Keresés

Részletes keresés

Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128400

A tíz személyes sátor nekem nem igazán jött be. Pedig vad kempingeztünk a Bakonyban 1979 nyarán,  a kemping neve: Pajzs '79 hadgyakorlat volt.

Előzmény: gurabligyuri (128395)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128399

 "Az, hogy nekem mi a jó, azt egyedül én döntöm el."

 

Szerintem is. De ha az pont nem egyezik meg itt pár ember véleményével, akkor rázúdítotok mindent. Mint rám. Személyeskedésig is eljutva. 

gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128398

Ti ezen leakadtatok? Volt 15 év a 30-ból, amikor lakókocsi és sátrazás párhuzamosan ment. A 70 ezres sátor akkor féláron volt és kellett, kész. A sátrazás nem a csóróság szinonímája, ti írtátok, mit akadtok ezen fel? 

Előzmény: hul (128396)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128397

Örülök neki, ha te is így gondolod! Így már biztos, hogy már minimum ketten várjuk nagyon a nyarat, üdv. Neked+

Előzmény: hul (128393)
hul Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128396

Zavaros? Csak nem érted. 15 év kempingezés és 30 év sátrazás. Ebből főleg vadkemping. Egyszerre három 70 ezres sátor, mert olcsó volt. 

Semmi baj. Érthető. 

Előzmény: Alex Velorex (128394)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128395

"Csak egy példát hoznék fel: egy átlag lakóautó kb: 15 milla, hozzá kemping felszerelések min. 500 eFt, kemping /egy normálisabb minimum 4 csillag/ 10-14 eFt/éjszaka, üza fogyasztás 12-15 liter/100 km, autópályadíj II-es, vagy III-as kategória"

 

Amikor írtam, hogy jön a lakókocsi utódja, pont ilyesmire gondoltam. Imádom én is ezt az életformát, csak annyit akartam jelezni, hogy nekem ehhez ma már nem kell kemping. Akkor inkább már csak úgy egy erdőben, de szép is az. Kétszemélyes sátram sosem volt, egy 10 személyesnél hagytuk abba a sátrazást. De ha jól emlékszem, 4 személyesnél sem volt kisebb. Amúgy dehogy ellenkezem én a kempinggel, csak azoknak a bulis fiataloknak írtam, hogy szerintem ők apartmannal jobban járnának. Jókat mosolygok, hogy pont engem ér vád, hogy nem kempingeztem és sátraztam még életemben amúgy :-) Jó, hát némelyik nyíl mellémegy...van ez így.

Előzmény: Alex Velorex (128391)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128394

Azt hittem fórumozunk - de nem!  Ez az írásod kissé  zavarosra sikeredett!

Előzmény: gurabligyuri (128390)
hul Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128393

Kedves Kollega! Nekem ez a hozzáállás nagyon tetszik és egyet értek! Örülök, hogy sokan vagyunk, akiknek ez fontos, ebben érezzük magunkat otthon. Amikor nem vagyunk otthon.

Na jó, szóvicc volt.

A "volt 100 sátram" hozzászólást nem vesézném, lehetséges boltja volt/van, és ... persze nem akadok fenn, nekem meg évek óta napi 17 menet megy. (persze...pajtás, ne hidd, nem vagyok BKK sofőr! Vagy miből is megy? már nem emlékszem, de TUTI legalább ennyi:-)  

 

Előzmény: Alex Velorex (128391)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128392

Na akkor megegyeztünk :-)

Előzmény: gurabligyuri (128390)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128391

