Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128658

Csak a helyet javasoltam, az árakat nem néztem.
A Jakic házban biztosan vannak földszinti apartmánok, természetesen nem mindegy, hogy mikor és mennyiért.

Huszon éve voltunk Medulinban, a nevezett öböl sekély, kellemes meleg vízzel.

Gyalogosan bejártunk a kempingbe, ahol legalább négy féle-fajta strandolási lehetőség is volt, maga a félsziget is egy "nagy játszótér" és kellően lapos a környék.

Előzmény: fvcc (128657)
fvcc Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128657

Kíváncsiságból megnéztem, amit kínáltál nekik.

Az számomra nem derült ki, hogy a földszinten van-e valami kiadó. Néztem a

Háromágyas szoba - kilátással a tengerre  32 m2, szobák ára 975 €/db (mindegy, hogy 715-e vagy több...) Nos, nekik itt kéne legalább 2 szoba ( ... x ..  áron) .

Hogy is mondjam ? ....

Előzmény: Törölt nick (128655)
szan0510 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128656

Tiborpapa javaslata is tökéletes, annyival egészíteném ki, hogy ha tehetitek, ne szombattól szombatig.

Oda levergődni egy rémálom július - augusztusban. Vissza is.

Szerda-szerda viszonylatban viszont leröppentek mint a sicc!

A két apartmanból a strand, a kis sétáló utca jellegű kikötő könnyen elérhető.
Nem messze van egy kis játszótér.
A "camping sziget" egy sétát megér.

Viszont nem tudom, hogy mondjuk egy Pula amfiteátrum mennyire látogatható kerekesszékkel. Talán részben igen, mert megérné az is.

Medulinból nekem az óváros hiányzott, de egy PULA, VODNJAN, BALE, ROVINJ kirándulás ezt pótolja. Nagyon szépek!

Ja és nem utolsó sorban az Isztrián lefelé HUM!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hum_(Horv%C3%A1torsz%C3%A1g)


 

Előzmény: Törölt nick (128655)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128655

Medulint javaslom, a térképen látható Jakic vagy Idila apartman házakat.

A Bijeca öböl homokos, szélvédett.

 

Előzmény: Deemami (128627)
ersekildiko Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128654

Szia!
Küldtem Neked privátban egy lehetséges versiót, amit jó szívvel tudok ajánlani

Előzmény: Deemami (128634)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128653

Egyébként igazad van, módosítanám a véleményemet:

Átsiklottam a kerekesszékes gyermeken, lehet hogy én is másképpen csinálnám vele. Valószínűleg én is foglalnék ebben az esetben.

Helyszínnek Lopart (RAB) választanám, ott a rendkívül sekély és homokos part vonzó lehet, emellett a városka fele magyar nyáron, ha bármi gond van akkor könnyebb szót érteni.

 

Szél: való igaz a Kvarner-öböl szeles. Majdnem minden nyáron amelyet Crikvenicán töltöttünk átugrottunk a Rab-szigetre, és általában -úgy vettem észre-  itt húzódik az időjárási-választóvonal. 

Rendszeresen tapasztaltuk hogy a Crikvenicától Rabig tartó 70km-es út során 6-7 fokot melegedett az idő, és kisütött a nap. Tavaly is így volt.

Magyarul a Rab szigeten és attól lefelé stabilabbnak mondható a jó idő.

 

 Crikvenica a KRK-szigetről...

 2 azaz kettő óra múlva Loparban! 

Előzmény: szan0510 (128652)
szan0510 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128652

Bocsánat, a vége már nem a tiedre válasz. Te jó esélyt írtál.

 

Előzmény: Törölt nick (128647)
szan0510 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128651

3/4-e?

Nem haragszom. Főképp azért, mert nem állítottam, hogy ettől eltérő arány szólna erről. :)

 

És mivel Crikvenica megfelel a strand kívánalmaknak, így azzal okafogyott lett volna tovább foglalkoznom.

Ráadásul a legnagyobb probléma nekik a szállás és part közötti eljutás, ezért ajánlottam ezt a megoldást.

 

A mondandód többi felét nem is értem.

"..előre kifizetett pénz..." - ilyen nincs a bookingon

 

Konkrét szállásajánlatodra saját hozzászólásoddal reagálnék:

"Strand:

Nehéz megtippelni, kb 250-300 méter, lefelé, a kis hangulatos kőlépcsőkön, levágva az autós utcák kanyarulatait. Aztán persze ugyanez visszafelé strand után már picit nehezebb, akkor már felfelé. 

