Keresés

Részletes keresés

The_Rible Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128309

Hát ha most miattad magyar turistákkal fogok találkozni arrafelé legközelebb, akkor mérges leszek. Nem kell oda több ember, elég ha én járok arra :)

 

Előzmény: vargamarcs (128304)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128308

Mennyi most a felvono a Srđij hegyre meg a varfalbeugro?

Előzmény: vargamarcs (128306)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128307

Szép gyakorlat!

Mert itt mindig történik valaki. :)

Előzmény: vargamarcs (128306)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128306

ok, vágom :) most gyakorolok :) 

 

Előzmény: Törölt nick (128305)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128305

Nekem ez (újabban) akkor működik, ha bemásolom a linket, majd kijelölve mögé kapcsolm saját magát

 

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128304

akkor egy csepp off :)

  

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128303

köszönöm szépen!:) 

 

 

Előzmény: scarabaeus (128302)
scarabaeus Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128302

1. Vedd ki az "s"-t a https-ből

2. Nem kellenek paraméterek a végére. Az, hogy ez most időpontra akar ugrani, az csak linkkel tehető meg (azzá is válik sima http-ként), ha nincs a #t=247 a végén, akkor viszont működik a videóbeágyazás is.

Előzmény: vargamarcs (128301)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128301

ez nagyon jó! :)

azt áruld el, kérlek, - ha tudod - miért van az, hogy régen ha youtube-os videó linkjét illesztettem ide, akkor elegáns módon megjelent egy kocka is a videóból, most meg ilyen snassz módon tudom csak "idehozni" :(

https://www.youtube.com/watch?v=ff1K2Haqfqc#t=247

Előzmény: Törölt nick (128265)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128300

sőőőt.... nem csak ide járok olvasgatni.

mostanában előszeretettel szemezgetek ggabor21hu egyéb helyeken elszórt bölcselkedéseiből, s rájöttem igazából ott tanulok rengeteg okosságot - az élet egyéb területeit illetően. 

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128299

megint jöttem olvasgatni! szeretek ide a fórumba járni, itt mindig tanulok sok-sok újat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128298

Ha rendben, akkor Ok. Főleg, ha el is tudtok menni, és senki nem betegszik le akkorra. Nekünk nincsenek ilyen parti igényeink, igazából alig van valami, csak az általánosan elvárható. Ebből elég sok hely van azért. Én még januárban azt sem szoktam tudni, hol fogok nyaralni és mikor, ez elég gyakran az utolsó hetekben derül ki nálunk. Sőt, egyszer a magunkkal vitt gyümölcsöket a horvát vámos el akarta venni, mi berágtunk és visszafordultunk, mentünk inkább olaszországba. :-)

 

Előzmény: Emi2 (128296)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128297

Régebben éppen akkor voltunk kint, amikor a Split egy magyar csapattal játszott talán BL meccset. A magyarok nyertek. Éppen utána volt határátlépésünk. Nem csináltak semmit, csak félre állítottak minket. De határ kb tényleg két bóde egy sámlival volt. Ott fogtak minket 20 percig, majd mosolygósan mondták, hogy nézték a meccset. Azon a nyaralálson pont Splitben is voltunk. Egy erkélyről gyümölcsökkel dobáltak meg minket, mikor hallották, hogy magyarok vagyunk. Azért vannak ilyen dolgok.

Előzmény: Zadarifiaskó (128295)
Emi2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128296

Nálunk miòta megvannak a gyerekek, csak part mellè megyūnk közvetlen, èg ès föld kènyelemben. Ahhoz meg a legbiztonságosabb foglalni. Tizenvalahányszor foglaltunk, adriagate-nál, novasolnál, soha semmi gond mèg nem volt. Ès jò tudni már januárban, hogy a szállással minden rendben.

Előzmény: Törölt nick (128294)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128295

Az a baj, hogy azt is kidobja, hogy kell nemzetközi jogsi, meg azt is, hogy nem kell. Jó az ideiglenes személyi-nem jó. :)

A legfontosabb, hivatalos oldalon még nem találkoztam ezzel. Utazási irodák infó oldalán is elvétve megemlítik, hogy van akitől kértek.

Nem lehet, hogy ez a háború utáni időkben kelhetett és nem kopott ki a köztudatból?

