Keresés

Részletes keresés

hul Creative Commons License 2013.12.12 0 0 123407

Mi már sok éve a szombat konzekvens kerülésével, és az éjszakai utazással védekezünk a zsúfoltság/autópálya kapu ellen. Mindketten jól látunk még, nem tartunk az éjszakától. Ha nagyon sok lenne, egy félóra a benzinkútnál elég is. (Többszázad magunkkal...)

Nagy előny, hogy kora délelőtt már lehet egy hatalmasat fürdeni a tengerben. :-)

Persze az út szépsége, főképp, ha nem a sztrádán nézelődik az ember, kimarad, de az ott tartózkodás idejébe sok kirándulás belefér. Már sok éve zajlik ez, és az ember előbb utóbb nagyon sok felé eljut így is. 

Szerencsére a horvátok a sztrádákon nemigen mérnek (éjjel egyáltalán nem). Amit láttam, hogy a benzinkút kijáratánál bújnak el és hátulról fotóznak, de ez is egyszeri alkalom volt, hogy láttuk. Nem mintha ilyen hosszú úton és cuccal, tetővel az ember kitaposná a lelkét, de mondjuk a 150-160 is fizetős, mint tudjuk.

 

Ha pedig rábeszélésre adod a fejed... Peljesac és Korcula pazar, ne hagyjátok ki! Gyönyörű a tenger, nagyszerű helyek vannak, remek kaják, tájak, emberek, borok! Azért a komp se kritikus... mondjuk a leghosszabb, Vela Luca-Split viszonylat az utóbbi években nagyon megdrágult, de felfogható egy hajókirándulásnak is. Persze van rövidebb, olcsóbb és az is tökéletes megoldás.

 

Előzmény: fvcc (123406)
fvcc Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123406

Csak azért jutott eszembe a "balek", mert a párom imádja az alagutakat (Baskából fel, a sorompó előtt vissza, majd még jópárszor. Hogy nem érsz el vele sehova?)  - na jó, ez vicc volt :)

 

... aztán nyomás, ami kifér a csövön.

 

Így van, nekem 985 km-t kell megtenni egy irányba.  vadregényes út  is van.  Én oda is, vissza is le szoktam térni a sztrádáról Karlovacnál, Plitvicén keresztül, majd a Sveti Rok alagút előtt vissza (vagy fordítva).  Közben  Korenicában egy kiadós kaja a Babics-nál (az útmenti vendéglökben magasan a legjobb áraik vannak és kitünő a kaja. Megálltunk több helyen is - tapasztalat). Ez kb 2 óra időveszteség (kajával együtt) a sztrádához képest, de belefér az idönkbe.  Közben még veszünk sajtot, mézet..., majd száguldunk tovább. 

 

   Ha elkészül valami - víz alatt, vagy fölött - akkor rá tudom beszélni a páromat Peljesagyra, Korculára.  Amikor Hvarra mentünk komppal, egész idő alatt a szemközti partot nézte, nehogy feljöjjenek a "búvárok".  (Én meg az eget, mert a komp végében az autóban rekedtem, beékelve két autó közé, 10-10 centire)

 

A túlzsúfoltság ellen úgy védekezünk, hogy június elején ill, szeptember második felében járunk. Akkor még/már kevesebben vannak. Az idöjárásra sosincs panasz - egy két borúsabb/esős nap belefér a két hétbe. Júniusban éget a nap, szeptemberben meg csokibarna vagyok, krémek nélkül. is.

 

Érdekes, hogy idén júniusban (mi ezt most kihagytuk) alig volt ott valaki. Szlovén ismerős házaspár mondta, hogy egyedül voltak a tengerparton.

