó kiköt dél körül, a nemzetközi kikötőben, ami elég messze van a központtól. Mikor mi voltunk 5 órakor indult vissza. Tehát Velencére volt nettó 4 óránk. Óriási rohanás volt, de nekünk megérte, nagy élmény volt.

Mi anno, mikor először jártunk az Istrián, egy napot szántunk a városokra. Elindultunk reggel, megnéztük Pulat, Vrsart, a Fjordot, Porecet, Rovinjt. Bele fért egy napba, de nem kisgyerekkel voltunk és késő este értünk vissza a kempingbe.

Premanturan voltunk, így a  Kamenjak fokhoz többször kisétáltunk.

A Fjordnál autóval voltunk, de biztosan nagy élmény végig hajózni.

Előzmény: Viperator (136263)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136277

Ez 6 év alatt ingyenes: http://libertasdubrovnik.com/cabrio-bus/

 

Előzmény: fekvőrendőr (136276)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136276

A dubrovniki BKV: http://libertasdubrovnik.com/

 

Előzmény: _Pisti (136274)
Micimalacka Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136275

Szia!

 

Mekkora a gyerek(ek)?

 

Én lehet Opatija, Rijeka vonalat útba ejteném, de direkt azért megnézni nem mennék vissza.

Rászánnék 1-1 napot a Limski - Kamenjak vonalra és a kis városokra.

 

Velencéhez ragaszkodtok? Gyerek korától is függ, de ha még eléggé kicsi, akkor ezt meggondolnám. Ehelyett lehet mégis Losinj lenne a nyerő.

 

Én kb. a fele napra terveznék elmenős programot, akkor nincs a sietős érzés, és van idő tengerezni is.

 

Előzmény: Viperator (136263)
_Pisti Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136274

Sziasztok!

 

 

Ha már Dubrovnik.

 

Hány éves kortól kell buszjegyet venni a helyi járatokon?

 

Köszönöm.

laikusss Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136273

Üdv itt!

 

Púla elég gyér. Amfi OK, meg a környező sétálóutcák, de ennyi. Ne ez legyen a fő cél. Kamenjak nagyon klassz! Sziklák, nyílt tenger, viszont fizetni kell a behajtásért, ha jól emlékszem. De nagyon szuper. Porec és Rovinj pazar, főleg utóbbi. Vrsar ugyanilyen. De majdnem minden település ilyen arra, olasz hatásokkal. Mindet nem lehet és kár is egyszerre megnézni.Az árak Rovinjnál már-már olaszok, úgy rémlik. 

 

Mi kisbusszal mentünk így volt sok hely. Vittünk sok vizet és sok üdítőt, fűszereket, sajtot, vajat, sonkát, kolbász, lekvárt, májkrémet, rengeteg tojást, zöldséget az első napokra. A kenyeret, friss zöldséget, friss húst, halat ott vettük mindig, idén Kaufland áruházban ( ez nincs mindenhol, nem túl gyakori ). Konzum jó, Tommyt drágának találtam, Lidl kb olyan, mint itt, a termékeket is gyakran ugyanazok.

 

Cipő legyen mindenképpen ( sziklák, sünök ) Zárt legyen, mert a sün, szikla beszúr, bevág a lyukakon. Nem az a lényeg, hogy divatos legyen!!!! Sokáig én is kínai fekete tornacipőben nyomtan, de az vizesen nehezen jön föl. Viszont jó a talpa. A szilikon jobban feljön, de rosszabb benne a parton slattyogni, mert nem tart a talpa. 

 

Pumpából a nagyobb Watt számút!!!! Mert a gyenge alig leheli fel és le is éghet! Tapasztalat. És még a szivargyújtót is megolvaszthatja, ha melegszik.

 

Kamenjak mellett Premantura aranyos kis falu, nagyon szeretjük.

 

 

Előzmény: Viperator (136272)
Viperator Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136272

10 napra megyünk. (eredetileg 7 napra terveztem, gondoltam, hogy ez nem lesz elég és ezért meghosszabbítottam)

 

Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!

 

 

Előzmény: HPEx20i16v (136268)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136271

Előzmény: fekvőrendőr (136270)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136270

Nem érdemes elektromos pumpát venni, mert kell mellé egy kézi vagy lábpumpa is.

A villanyos tele nyomja levegővel a felfújandót, a szükséges nagy nyomást nem tudja az a vacak kis turbina előállítani, rá kell dolgozni a hagyományos pumpával, hogy feszes legyen.

