Keresés

Részletes keresés

hul Creative Commons License 2015.10.10 0 1 133308

Épp az előzőekben 133285 leírtam, miért nem értek egyet veled. Leírtam -a gyengébbek kedvéért- hogy mi szeretjük, a sokak tapasztalata nem támasztja alá az állításaidat, hogy fordítva ülsz a lovon és bizonyos dolgok nem igazak, csúsztatások, rosszindulatuak. Azt is leírtam, hogy kellemetlen a szereplésvágy, a dolgok zavaros összekötése mint pl. a személyeskedésnek, végzettség stb. semmi köze az árakhoz. 

Mások is leírták, hogy tévedésben vagy, az általánosításaid sánták és jobb, ha abbahagynád.

De nem érted. Kb. azt is megfejtettem, miért nem érted. Ha még ezerszer lehordasz a horvátokról mindent, akkor se gondold, hogy igazad van, vagy gusztusos lennél, fölösleges ismételgetni a baromságokat. 

A kotta szerint most jön vmi személyes sértegetés, de nem esik rosszul, az egész "párbeszéd" önmagáért beszél. Remélem nem fogunk találkozni abban a szörnyű országban, azok között a rémes emberek között, akik annyira átvernek téged és maga a rettenet minden.

Előzmény: eebolaa (133307)
eebolaa Creative Commons License 2015.10.09 -9 0 133307

Hul barátom!

Te teljesen félreérted az általam leírt dolgokat!

A probléma ott kezdődik, hogy a horvátok az OLASZ LÍRÁT (számolj, hogy mikor vonták ki a forgalomból) és egyebeket szeretnék fizetőeszközként elfogadtatni az arra járó  emberrel és azt is olyan módon, mint a lópokróc! Ezzel van bajom! Alig volt olyan hely,ahol nem akartak 20-30-50 kunával átvágni és mentalitásukból adódóan mindezt bunkón és paraszt módon megmagyarázni! Lehet,hogy több helyen jártam, mint te, de ezt nem veszem figyelembe, de ilyen átvágós, lehúzós néppel nem találkoztam, főleg egy hét alatt, mint itt, az 100%, így a véleményem még mindig csak az,amit az előző írásaimban is fejtegettem! Próbálhatsz meggyőzni, de nem jön össze, már csak azért sem, mert ha azt nézem,hogy Rab- ra a komp 20 euróból 5 kuna visszajáró volt, visszafelé már 20 euróból 20 kuna, akkor csak kóstolgattak valahol az általad istenített csodajószágok! Persze egy általános blokkot sikerült szó szerint odadobniuk, így "nem érhette szó a ház elejét"! Lehet ezeket isteníteni, de aki épeszű vagy legalább pénzügyi számviteli szakon végzett, mint én, az átlátja a helyi és nemzetközi problémákkal tűzdelt adott helyi nép átvágási kísérleteibe sűrűn beleütközik és ez konfliktusokat szül! Nem vagyok hülye és nem értelmezem félre az ott tapasztalt dolgokat és a német emberekkel való beszélgetéseim sem támasztották alá az általam tapasztaltak ellenkezőjét! Az árak a helyhez viszonyítottan irreálisan drágák, sőt annyira, hogy bizonyos helyeken még spanyoloknál sem sikerült ezt elérni! És itt a Perla is, ahol 100 kuna alatt nincs a kaja! ...vagy biztos változtatják időszakosan, igaz????

Előzmény: hul (133285)
eebolaa Creative Commons License 2015.10.09 -7 0 133306

Na még egy helyi okoska! 

Gratulálok, hogy okokat is tudsz kreálni se'perc alatt! Gondolom fizetést is kapsz a hozzászólásaidért!!

Előzmény: AZS (133284)
sfi Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133305

Emberi méltóságában sértegetni bárkit, szerintem egyáltalán nem vicces. És nem hiszem, hogy az én humorérzékemmel van a probléma...q

Előzmény: Bombyna (133302)
sfi Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133304

Valóban, igazad van!

Előzmény: fekvőrendőr (133299)
homerx Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133303

ugyan az altalad emlitett helyeken nem jartam, de losinj szigeten igen. ott ezzel az arkategoriaval lehetett talalkozni minimalis elteressel a kategorian belul.

 

Előzmény: eebola (133277)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.09 -1 0 133302

Tudom en is csak hulyulesbol irtam de itt nem eszik a poent.

Előzmény: Rezsee (133301)
Rezsee Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133301

Valamit nagyon félre értettél...csak nem volt kedvem reagálni rá! A többiek megtették helyettem!

Előzmény: Bombyna (133296)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133300

csatlakozom

Előzmény: fekvőrendőr (133299)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.10.09 -1 2 133299

Sehol!

Előzmény: sfi (133297)
Béci 72 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133298

Mi is tervezünk október végén lemenni a tengerre.Az utóbbi 3 évben eddig mindig fürödtünk.Sajnos jövő héten hűvös lesz,sok esővel,de bizakodó vagyok.

