Keresés

Részletes keresés

wdriver Creative Commons License 2015.10.07 0 0 133272

pár évvel ezelőtt nem sikerült eljutni a tengerpartra, viszont egy Pécsi látogatás után átmentünk Eszékre.

gyönyörű volt, máig úgy emlékezek vissza hogy nagyon klassz nap volt.

Igazából nem voltunk sokat, séta a parton, ebéd egy étterem hajón (tintahal grillezve - tisztára mint a tengerparton) vásárlás, és még az állatkert.

Jó volt :-)

Varasdon csak szintén "átugrás" jelleggel, az érzésért hogy ott jártam.

Zágrábban is pl csak egyszer voltunk, még régen mikor nem autópályán siettünk a tengerpartra...

Dehát azt a kevés szabadságot a csodálatos tengernél szeretnénk mi is tölteni, ha van rá mód.

mondom ezt úgy, hogy idén volt először, hogy a szabadság rovására pár napra felmentünk a hegyekbe is.

:-)

talán ahogy idősödünk (40) úgy megy át az egész nap a parton levésből - fürdésből a városnézés-kirándulás irányába ahogy észrevettük :-))

Előzmény: Bombyna (133267)
andreas19 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 133271

1926

kívül-belül-felül víz

fortepan

 

 

 

Előzmény: emojnarode (133266)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.07 -1 0 133270

Van csúzán is valami halas kajalda de latod nem sokak mernek mostanaban atmenni. Akik a forumot olvassak alig akarnak a tengeren kivul mashova menni pedig nem is tudjak hr milyen mashol.

Előzmény: emojnarode (133269)
emojnarode Creative Commons License 2015.10.06 0 1 133269

Most nagyon beletaláltál, ugyanis a ma esti Glas Slavonije pont ezzel a témával foglalkozik. Nevezetesen, hogy a migráns áradat miatt, legalább negyven százalékkal csökkent az átlátogató vendégek száma. Van vendéglős aki ezt megduplázza. Közismert, hogy a baranyai régió nagyon népszerű, határon innen és túl. Különösen közkedvelt a túloldalon lévő gasztronómiai rendezvények, Kopácson és környékén. Sajnos sokan, mint írják is, nem lemondják, hanem más időpontra halasztják a kiruccanást. Ennek oka a tájékoztatás nem megfelelő módja, hiszen az udvari határállomás változatlanul nyitva van. Ismereteim szerint, aki úgy dönt, hogy Kopácson kíván egy jót enni, vagy éppen a környéken, ne fogja vissza magát.

Előzmény: Bombyna (133267)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.06 0 0 133268

En is igy hallottam meghagyjak emleknek. Este refikkel ki van vilagitva.

Előzmény: emojnarode (133266)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.06 0 0 133267

Igen ez igy van de sokan nem ismerik ezeket a helyeket mert csak rohannak a nagy vizhez. Ki erti ezt? Kopački ritet kihagytad. Busojaras elott szoktam atugrani arra a kornyekre. Mondjuk most ez a mauglik miatt felejtos.

Előzmény: The_Rible (133265)
emojnarode Creative Commons License 2015.10.06 0 0 133266

Vukovar, vagy Valkóvár, kinek mi tetszik, nem nagy durranás. Én még láttam eredeti pompájában a víztornyot, aztán évekkel később közvetlen a háború befejeztével volt szerencsém viszontlátni a mostani állapotában. Lehangoló látvány,  mi tagadás. Számtalan ötlet született azóta, miszerint visszaállítják eredeti állapotába. Ezek az ötletek nem valósultak meg, a legutolsó híradás, amit olvastam róla, eredetiben így szól"Objekt se neće obnavljati u izvornu funkciju nego će postajati memorialno područje koje će podsjećati na patnje, i boli koje je Vukovar proživio." Lefordítva: Az épületet nem helyezik vissza eredeti funciojába, hanem emlékhellyé nyilvánítják, ami a fájdalom és szenvedés szimboluma , amit Vukovár elszenvedett.

The_Rible Creative Commons License 2015.10.06 0 0 133265

khm. Erdőd.

 

Van ott még jó pár érdekesség ezeken kívül is. Alsó Miholjáci kastély, Diakóvári székesegyház, vagy kicsit távolabb Varasd mind megér egy látogatást.

Előzmény: Bombyna (133263)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.06 0 0 133264

Viszont azert mondtam vukovart mert gurula szerint hr ben nincs viztorony. Hat bebizonyitottam hogy van.

