Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131204

Ezt én is észrevettem, mikor egy olasz kollégám kommenteit olvasgatom, hogy olaszról angolra tökéletesen érthető mondatokat kreál, míg magyarul fertelmes zagyvaság az eredmény.

Előzmény: The_Rible (131175)
lborli Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131203

De! De! Írjál csak!

Érdekel engem is, mivel azonban az ismereteim tőletek, a nyelvet jól bíróktól származnak én csak olvasok, hozzátenni nem tudok semmit.

Előzmény: emojnarode (131147)
dagnje Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131202

Folyamatosan olvasok, ritkán szólok hozzá.

Véleményem szerint jó tisztában lenni ilyen tipusú témákban is, hiszen egy-egy esti kedélyes beszélgetés során a vendéglátóval, nagy az esély rá, hogy az ország ügyes-bajos dolgai is szóba kerülnek. Eddigi tapasztalataim alapján a tájékozottság pozítív reakciókat vált ki.

Előzmény: emojnarode (131201)
emojnarode Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131201

Rible! Alig fél órás hír,  leírom, aztán leveszem a témát a hídról. "Potvrdio glasnogovornik  europske komisije: kako su nas obmanuli: Milanović  je dobro uranio, odluke o financiranju Pelješkog mosta, NEMA" / Az európai bizottság szóvivője megerősítette: miként vezettek meg bennünket: Milanović időben ébredt, a Pelješaci híd financirozásáról határozat NINCS."

Előzmény: The_Rible (131197)
emojnarode Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131200

Gyeda! Tudom, hogy itt vagy, olvasol bennünket. Nem hiszem el, hogy nincs véleményed. Csak azért nem írok privátban, mert mint írtam is, nem működik a postám. Nem lehetsz ennyire  csendben. Látod igény van ezekre a témákra amiről The Rible is írt. Oszd meg velünk nézeteidet, hagyd a kabócákat a francba, énekelnek azok neked majd eleget Korcsulán.

laca5 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131199

Oké, köszi!

Térképek már vannak, holnap megyünk aztán meglátjuk, mit lehet belőle kihozni.

Megállunk ahol tetszik, lehet hogy egész nap egy helyen, de lehet hogy meg sikerül nézni majd több öblöt is.

 

Üdv!

Előzmény: ersekildiko (131186)
The_Rible Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131198

Sokat változott a világ. Többek között ezek miatt az autópályák miatt vannak a horvátok csődben. Már nem megy az, ami 8-10 éve még lehetséges volt.

Előzmény: Pierr_Kardán (131181)
The_Rible Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131197

Kinek mi a hasznos ugye. Most is kiderült, hogy sokakat érdekelnek egyéb témák is. Én is szoktam ide írogatni akár irodalmi, akár történelmi, akár gazdasági témákkal kapcsolatban, de nem tudom megítélni, hogy kiket érdekel, legtöbbször nincs rá reakció.

Ez nem egy tudományos műhely, mindenki arról ír, amiről akar. Más fórumokon is szó van mindenféléről: ki mit sütött a hétvégén, mi van az unokákkal, tetves lett a leánder stb. függetlenül a fórum témájától.

Arról szól egy fórum, amiről a fórumlakók akarják. Ezért volt most jó egy kis visszajelzés, mert az ember lelkesebben osztja meg amit olvasott, hallott, tapasztalt, ha tudja, lesz akit érdekel. Sajnos, a "be lehet-e lépni Horvátországba személyivel", meg "kérheti-e a rendőr a hullazsákot" tartalmú kérdések sokunkat fárasztanak már ennyi év után. Ezek megválaszolására volt valamikor egy megboldogult GYIK.

 

(megjegyzem, a topik címében egy szó sincs tengerpartról, vagy nyaralásról)

Előzmény: FOMA (131179)
The_Rible Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131196

ebben a melegben sokan irigyelünk. De szombaton én is megyek megáztatom magam, oszt vasárnap már jövök is vissza :(

(a család persze ott marad három hétre)

Előzmény: jerolim (131194)
vargamarcs Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131195

de szééééép!! :)

Előzmény: jerolim (131194)
jerolim Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131194

enyém új :-)

Előzmény: vargamarcs (131193)
vargamarcs Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131193

megjöttek a székek, jók lesznek :) /zöld sem volt már nekik/

Előzmény: sfi (131093)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131192

Tőlem is mindig elfogadták az eurót.Viszont az első alkalom, hogy most ott megszállunk.Így e téren hiányosak a tapasztalataim.

