Keresés

Részletes keresés

Rezsee Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132819

Ja, még lehet hajókirándulásra is befizetni, kb fél-3/4 napos program (Fish picnic) ált. Brac szigetre, Bol-ra is.

Mondjuk azt nem tudom, hogy utószezonban is ugyanúgy mennek-e,mint főszezonban, de gondolom, még igen.

Rezsee Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132818

Számolj 9 kunával, nagyot nem tévedsz, kint nincsenek nagy különbségek. Normál kicsit kevesebb, extra kicsit több. Kirándulásra ezer lehetőség van. Helyben rafting, vagy csak kirándulás a kanyonba, jó kis gyalogtúra a felső nagy várba. Makarska kb 40 km, Split 30, Trogír 50-60. Mind gyönyörű! Split mellett van a Klis-i vár, atóval fel lehet menni a várfalig, nekünk nagyon tetszett, jó nagy, elég jól helyre állított, egy pazar a kilátás Splitre ill. a tengerre.

Előzmény: similis (132811)
Micimalacka Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132817

Mi egy hónapja 8,2-8,8 között tankoltunk Sibenik-Trogir téréségében, pályán 9,1 is volt.

Előzmény: similis (132811)
Cyberslider Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132816

Stabil 30-32 fok.. este türhetőbb. Kabát? Viccelsz? :))) Örülünk, hogy este lehet kicsit sétálgatni, mert kellemes.. Hétvégére nem tudom, nem kérdeztem ezzel kapcsolatban senkit. Mi vasárnapig maradunk!

Előzmény: Törölt nick (132806)
dagnje Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132815

Nem teljesen friss ( 2 hetes ) info. Autópályán és Pag szigeten is 9 HRK alatt tankoltam a normál gázolajat. Létezik egy extra is, az volt 9,4 körül.

Előzmény: similis (132811)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132814
Előzmény: Törölt nick (132813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132813

10  kuna körül volt, nemrég.

Előzmény: similis (132811)
Airbag. Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132812
Előzmény: similis (132811)
similis Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132811

Sziasztok, tudna valaki segíteni, aki mostanában volt Horvátországban dízel üzemanyagár ügyileg? Itthon vagy ott olcsóbb most ? Nem feltétlenül autópályás árak érdekelnek, bemegyünk Zágrábba is. Tavaly, tavalyelőtt is jóval olcsóbb volt, de most nem találok aktuális infot.

 

Másik kérdésem hogy Omisból milyen kirándulásokat érdemes csinálni? (Akár néhány órás, akár egész napos.

Fehérpárduc Creative Commons License 2015.09.03 -1 0 132810

off - azt olvastam valamelyik topicban, hogy bizonyos mennyiségű "-" után egy időre szótlan lesz az illető

Előzmény: wdriver (132809)
wdriver Creative Commons License 2015.09.03 -1 0 132809
off. ez a plusz mínusz csak egy hozzászólásra érvényes? azt hittem egy egy nicket, embert lehet így besorolni, hogy mennyit kap milyen felhasználó.. bocs az offért
HPEx20i16v Creative Commons License 2015.09.03 -2 1 132808

Igazából nem is az, hogy törődök vele, mert  tényleg nem érdekel, csak annyi, hogy milyen nevetségesen nulla lelkivilága lehet ilyen embereknek, meg mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy nick-kel vállalnák-e. Más fórumokon már régóta a +/- csak nick-kel megy.

Előzmény: AZS (132797)
wdriver Creative Commons License 2015.09.03 0 1 132807

ez jutott eszembe, január végén voltunk ott az éttermében. nem óriás szálloda de modern, jó helyen a kikötőben. zárt teraszát fűtötték. valami céges buli volt amikor mi voltunk, meg farsangi akció a menüben.

:-)

http://hotelmarina.hr/

Előzmény: párizs (132791)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132806

Pénteken indulunk Podgorára, milyen idő van arra? Esti sétához kabát vagy simán póló ?

Hétvégére a helyiek mit mondanak?