Tudod ez is, mint sok egyéb az életben, egyénileg eldöntendő és mindenkinek magánügye. Van akinek a szőke, vagy vörös, fekete, de lehet a kopasz tetszik. Ebbe beleszólni, véleményt mondani róla nem ildomos. Az, hogy nekem mi a jó, azt egyedül én döntöm el. Nem kell a mai kempingezést összekeverni, a 40 évvel ezelőtti úttörő táborokkal. Ma már elérhető áron lehet hozzájutni prémium felszerelésekhez. Azt is tudjuk, hogy milyenek az árak az adriai kempingekben és nyilván tisztában vagyunk az apartman és szobaárakkal, bár megnyugtatlak engem 15-20 éve már nem is érdekel. Kb. 15 éve volt az utolsó ilyen próbálkozásunk Rovinjban és jó is volt. De mi nem erre vágyunk. Te lefikáztad a "görnyedős-sátras" öltözködést, persze, mert nem tudod, hogy a kétszemélyes "ifisátor" már a múlté. Én is dobálódzhatnék arra az 500 m-re lévő strandra, hogy nekem még a 100 m-re lévő is messze van, az a jó ha a placcomról látom a vizet. Vagy szeretek a sajátomba feküdni, szeretem a saját evőeszközöket, a saját tv-t stb.  Tudod ez egy életforma, van akinek ez jön be és ezért képes áldozatokat hozni. Csak egy példát hoznék fel: egy átlag lakóautó kb: 15 milla, hozzá kemping felszerelések min. 500 eFt, kemping /egy normálisabb minimum 4 csillag/ 10-14 eFt/éjszaka, üza fogyasztás 12-15 liter/100 km, autópályadíj II-es, vagy III-as kategória és csak ami hirtelen eszembe jut. Ezeket mind összeadva nem kevés, ennyiért bizony jó pár évig al-inclusive luxus nyaralásokat lehetne megfizetni. És ne gondold, hogy ezek az emberek annyira hülyék, hogy ezt nem tudják kiszámolni, de kitudják, csak ők nem arra vágynak, mert a kempingezésnek van egy fílingje , amit más nem pótol. Tudod a sütögetős, sörözgetős, beszélgetős esti partikat nem lehet összekeverni egy apartman erkélyen ücsörgéssel. De még egyszer megismétlem ez az én és a "kempingőrült" sorstársaim véleménye és ezzel nem szeretnék senkit megbántani, aki nem így gondolja!

Előzmény: gurabligyuri (128381)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128390

Szerintem 15 év kempingezés elég nagy idő. Ennyi van mögöttem. De ma már kihagynám. Inkább vadkemping. A tescos sátor az egy elég drága lakókocsi volt, konkrétan az első a miénk volt a környéken. Külföldről hoztuk ( újonnan ), mert nem lehetett kapni még felénk a 80-as évek legelején. Megvan még, de utódja már kinézve. Itthon az, külföldön másmilyen szállás. Amúgy úgy hozta a sors, hogy a sátrakkal elég szorosan alakult az életem, kb 100 darab is megfordult a kezemben a kicsitől a nagyobbakig, a legdrágább sátrunk 70 ezres volt. De abból hármat vettünk, mert jó áron volt. Jelen pillanatban, ha a gyerek akarná, az udvarban 40 saját sátrat is felállíthatnék. Ennyi van. Megmaradt a 30 év sátorozásból, ami idő alatt legalább 600 nap sátorozást jelent, ez majdnem két év. Valaki írta előttem: a sátorozás, kempingezés nem egyenlő a csórósággal. Így van. Nem vagyok csóró. Egyáltalán nem. De nyaralásnál csóró szeretek lenni. És keresem a kalandokat. Itthon elég sima minden, ott legyen benne egy kis döcögés is, kell az is. Szinte versenyt űzök ebből. Minél olcsóbban, ez hajt valahogy. Az a 10 nap legyen más, mint a többi. Nekem ilyenkor vissza kell vennem a megszokott életformámból, más ilyenkor nyílik ki inkább a 10 napra. Nem nézem le őket sem. Megértem ezt is. Nem akarok itt centivel méregetni, de mivel megkaptam a tescos szatyrot, leírtam ezeket. A hozott kemping valóban olcsóbbnak tűnik, mint egy apartman, elfogadom. Ezek szerint van ilyen is, ez jó.

AZS Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128389

well ;-)

Előzmény: sfi (128388)
sfi Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128388

:) Gyanús dolgok vannak itt mostanában megint, bár én nem láttam át a szitán (ennyire). Közeledik a szezon? :)

Előzmény: AZS (128387)
AZS Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128387

sfi, tudd, hogy kivel társaloggsz ;-)

Előzmény: sfi (128382)
hul Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128386

Mindent leírtál, amit -én már lemondó kézlegyintéssel... - nem.