Előzmény: hul (123405)
hul Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123405

Balfasz mindig van, akkor is, ha ki van írva az összeg hrk-ban meg eur-ban, meg ott az ember, aki elveszi...Mondjuk az Istrián van az az automata, amelyik semmit nem csinál, se fémre, se papírra és ütöd-vered. Aztán amikor feladnád, ismeretlen okból megjavul. Végre ki tudsz hajózni. Mögötted, akik nem tudnak semmit, csak hogy valaki tököl. Persze majd ők is. Személyes tapasztalat... előttem a horvát is szívta, tehát a "balfasz" törölve:-)

 

Az idén jöttem ezen az új alaguton (Sveti Ilija) és tényleg percek alatt az autópályán van az ember a partról. Nem drága, remek. Azon lehet elmélkedni, hogy vadregényes út  is van, meg látvány-élmény, ami így elmarad. Azért sokszor hazafelé nem baj, ha már fenn van az ember... aztán nyomás, ami kifér a csövön. Főleg, ha jó messziről jössz és még sok van hazáig.  A Peljesacról most v. komppal v. körbe lehet kijönni. A leendő híd "hídfői"/ előmunkálatai mintha már mutatnák magukat évek óta, de jó hír, ha megvalósul. Egy pazar építménynek tűnik a tervek szerint, bevisz és Korcula is közelebb lesz így. Csak az istenért a horvát tengerparti érzés ne múljon el ezzel a leendő (további) lehetőséggel/zsúfoltsággal, mert sajna néha már így is a teljesítőképessége határán van...

 

Előzmény: fvcc (123403)
emojnarode Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123404

Jól olvastad, az csak egy megoldás lett volna az álmokból és ha az összes elképzelést leírnám itt, sorolván tovább, hogy ezzel az alagutas megoldással szigeteket akartak összekötni, Splitet Brač szigetével és Hvart is összekötnék ezzel az elképzeléssel. Ezt megelőzően az őrültebbnél őrültebb tervek születtek. Aki figyelemmel kiséri a lenti napilapokat, naponta találkozik ilyennel. Ez a legutóbbi legalább reményre ad okot. Most, hogy az Eu rábolintott a tervekre, nagy az euforia, csak egy a probléma, pénz is kellene-220 millio euró.

Előzmény: fvcc (123402)
fvcc Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123403

Ha már info:

Nyár óta működik a Sveti Ilija alagút Zagvozd és Baska Voda között.

A nyerőautomata a zagvozdi oldalon van elhelyezve. Bedugtam papír 100 kunát, a nyerőgép "okádta magából" a 20 db 5 kunásat. Fémben. Gyorsan kerestem nekik egy zacskót, hogy legyen miben elvinni :D

 

(szóval: 20 kunát kell leperkálni  beledugni, hogy felnyíljon a sorompó. Bankkártya is jó neki. Kérdeztem volna, hogy euro jó-e, de válaszolni nem tanították meg. Csak a betanult szöveget mondja egyfolytában.

Azért kíváncsi lennék, ha egy balf@sz baltázgatna ott, a kocsik vége meg kilógna az alagút másik végén, hogy akkor mi van?   Visszafordulna, és még egyszer átmenne az alagúton potyán? Ha Zagvozd felől érkezik, akkor meg nem menne egyszer sem.)

fvcc Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123402

... én meg azt olvastam, hogy nem híd lesz, hanem alagút a tenger alatt: http://www.horvatorszaginfo.hu/hirek/az-eu-nem-finanszirozza-a-peljesac-hidat-alagut-lesz-20131106/

Előzmény: emojnarode (123400)
fvcc Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123401

a peljesaci híd megépítésére

 

Az elsök között leszek, aki átmegy rajta

Előzmény: emojnarode (123400)
emojnarode Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123400

Tegnapi ujsághír, hogy Karácsonyra átadják a forgalomnak a Vrgorac és Ploče közötti autóút szakaszt. A másik, hír, hogy a horvátok megkapták az Eu áldását a peljesaci híd megépítésére. A terveket elfogadták, mint egyedüli lehetséges értelmes opciót. Az építést 2015-ben kezdik el.

rauchkrake Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123399

Köszi szépen, megnézem.

Előzmény: Törölt nick (123398)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123398

Znovska Banja.3km Korcula várostol.Közvetlen vizparti apartmanok.Három közűl lehet választani.60 euró/éj a középső.Klimatizált.Azthiszem max 3 fős az apartman.Tenger aprókavicsos.Nyugis csendes hely.Esténként Korcula ha nyüzsizni szeretne valaki.Sziget könnyen bejárható autóval.Vannak szép helyek ahová érdemes

ellátogatni,kirándúlni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: rauchkrake (123392)
fvcc Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123397

Nem a telefonos kép csal. Az egész tocsog a lében - csak föve van. Hiányzott még vagy fél óra sütés. (Máskor küldd vissza)

Előzmény: rauchkrake (123396)
rauchkrake Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123396

Tökéletes volt, hidd el, sajna a fénykép csal, csak telefonos....