 

 

Előzmény: Cyberslider (132796)
Emi2 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132805

Köszi, akkor 5-kor zàr, nem örülök.... :(

Előzmény: vargamarcs (132804)
vargamarcs Creative Commons License 2015.09.03 -1 0 132804

na... fele lemaradt: hétvégén 18-ig, hétköznapokon 17-ig

Előzmény: Emi2 (132802)
vargamarcs Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132803

itt nem írja, csak ezt: http://aquariumsplit.com/en/contact/

Előzmény: Emi2 (132802)
Emi2 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132802

Kôszi a segítsèget kàrtya ügyben. Mèg egy kèrdèsem lenne. Spliti aquavarium nyitvatartàsàrol infót tud valaki. Jól olvastam szeptember 1-től csak 18:00-ig lenne nyitva?

Cyberslider Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132801

thx

Előzmény: vargamarcs (132798)
pearl_13 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132800

Köszönöm ! 

Előzmény: HPEx20i16v (132792)
200SX Creative Commons License 2015.09.03 -4 2 132799

A minuszokat nem is néztem, de nem is érdekel beteg emberek, béna önkifejezése :-)

(Meglesz a Legend jövünj majd :-) )

Előzmény: HPEx20i16v (132795)
vargamarcs Creative Commons License 2015.09.03 0 0 132798

a kompkikötőnél lévő "bazársorról" lehet behajtani a parkolóba, közvetlenül az autóbusz állomás előtt. nem ingyenes, fizetős

 

Előzmény: Cyberslider (132796)
AZS Creative Commons License 2015.09.03 -7 6 132797

a mínuszolással ne törődj, pár szerencsétlen lúzer óvónéninek képzeli magát, csak fekete pont helyett ezt nyomkodja ;-)

Előzmény: HPEx20i16v (132795)
Cyberslider Creative Commons License 2015.09.02 0 0 132796

Holnap átnéznék Makarskáról Splitbe, tudtok ott valami normális parkolóhelyet?

HPEx20i16v Creative Commons License 2015.09.02 -4 1 132795

El kell jönni, legalább találkozik a két család kicsit. :)

 

(kicsit vicces kezd lenni itt a minuszolás...gondolom láttad :D )

Előzmény: 200SX (132785)
concord2gb Creative Commons License 2015.09.02 0 4 132794

Köszönöm gyeda élménybeszámolóját, már csak azért is, mert ez a műfaj, sajnálatos módon, mintha ritkulna a fórumon.

 

Ezen változtatandó, és csatlakozva gyeda-hoz, jómagam is közreadok augusztus végén megélt, tengerpari kalandjaink közül egy epizódot.

 

Berzencénél léptük át a határt, s egészen Dugo Szelo településig falvak és kisvárosok láncolatán haladtunk át, ügyelve a sebességkorlátozásra, amit egyébként a horvát autósok előszeretettel hagytak figyelmen kívül. A sztrádán hirtelen váltás az addig visszafogott tempóhoz képest, de autónk jól bírta és késő délután már le is hajtottunk Benkovacnál és kisvártatva megérkeztünk Biogradba.

Tengerfehérvár szakadó esővel fogadott bennünket, ami nemcsak önmagában volt kellemetlen, hanem következményeiben is. Ugyanis abban bíztunk, hogy szépen végigjárjuk a környéket és a számtalan kiadó szoba közül kiveszünk egy számunkra megfelelőt. Csakhogy ez lehetetlenség akkor, ha szálláskereső és a lehetséges szállásadó  nyaka közé dézsából ömlik a víz. Miután tárgyalási kísérleteink az elemek dühöngése miatt meghiúsultak, a Biograddal határos Turanj településen behúzódtunk a kocsiba és vártuk az égi áldás csendesülését. Éppen egy kiskereskedéssel szemközt parkoltunk, s egy hirtelen ötlet hatására - berohanva az üzletbe - megkérdeztük a fiatal srác eladót: tud esetleg ajánlani kiadó apartmant?

- Az emeleten van egy szoba-konyha-mellékhelyiség-terasz összeállítású épületrészünk, éppen üres. Ha megfelelne...

