Keresés

Részletes keresés

Bujazliz Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128033

Én Tisno mellett a Camping Dalmacia-ban voltam kutyásan. Kutyafürdető, és saját beach, ahova a kutyával együtt fürödtünk. Saját éttermében (frissvizes kutyaitatóval várva ) kutyásan étkezhettünk (imádják a kutyákat).

 

Előzmény: eperlevelll (128028)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128030

Popovići, Radovčići :)

 

Előzmény: scarabaeus (128029)
scarabaeus Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128029

Ez hol van? Gondolom, ennek a közelében, az is érdekelne:-)

Előzmény: vargamarcs (128023)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128028

Köszönöm az ötletet! A probléma a szokásos: " the beach do not permit guests with dogs or other pets" :(

Az enyémek (vizslák) imádnak úszni. Néhány kempingben van kijelölt strand (Slatina Cresen, Simuni Pagon), de sajnos nagyon kevés.

Előzmény: fekvőrendőr (128027)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128027

Eperlevell!

Ez egy kutyabarát kemping és apartman falucska: http://www.jezeravillage.com/en/

Itt láttam először külön kiépített, kitáblázott kutyazuhanyt.

Előzmény: eperlevelll (128009)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128025

Kint ülni az erkélyen egy jó pohár dalmát borral és csak úgy merengeni,bambulni.  Mennyivel jobb lenne mint ebben a nyirkos nyavalyás időben erről ábrándozni.

Azért feldobtál.Köszi.Mindig ilyen tenger közeli apartmanokat választok.

Előzmény: vargamarcs (128023)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128024

Gyönyörűek, mint mindig:) /itthon pedig hólapátolás és nátha!/

Előzmény: Törölt nick (128022)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128023

moja Dalmacija :)

 

tiborpapa! a Tiéd hol készült? :)

Előzmény: Törölt nick (128020)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128020

Gondolhattam volna, hogy nem csak a csónakos topikon vannak így tél közepén elvonási tünetek. :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128016

Ez nem a te gondod. Megoldjuk ne aggódj. Nevetséges. Ha pedig valamit nem tudtunk megnézni, majd visszamegyünk kocsival, nem ügy. De élvezni akarjuk a lakóautózást egyelőre és majd a méreteihez igazítjuk az utunkat.

Előzmény: fvcc (128013)
fvcc Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128013

... aztán majd bementek sok szép kis faluba (üdülőhelyre), ahol majd fogjátok vakarni a fejeteket, hogy hogyan is kéne tolatni (jó sokat), mert megfordulni esély sincs.

Előzmény: Törölt nick (128012)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128012

Régi szép idők.Akkor sokat nomádoztunk.És mivel nem volt mindenki tehetős,minél olcsóbban mentünk.Azota csalad,bejott az elet,mar apartmanoztunk.de mivel masra vagytunk es vagyunk is,valami mas kell.ezert most lakoautosok leszunk.szallasra sosem koltenek sokat,ez elv.inkabb a tobbire.ezert most megint korut lesz es talaltam is olyan forumot ahol van erre fogekony tomeg.lehet ezt snassznak mondani,nekunk uj elmeny.

Előzmény: AZS (128010)
hul Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128011

Igazán érdekes kapukat nyitottál meg, azt remélem értem is... Elmesélném a Balaton parti szabadságot, amikor ott aludtunk a parton, a gyepen,bár később vegzáltak a yardok. Vagy Bulgáriát, mondjuk elindulva 1 db fogkefével. Aludtunk itthon szakszervezeti üdülőben, a földön, de szűken, mert már a két beutalt mellett 4-en aludtak a szőnyegen, más barátok... Visszatérve sóher lakóautós barátunkhoz, a mindent megold okosba és wct öblít a parkolóban, szóval tényleg az a legfontosabb, menjünk, ötleteljünk, minél több jó helyet keressünk fel és érezzük jól magunkat ebben a remek országban, a remek tenger mellett! A magam részéről kitartok a sátornál, kevesebb dolgot hozhatok, nem annyira kényelmes, de azért ha jól tudsz aludni, akkor ok. (Matrac) Viszont jobban mozgok autóval, gyorsan tudok haladni, lényegesen olcsóbb. Ráadásul más célpontoknál szívás, mert a lakóautókat a nyugati nagyvárosokba pl. nem engedik be, érthetóen, nem is férnek el... Meg más helyeken is gáz, persze tudni kell hova akar az ember menni. Tehát kinek mi...