Előzmény: fvcc (123395)
fvcc Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123395

Szívfájdítás:

 

a peka nincs jól megsütve.

 

 

Így kell kinéznie:

 

Előzmény: rauchkrake (123394)
rauchkrake Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123394

Igen. Először kicsit drágának tartottam, de annyira jó hely volt, hogy abszolút megérte. Két hálószoba, fürdő (mindig volt melegvíz, nem csak épphogylangyi), nappali-konyha egyben plusz az elég nagy terasz, árnyékos parkoló, saját fügefa :-))  Az egyetlen negatívum, hogy térerő, mint a mesében, hol volt, hol nem volt :-)) Klíma nincs, de nem is volt rá okvetlen szükség.

 

Viszont cserébe abszolút főszezonban is teljes nyugalom, van a háznak kibetonozott fürdőhelye (akár gyerekkel is megfelel), de pár méterrel arrébb a sziklákon már teljesen egyedül is lehet az ember. A víz szuper volt, a környéken gyönyörű helyek vannak (már ha valakit a keményebb horvát útviszonyok nem riasztanak el:-))  ).  Kajálni esténként átjártunk Marinába (legjobb: konoba Marina, úgy grilleznek, mint a félisten, moderát árak és nagy adagok vannak, nyammm, a pekájukat is érdemes megkóstolni). 

 

Szívfájdítás:

 

  

 

  

 

 

 

 

 

Előzmény: szikla2 (123393)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123393

Köszönöm az ajánlást, felevettem a lehetőségek közé.

 

A kétszobás apartman amely 80 €/ éjszaka ?

 

 

Előzmény: rauchkrake (123391)
rauchkrake Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123392

Esetleg valaki nem tud hasonló adottságokkal rendelkező apartmant vagy házat Korculán?

 

Szempontok: kevés ember, nyugodt hely,közvetlen vízpart (nem baj, ha rögtön mély, sziklás, stb.), nyílt tenger.

Előzmény: rauchkrake (123391)
rauchkrake Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123391

Ó, ha nem akarsz az orrod előtt szigetet, hanem inkább ezt:

   

 

akkor ajánlom a helyet, ahol mi voltunk augusztusban (a félsziget csúcsán az utolsó ház, víz 3m, saját strandrész a ház előtt, nagyon kevés ember, kulturált apartman, árnyas,szélvédett terasz, saját kis udvarrész és grillező - mi a földszinti kétszobásban voltunk).

 

http://www.horvatorszagielszallasolas.hu/marina/apartmani-lana-sevid/

 

 

 

 

Előzmény: szikla2 (123389)
fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123390

Ja, hát ott sem sima minden :) Mi is lépcsözünk egy kicsit, vagy a hegyoldalon át ereszkedünk le a strandra (mikor mihez van kedvünk).

 

Háát, a hazaiak tudnak. A tulaj idén megmutatta az egyik kertjét (a sok közül). Kimentünk az országútra, átmásztunk a szalagkorláton, és másztunk lefele a 60-70°-os meredeken :). Az volt a kert.   Olajfa - ültetvény, mandula, szölő. Ha valahol van 2 méter lapos, akkor ott káposzta, miegymás terem.   Másik kertjének egy része nyáron parkoló, összel burgonyát ültet ugyanoda. Mit modjak?  20 nm-en 100 kilót ás ki. Évente 2x.

 

   Én dombvidéki vagyok, (elvesznék az alföldön: számunkra nincs tájékozódási lehetőség.  Nem tudjuk mihez viszonyítani, hogy 1 km-re vagy 10-re van-e valami). Ott meg helyben van a Magas Tátra, a lanka, meg a tenger is.  Nincs attól jobb.

 

   A páromat  is zavarja kicsit, hogy velünk szemben van Hvar. Szoktam neki mondani, nézzen Hvar és Brac közé - ott végtelen :)   . vagy várja meg, míg Hvar párába merül.