Üdv.:

Előzmény: Makarska (133292)
sfi Creative Commons License 2015.10.09 -1 1 133297

Ezt szerintem nem kellene itt!!

Előzmény: Bombyna (133296)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.09 -1 0 133296

Azok nem indianok hanem mauglik:D

Előzmény: Rezsee (133291)
Makarska Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133295

:-) :-) :-)

 

Előzmény: sfi (133294)
sfi Creative Commons License 2015.10.09 0 0 133294

Nem lehet még tudni, hogy milyen idő lesz akkor. Volt már olyan, hogy november 1-jén fürödtem a tengerben...

Szerintem nem vagy beteg. :)) Tavaly mi is 4-szer voltunk, az utolsó karácsony előtt volt Zadarban. Nagyon nagyon jó volt!

Előzmény: Makarska (133292)
emojnarode Creative Commons License 2015.10.08 0 0 133293

Kopácsi halnapok Pécset a Bagolyvár vendéglőben, okt 9-11. Még le sem kell menni Kopácsra, ők jönnek ide főzni. Minden mi szem szájnak ingere, még nem késő.

Makarska Creative Commons License 2015.10.08 0 0 133292

Szerintetek október 23-án egy kis KRK? Ezen jár egyfolytában az agyam....  Ez lenne az idén a negyedik találkozásom az Adríával! Azt hiszem beteg vagyok ☺☺☺, de lehet bevállalom. Egy kicsit még várok a döntéssel, figyelem az időjárás előrejelzést. Egy kis napos sétát, napozást nagyon tudnék élvezni..

Rezsee Creative Commons License 2015.10.08 0 0 133291

Asszem hosszú lesz a tél...az indiánok már vágják a fát! :-S

AZS Creative Commons License 2015.10.08 -1 5 133290

Nincs ám azzal baj, hogy neked ilyen szokásaid vannak (bár túl sok embert nyilván nem köt le hihetetlen mértékben, hogy pont neked milyen szokásaid vannak).
Az viszont kicsit ciki, hogy pont te, aki olyan lelkesen véded ezt az ebola nevű trollt (akit ugye el akarunk üldözni, de persze csak azért, mert más véleménye van, de még csak véletlenül sem azért, mert hazudozik mintállat), álszenteskedésnek merészeled nevezni azt, ha valakit a tengerparton kívül esetleg más is érdekel.

 

Valami színvonalat azért tarthatnál.

Előzmény: gurabligyuri (133289)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.08 0 0 133289

Én elfogadom, ha valaki a korábban felsorolt nem tengerparti városokba is eltölt egy-két napot. Viszont ettől még nekem nyilván nem kell. Eddig Szarajevó és Mostar volt az, ahol megálltunk. Most azonban már horvát autópályázunk, ahol nem azért fizetünk sokat, hogy folyton letérjünk onnan. Másrészt - bocsi - nekem a felsorolt városok nem ütik meg azt a szintet, amiért bármekkorát is kerülnék. Voltak nyaralások, amikor ezt megtettük, de akkor pl OFF Milano, Verona, Firenze, Bologna, Padova miatt tettük meg ON. Azért ezek mégsem egy Varasd vagy Eszék. Nekünk egyébként kimondottan a tenger a nyaralás annak minden mediterrán vonzatával. Van, amikor nem nyaralunk, csak kirándulunk, na akkor belefér sok más is, akkor viszont a tenger nem. De akkor 3-4 napokról beszélek. Éttermi árakról nem tudok vitázni, mivel nekünk étterem nem játszik nyaraláskor. 

andreas19 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 133288

Brela tengerparti sétányán a Plima étteremben egy két személyes, roston sült halvacsoráért, két sörrel 140 tugrikot fizettünk, 2015. szeptember 14 -én, amikor először jártunk ott.
Grátisz kaptunk kis előételt és búcsúzóul két pálinkát.

Második alkalommal (szeptember 18-án) fekete kagyló és bárány sült volt a választásunk, fél liter házi fehér borral. Előétel és kicsit nagyobb pálinka ugyancsak volt.

Borravalóval együtt fizettünk 190 Kunát.

Előzmény: eebola (133283)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 1 133287

Két éve új szokást vettünk fel.Lefelé menet Boszniában hol itt, hol ott megszakítjuk utunkat és egy éjszakát ott töltünk.Gyönyörű tájakat látunk és bizony ott is barátsággal fogadnak jó étellel és "ocó "árakkal.

Jövőre már hazafelé is bekalkulálunk egy pihenőnapot.Már mi is úgy vagyunk nehezen döntjük el, hogy az utazás vagy a nyaralás nagyobb élmény e? Viszont a kettő nagyon jól kiegészíti egymást az tuti.