Előzmény: Törölt nick (128006)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128009

Köszönöm mindenkinek a segítséget kutyás témában. Sok helyen voltunk már így Horvátországban, most érzem először úgy, hogy kicsit kifogytunk az ötletekből. Megnézem a javaslatokat és szorgalmasan olvasgatom tovább a fórumot :)

Előzmény: emojnarode (127999)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128007

"De nekünk kell a romantika".....

"Egy nyitott áruház parkolójában....."

nos igen.... szerinted ez az igazán romantikus, bár én inkább meglehetősen snassznak nevezném.bocs.

Előzmény: Törölt nick (128006)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128006

Oh nem! Dehogy akarok egy téren aludni. Vagy valaki háza előtt. De egy hivatalos parkolóban miért ne? Egy nyitott áruház parkolójában miért ne? Ha a kocsi ott állhat, akkor már tök mindegy, hogy benne fekszel. Ha meg kempingbe mennék, minek wc-znék az autóba, az lenne a következő hülyeség. De mondom: a kemping drágább mint az apartman, így ki van lőve, akkor inkább már apartman. De nekünk kell a romantika, nem akarunk kötöttek sem lenni, kempingből mivel mozdulsz ki, ha lehorgonyoztál? Inkább 3 napot itt, 3 napot máshol. 

Előzmény: hul (128003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128005

Oh, tudom, 20 éven keresztül gond nélkül vadkempingeztünk, nem erről beszélek, az sokkal nomádabb forma volt. Még fedél sem volt felettünk. De ez elszállt az ifjúsággal. Akkor 18 fős csoportban nyomtuk két busszal évről évre. Most nem ezt tennénk, nem pakolnánk ki meg ilyenek, ott aludnánk csak parkoló autóban. Szerintem azért nem szólhatnak. Pláne ha hivatalos parkolóban van és nem is városban. Napközben meg irány a part. 

Előzmény: hul (128003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128004

Nézd. Soha nem fizettünk még 10 eurónál többet per fej per éj. Semmilyen szezonban sem. De volt mindig legalább két szoba, felszerelt konyha, külön wc, terasz, füves udvar, grill, saját parkoló, internet, és a város központ sem volt messzebb 500 méternél. Találomra néztem egy kempinget, ahol külön kell személyenként fizetni, külön még a lakóautóra, külön még adót és ez így drágább lett 10 eurónál visszaosztva. 

 

Amúgy meg a szobában sem verek sátrat és abban alszom, mert az hülyeség lenne. Úgy gondolom, hogy nem azért van lakóautód, hogy kempingbe menj. Mert így teljesen felesleges kiadás venni egy lakóautót. Ahhoz elég egy sátor, vagy inkább már akkor apartman.

 

De szerencsére ezt így gondolja más is, és közben találtam is megoldást: vannak éjszakázó helyek, árammal, vízzel, olcsóbban a kempingnél. Sőt, néhány országban ezek tök ingyenesek is. De valszeg marad egy áruházi parkoló, vagy autópályás nagy, éttermes parkoló. Végül is víztöltés nem okoz gondot, áram annyira nem alapvető szükséglet, így már nem kell lakóautót venni és még szállásra is költeni. Mert a lakóautó árából elnyaralnánk 15-20 évig, de inkább saját "szállásba" ruháznánk, mert azt átadhatjuk gyereknek is, családtagnak is. Meg hát az érzés, ami még régről megmaradt gyerekkoromból, akkor is lakókocsiztunk, de azért egy mostani lakóautó már teljesen más azért.

Előzmény: AZS (128001)
hul Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128003

Amit tervezel, az vadkemping. Horvátországban (is) tilos. Nemcsak a part közelében vagy lakatlan helyeken, de a parkolókban is tilos. Persze ez nem vonatkozik az út melletti pihenőhelyeken való megállásra, esetleg alvásra, reggelig maradásra stb. Ezeken a helyeken tilos a lakóautó ürítése, a tűzrakás és még ezer dolog, ami már vadkempingnek minősül. Ha arra számítasz, hogy "nem veszik észre", nos sorban végigjárják a rend beöltözött és "álruhás" tagjai a nagy parkolókat is, mindent szemmel tartanak. 

Rengetegen megállnak mindenfelé a pihenőhelyeken lakókocsival, lakóbusszal, autóval, ez benne van a távolsági utazásban és nem szól senki. De ha megállsz akárhol a lakóbusszal, mondjuk egy parti úton, földúton, lakóövezet határán, főképp valaki birtokán (amit persze nem is tudsz) rád hozzák a miliciát, teljes joggal. 