Nekem legjobban az ilyen vált be.

 

Előzmény: Viperator (136263)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136269

Mi a matracot a benzinkútnál levö levegövel nyomtuk tele.

Előzmény: Viperator (136263)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.07.08 -1 1 136268

Kérdés, hogy hány napra mentek...Pula egy félnap, mondjuk késő délutántól estig. Porec, Vrsar, Rovinj Limski Knal-lal ( öböl belső végén mennek végig kis hajók pl... ) rohanósan sem fér bele egy napba. Opatitka, Rijeka megint egy nap. Losinj rohanósan egy nap. Velence egy nap..Már minimum hat napnál tartunk és talán fél napotok volt tényleg élvezni a tengert...

Medulin homokos part, tipikus barna homok, nekünk nem jött be, de izlések és pofonok. Kamenjak-on a 4 km hosszú két oldali partszakaszon biztos találtok nektek is megfelelő strandot.

Mgatokkal vinni megint csak a saját elvárások amik alapján dönteni kell. Konzum áruházakban általában minden kapható jó minőségben, de vásárolgatni lehet más üzletláncoknál is. Természetesen nem szabad kihagyni pékségeket. Ahogy belefér, akkor még 1-2 este minimum valami jó étterem, horvát/tengeri ételekkel.

Előzmény: Viperator (136263)
hul Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136267

A kérdéseid végén kezdem, a matracfelfújással. Bármelyik 220 V-os vagy akkumlátoros/tölthető pumpa jó. A szivargyújtós megoldásokról annyi a tapasztalatom, hogy vagy nagyon meríti az akkut, vagy egyáltalán nem bírja az ajzat a kocsiban, vagy eleve nem praktikus odavonszolni a cuccot még ha van rajta kábel, akkor is. Szóval érdemes ezt kipróbálni előre. Ha pedig maradnak a kézi v lábpumpák, a nagy helyet folglaló kétütemű, oda-vissza fújó kézi pumpák a legjobbak. Ezzel csónakot is simán fel lehet fújni.

Mit érdemes vinni: ha magatok készítetek kajákat, akkor mindent, ami fontos nektek. Tehár fűszereket, sót, cukrot, mustárt, edényeket, serpenyőt, merőkanalat. Minden kapható különben, úgyis hiányzik majd ez meg az:-) Napi dolgok, víz meg kenyér stb. csak annyi kell, ami az első napra elég is, ne kelljen ezzel kezdeni a nyaralást. Tényleg minden van, a dolgok nagy része kicsit drágább és nem feltétlenül van jelen a kínálat úgy, mint itthon, egy helyen. A piacokra esküszöm, csoda gyümik, zöldek és külön helyen, reggelente, halak, kagylók, kalamárik kaphatók -egy jó halpiacon elveszel a kínálatban. Nem minden nap van a bőség, próbáld megkérdezni, mikor van nagy piac! Azért nézz utána, mitől friss, bár ha hűtőben volt nem gond, de milyen jó, ha reggeli a fogás... Legalább is a tudatunknak!

A delfinek érdekesek és jópofák, ez is a tudatunknak jó, látni őket, de van, amikor az istenért se jönnek, máskor meg egyszercsak ott vannak...

A partok:  általában kövesek, apró kavicsosak, nagyon ritkán homokosak a horvát partok. Ez nem gond, csak sokan álmodoznak róla, pedig nem tudják, mennyire felesleges. A gyerekek nagyon jól elvannak, lehet kavicsozni, vadászgatni, kincseket keresni. Strandcipő praktikus, nekem a kínai fehér tornacipőm tökéletesen bevált. Valami nagyon kell, ha nincs, lehet kapni mindenhol. A víz pedig kitapasztalandó, hogyan mélyül, úgyis a gyerek(ek) mellett ott kell lenned. Ahova mentek ott létrás "bejáratú", egyből 30 méteres méy vizű partok nincsenek. Ha mondhatok olyat, próbáld, keres helyeket. Óriási különbségek vannak és rengeteg lehetőség. Kicsit odább, másik öböl, érdemes körülnézni. Persze ha nem a kinti Lidl-ben betűzteged, melyik a bors. 

Velence nyilván hatalmas kirándulás lesz, mindig nagyon drága volt, most hallom 160 eur-ért megy valaki, az biztos, főleg ha a Sz. Márk téren köttök ki, a megközelítés is életre szóló élmény, annyira gyönyörű. Főleg ha elsőre vagytok ott is. Fárasztó nap vár rátok.:-)

Pulától ne várj sokat, a Rovinj, Vrsar, Porec klassz, mondjuk ha sikerül egy esti séta, nagyon hangulatosak.

