Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.19 -2 4 133018

Bocsánat, de nem értem a felháborodás tárgyát. A Szerbiából kapott menekülteket a horvátok a magyar határra viszik. Mi a horvátoktól kapott menekülteket az osztrák határra visszük. Ugyanaz csak pepitában :)))

 

Egyébként csak halkan jegyzem , én szívesebben olvasnék itt beszámolókat, szállás, étterem ajánlatokat és nézegetnék képeket, ehelyett itt is megnyitották a migráns csapot :) Ha mindenki fele annyit időt fordítani magára és a szeretteire, mint a migránskérdésre, sokkal boldogabb ország lennénk :)

Előzmény: Rezsee (133015)
leijona Creative Commons License 2015.09.19 -1 2 133017

Ugye nem baj, ha nem osztom a véleményed? :)

Előzmény: Rezsee (133015)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133016

Igen, köszönjük, ha megosztod velünk!

Előzmény: The_Rible (133013)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.19 0 4 133015

Annak, hogy egy társaságban, egy vendégségben, egy városban vagy egy idegen országban hogyan érzed magad, milyen érzésekkel közeledsz hozzájuk, annak rengeteg összetevője van. Sajnos, vagy nem sajnos ezek a dolgok is hozzá fognak járulni, kinek-kinek értékrendje, vérmérséklete, fontossági sorrendje szerint.

Egy országgal szembeni ellenérzés kifejezésének egyik módja, hogy nem ott költöm el a pénzemet, mert nem megyek oda kővel dobálni! (Vízágyúval sem, mert a hülye víz a másik oldalon esik le! ) Itt ami sokaknál kiveri a biztosítékot, az a színjáték, óránként hazudni valamit miniszterelnöki szinten, amiről a hülye is tudta, hogy nem úgy lesz. Szó se volt itt egy ország lehetőségeinek határáról, források kimerüléséről, önös érdekből a legköltséghatékonyabb módszert választották! Ennyi és nem több...

Előzmény: leijona (133012)
leijona Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133014

Nem tudok horvátul. Miket írnak?

Előzmény: The_Rible (133013)
The_Rible Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133013

Olvasd el az átlag horvátok kommentjeit a hírek alatt, és akkor megtudod. 

Előzmény: leijona (133012)
leijona Creative Commons License 2015.09.19 -1 2 133012

Szeretném megkérdezni, ha a horvát politikai vezetés nincs a helyzet magaslatán, mi köze Zdravkonak, Dusánnak és bárki horvát szállásadónak, hogy így "büntetnéd"??

Előzmény: Törölt nick (132994)
lackó999 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133011

Köszönöm! Majd holnap reggel megint felteszem ezt a kérdést!

Előzmény: NB2 (133008)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.19 -2 2 133010

Azért az eléggé abszurd és akkor még nagyon árnyaltan fogalmaztam, hogy 2011 óta feltételezem euro milliókat költöttek az országok titkosszolgálataira, hogy a már bent lévő, pár száz (ezer?), esetleg beszivárgó terrorista gyanus elemeket megfigyeljék, adott esetben likvidálják stb. erre most százezerszám özönlik be a tömeg, ELLENŐRIZETLENÜL!!! Soha nem fogunk tudni számokat, de ne legyünk naívak, hogy egy ilyen helyzetet nem használnak ki. És akkor még nem is biztos, hogy konkrét terroristákról beszélünk. A baj majd akkor kezdődik, ha rájönnek, hogy nem 5*-os szálloda, állás, jóléti ellátás stb. várja. Biztos nehéz lesz őket radikalizálni...

Előzmény: gurabligyuri (133002)
Bombyna Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133009

Mar hogy ne lenne viztorony? Menj el Vukovarra. Azt a szerbek szetlottek es eleg vad latvany meghagytak emleknek. De viztorony. Kepet most nem rakok. En mar 3 szor lattam ugyhogy tenyleg ott van;)

Előzmény: gurabligyuri (132986)
NB2 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133008

az a gond, hogy ma még egy egész nap vissza van, nem lehet tudni az eseményeket, több határon is pár óra alatt szabadult el a pokol és lett lezárva

pl Hegyeshalom (osztrák) lezárása is pikk-pakk lett, hétfőn reggel egyszercsak azt látták a magyarok, hogy nem lehet arra menni, ilyenre meg nehéz rákészülni

én őszintén azt mondom, hogy a normális utazókat engedik, bárhol, kivéve ha lezárják a határt tokkal-vonóval, de azt mint írtam az előbb nem biztos, hogy sikerül megtudnod időben

Előzmény: vladiszlav (133007)
vladiszlav Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133007

Tényleg aki ma jött hazafelé Gorican felé, írja már meg, hogy mennyit kellett várni. Erősen gondolkodom, hogy holnap ha jövünk haza, Szlovénia felé kerülök és Tornyiszentmiklósnál jövünk át. Ott tán nyugi van.