 

Nincs ezzel semmi probléma. Van, aki csak házban lakna, úgy szereti. Megértem, kor, egészség v. kicsi 1-2 éves gyerekkel mi is apartmanoztunk, mert úgy egyszerűbb volt vele. De ismerni nem árt, hogyan lehet még másképp, és nagyon jól - mert mi úgy szeretjük. A sátrazásnak nem szinonímája a nyomorgás, csóróság a komfort hiánya. Nem hiányzik a komfortból semmi, mindenünk van, és/vagy megteremtjük. 

 

A legrémesebb apartmanunk Olaszo.ban volt, elnyűtt, ócska, használhatatlan, csöpögő csapokkal és szar helyen. Ok. nem tudhattuk. De csíptünk másutt is vacakba, nem olcsó volt, hanem soha többet. Persze ami jó, az abban a kategben is jó, de senki ne gondolja, hogy barackmagért azt kapja. 

Előzmény: kmrmtms (128385)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128385

Lehet úgy is sátrazni ahogy te írod, meg máshogy is.

 

A sátrunk beltere 21 m2, belmagasság 210 cm, nem kell görnyedni, van két hálófülke egy 12 m2-es nappalink, vannak szekrényeink is a ruháinknak. Aztán van egy külön konyha és étkező "sátrunk" ami kb 8 m2, hűtőt, "tűzhelyet", grillt és főzéshez szükséges eszközöket viszünk. Ezek valóban a sajátjaink, ellentétben azzal amit te írtál, te csak mások által használt eszközöket, szobát... kapsz kölcsönbe.

Fürdőből, mosogatóból többől is választhatok, sőt egyszerre az egész család tud fürödni.

Ha rossz idő van, kényelmesen elvagyunk bent is akár (társasozunk, filmet nézünk), bár nekünk az eső sem a fürdésben, sem kirándulásnál nem volt akadály (viharban is találunk programot).

Beázás miatt nem izgulok, amiatt sem, hogy elvinne a szél minket (bár nyilván előfordulhatna). Lopás nem nagyon jellemző horvátországi kempingekben, de máshol se.

 

Rettentően örülnék 30€-os kempingnek de inkább 45-55€ 5-önkre a kemping, de hidd el nem az ára miatt szeretjük.

Lakásban/házban éljük a mindennapjainkat, a kempingezésben pont a szabadság, meg az hogy egész nap kint lehetünk az a jó benne.

 

Csak tájékoztatásul írtam, nem akarok senki se rábeszélni, én elfogadom, hogy te a mi kempingezésünknél is olcsóbban apartmanban boldogabb vagy, mintha a mi sátrunkban kellene töltened egy éjszakát.

Mi pedig így vagyunk boldogabbak!

Előzmény: gurabligyuri (128381)
hul Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128384

Nem sok kempinget láthattál és nem "éltél" ott semennyit, biztosan. Elfelejtetted, hogy hangyák is vannak. Vagy nem. Mindegy. Azt sem szabad képzelni, hogy egyes apartmanok az óccsó kateg.ban nem gyatrák, koszosak, kizárólag jó helyen vannak és a felsorolt luxusból minden ott van neked. Frászt.

Ami nagyon jó apartman (és nem az a kritérium, hogy saját mikród van), annak megkérik az árát és igyekezned kell, mert márciusra elkel az idény minden foglalása. Persze találni még, de rengeteg a szájahagyomány és a visszatérő vendég. És a fránya kempingekben is rendre lefoglalnak mindent, vszleg azért mert 1. mégiscsak komfortos és szerethető. 2. egyes elvetemültek szeretik ezt az életormát. Pedig nem görnyednek öltözködés közben, meg nem is alszanak a földön és adott esetben csodaverda áll a sátor mellett.

 

 

Előzmény: gurabligyuri (128381)
Déenes Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128383

Ha bulizós helyet kerestek, ahol látnivaló is van akkor Tisno-t is ajánlom.

A buliról itt:

http://www.electricelephant.co.uk/

http://www.thegardenfestival.eu/

 

 

 

Előzmény: nessie369 (128351)
sfi Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128382

Valószínűleg még életben nem voltál kempingben, vagy legfeljebb egyszer kényszerből egy tescós sátorral.