A Limski fjord és környéke gyönyörű, érdemes áldozni.

Namost, mivel írod, először mentek. Ne akarjatok mindent egyszerre, nem lehet "feldolgozni" az Isztriát 1, de 2 hét alatt se. Írod, kis gyermeked van, adj neki időt, élvezze a tengert:-) Magatoknak is adjatok időt, sétát, nyugalmat, estéket, kombinálva a megismeréssel tényleg, amikor úti célokat tűzöl ki és elmentek. Minden rengeteg idő, remélhetőleg meleg is lesz, próbáljátok meg nagyon élvezni, mert remek! Jó nyaralást!     

Előzmény: Viperator (136263)
mbeata11 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136266

Amúgy minden drágább,mint nálunk.

Előzmény: mbeata11 (136265)
mbeata11 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136265

A Lidlben,és a Tommy marketben vannal sztem a legjobb árak.Van Konzum,Stundenak ami népszerű.Vizet,üdítőt,csomagolt szalámit szoktunk vinni.

Előzmény: Viperator (136263)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136264

volt itt szó korábban árakról, íme néhány...bár tavalyi.

És hogy mit adnak ilyen áron? Íme:

Az íze csodálatos, nagyon várom, hogy ismét egyem!

A Helyszin Marina, Luka&Lora büféje.

Viperator Creative Commons License 2016.07.08 0 0 136263

Szép estét, Fórumtársak!

 

Két hét múlva először fogunk menni a horvát tengerpartra. Pula melletti kis településen leszünk (Pjescana Uvala), a neten keresztül találtam apartmant (még télen). Mivel nem ismerem a kihagyhatatlan lehetőségeket Isztriában és ezért fordulok hozzátok kéréssel, akik már ott voltak…

 

Terveim szerint 50-100 km-es körzetet meg fogunk nézni, például Pula (Amfiteátrum miatt), Rovinj, Vrsar, Porec, Opatjia és esetleg Rijeka. Városnézés, történelmi jellegű épületek, partmenti séták. Valaki tud tippeket ajánlani, hogy az adott városokban miket érdemes megnézni? Estefele (zenés, hangulatos) sétálóutcák is érdekel minket!

 

Hajózási lehetőség is lesz nekünk (az egyik Velencére és a másik partmenti hajózás + Limski csatorna. Természetesen az időjárástól és a víz hullámzástól függ). Valakinek van jó tippje?

 

Tengerparti üdülés (strandolás): helyben (Pjescala Uvala),  Kamenjak és Medulin. Van jó/jobb üdülési lehetőség?  (kisgyermekem van és lassan mélyülő partot keresek, esetleg homokos partot)

 

Losinjba érdemes menni megnézni a delfineket? (a feleségem nagyon oda van érte) Azaz meg lehet nézni?

 

Itthonról mit érdemes vinni? (mint például ásványvíz, fűszerek, vaj, stb.) Ott melyik üzletbe érdemes menni vásárolni? (ha horvát nevük van az üzleteknek… mint nálunk pl a Spar) Természetesen a piacot nem hagyom ki, mert szoktam bevásárolni (itthon) zöldségeket, stb.

 

Milyen (elektromos, autós szivargyújtóval) pumpát érdemes venni? (hogy tudjuk felfújni a (strand)matracokat)

 

Bármilyen tippeket és tanácsot szívesen meghallgatom! Nagyon köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136262

Szia!

zatonról tudok friss infot. 

200 kuna/auto/nap, mindegy h, hány fö. Befelé kártyát veszel a soromponal, kifelé automatanal fizetsz. Egesz nap ott lehetsz. Napágy, 20, sör 18, hambi, 22-25, hotdog 15. Sult rumplI, 10. önki etterem déltöl 3-ig, 69 annyit eszel amennyit birsz. nem volt jó....

Fagyi 8,  udito, 18. 

Medence is van, de az zsufolt. 

Arra szamitsatok, h a part Es a parkoló kb. 800m.

Kozert van a parkolónál.

jo nyaralást

 

Előzmény: ftamas781 (136251)
mbeata11 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136261

Szia!Mi 3 éve voltunk Zatonban,bárki bemehet.Kifelé kellett kb.180 kunát fizetni autónkén,mindegy,hogy hány fő ült benne.Nekünk tetszett.Gyerekkel pláne jó,van gyerek és felnőtt édesvizű medence,voltak gyerek programok.