Előzmény: sfi (131191)
sfi Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131191

A Booking mindig azt írja, hogy helyi pénznemben kell fizetni, de az euró jó lesz nekik. Legalábbis eddig mi Boszniában minden szálláson így fizettünk, akkor is, amikor a Bookingon foglaltunk. Pl. most vasárnap is így lesz, őszintén szólva ez a probléma még nem merült fel bennem.

Előzmény: Törölt nick (131190)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131190

Érdeklődném, hogy Jajce után Pliva tónál lévő Family Djukic nál volt e már valaki?Brooking.com azt írja fizetni a szálláshelyen használatos pénznemben kell.Nos az árat viszont  euróban adja meg. Egyszóval elfogadják az eurót ahogy máshol is vagy váltsak márkára?Tud valaki infót adni?Köszi.Esetleg van valakinek kipróbált jó szálláshely ismerete arrafelé.Egy éjszakára útban Korcula felé ott megállnánk.

Köszi.

Boar... Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131189

Senki ne vegye a boltokban esetleg még található fagyasztott csirkehust, " Viki grill pile domaće" néven, ugyanis szalmonellával fertőzött.

 

Jó eséllyel a többi csirkehús is szalmonellával fertőzött. A jenkik ez ellen valami savas permetezést vagy fürdőt használnak ami az EU-ban még nincs engedélyezve. Ezért kell a nyers csirkehússal fokozott figyelemmel bánni, ne keveredjen, érintkezzen készétellel vagy olyan alapanyagokkal(saláták stb.) amit nyersen fogyasztunk. Darabolni sem azon a deszkán kell amin a zöldséget aprítod. Hőkezelve meg annyi a szalmonellának.

Előzmény: emojnarode (131122)
ersekildiko Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131188

Hát, mi is oda mentünk egy Astrával. Makadám út van elég nagy szintkülönbséggel. Talán egyszerűbb Ljubljevat vagy Voluját megközelíteni autóval és azok is nagyon szépek. 

Előzmény: KrGábor (131182)
emojnarode Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131187

Nagyon szívesen, de egy kis idő türelmet kérek, ugyanis, mint itt a fórumon is jeleztem, nem működik a postám. A levelet megkapom, viszont nem megy el, amit írok.Ki kell alaposan pucolni a készüléket, mert más funkciók sem működnek kielégítően. Ehhez egy jó ismerős kell, aki ért ezekhez a dolgokhoz és hamar és viszonylag kedvező áron megcsinálja. remélem összejön. Addig is türelem, hiszen mások is írnak és sajnos a fenti hiba miatt nem tudok válaszolni, csak ezen a fórumon, vagy a boszniai oldalon. Viszont nem áll szándékomban szétverni a "témát" privát jellegű dolgokkal. Üdv.

Előzmény: Straniero..71 (131185)
ersekildiko Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131186

Itt válogathatsz az öblök között: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135320191&t=9004047

Nekünk sose volt napernyőnk, a tűző napot nem szeretem, így biztosan találtam árnyékot.

Kocsival végig tudsz menni (érdemes) a végében van egy szuper kocsma, mellette nagyon jó játszótér. Kezdjetek ott, aztán a térkép alapján keressétek fel valamelyik öblöt :)

Előzmény: laca5 (131180)
Straniero..71 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131185

Megértelek,de ha van kedved írni én szívesen olvasnám a privát véleményed. A mailem publikus....

Érdekelnek a világ dolgai,viszont a médiák pártatlanságában mérsékelten bízom......

Előzmény: emojnarode (131160)
Straniero..71 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131184

játékszere...

Előzmény: Straniero..71 (131183)
Straniero..71 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131183

Az igazi BM bölcsességek...A rendőr sapka nélkül a bűnöző elemek jágékszere.....

Előzmény: fekvőrendőr (131170)
KrGábor Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131182

Stari Trogir nagyon szép hely. Oda lehet menni autóval?

Előzmény: ersekildiko (130707)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131181

Én már beletörődtem, hogy olyan öreg leszek, hogy bevonják már a jogosítványom, mire elkészül, és használhatnám a hidat.

 

Hipp-hopp készen lesz az...