6-7 perc volt maximum, volt hogy valamit fent hagytunk, és visszaszaladtam érte."

 

Azért legyünk már annyira realisták, hogy egy 4 gyerekes családnak, ahol az egyik kerekesszékes, nem mondunk olyat, hogy GARANTÁLTAN talál szállást!

Mi alapján garantálod?

6 főre, ennyire speciális igényekkel, azért ezt felelőtlenség kijelenteni...

Előzmény: Törölt nick (128647)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128650

Amúgy hobo-nak igaza van abból, hogy helyben BIZTOSAN olyat találhatsz, ami megfelel és nem vágnak át. Lehet, hogy kell majd hozzá 2-3 óra, de talán ennyi bevállalható. Esetleg addig gyerekekkel lent lehetsz a parton vagy árnyékban valahol, apa megy a nagyobbik srác meg keresgél.

Előzmény: gurabligyuri (128649)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.16 -1 0 128649

Szia! Ebben az esetben talán én is előre foglalnék, úgy, hogy én amúgy nem tenném ezt magam esetében. A booking.com valamiért itt favorit, pedig sokkal jobb oldalak is vannak( bookingon csak úgy röpködnek a félmillás, 800 ezres árak Crikvenica környékén, ez alatt csak kevés a választék, júliusban néztem, nem tudom mikor mennétek ) sokkal jobb árakon és sokkal nagyobb választékkal. Google segítségével sok horvát oldalt is találsz, ahol közvetlenül a tulajjal veheted fel a kapcsolatot, így az üzletkötők nem veszik le a maguk 20-30 százalékát. A kerekesszék miatt a betonozott strand is jó választás lehet. Opatija ilyen hely, az egyik legközelebbi, nagyon szép, de itt a szállás talán drágább, viszont mellette kisebb települések szóba jöhetnek.

Előzmény: Deemami (128627)
sfi Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128648

Ezen a részen van

 

A 2 kikötő között, ahol az Obala kneza Trpimira lekanyarodik a partra. Itt a környéken gyakorlatilag csak apartmanok vannak, ha part közelit ki tudtok fogni, akkor szintkülönbség sincs.

Autópályán egyébként Zadar sincs sokkal messzebb, mint az északi részek.

 

 

Előzmény: sfi (128646)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128647

Ennek a tanácsnak a 3/4-e a szállás-paráról szól, ha nem haragszol.

 

Egyébként én is jó szívvel tudom ajánlani az említett várost, mikor kicsik voltak a gyerekek mi is mindig ide mentünk, de a szállást is gond nélkül el tudná intézni úgy hogy lemegy és keres.

Persze-persze a nyugodtan alvás fontos addig is, de ha attól félsz hogy esetleg elveszted az előre kifizetett pénzt akkor sem alszol nyugodtan, nemdebár? :-)

Ráadásul ha előre foglalsz akkor menned kell az adott időpontban, akkor is ha full szar idő van, míg ha nem foglalsz akkor jobban be tudod lőni a jó időt. Na, de ez már a klasszikus gumicsont-téma...

Ha nem augusztus közepe van akkor jó eséllyel talál lent is szállást.

 

De hogy ezt is kiküszöböljük, ismét megmutatom azt amelyben mi voltunk tavaly, névvel és címmel:

 

viewArticle név és pontos cím, telefonnal

 

viewArticle plusz infok

Előzmény: szan0510 (128645)
sfi Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128646

Decemberben Zadarban láttunk egy olyan partszakaszt, ahol volt lejárat kerekes székeseknek és néhány épített napozóágy, tető alatt a parton, kimondottan mozgássérülteknek. Kint volt a tábla, hogy ez kimondottan nekik van. Tetszett az ötlet.

Előzmény: Pierr_Kardán (128628)
szan0510 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128645

Az én tanácsom.

 

Hely:

Crikvenica tökéletes. Ha nem jelent gondot kifizetni a strand belépőt. Sajnos nem tudom most mennyi. Mi ezt vállaltuk be először a gyerekkel, akkor volt 1,5 éves. Minden jó volt, babakocsival, hordozóval, vagy saját lábán.
És nagyon közel van.

Szállás. Csak és kizárólag előfoglalással merném a te helyzetedben.
És szóba nem állnék olyan szállással, ahol nincs fent pontos cím!
Ezért részesítem előnyben a Booking.com-ot.