Előzmény: ftamas781 (136251)
laikusss Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136260

A kérdés persze az, hogy miért akartok Zatonba menni? Ok, tudom, láttam én is képeket, hogy van ott minden, mint a búcsúban. De ha nem ilyesmi vezérel titeket, akkor szerintem sem érdemes. 

 

Mi Vir-en a Setnica Jadro utca strandján fürödtünk ( a legvégén a kis parti háznál ), tetszett. Kicsit távolabb onnan, a Sapavac utca öble nagyon impozáns volt, mintha egzotikus országban lettünk volna. Onnan meg egy köpésre van a rom, amely mögött ugyancsak frankó öböl van, nagyon érdekes lemezes szerkezetű talajjal ( látszódnak, ahogy összecsúszott anno a föld )

Előzmény: ftamas781 (136251)
Passager53 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136259

3 éve hazafele tartva ott strandoltunk, autónként kellet fizetni, ha jól emlékszem 80 kunát, de erre nem vennék mérget, mindegy, hogy hányan ülnek a kocsiban. Ha kint parkolsz és úgy mentek be, személyenként drágább. Ha nem csal meg az emlékezet, kocsival kifele kellet fizetni. Van ott minden, de én nem nyaralnék ott, olyan mint a többi üdülőtelep Spanyoltól Görögországig. A medencét a csúszdával a 3 éves unokám viszont élvezte.

Előzmény: ftamas781 (136251)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136258

Ime pár ajánlat, csipegess:

 

http://tinyurl.hu/RK0u/

 

http://tinyurl.hu/Sxoi/

 

http://tinyurl.hu/Br6G/

 

 

 

Előzmény: zsocc (136256)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136257

Egyetértek Pity Palkoval és Typeoval. De ez a szép ebben. Jó, hogy nem vagyunk egyformák. 

Előzmény: pityy palko (136254)
zsocc Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136256

Sziasztok!

 

Augusztus 3-7 ig szeretnék egy hosszú hétvégét Omisba vagy a környékén eltölteni. 5 fő lenne 3 felnőtt két gyerek. Tudnátok ajánlani valami jó szállást. Airbnb-t néztem de vagy drága vagy nem adja ki vagy lepukkant, valami baj mindig van... Apartmant szeretnénk. Tudna valaki valamit ajánlani Omis környékén?

 

Köszönöm

 

zsocc

typeo Creative Commons License 2016.07.07 0 1 136255

A nyaralásban az a szép hogy van idő. Nem kell gyorsan minden. Ha 10-re érek oda úgy jó, ha 12-re, az is jó. Nincs para. Ha akarom egész nap fekszem a napon, ha akarom egész nap megyek a világ végére. Mindenkinek ahogy jólesik. (Azon kívül hogy eszünk-iszünk-levegőt veszünk minden de minden megítélés kérdése).

Előzmény: laikusss (136253)
pityy palko Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136254

Talán megérted: fiatal korunkban sem vettünk feleségül mindenkit, aki tetszett nekünk!:-)

Nősülés után meg ...........................!

Jogosan kérdezhetnéd, hogy ha itt mindenki ennyire szereti Horvátországot, akkor miért nem költözünk oda? :-))

 

Előzmény: laikusss (136253)
laikusss Creative Commons License 2016.07.07 0 0 136253

Felesleges órákat írni ide. Aki úgy gondolja, hogy Dubrovnik MINDEN ÁRON, és mindent megér, az béreljen helikoptert és akkor gyorsan ott lesz és marad bőven ideje a városra. De még mindig nem értem, hogy aki így gondolja, az miért nem oda megy kapásból és akkor nem kell 10 órát utaznia és minden este ott sétálhat. Ha már kihagyhatatlan. 

 

Amúgy mi is sokat kirándulunk, nem csak napozásból áll a napunk, de mi a környéket járjuk és abba kb 50 km jobbra-balra fér bele nálunk ésszerűen. Régebben körutaztunk, minden este msáhol szállás, azokon a nyarakon 4000 km-eket mentünk, úgyhogy bőven kiéltük kirándulási hajlamainkat. De gyerekkel már lenyugodtunk, ők nem bírnak sok ezer km-t. Majd ha megnőnek.

Előzmény: typeo (136248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!