Valamit, csak azért mert mintha nem értenéd: a lakókocsi, lakóbusz és a sátrazás is olyan nyaralási, utazási forma, ahol rendezett körülmények között alhatsz, lerakhatod a cuccod, főzhetsz stb. Ez a kemping, ahogy tisztelt topiktárs már megjegyezte. Neked is ez a jó, pont azért, mert van víz, meleg víz is, mosogathatsz és elviheted a mobil tartályodat üríteni, van áram. Ha a szép járművet kezeled, fizeted, a plusz pályadíjakat, üzemanyagot és minden mást vállalsz és állod a kényelem okán, mondd már meg, miért akarsz valaki telkén, köztereken és vadkempinges körülmények között, szabályszegően lógni, kockáztatni a tetemes büntetést és egyéb kellemetlenségeket? 

Előzmény: Törölt nick (127994)
wdriver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128002

kutyával bizony más a helyzet, strandra kevés helyre lehet vinni.

aki viszont elvan a normál partokon, zuhany-wc-öltöző-büfé nélkül az simán talál kutyával is fürdőhelyet.

mi is anno két kutyával is mentünk, sosem volt gond. sőt mi sem szerettük a zsúfoltságot.

Készülni kell előre hűtőtáskában sör, szendvics, árnyékcsináló a blökinek, meg víz mindenkinek és kész.

De ahogy láttam egyre több a kutyás strand (lista) is, ennek is utána lehet nézni.

 

 

Előzmény: emojnarode (127998)
AZS Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128001

Néztük, hogy kempingbe badarság lenne leállni, annak az árán fullos apartmant találunk

 

Ha ezt valami vicclapban néztétek, akkor oké.

Amúgy Horvátországban többszáz olyan hely van, ahová biztonságosan le tudtok állni, van áram- és vízvételi lehetőség, sőt, a biowc tartalmát is le tudjátok engedni, a rendőrök se csesztetnek, éjjel biztonságban alhattok, meg még egy csomó klassz dolog.


Ezeknek a helyeknek közös ismertetőjük, hogy egy méretes "Autocamp" felirat mögött vannak.

Előzmény: Törölt nick (127994)
fvcc Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128000

http://igrane.com/accommodation

Keress magadnak appartmant itt. A tulajnál kérdezz rá, jöhetnek-e a kutyák. Közvetlen a falutól északnyugatra, 50 m-re kezdődik egy 800 m hosszú szabadstrand, itt aztán szabad kutyáknak is fürödni (a "tábla" is engedi).

    A Hotel Punta appartmanjaiba is lehet kutyákat vinni, de mivel most nagy átalakítás folyik ott, nem tudom, tudsz-e ott infot szerezni szállással kapcsolatban. (ha itt szereznél szállást, a kutyákat ne kérdezd, csak beköltöztök)

Előzmény: eperlevelll (127996)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127999

 Ui. A link nem azt adja ki amire hivatott. Írd be a googleba és OK.

Előzmény: emojnarode (127998)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127998

Kedves eperlevell ! A remény hal meg utoljára.  Én is kutyabarát vagyok és tudom, hogy lent nagyobbrészt tiltott az ebek fürdetése. Különösen kiütközik ez a sibeniki megyében, ahol úgyszólván az egész megyében nincs egy ilyen hely. Kimondottan kutyás nyaralók számára kitűnő lehetőségek adódnak Istrián és a Kvarner  térségében. De Dalmáciában is kimondottan ebek számára van létesítve, Split strandjain, Mljet szigetén, Murter sziget és kissé távolabb Vis szigete. Ha beütöd a googleba a következőt találhatsz számos utalást erre.  www.adriatic.hr /hrvatska/ -opcenito plaze-plaze-za- kucne ljubimce/162

Előzmény: eperlevelll (127996)
wdriver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127997

oda kell figyelni mert tilos a vadkempingezés.

 

idézek:

 

Az uniós tagság ellenére Horvátországban a vadkempingezés továbbra is tilos!

Vadkempingezésnek minősül a közterületeken,

parkolókban és a benzinkutakon való éjszakázás is!

 

gyakorlatban én is aludtam már többször parkolóban autóban, és biztos sokan vannak úgy, hogy lemennek egy parti kies helyre és ott alszanak.

a lakóautót tölteni is kell igen, meg leereszteni is. ahhoz is kéne egy hivatalos környezetvédelemre tekintettel lévő hely.

kempingekben van ilyen ugye, ott tisztítja is a leengedett wassert.

úgyhogy át kell gondolni, bár én személyszerint nem hallottam hogy valakit így lekapcsoltak volna.

kérdezz a kempinges topikban, ott vannak tapasztalt fórumtársak, meg persze neten nézz körül a vadkempingezés témában.