Előzmény: The_Rible (133281)
vargamarcs Creative Commons License 2015.10.08 0 2 133286

csendbenhalkan, hogy senki meg ne hallja.......

ha olcsón akarsz finomat enni....... valamennyi "átlagétel" körettel együtt 70-90 kn, tehát 100 alatt, na jó..... a scampi itt is 100! /csak mert sokan mondják, hogy Dubrovnik drága és persze túl zsúfolt :) /

 

Előzmény: eebola (133277)
hul Creative Commons License 2015.10.08 -1 2 133285

Az a "probléma", szeretem Horvátországot, és sokan mások, akiket ismerek - de akiket csak ismeretlenül olvasok itt (és másutt) - szóval Ők is szeretik. Évtizedes tapasztalatok gyűltek össze, évről évre északtól délig, az Isztriától a szigetekig sokfelé előfordulunk. Látni a problémákat, hogy sokfelé szegénység van, a szemétszállítás szinte megoldhatatlan, hogy néha sántít a környezetvédelem, néha tőlünk idegen a mentalitás, a stílus és ott is sokféle ember előfordul. Viszont páratlan a tenger és a természet, alapvetően barátságosak az emberek, segítőkészek és jóindulatuak. Kulcs a lábtörlő alatt, ha kell egy éttermet átrendeznek, hogy le tudj ülni a családoddal, kínálnak, sütnek-főznek, együtt eszünk a háziakkal, átrendezik a kempinget, hogy legyen helyed - és ezer dolog. Tudni, hogy feljebb mentek az árak az évek alatt, de óriási a kereslet, mert még mindig olcsóbbak az olaszoknál, németeknél, franciáknál - spanyolhon meg messze van azért autókázni pl.a tengerért.

Soha nem lesz német,osztrák,svájci tühtig, nem is ezt várjuk. Csodás a tenger és a természet, jól elérhető, remek a kaja, ital, a piac. Nem törik fel, nem lopják az autóinkat, nem hordják szét a cuccot a szállásokon, kempingekben. Sokan lettünk, mert pont ezekért, rengeteg a nyugat-európai és most már a cseh, szlovák, lengyel, román stb. is. Tehát összegyűlik a tapasztalat, sokan megírják ezen és másutt, amit megéltek, amit ajánlanak, negatívumokat is. Ezzel együtt nagyon szeretünk odamenni! 

Akkor morgolódik az ember, amikor valami valótlan, vagy elfogult a végtelenségig, esetleg rosszindulatú. Ide tartozik az is, amikor szereplésvágy motivál valakit, provokál, és utána kicsit-jobban sérteget. Általában az ex-katedra ítéletek rosszul néznek ki és ha többen reagálnak rá, hogy az a bizonyos dolog nem általános pl. az étel árak esetében, akkor nem a hozzászóló személyiségét kellene megkérdőjelezni.

Persze vannak emberek, akik nem értik ezt az egészet. Ide illik és más esetekre is találó a legkisebb gyermekem megfogalmazása (kicsit erős, de hát ilyenek a kamaszok): a hülyének hiába magyarázod, nem érti, mert hát hülye. Hiszen ha nem lenne  hülye, megértené.  

Előzmény: eebola (133283)
AZS Creative Commons License 2015.10.07 -2 0 133284

hul kb. 263448-szor többet tud Horvátországról, mint te

 

egyébként én egyetlen percig se vontam kétségbe, hogy neked minden szar volt ott, sőt, még az okát is pontosan tudom, és még helyeslem is

Előzmény: eebola (133283)
eebola Creative Commons License 2015.10.07 -3 0 133283

Te Hul!

Te aztán igazán tudod mindenki helyett,hogy mi és hogy volt, vagy tévedek?

Előzmény: hul (133280)
hul Creative Commons License 2015.10.07 0 0 133282

Azt hiszem ez a provokálás következő fázisa, némi csend után... nem kellene beugrani:-) 

Már többször kértem az ex katedra ítéletek mellőzését, némi tiszteletet a horvátországi fanok felé és persze a baromságok, túlzások mellőzését. Arra kérem a kedves topiktársat, meséljen egy jó helyről, ami bejött neki. 

(persze lehetne "abban" a topikban, de ide is jó, csak a tanulság végett)

Előzmény: eebola (133277)
The_Rible Creative Commons License 2015.10.07 0 1 133281

Szerintem olvasgass bele a boszniai fórumba is. Meg fogsz lepődni. Elég sokan már el sem jutnak a tengerig, és nem azért mert megakadályozza valaki őket ebben. Többször írtam már én is, hogy nekem a nyaralásból mostanság a legnagyobb élmény, kaland az a néhány nap, amíg odaérek, mert ha megtehetem nem rohanok le egyből. A Drávaszögbe és Szlavóniába meg elég gyakran átugrok én is. Hol ezért, hol azért.

Előzmény: gurabligyuri (133274)
hul Creative Commons License 2015.10.07 0 0 133280

Nem igaz, hogy 100 kuna alatt nincsenek kaják az néttermekben. 

Ehhez nem a neten kell lógni, csak benézni ide-oda és vinni az olvasószemüveget.

Előzmény: eebola (133277)
AZS Creative Commons License 2015.10.07 0 0 133279
Előzmény: eebola (133277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!