Úgy érzem a Balkánon is óriási változások vannak, mindenki hülyének nézett, hogy a tavalyi görög úton, Szerbiában és Macedóniában is megálltam. Oda-vissza is 2x - 2x. 
Mindenhol barátságosak voltak, de nem átlagosan, hanem kiemelkedően! (autó nem fért a garázsba, saját költségen parkoltatott, ott maradt napszemüveg postázása, nem fogadott el pénzt érte, stb. stb. Gondolom, de csak gondolom, mert hála az égnek személyes kapcsolatom nem volt velük szerencsére, a rendőrök is változnak. A köztudatból meg nehezebben kopnak ki ezek a dolgok. 
Egyébként amit néha itthon tapasztalok, annál rosszabb nem igen fordul elő kint! De mi szeretjük egymást szívatni. :) 

Előzmény: Törölt nick (128293)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128294

Ezt megerősítem én is. A szállás oldalakon a szállásoknak csak egy kis része van fent. Valójában pedig minden második ház kiadó. Így van, egy óra, fél óra és szép, jó, tágas, jó fekvésű szállásunk lett mindig. Szezon full közepén is. A tiétek is frankó volt.

Előzmény: Törölt nick (128292)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128293

Meglepődsz ha bírod a keresőbe, hogy szerb hullazsák. Nekem jó pár fórumon kijött, hogy bizony kérték, kérik. 

Előzmény: AZS (128290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128292

Mindenki úgy megy ahogyan neki tetszik. 

Régebben, mikor tapasztalatlanabbak voltunk mi is foglaltunk előre. Ez apartmanok esetén picit lutri, szállodáknál semmi gond, csak ugyebár drágább.

 

Utóbbi években mindig a helyszínen keresünk szállást, és max félórás keresgéléssel, válogatással mindig sikerül jót találni. Ez július elején-közepén nem okozhat problémát, mindig van annyi hogy válogatni is lehet. Volt ahonnan röhögve jöttünk ki annyira de annyira cimmerferis volt a szitu! :-)

 

 Tavalyi szállásunk Crikvenicán:

 

   belülről...

   és a kilátás az (egyik!) erkélyünkről. 

 

 4személyre 50 euro/éj.

 

 Tavalyelőtt Makarskán:

 

 viewArticle

szikla2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128291
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128290
Előzmény: Törölt nick (128289)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128289

Bevallom mi is próbáltunk kétszer előre foglalni. Meg is tettük. Mindkét esetben átvertek, nem a szállás szerepelt a fotókon az egyik esetben ( a valódi szállás egy romhalmaz volt ). Egyet ott aludtunk, mert már nem tudtunk mit csinálni. Mikor egy éjszakát fizettünk volna és távozni akartunk, verőlegények tűntek fel az utcában így 3 éjszakát kifizettettek velünk. Fél óra múlva lett pöpec szállás. A másik esetben magyar tulaj szívatott meg, pedig ott volt ismeretség is egy kollégám által, aki előtte nyaralt ott. Mikor meglátta, hogy utánfutónk van, amit kényszerűen le akarunk valahol parkolni, akkor közölte, hogy az ő garázsába behúzhatjuk, de ez napi 5000 forint lesz. Erre mondtuk, hogy az utcán akkor jól leláncoljuk. Másnap érdekes módon feltűntek az utcában a helyi közterületesek és vegzáltak minket, hogy a szóltak a szomszédok, hogy útban van a futó. Mivel eszünk ágában nem volt, hogy csak a futó miatt 50 ezret fizessünk pluszban, ezért ott is másik szállást kerestünk, egy órán belül sokkal jobbat találtunk. Szóval mi azóta előre semmit!

Előzmény: Zadarifiaskó (128287)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128288

Én megértelek.Te úgy vagy nyugodt, hogy jó előre foglalsz. Erre kaptál pár hét idegeskedést. Nyilván rosszul esett és nyilván átverés volt. Pláne ha most dupla áron hirdeti. Valaki szerint itt nem történt átverés, de ne foglalkozz vele. Ne szegje kedved!

Előzmény: Zadarifiaskó (128287)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128287

Hagyjuk, zárjuk le. Nem haragszom és bocsánat.

Szerintem ennyivel túlléphetünk.