 

Előzmény: Törölt nick (127994)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127996

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Sajna a mi szempontjaink ennél speciálisabbak :( Ketten vagyunk és két idősebb (nem nagy) kutyával utazunk (a kempinges fórumban is folyton kérdezek emiatt) és olyan helyet kell találnunk, ahol van kijelölt kutyás strand. Sajna ezen a területen éppen ott van.

A másik megoldás, ha olyan helyet találunk, ami viszonylag félreeső helyen van és nem zavarunk senkit.

Mindezen szempontokat egyszerre érvényesíteni főszezonban normális áron szinte lehetetlen :(

 

Előzmény: emojnarode (127995)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127995

Nem akarlak elkeseríteni, de tényleg az van, amit Te is a neten találtál. A hely nem lenne rossz. Az évekkel ezelőtti állapot, ami virágzó forgalmas helyet jelentett, napjainkban teljesen lepusztult. A valamikori, erdőben álló pompás szálloda romokban, a szálló közelében lévő kamping-többnyire Adria tipusu lakókocsiból állt, mind ott rohad. Szánalmas, hogy néz ki. Mint írtam is, éveken át a környéken nyaraltam, jól ismerem a vidéket, ezért ha mint írod is Makarska környéke és közelsége miatt érdekelne egy közeli nyaralóhely, így merem javasolni közvetlen mellette Bratus kis halászfalut, vagy szintén negyed óra gyalog a szomszédos Promajna. Ez utóbbit rendszeres buszjárat köti össze a várossal. Bő információt találsz a neten ezekről. Promajnaba le tudsz menni a google sárga emberével is, így körülnézhetsz alaposan. Sajnos árai is a hely felkapottságához igazodnak. A város közelsége miatt is népszerü. Ha érdekel a környék jellemzése és leírása szívesen segítek.Üdv.

Előzmény: eperlevelll (127992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127994

Sziasztok! Nem tudom mennyire egyedi az esetünk, de talán tudtok hasznos ötleteket adni. Az idén szeptember elején megyünk majd nyaralni és úgy néz ki, most először lakóautóval. Így meglenne a jármű és a szállás egyszerre, azonban vannak kérdéseink. Néztük, hogy kempingbe badarság lenne leállni, annak az árán fullos apartmant találunk és mégsem közös wc, közös fürdő, nagy tömeg a nyakadban. Beszéltük, hogy lakóautós kirándulás esetén nem is ragadnánk le egy helyen. áruházak nyitott parkolója, autópályás nagy megállóhely persze lehetőséget ad alvásra, főzésre,stb.Ebben az esetben viszont kellene napi szinten víznyerő hely a fürdő tartály feltöltéséhez és meg kell oldani legalább teló és kamera töltésére ( 2 naponta laptop töltésre ) az áram felvételt. Tavaly horvátországban láttam benzinkutat, ahol vízkút is, gondom azzal fel lehet tölteni a lakóautót. Vagy nem ezért van? Meg ez egyszerűbb eset, ha kell bármilyen kútnál utántölti a tartályt az ember 10 perc alatt. Az áramhoz viszont kellhet aggregátor ( hangos és fél liter/órát eszik kb ), lehet szó külön autó akksiról, amiről átalakítóval nyerünk 220-at, majd az akksit menet közben szintén átalakítóval visszatöltjük, vagy járathatjuk a kocsit és szivargyújtót használunk. ez esetben bő 1 liter/óra is lehet a fogyasztás. Igazából nem nagy gond az áram, kellhet napi 2-3 órát max, nyaraláson nem igazán tv-zünk és nem e körül zajlik az élet, ledes világításokkal már kis fogyasztással is bevilágítható este egy lakóautó. De azért a legjobb persze az lenne, ha lennének áram felvevő helyek itt-ott. Van ilyen tapasztalata valakinek? Hogyan lehet megoldani ezeket a lakóautós dolgokat? Köszi.

fvcc Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127993

Picinek pici. Pár éve többszáz hektáron égett a part menti erdő, a házakat 10 m-re súrolta a tüz.

Előzmény: eperlevelll (127992)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127992

Teljes mértékben béna vagyok. A Makarska melletti településre gondoltam. A neten annyit találtam róla, hogy van egy elhagyott egykori gyermeküdülő a parton, ami ott pusztul. Pici településnek látszik, de Makarska közelsége miatt gondolom, ez semmit nem jelent. Júliusban vélhetően sokan vannak.

Előzmény: emojnarode (127989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!