Hármunknak? Tökéletes! Ráadásul főszezonban 35 EUR/éjszaka áron kaptuk meg a tiszta, jól felszerelt apartmant, melynek terasza a kőhajításnyira lévő tengerre nézett, a szobaablakból pedig bármikor ellenőrizhettük a hátsó udvarban leparkoltatott autónkat. Akik tartanak a helyszíni szállás kereséstől és foglalástól, azoknak üzenem: kis szerencsével még özönvíz idején is lehet nagyon jó helyet találni.

Bónuszként, másnap reggel kisütött a nap és olyan forró lett a levegő, hogy ezt a felmelegedést csakis a tengerben lehetett jól elviselni. Ezért aztán beautóztunk Biogradba, leparkoltunk a sétánnyal szomszédos, kijelölt helyen - óránként 5 kuna, avagy egész napra 50 kuna - , s perceken belül már búvárszemüveggel fedeztük fel az Adriai-tenger víz alatti világát.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (132790)
HPEx20i16v Creative Commons License 2015.09.02 -1 0 132793

Ez így van évek óta, viszont azért olcsóbb jóval, mert a strandok egy részének kivételével minden piszok messze van.

Előzmény: Marjannka (132788)
HPEx20i16v Creative Commons License 2015.09.02 -1 0 132792

Szerintem semmi gond Makarska-n a parkolással. A kikötő mellett, két oldalon végig fizetős parkoló, bár ezek jellemzően gyorsan megtelnek és automata-ba kell dobálni az érméket. A kikötő végén jobbra egy nagy placc, mindig van hely, tavaly óta már bódé sincs, egy srác szedi a pénzt, ha tovább maradsz, utána fizetsz. Idén 10 kn / óra volt. A kikőtő északi oldalán van a belváros, valamint szinte minden lényeges látnivaló innen könnyen megközelíthető.

Előzmény: pearl_13 (132787)
párizs Creative Commons License 2015.09.02 0 0 132791

Tud valaki olyan szállodát KRK szigeten, ami télen is üzemel?

Az idei évet Abbáziában köszöntöttük, most KRK szigeten szeretnénk!

De csak nagyobb szállodába mennénk, ahol van zenés szilveszteri buli, apartmanba nem.

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.02 0 4 132790

Kissé megkésve írom a rövid beszámolómat .Aug17 én indulás reggel 5 órakor Pécsről.Kényelmes ,öreges tempó hiszen nálunk az utazás része a nyaralásnak és sosem a gyors leérés volt számunkra fontos hanem a látvány.Pár éve még 12 óra alatt tettük meg az utat,ma már ha tehetem megszakítom.Sokkal pihentetőbb,nyugisabb és élménydúsabb.Ezen utunkat is megszakítottuk Jajcénél.Illetve tovább menve Jajcén 20km re lévő Sipovaca helyiségnél foglaltunk szállást.Elhaladtunk a Pliva tavak mellett majd megérkeztünk szállásunkra.Magán apartman agroturizmus keretén belül.Környezet gyönyörű,friss és egészséges levegő,szállásunk előtt a Pliva  ballag lassú sodrással.Folyó teli halakkal mivel hideg 

 

 

 

vizű gondolom pisztrángok lehetnek.Időnként megjelennek horgászok és legyező módszerrel igyekeznek halat fogni.Egy kettő meglepően ügyesen kezeli a pecát.Szobánk egyszerű,tiszta vendéglátóink kedvesek .Mivel délben érkeztünk mindjárt rendeltünk harapnivalót.Rövid idő alatt elkészült a sülthusokkal,sültkrumlival és igazi finom paradicsom,paprikával bőségesen ellátott ebédünk.Mellé a sör majd kávé.Itt a kávéra kicsit várni kellett mert afféle törökös kávét kaptunk.Ebéd után séta a környéken és esti merengés a lemenő nap fényénél a békés idilli tájra.Kellemesen hűvös hegyi levegő szúnyogok nélkül.Reggel 7 re kértünk reggelit ám házigazdáink elég toleránsan kezelik az időt mert 1/2 8 ra érkeztek meg így a reggeli elkészítését már nem vártuk meg.Elköszöntünk és folytattuk utunkat.Határoknál simán átmentünk,pár perc alatt.Peljesacon átmenve szembesültünk az erdőtüzek pusztító hatásával-Lehangoló volt látni a számunkra gyönyörű Tristeniket és környékét ebben az állapotban.