Semmit nem fizetsz előre, bármilyen időközre mehetsz általában (kerülöm a szombat-szombatot a közlekedés miatt)

És nem utolsó sorban 2 nappal az utazás előtt ingyenesen lemondhatod a szállás jelentős részét.

Nyilván nem visszaélés miatt praktikus ez, de gyerekekkel bármikor jöhet egy vis major. Hányós-fosós, kéz-lábtörős, homlok felrepedős, varrós, stb. :)

 

Nem lesz ilyen, de nyugodtabban alszol. :)

Egy ekkora családnál elbukni a szállás 50%-át már nagy trauma.

 

De! Nem minden régióban vannak jó ajánlatai a bookingnak. De akkor se merészkedj olyan oldalakra, ahol nincs fent a szállás pontosan.

(Remélem hamar megtiltják ezt, abszolút inkorrekt, egy vagyont fizet az ember a szállásért, csak éppen nincs köze hozzá hol van. Persze tudom, hogy javarészt azért, hogy ne keresd meg direktben. De ezért gyűlölöm az ingatlanközvetítőket is...)

Előzmény: Deemami (128627)
fvcc Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128644

Majd ha fagy !!!!

Előzmény: vikkcsi98 (128643)
vikkcsi98 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128643

Sziasztok!Ha szerettek utazni és fesztiválozni, akkor tervezzetek egy álom utat  és nyerjetek fesztiválbelépőt, wellness hétvégét vagy fényképezőgépet! :) Részletek: http://alomutazas.bkf.hu/alomutazas/index.php

ARic Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128642

Deemami,

 

próbálj meg esetleg Grebasticán szállást keresni, nincsenek nagy emelkedők a településen, és a strand is tök könnyen megközelíthető (betonos úton, a part maga aprókavicsos)! A mi szállásunkat amúgy jó szívvel ajánlanám, de ott a földszinten a tulajdonosok laknak...

Autópálya után csak pár km-t kell közúton menni, közel van Primosten és Sibenik (kis városnézésre), és még Trogir is simán belefér, amúgy egy nyugis kis település (a strandja mondjuk elég teli szokott lenni). Pár étterem, kávézó, jó a fagyi! :)

Rezsee Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128641

Ha mindenképpen közelebbi, akkor pl. Krk szigeti Njivice kemping. Mobilház van, kiadó lakókocsit nem tudom! :-(

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128640

Ó, az a csodálatos karlovaci lehajtó, ahol annyi szép órát töltöttünk a klíma nélküli autóban és csodáltuk a tájat! :-))

Előzmény: Rezsee (128639)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128639

Távolságtól meg nem kell félni! :-) Autópályán nagyon jól tudsz haladni, meg sem kottyan neki 5-600 km, főleg 1-2 kisebb pihenővel, annyi még a sofőrnek is kell. Lányom pont 4 éves volt, mikor először Rab-szigetre jött velünk, pedig csak Karlovacig mentünk pályán, aztán a régi 1-es úton. Hosszú-hosszú évekig emlegette azt a nyaralást! :-)

Előzmény: Rezsee (128638)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128638

A sorokból azt olvasom ki, hogy akár kemping is lehetne?! Sátras verziót tényleg nem javaslom, mert eleve tele lesz az autó és ahhoz rengeteg cucc kell, de egy kempingben lévő mobilházas, vagy egy nagyobb méretű felállított lakókocsis verzión elgondolkodnék. Az első drágább, a második olcsóbb. Nagy valószínűséggel egy apartmanban se lesztek a vízhez ennél közelebb, a nagyobb kempingekben már mindenhol van akadálymentesített Wc, fürdő. Szerintem a gyerekek, tuti élveznék, főleg, ha nem egy olyan esős nyárba futtok bele, mint a tavalyi. Igényeteknek talán az említett Zaton mellett az omisi galeb, Rab-szigeten Lopar, esetleg az isztriai Medulin felelne meg. Ezek gyakorlatilag sík kempingek, honlappal, rengeteg fellelhető fotóval partról mindenről.

Előzmény: Deemami (128627)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.16 0 0 128637

... és nem utolsó sorban: gugli örsz+kicsi kínai sétál :)

Előzmény: fvcc (128636)
fvcc Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128636

Egyszer befürödtem a netes választással (minden 20 méter volt: az app., az út és a tenger... meg a szél...) Amikor megálltunk, csak néztünk: itt kéne laknunk, fürödnünk?.... Gázpedál!       