 

Jaj, a töltést ne emlegesd :D  96-ban Bosznián át mentem HR-ba. Slavonski Brod után tekeredtünk (mert a hídat lebombázták), míg láttunk egy "babkarót" horvát zászlóval. Biztos, ami biztos, megkérdeztem: jól megyünk-e Boszniába? Jól. Én meg rátapostam a gázpedálra.... Ami elöttem volt emelkedő, az a Száva töltése volt.... (sikerült megállni a tetjén. egy trozoga kompot épp javítottak, azzal keltünk át a folyón)

Előzmény: szikla2 (123389)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123389

Elmondhatod magadról, hogy az Adria egyik (ha nem a legszebb) vidékén töltöd az éves pihenésed. Ami az eredeti téma is volt, az az, hogy a hegyek és a tengerpart között lévő vékony mezsgyén, a helyiek hogyan tudták a szükséges infrastruktúrát megépíteni.

Igazad van abban, hogy nagyon kényelmetlen lépcsőzi, (sokszor 40 ℃ ban), viszont én alföldi vagyok, a legnagyobb homokdomb a környékemen, a Tisza töltése, és nekem ez is élményt nyújt.

2 éve amikor Mimicében voltunk, én is "ugytévedtemoda", eredetileg Brist lett volna a célpont, ( bosznián keresztűl), de teltház volt. Araszoltam északnak faluról - falura.


Tervezem az idei évet is: Sevid            (mert,nincs előtte sziget)

Előzmény: fvcc (123388)
fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123388

Így igaz, Mimice nagyon szép.  Miután leléptünk a lentebbi helyröl, mindent bejártam (faluról-falura) Gradacig.

 

Lokvát jó előre beterveztem (minden nagyon szép, minden nagyon jó - még fittnes terem is volt az appartmánban, meg Sat-TV, amin semmit sem lehetett megfogni).  Amikor leálltunk az út szélén, egymásra néztünk a párommal: itt kéne lennünk 2 hetet??? Na ne!!! Egyböl továbbálltunk, találtunk is egy vagány helyet.

- Jól megjegyezted a nevét ? (a falunak)

- Hogyne. Szép játékos neve van. (akik még tanultak ruszkiul: Igrane).

Csak sajna Zsivogoscse-nál mentünk ki a faluból (nem ott, ahol bementünk), a játékos név kirepült a fejemböl. Ezután vagy 10x mentünk Lokvától Gradacig, meg vissza. Az út szélén mindig állt egy 5-emeletes (kinézetü) templom, ami nagyon ismerős volt, csak nem tudtam lemenni a faluba (a le és bejárat 500 m-vel volt arrébb)...

   Három nap múlva lett happy-end. Szombaton beálltunk valakinek a parkolójába. Kérdezte, kell-e appartman. Mondtuk, megnézzük a tengerpartot és jövünk.... Keddre sikerült ismét odatalálnunk hozzá. :)

  Idén voltunk ott/nála 15.ször

 

   Ja igen: két bejárat van a faluba. Egy a templomnál, a régi. A hazaiak ott közlekednek.  Most már értem, hogy miért van az alváza megnyomva minden hazai kocsinak az első és hátsó ajtó találkozásánál. Az egyik meredek és éles kanyarban besegít az út a kerekeknek :D

  A másik, az enyhébb lejtésű, újabb meg kicsit arrébb... Ezt nem találtam meg sokadszorra. De ma már bekötött szemmel is tudom :)

 

 

Előzmény: szikla2 (123387)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123387

Mimice adottságilag is más. ( lásd képek) Viszont ott is vannak hegyoldali aprtmanok.

 

Ez a forum is annak van alárendelve, hogy aki időben tervez, és keres, azt kevesebb meglepetés fogja érni.

Előzmény: fvcc (123386)
fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123386

Az semmi, hogy a strandig annyi. Az a baj, hogy a strandtól az appartmánig (felfelé) szintén annyi.