Előzmény: Bombyna (133263)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.06 0 0 133263

Tudnek mutatni kecskemeten olyan helyeket hogy leesne az allad. Vukovarert en se mennek at de Eszek Erdut mellerakva mar eleg pofatlan nap szokott lenni.

Előzmény: H_G (133262)
H_G Creative Commons License 2015.10.06 0 1 133262

Vukovár kb. olyan, mint Kecskemét, ilyen helyért elég hülyeség lenne átlépni a határt.

 

Előzmény: Bombyna (133260)
The_Rible Creative Commons License 2015.10.06 -1 0 133261

Én sem értem, hogy miért csak a tenger mellett lehet nyaralni. Az is csak egy a sok opció közül.

Pláne miért egyenlő a nyaralás (vagy inkább üdülés) a fürdéssel. (pl. sokak számára értelmetlen ősszel, tavasszal vagy télen a tengerhez utazni)

Előzmény: gurabligyuri (133258)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.06 -1 0 133260

Vukovar is egy nyaralasi helyszin ugyhogy tessek elmenni megnezni;)

Az is hr nem csak a tengernl lehet nyaralni.

Előzmény: gurabligyuri (133258)
hul Creative Commons License 2015.10.05 -1 0 133259

...és voltál? 

Előzmény: gurabligyuri (133258)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.05 -1 1 133258

Úgy értettem Horvátországot, hogy a nyaralási helyszíneken. Vagyis a tengerparton. Ott egyet sem láttam. Nyilván nem az a lényeg, hogy a gyerek minden nap víztornyot lásson és ezért Zadarból elugrunk Vukovárra. Hülyeség lenne. Csak azért reagálok, mert már másodjára kapom meg, hogy menjek el Vukovárra víztornyot nézni. 

Előzmény: Bombyna (133256)
dagnje Creative Commons License 2015.10.03 0 2 133257

Ez tényleg ovis viselkedés. Csúfolódni nickeken........... Elmentem téli álmot aludni :(

 

Üdv:  Dagnje ( remélem nem lesz vicc témája a nick-em )

Előzmény: pityy palko (133253)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133256

Vukovarra menj el. Azt mondtad hrben noncs viztorony. Ott van megnezheted eloben. Nem kamu tenylwg.

 

Előzmény: gurabligyuri (133243)
Micimalacka Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133255

Szerintem ha let hszbol kettoben negativ,akkor nem a topic nepe a hibas;) 

 

Meg ugye vannak,akik boldogtalanok es mindenben csak a rosszat kereseik, tudod aki meg a ... is csak a csomot.

 

Na ok a magyar napraforgosban meg a luxus superior sok csillagban epp olyan rosszul erzik magukat.

 

 

Előzmény: gurabligyuri (133254)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.02 0 1 133254

A gurabligyuri gyerek nem helyesel, hanem nem szereti, ha valakit elűznek innen azért, mert teljesen mást gondol bizonyos kérdésekben. El kell viselni! 

Előzmény: pityy palko (133253)
pityy palko Creative Commons License 2015.10.02 -2 0 133253

Mindíg gyanús az ilyen szélsőséges nagy kirohanás, ezért megnéztem az előéletét. Nyilván egy sértett "vadkan" aki innen nagy duzzogva távozott, de rendszeresen jön és jól beolvas mindenkinek!

Ez a gurulabugyi gyerek meg még helyesel is!:-(

Számomra Horvátország két részből áll: a természeti szépségei amelyeket nem lehet elégszer megcsodálni, újra és újra látni kell, feltölt, elkápráztat, és sorolhatnám!:-)

Az emberek akikkel én találkoztam se nem jobbak se nem rosszabbak mint bármely más nép vagy akár mi, habár magunktól néha enyhe hányingerem van!

Külföldön is találkoztam nagyon szimpatikus honfitársakkal, de az egy külön topik lehetne, hogy ki mikor és hol szégyelte magát egy honfitárs viselkedése miatt!

Előzmény: Micimalacka (133249)
emojnarode Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133252

Jönnek! A napokban beszélgettünk  találgatás szintjén a dubrovniki migráns helyzetről. Szóval már ott vannak. A ma délutáni horvát lapok már írnak róla, hogy Dubrovnik mellett Plat helységben kivezényeltek 160 rendőrt, mert Albániából már 2000 migráns vágott neki az utószezonnak. Ez az új irány Crna Gorán keresztül.

gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133251

Nyilván nem vagyok hülye. Kétféle kártyát is adtunk több kapunál is és oda is, vissza is, nem ment. Mint ahogy nem tudtunk egyetlen kapunál sem elektromos kütyüt venni. Kártyát boltokban tudtunk használni. Szerencsére minket Rómában nem raboltak ki, de ettől függetlenül piszkosul tetszett a város. Maga volt a csoda.