     Képek alapján, ahol a környezetről is vannak fotók, tán jobban sikerül. Lentebb direkt olyan üdülöhelyeket soroltam fel, ahol számukra ezek a buktatók minimálisak (lapos vidék, föleg Petrcane, a Punta skalai magán appartmanok,  a zatoni üdülőtelep  - 4-5 lépcső a földszinti app.)

Egyébként rá lehet kérdezni ezekre a dolgokra foglalás előtt.

   Baska Voda - Promajnaban is vannak olyan app.-ok, ahonnan egyenesen a partra lehet jutni (tán 2 m szintkülönbség sincs).  Mala Duba szintén, Gradac- Bristben az első sorban levő házak ugyancsak.  

Előzmény: Pierr_Kardán (128633)
AZS Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128635

a Zadar melletti Zaton kiváló megoldás lehetne nektek
kemping is, meg üdülőfalu is (vannak házak), kellően lapos is, ahogy az egész környék az
mondjuk nem olcsó, de kellőképpen színvonalas
az biztos, hogy mind a négy gyerek tudná élvezni, meg ti is
és közlekedésileg alig több, mint a legközelebbi partok

Előzmény: Deemami (128634)
Deemami Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128634

Köszi, köszi...
Hát, ezt dobta a gép :) Mi már csak ilyen speckó csapat vagyunk :)
Még jó, hogy el tudom képzelni magunkat, amikor a 4 nyűgös gyerekkel ott állunk este 9kor, hogy sehol semmi...és megmagyarázom Nekik, hogy namármostakkor a kocsiban kell aludni és slussz :D
Áh, olyan biztos nincs, hogy nincs.
Majd megpróbálom kihasználni a majdnem vadi új google earth-öt... Hátha szerencsém lesz ;)
Köszönöm Nektek :)
Azért ha valakinek beugrik valami okos megoldás, akkor ne fogja vissza magát :)

Előzmény: Pierr_Kardán (128633)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128633

Az apartmanok leírásánál viszont csak az van fent, hogy hány méterre van a tengerparttól. Az sajnos nincs fent, hogy lejtőn, vagy lépcsőn kell menni a partra.

 

Mi tavaly Omis/Duce részen voltunk, a tengertől alig 25 méterre. Viszont az apartman már eleve olyan kaptatón volt az úttól felfelé, hogy az autó alig ment föl. A tengerhez meg még vagy 15 lépcsőfokon kellett lemenni az úttól, más eljutási lehetőség nem volt.

 

Ebben az esetben talán mégis jobb a helyszínen foglalni, mert ott lehet látni, hogy valójában mennyire van feljebb a szállás a tengerparttól.

 

Remélhetőleg volt itt már valaki olyan apartmanban, ami megfelel az igényeknek. Sajnos bevallom, hogy én még nem, és látni se láttam ajánlhatót :-((

Előzmény: fvcc (128630)
fvcc Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128632

Istrián Novigrad, Vrsar, Rabac, Zadar környékén Petrcane, Zaton, Sukosan lehet jó  választás számotokra.

Előzmény: fvcc (128630)
Deemami Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128631

Köszi, igaz! Azért a kavicson tán még könnyebb egy leheletnyivel, mint a homokon :)
Végülis mindkettő jó, csak eljussunk odáig egyáltalán :)

Előzmény: fvcc (128630)
fvcc Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128630

Szerintem előre foglalj. Van kb másfél hónapod, hogy megtaláld a számotokra legjobb megoldást. /utána már telítődik/. A homokos partot kicserélheted apró kavicsosra (mindkettőn egyformán rosszul gurul a kerék), ez utóbbiból jóval több van. Egyébként a gyerekek bírják az utazást, természetesen szüneteket, pihenőket nemcsak a gyerekek miatt ajánlatos beiktatni.

A választásnál jó, ha figyelembe veszed, hogy a falu ne nagyon legyen hegyoldalban., könnyen hozzáférhető legyen a tengerpart. (A part közeli app. is lehet meredek emelkedőn)

   A helyszínen csak a maradékból lehet válogatni.

Előzmény: Deemami (128627)
Deemami Creative Commons License 2015.02.15 0 0 128629

Nem voltunk még, de igen, olvastam, meg láttam a képeken a sok lépcsőt...
Köszönöm a válaszod :)
Az olaszok még drágábbak, mint a horvátok, nem?

Előzmény: Pierr_Kardán (128628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!