 

Sokkal pocsékabb Lokva-Rogoznica (ott van a szomszédban). Az út egy oldalán a szállás (lehet, hogy csak 40 a lépcső), a másik oldalán meg a strand (szinte lépcső nélkül). üzlet nincs, vendéglő tán 1, lehet sétálni v 500 métert (az országúton), fagyit nem veszel sehol.  Ha a strandon vagy, mást se hallassz, csak motorzúgást (Jadranska magistrala), ha az appartmanban, ugyanazt. Ráadásul az utóbbiban a balkonról mindent lesöpört a szél, a pléh a tetőn szünet nélkül zörgött a fejünk fölött. Olyan volt az egész, mint az álom. Rémálom.  Két napig (se) bírtuk (szerencsére nem volt előre kifizetve), ott hagytunk 50 €-t oszt húztunk a fenébe...

 

Brelától lefelé már paráde Gradacig. Az olcsó makarskai szállásokat (állítólag 5 €/nap/föért is kínálják a hegyoldalban) azért kihagynám...

 

Előzmény: Rezsee (123384)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123385

2012 ben Mimicében voltunk, ez is Omis mellett van. Igazi gyönyörű vadregényes hely.

 

Véleményem szerint, akinek ez nem tetszik, az nem is igazán vágyik az Adriára.

 

http://www.mimice.net/index.php/en/accommodation/apartments/house-feral.html

 

Mi itt voltunk, igaz ez közvetlen tengerparti.

Rezsee Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123384

Nekem két emlékem van a hellyel kapcsolatban. Egyszer én is lementem autóval, a feleségem fent kiszállt!:-)

A másik: egy ismerősöm nyaralt ott pár éve családdal, állítólag megszámolta, 146 lépcsőn kellett lemenni az apartmantól a vízig! Mindenki döntse el, ez neki sok vagy kevés!

Nem egyedülálló a dolog, de jó ha tudja aki oda foglal, a parttól száz méterre hirdetett apartmanba!

Előzmény: Pilsner76 (123376)
kancsa80 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123383

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni.Jövő évben a Makarskai Riviérán keresünk szállást.Esetleg tudnátok tenger közeli apartmant ajnlani 2 személyre? Előre is köszönöm

fvcc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123382

Van egy óriási előnye: minden szoba a tengerre néz, és (nagy) fák sem zavarják a kilátást.

 

Bár dombos/hegyes vidéken élek, nem szeretem, ha csak 2,5/3m széles az út, ráadásul még jócskán meredek is.

   Voltam a Biokovoi Nemzeti Parkban, végig autóztam az egészet http://biokovo.com/ , szerencsére szeptemberben, mikor már gyér a forgalom. Az igazi adrenalin az volt, amikor egy éles kanyarban találtad magad szemben egy másik autóval és két választás volt:  araszoló mozgással előre (10 cm-t te, 10 cm-t a másik), vagy pedig valakinek tolatni kellett úgy, hogy nem láttad az út szélét (mert nem volt kő vagy korlát, csak 400 m szakadék).

    Nos ettöl Pisak sokkal jobb :)

 

Előzmény: wdriver (123380)
wdriver Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123381

persze családtól függ kinek mennyire nehéz fel-le baktatni, lépcsőzni stb..

 

Előzmény: wdriver (123380)
wdriver Creative Commons License 2013.12.10 0 0 123380

az biztos, hogy nagyon gyönyörűnek néz ki, de ilyen értelemben necces lehet ahogy nézem, hacsaknem közvetlenül a part mellett van a szállás.

én még nem voltam de szép így képekről.

emlékeztet Stara Baska-ra Krk szigeten.

 

Előzmény: fvcc (123377)
Stewe A. Creative Commons License 2013.12.09 0 0 123379

Szia.

Minket is érdekelne az apartmanotok.Szeretnék kapni bővebb információkat róla.Írtam az e-mail címedre,de visszadobta.Ha küldenél egy mailt megköszönném.

nyil13@freemail.hu

köszi

Stewe A.

Előzmény: virzsi (123311)
dokeee Creative Commons License 2013.12.09 0 0 123378

Véletlenül néztem be ide, 6-7 éve nyaraltunk ott, szerintem semmi dráma nincs benne, nem rossz hely.

Előzmény: Pilsner76 (123376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!