Áthaladva eme lehangoló útszakaszon megérkeztünk Orebicre ahol már rengeteg autó várt a kompra.Azt hittük lemaradunk de meglepően sok autót képes befogadni a hajó.Kényelmes,rövid kompozás után megérkeztünk Korculára.Innen már csak egy ugrás volt Znovska Banja.Szállásunknál már vártak.Kölcsönös üdvözlés után elfoglaltuk az apartmanunkat .Fürdés átöltözés és irány a város.Tömeg hömpölyög mindenhol.Mi szeptemberben szoktunk menni nyaralni akkor is van még élet de ez a néptömeg számunkra már sok.Vacsorázni szeretnénk ám minden hely foglalt a külső sétányon és a várban is.Sokadik kör után végre egy szabad asztal.Leülünk.Pincér jön és magyaráz.Elmagyarázza ketten vagyunk és a hatszemélyes asztalt nem foglalhatjuk el. Ilyennel még nem találkoztam .Kénytelenek vagyunk felállni és elmenni.Végre találunk egy helyet a vitorláskikötő környékén.Vacsora ízletes és az ár sem sokat változott.Bár a sétányon már érezhetőbb árakkal dolgoznak.Vacsi után séta a városban.Sarokbástya kiszögelésénél az ágyuknál fiatal srácok zenélnek.Kicsit belehallgatunk.Jól nyomják.Hazafelé még egy sört legurítanék ezért a várban lévő pizzásokhoz leülünk.Pincér jön.Ital rendel.Pincér közli csak akkor ha eszünk is.Bumm,megint egy új élmény.Mivel vacsiztunk hát tovább állunk.Pár perces séta után végre megint egy szabad hely.leülünk és italt rendelek.Itt simán kihozzák.Ennek örömére még egy sört legurítok aztán búcsú séta és irány a szállás.Reggel nyüzsi itt is.Meglepően sok az olasz,francia,angol és a német.Ami feltűnt sokan hoztak magukkal kutyát is.Ez engem kissé zavar.Ne úszkáljon körülöttem egy kutya sem. A jószágok hamar megunják a vizet meg a gazdájukat és elfekszenek az árnyékban.autóba szállunk és nyakunkba vesszük a szigetet.Bárhová megyünk tömeg és nagy forgalom.Smokvica környékén találkozunk a tűzvész nyomaival.Várost elkerülte és a pusztítás sem olyan nagy mint Tristenik és környékén.Vela Luka,Brna,Lumbarda  mindenhol tömeg.Lehet, hogy ez nekem azért furcsa mert főszezonban már nagyon régen voltam?Szóval feladjuk a nézelődést és inkább a  fürdést választjuk.Hátralévő napjainkat ennek is szenteltük de azért esténként a Korcula város sétát is megejtettük.Parkolás katasztrófa.Szűk hely, kocsi kocsi hátán.Ha beálltál valahová nem biztos hogy ki is tudsz állni.Horvátok elég szűk helyet hagynak a manőverezésre.Nyaralásunk végeztével hazafelé simán ment minden egészen a Szávai határátkelőig.Na itt fél óra várakozás a kiléptetésnél majd félóra a horvátok beléptetésénél.Innentől már símán ment minden.Hazafelé Barcs előtt 20 km re rendőrbá megállít.Kedvesen mutatja  a kézi trafipaxját.72km.Kis falú de lakott terület.Felhívja a figyelmemet, hogy lassan menjek.Ezzel jó utat kíván és elenged.Egyből megszerettem a horvát rendőröket.Innentől már gond nélkül hazaértünk.Összegezve a nyaralásunk jól sikerült.Viszont ezzel az újmódi vendéglátással most találkoztam először.Szeptemberben bárhová leülhettünk akár hatszemélyes asztalhoz is senki nem állított fel minket.Kiszolgáltak.Úgy látszik változik a módi.Kár lenne mert ez nekem a 70 es évek magyar vendéglátását juttatja eszembe.Jövőre Omis és környéke lesz a cél de már szeptemberben.

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!