Előzmény: hul (133248)
Micimalacka Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133250

én tudtam használni a kártyát a pályán oda, a pályán vissza, az összes kúton, az összes étteremben, kis városban, nagy városban, a krka np-ben, a lidben, a tommyban, a konzumban, az utcai fagyisnál, szuveniresnél.

ja, tényleg, a sibeniki erődben nem :( és parkolásnál sem, még ilyet...

 

Előzmény: gurabligyuri (133246)
Micimalacka Creative Commons License 2015.10.02 0 1 133249

én megkérdeztem, hol került 100-150 kunába egy rántott husika, nem válaszolt rá azóta sem:)

 

szerintem úgy fair, ha a rossz tapasztalatnak van helye, de ahogy lehet örömködni meg nyáladzani a jóról azzal hogy hol jó, úgy a rosszról is - más ne járjon úgy pl.

 

az, hogy nem lehet kártyával fizetni, egyenesen elképesztő f***g, már bocsánat.

 

a fizetőkapuknál, a benzinkutakon, az éttermek jelentős részében, beugrók nagyobb turistahelyeken, és szinte az összes élelmiszer üzletlánc alkalmas kártyás fizetésre.

 

az ominózus beírás, amit egy hete rugóztok minden alap nélküli trollkodó csesztetés. ha ennyire szar volt, akkor írja le, hogy x város y éttermében és benzinkútján és a parti zöldségesnél nem lehet.

 

Amúgy meg a beírása épp annyi, mintha vki leírná rólunk, hogy ezek a magyarok, trafikban árulnak cigarettát, ahol csak kpt fogadnak el, átvágják a túristákat, kerülő úton viszik a taxisok a reptérre, retkes a tömegközlekedés és egy fapofájú búvalb@xott népség.

 

 

uff

Előzmény: gurabligyuri (133246)
hul Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133248

Nem tudtátok használni a kártyát. Ok. És miért nem? Nem találtátok? A csomagtartóban volt? Vagy nem is volt nálatok?

Idehaza is előfordul, hogy nem lehet használni valamiért, de ez nem általános. Kivétel. Ott is.

Nem akarlak cukkolni :-)  

Megosztom a "felelősséget", Fekvőrendőr régebbről és profi módom tud ehhez tapasztalatokat elmondani. Egybevág az enyémmel is, akár boltban, kempingben, kis vagy nagy vásárlásnál, kompnál stb. működik a dolog.  Ami nem megy, az a tankolás euró cash-ért. De ez más műfaj. Kártyával az is megy.  

Sajnálom, ha megszívtad:-)  tudod, akit kiraboltak Rómában, az nem feltétlen szereti Rómát. Pedig Róma Isteni. Szó szerint:-) 

Horváto. is.

Előzmény: gurabligyuri (133246)
AZS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133247

Nem, ez egyáltalán nem baj, csak te hiszed annak ;-)

Előzmény: gurabligyuri (133246)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133246

Csak az a baj, hogy ha valakinek valóban az volt a tapasztalata, hogy nem tudja használni a kártyát ( pályán mi sem tudtuk egyszer sem ), akkor annak hiába írjuk meg, hogy a mi nyaralásunk alatt mi tudtuk használni. Neki ettől még nem lesz más a tapasztalata, ha ez valóban igaz tapasztalat.

Makarska Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133245

Bocsi! Én azt írtam, hogy ÉN imádom Horvátországot, és NEKEM nem voltak negatív tapasztalataim..... Attól még másnak lehetett... én nem ezt vitattam. Lehet, hogy mások az elvárásaink és a kompromisszum képességünk :-) :-)

 

Előzmény: Makarska (133242)
sfi Creative Commons License 2015.10.02 0 0 133244

A valódi tapasztalatban nem vagyok biztos. Persze mindenkivel előfordulhatnak bárhol negatív dolgok, de az konkrétan nem igaz, hogy Ho-ban nem lehet kártyával fizetni. Innentől kezdve ez az ember a szememben nem őszinte, ha akarom elhiszem, ha akarom nem hiszem, amit mond. És igen, én bizony szeretem Horvátországot.

Előzmény: gurabligyuri (133243)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.02 0 1 133243

Ne mááá! Ez olyan gyerekes. Valaki megírja a negatív tapasztalatait, akkor erre jön néhány írás, hogy mennyire imádják Horvátországot. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!