Degeczi Creative Commons License 2015.09.19 -1 0 133006

Persze, ez teljesen valószínű is: kollégák, miért is lenne bajuk egymással, hiszen nem ők tehetnek semmiről

Előzmény: H_G (133005)
H_G Creative Commons License 2015.09.19 -1 0 133005

Nekem úgy tűnik a hírekből, hogy helyben a határon az "egyszerű" horvát és magyar rendőrök meg vasutasok teljesen normálisan, együttműködve és nyugodtan kezelik a helyzetet. (Azért ne felejtsük el, határátkelőn legálisan továbbra is szabad belépniük a migránsoknak.) A fejtelenség, zavar és teljesen fölösleges, ellentmondó nyilatkozatok a felsőbb szintekről jönnek. Végül persze, sajnos, rossz ízt fognak hagyni az egyszerű emberekben is...

 

Előzmény: Degeczi (133003)
Veszpremi Creative Commons License 2015.09.19 -1 0 133004

OFF. Hát akkor ez most már tényleg érdekes, egy ilyen egyszerű esetben is ennyi ellentmondó infó a 21. században, amikor műholdról a strandon napozó maca könyve is elolvasható.

Előzmény: Degeczi (133003)
Degeczi Creative Commons License 2015.09.19 -1 0 133003

Ebben a konkrét kérdésben azonban nem a magyar fél hazudik...

 

A Horvátországból migránsokat szállító vonat érkezése:

 

Előzmény: Veszpremi (133001)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.19 0 2 133002

Disztingválni tudni kell. Amikor külföldön focimeccsen magyar drukkerek szétverik a környéket, akkor azt a magyarok tették vagy 2-300 drukker? Amikor horvát rendőrök, vagy vezetők ezt azt tesznek, azt az apartmanos bácsi-néni, a tengerparti büfés vagy bolti eladó tette? Ostobaság azt mondani, hogy most soha nem megyünk a horvát tengerre. Pláne, hogy nekem meggyőződésem, hogy a magyar fél az egyik legnagyobb hunyó ebben az ügyben. Az meg, hogy terroristák jönnek ide, nevetséges. Keresztény Magyarország, hova tetted az eszed? Miért ez az ostoba gyűlölködés? 

Veszpremi Creative Commons License 2015.09.19 -1 1 133001

OFF. Kutyából nem lesz szalonna, ezt tudjuk.

Az igazsághoz ez is hozzátatozik, a magyar fél is keményen hazudik, és nem először:

http://vs.hu/kozelet/osszes/nem-vettek-orizetbe-horvat-rendoroket-es-fegyveruk-sem-volt-0919#!s25

Ettől még simán feltették a kezüket (nem akarnak erre költeni), és tolják ide ezrével a terroristákat. És senki meg sem szólal az eu-ból emiatt! hihetetlen káosz ez az egész.

Előzmény: capt.nemo (132998)
vladiszlav Creative Commons License 2015.09.19 0 0 133000

Holnap reggel jönnénk haza Trogirból, a gond ugye, hogy merre? Hogy persze elkerülnénk a menekült, migráns áradatot. Letenyénél lett volna a terv, de ott tán a Horvátok felől áll vagy 50 busz, amit jó lenne kihagyni. Mit javasoltok kérdezem főleg azt aki most jött haza?

dagnje Creative Commons License 2015.09.19 -1 0 132999

Kezdődik, Apa kezdődik !

capt.nemo Creative Commons License 2015.09.19 -5 5 132998

csatlakozom... maximálisan felháborító ez a pofátlanság amit az országunk ellen elkövettek..  abszolut nem európai ez a viselkedés mód.. én amennyire szimpatizáltam velük korábban, most annyira megundorodtam tőlük, vagy még annális jobban..  soha többé nem akarom látna a szaros tengerpartjukat se.. kenjék a hajukra..   kár volt segíteni őket anno a szerbek ellen.. és az eu-s csatlakozásukat támogatni.. ez a hála tőluk, hogy gerinctelenül szapuktak és most meg egyenesen pofánkba rondítottak...

Előzmény: Törölt nick (132994)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.18 0 2 132997

Bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg, de sajnos ott tartunk, hogy itt már csak az nem hazudik folyamatosan politikusi szinten, aki nem szólal meg! :-S Asszem lassan itt lesz az ideje, hogy valaki nyomjon egy RESET-et, aztán kezdjük újra a dínóktól, hátha az új kör jobban sikerül! Addig a Föld ráér kicsit regenerálódni! :-S Bocs, ha OFF voltam, mert ebből a szarkupacból Ho. csak egy kis galacsin...