De pl. (mert mostanában épp ezt nézegetem):

http://www.orasac.com/cijenik.htm

 

Előzmény: gurabligyuri (128381)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128381

Kapásból megnéztem pár kempinget és jellemzően 9-10 euró a főszezon/személy, és akkor még nincs fizetve kocsiért, áramért...Én ahhoz viszonyítok, hogy mi 10 euróért mindig kaptunk főszezonban is jó szállást ( több szobával is, nettel, terasszal, teljesen felszerelve, egy sem volt messzebb a parttól 500 méterrel ) A kemping akkor érné meg, ha féláron lenne vagy olcsóbban. Mert legyen az apartman 15 euró per fő. Akkor is fedél van feletted, zárhatod a lakást, van több helyiség, nem egy sátorban öltözöl görnyedve, saját fürdő és saját wc van, saját mikród, saját tűzhelyed, saját hűtőd, szekrényeid. Egy esős két nap alatt is tudsz mit csinálni, nem a sátorban ülsz reménykedve, hogy nem ázik be. Tessék már ne a 30-40 eurós árakhoz viszonyítani. A fiatalok azt írták, minél olcsóbban akarják megúszni. A 10  eurós apartman már nem csak ennek a kritériumnak felel meg, hanem az alap elvárásoknak is. Mutassatok akárcsak egy kempinget is, amely összességében olcsóbb alap apartmantól és hozza ugyanazt a kényelmet.

sfi Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128380

És főleg a kempingtől. Hatalmas különbségek vannak árban, és nem a legdrágább a legjobb. Bár ez már inkább attól függ, kinek mire van szüksége: csendes, kicsi, tiszta kempingre, vagy mindenféle attrakciókra.

Előzmény: kmrmtms (128379)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128379

Hát igen! Amúgy tényleg előfordul, hogy van olyan apartman, ami olcsóbb mint egy adott kemping, de talán fordítva több van. Ez persze sok mindentől függ, személyek számától, korától, meg attól, hogy a kempingben mennyi szolgáltatást veszel igénybe, a kemping melyik részén versz sátrat/lakókocsit.

 

Előzmény: sfi (128378)
sfi Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128378

Valójában erről van szó, de ezt csak az érti meg, aki szeret kempingezni. :)

Előzmény: kmrmtms (128376)
fvcc Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128377

Hvar. Vis. Bisevo.

Előzmény: 200SX (128371)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128376

Mondjuk nem mind igénytelen.

Amúgy mi már láttuk olyat is, aki Porsche 911-esel vagy éppen Cayennel jött kempingezni, szerintem egyszerűen ők is szeretik ezt az életérzést.

Előzmény: sfi (128370)
200SX Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128375

Köszönöm a válaszokat.

Vir és Pag kilőve mert első héten megnézzük őket. Rtina-ban lesz a szállásunk.

Én is Losinj-ra gondoltam állítólag Mali Losinj hasonló hangulatú mint Primosten.

Esetleg Hvar vagy Korcula.

Előzmény: 681109 (128374)
681109 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128374

ezek alapján Vir-t semmi esetre sem

északabbra Losinj-t, délebbre bármelyiket :)

 

 

Előzmény: 200SX (128371)
LandyBaby Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128373

Vir szigetet mondanám, de mivel Zadar környékén lesztek előtte ezért nem aktuális...

Pag is jó lenne, de az is Zadar környéke.

Vir szigeten 60 EUR/éj/ apartman áron van szállás.

Ha érdekel szólj és adok elérhetőséget:

Viki 70/7021736

Előzmény: 200SX (128371)
AZS Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128372

Pag.

Előzmény: 200SX (128371)
200SX Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128371

Sziasztok!

 

Régóta állandó nyári program nekünk a Horvát tengerpart, a szárazföldön már mindenhol voltunk. Idén is két hétre megyünk, az első hét Zadar környékén lesz. A második hétre viszont nincs ötletem, valami szigetre mennénk mert ott még nem voltunk, egy "szigetlátogató" tanácsát kérném. Két felnőtt egy 6 éves gyerek (nem kell homokos vagy apró kavicsos strand) szeretünk kirándulni, szeretjük a természetes partokat, nagy "szerelmünk" Primosten. Ezek alapján melyik szigeten nézelődjek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!