Mindenki izgatott, messze még a nyár, nem tudjuk kivárni! 😃

Szép napot!

fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128286

Szerintem a tiéd.

Tényleg átverték? Hogyan?

Tiéd a csont...

Előzmény: Törölt nick (128285)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128285

Már megint a kinek a fasza nagyobb. Nem unjátok még itt ezt néhányan? kit érdekel, hogy mióta vagy paypalos vagy aliexpresses? Persze nyilván a másik még meg sem született akkor. Csak, hogy rúghass egyet. Nem ez volt a kérdés. Egyik társunkat átverték, erre te kiosztod, hogy nem ért hozzá. Csináljátok ezt páran itt, és ez már sokaknak feltűnt. Én nem foglalok sosem itthonról ( erre megkapom, hogy máshogy nem is lehet, csak előre foglalással ), de ha valaki ezt teszi és átverik, jogosan szól itt. Persze nekem ettől még az a véleményem, hogy ne foglaljunk előre, de nem hülyézem le, nem csórózom le és nem mutogatott itt vonalzót sem. Szerintem mehetne nyugodtan szállás névvel is, hogy ki hol figyeljen. Rohadtul unalmas, hogy pár régebbi fórumozó, vagy aki úgy véli, nagyon sokszor nyaralt már Horvátországban, vindikálja a jogot, hogy ő itt mindenki felett áll és jön a cinikus kioktatásaival. 

Előzmény: fvcc (128284)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128284


Fogalmad sincs róla, hogy működik, ez lejön elsőre

 

Hát nálad tényleg lejön! Vásárlás előtt nem vonnak le semmit, sehol! (csak a PayPal szokta ellenörizni a kártyát azután, hogy beadtad az adataid a rendszerbe, majd egy négytagú számot te adsz meg nekik a tranzakcióból, - ezzel igazolod feléjük, hogy tiéd a SZÁMLA. ) Ha a Paypalnál kártyás fizetést választol, regisztáció nélkül, akkor nem. Ugyanis van ELLENöRZöTT és van NEM ellenörzött vásárló.

De ez tényleg nem ebbe  a fórumba való!  Szerintem hűtsd le magad!

(eBay-on, aliexpressen oly régen ott vagyok, hogy talán akkoriban még meg sem születtél)

Előzmény: Zadarifiaskó (128282)
szikla2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128283

 

Maradjunk a nyaralásnál, a csontrágás helyett. 

Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128282

???
Fogalmad sincs róla, hogy működik, ez lejön elsőre.

Ha vásárolsz E-bayen, mielőtt fizetsz, 1USD-t terhelnek. Ezzel ellenőrzik a kártyát!
Mindenhol így csinálják, ez a menete!

Ez a pénz nem kerül levonásra, csak zárolják a számládon és vagy feloldják, vagy egy idő után a bank feloldja...

 

Előzmény: fvcc (128279)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128281

Ha akarnád értenéd...terhelt és azt hazudta, hogy nem terhelt és nem érvényes a kártya...

 

De tök mindegy, nem ez a lényeg. Ezek csak a részletek, amik mutatják milyen kis piti eszközökkel élt. 

 

A lényeg, hogy ezt a szálláshelyet nem ajánlom senkinek. A hozzászólás célja az lett volna, hogy ha valaki rákeres a szállás nevére, találjon róla infót. 

Nem pedig az, hogy beleköss, oktass, kérdőjelez.

De zárjuk le, ne csesszük szét a topikot. 

Hidd el túlléptem rajta, persze azért a bookingnál jeleztem, hogy járjanak el.

Még le sem zárult az ügy, már lefoglaltam egy másikat, a vitatott kártyával. :)
Csak egy picit rosszabbul jártam. 
Nem hiszem, hogy neked magyaráznom kéne, mi a különbség egy évvel előre foglalni a teljes választékból, és mi 45%-os foglaltság mellett! 4 szállás közül választottuk ezt, azóta a 3 másik betelt.

Előzmény: fvcc (128280)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128280

... és TE ?

Bal lábbal keltél fel, vagy mi van? Én nem értékelem a szellemi színvonaladat! Légyszarból elefántot csinálsz, ahhelyett, hogy átlépnél a légyszaron. Az elefánton már kicsit nehézkes!

Előzmény: Zadarifiaskó (128278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!