 

Emlékezz vissza, amikor a tengerpartra menet autópálya csak Bp-Siófok, meg Zágráb-Károlyváros között volt, a többi szakaszon meg lehetett bumlizni a teherautók után. Magyarországon a zalai dombok között, Horvátországban meg a régi 3-as úton ment a cammogás, előzni nem lehetett, mert folyamatosan hatalmas kanyarok voltak. Delnicénél már általában annyira tele volt a hócipőm, hogy hiába volt már karnyújtásnyi távolságra a tengerpart, mindig megálltunk enni egyet.

 

Aztán szép lassan elkészült az autópálya és a múlt problémái feledésbe merültek :-))

Előzmény: The_Rible (131178)
laca5 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131180

Sziasztok!

 

Meglehetősen meleg van az Isztrián, tervezzük hogy elmegyünk a Kamenjakra, csak valahogy nem tudom elképzelni, hogyan lehet megvalósítani. Sok gyerek van velünk.

Aki járt már ott, az fürödni ment, gondolom. Ilyen melegben nem hiszem hogy hosszú séták miatt mentetek volna.

Ha elmegyünk fürödni, akkor napernyőket célszerű vinni ugye? Vagy találunk ott olyan részt, ahol lesz egy kis árnyék is? Alapvetően olyan partszakaszokat keresünk és találunk, ahol a part közelében vannak fák is, így nem nagyon ernyőzünk.

Ha egy napra megyünk, akkor ti hogyan csinálnátok? Egy helyen letáborozni, vagy több helyet érdemes végigjárni?

 

Másik kérdés: Pulában az amfiteátrumon kívül van valami amit érdemes megnézni? Egy esti menetet tervezünk oda is.

 

Köszi előre is!

FOMA Creative Commons License 2015.07.16 0 1 131179

" A tapasztalat azt mutatja, hogy itt érdekesebb  egy gumimatrac minősége és mérete, mint annak az országnak a helyzete, ahol éppen nyaralni szoktak. "

 

Szerintem nagyon sokan vagyunk, akik olvassuk a fórumot, de nem szólunk hozzá. Sok mindent tudtam hasznosítani az itt leírtakból az elmúlt években, köszönet érte mindenkinek. Viszont szerintem itt valóban hasznosabb a tengerparton és a vízben használható gumimatracok minőségéről szóló beszámoló, mint az, hogy melyik politikus mennyit lopott.:-)

Ugyan sajnálatos, hogy a horvát kormány sem különb a magyarnál, de erre a témára van kitalálva a Polfórum.

Előzmény: emojnarode (131147)
The_Rible Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131178

Előbb fog megépülni az autópálya Bosznián belül (Pocitelj és Montenegro között), így teljesen értelmét veszíti ez a drága beruházás (az sem most lesz persze, addigra már a bosnyákok is EU tagok lesznek). Vagy nem. Ebben a térségben semmi biztosat nem lehet mondani. Már az albánoknak is van kb. annyi autópályájuk, mint a bosnyákoknak. Igaz ott kicsit másképp értelmezik az autópályát, illetve annak használatát, mert a belső sávban nyulat árulnak, a leállósávban pedig szamarat terelnek stb.

 

Én már beletörődtem, hogy olyan öreg leszek, hogy bevonják már a jogosítványom, mire elkészül, és használhatnám a hidat.

Előzmény: Pierr_Kardán (131176)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131177

A turistának biztos nem fogja megérni a két határátlépéssel való tökölődés egy tanknyi üzemanyag árkülönbözetéért. A helyi erőkkel más a helyzet, pláne turisztikai szezonon kívül.

Előzmény: Pierr_Kardán (131176)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131176

A híd feltétlenül kell ahhoz, hogy az autópályát tovább építsék a déli irányba, de szerintem nem lesz akkora durranás, mint sokan várják tőle. Ugyanis mind a turisták, mind a helyiek továbbra is nagy számban fogják használni a régi utat, mert akkor igénybe tudják venni az olcsó tankoási lehetőséget BIH-ben...

Előzmény: vargamarcs (131165)
The_Rible Creative Commons License 2015.07.16 0 0 131175

Lehet, hogy most sütkéreznem kellene a dicsőség fényében, ehelyett lerántom magamról a leplet, ugyanis nem beszélem a nyelvet. Én is a gugli fordítóját használom. Igaz nem magyarra fordíttatom vele, mert abból semmi értelmes nem jön ki, inkább angolra, vagy németre. Még mindig a magyar nyelv a legjobb titkosító eszköz. Csak egy másik magyar tudja megfejteni :), a gépeknek beletörik a bicskájuk.

Előzmény: vargamarcs (131155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!