Előzmény: Törölt nick (132994)
hul Creative Commons License 2015.09.18 0 1 132996

De hát aki kiválasztja a szállodát, az ellátást, az tudja mit szeretne?! Ha full, akkor annyi az ára. Aki pedig bizonyos ételeket, italokat nem fogyaszt, annak a sok más, amit viszont fogyaszt, étel és ital is benne van a szolgáltatás árában. Olyan nyilván nincs, hogy nekem a teljes ellátásból visszajár, mert nem iszom, vagy nem kávézom...

Van, aki menekülne szabadságon a főzéstől, kinyújtózni akar, "pihenni". Mások meg aktívabbak és sütnek, főznek, piacoznak, pincéznek...

Azért általában nagyon király a full ellátás. Az pedig habitus kérdése, hogy ezt szeretné valaki vagy esküszik a halpiacra, pucolásra, tintahal előkészítésére, gyümölcsválogatásra a piacon:-) Nyilván számolni is érdemes, mi mennyibe kerül. Jópofa 3 gyerekkel is mindkét változat, de mondjuk nászúton lenni is pl.:-)   

Előzmény: Pierr_Kardán (132993)
NB2 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 132995

Üdv!

 

1. kérdés: vasárnap mennénk Murterre, ugye ti is azt mondjátok, hogy menjünk (bár egyre ramazurisabb a helyzet, de én azt gondolom, hogy csak a határon)

2. kérdés: ha hajózni szeretnénk, azt hol tudnánk megoldani akár Murteren vagy akár a közelben? (Sibenik mondjuk Krka-n megy?) Kornatit nem szeretnénk, azt tudom, hogy indul Murterre.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.18 -3 5 132994

Horvátoknak többé egy petákot nem viszek... 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.09.18 0 0 132993

Természetesen a nyaralás nem ingyenes!

 

Csak éppen egy csomó  szálloda másképpen nem foglalható, csak all inclusive szolgáltatással. Ha pedig már ott vagy, akkor semmilyen visszatérítést sem kapsz, hiába hivatkozol arra, hogy  te nem iszol alkoholt vagy kávét. Ha pedig már úgyis kifizetted, akkor hagy jöjjön a sok frappé, meg koktél, meg brandy, meg bor, meg sör, meg whisky, meg stb.

 

Antialkoholista vegetáriánusoknak egyébként tényleg nem érdemes all inc nyaralásra menni...

Előzmény: gurabligyuri (132992)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.18 0 0 132992

"te pedig bármit ihatsz a kínálatból, mert nem kell érte fizetni semmit :-)"

 

Miért, ingyenes egy ilyen ultra all inclusive nyaralás?

 

 

Amúgy tudja valaki mi a különbség a Pekara és a Pekarna között? Mert feltűnt, hogy korábbi nyaralásokon a pékségek Pekara-k votak, itt meg a legtöbb Pekarna. Elsőbb azt hittem, itt máshogy nevezik ( dialektus ), de aztán itt is láttam Pekarna-t.

andreas19 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 132991

Igen a 2. és 3., az első Brela.

Előzmény: Törölt nick (132978)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.09.17 0 0 132990

nem is bírnám az all inclusive nyaralást :-))))

 

Nincs azzal semmi gond, remekül ki lehet olyan nyaraláson is kapcsolódni. Meg aztán vannak olyan országok, ahová a hasmenésveszély miatt nem érdemes ellátás nélküli szállásra menni, pedig ezeket az országokat kár lenne kihagyni.

 

Mi az autós önellátós nyaralásokon felül sűrűn járunk repülős all inclusive nyaralásra (sőt ultra all inclusive nyaralásra is, mert ezt is lehet fokozni :-)). Van abban valami báj, hogy fekszel a napágyon és jön a strandpincér és megkérdi, hogy mit szeretnél inni, mert már legalább 15 perce nem hozott neked semmit, te pedig bármit ihatsz a kínálatból, mert nem kell érte fizetni semmit :-)

Előzmény: wdriver (132966)
wdriver Creative Commons License 2015.09.17 0 0 132989
:-) jók ezek a történetek gyerekkel. most Pula volt nekünk, sétálóutca elején diadalívnél' volt egy szintén utcai mutatványos, gólyalábakkal meg nagy bicikli stb. első este néztük meg, 3 éves napokkal később mikor még én sem tudtam hol vagyok, kérdezi na most is megnézzük a nagylábú bácsit? persze ő már tudta hogy hol vagyunk. azt gondolom bevette hogy hosszú a lába. nadrág takarta és ahogy emlékszem nem magyaráztuk el neki hogy ráállt a gólyalábra :-) nekik is két verzió van. vagy elalszik mindjárt, vagy pörög de nagyon. napszaktól függetlenül :-) plusz erre ha éhes nyűgös, és várni kell az ételre még egy büfében is. erre találták ki a pekarnát, ahol hirtelen lehet venni valami jót és utána rendesen vacsorázni beülni :-) na ez nem ovi topik abbahagyom :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!