Keresés

Részletes keresés

XANTIi Creative Commons License 2022.04.30 0 0 202

Üdvözlet minden volt Landleresnek!

1970-ben végeztem a híradástechnikusi szakon. Kellemes emlékek jönnek elő a régi iskola hallatán.

Talán azon kevesek közé tartozok, aki maradt az ott megszerzett szakma útján. Immár a 70-es éveket taposva. Szívesen vennék egy pl. 1970-es évkönyvet ha volna elfekvő valakinek.

Az osztályunk, a 4.G Farkas Iván terelgetése mellett tolta végig a 4 évet. De a szaktanárok jó része is kellemes emlékeket idéz.

Még bizony orosz nyelvet is tanultunk 2 évig, amit sikerült elsőben csak pótvizsgával letudni.

Egy vizuális emlék is előjön. Anno a főbejárat mellett volt kiállítva egy nagy dugattyús repülőgép motor. Talán háborús amcsi bombázóból? Mi lehetett annak a sorsa?

A műhelyfőnök úrral, Vajda tanár úrral még iparos koromban is tartottam a kapcsolatot. Összekötött a rádióamatőr hobbi, amire a kezdőlökést a technikum rádióklubjában kaptam. Azóta is hálás vagyok érte.

Van-e itt esetleg abból a korosztályból, évjáratból fórumozó?

naki vagyok kerdojel Creative Commons License 2022.02.23 0 0 201

Szevasz, én rád ismertem! :)

Juventuuuuuuuuuuuuuuuuuusz!

Big bóóóóóllllll!

 

Nakivagyok?

Előzmény: Juszup (126)
Emery1 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 200

Ha hamarabb írod (vagy én hamarabb olvasom el), talán tudnék valamit. Nemrég volt találkozónk, megpróbálom megkeresni az osztály tagjainak elérhetődéségét. Vikinek megváltozott a neve, mikor férjhez ment.

 

Üdv. Nagy Imre

Előzmény: adamorosz007 (196)
Emery1 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 199
Landlerős Creative Commons License 2018.06.07 0 0 198

UTÓIRAT:Kékesi (Klein)Imre leveléhez.További Elérhetőségem:online- idkekesi@gmail.com                  vagy:idkekesi@t-online.hu  Szia

Landlerős Creative Commons License 2018.06.07 0 1 197

Iskolatársaim! Én vagyok az első Ipari Gimnázium egyik alapító tagja,mondhatni az "ŐSHÜLŐTÖK" 1949-53-as IV.a-ban végzett Kékesi (Klein)Imre . További érdekességek ,hogy fiam ifj.Kékesi Imre is  landleres 1974-78-ban végzett  Nagy Imre tanár Ur kezei  alatt. Az előttem végző é

vfolyam  még hároméves volt. Az iskola neve pedig Ujpesti Fa-ésFémipari Felsőipariskola volt.Az iskola igazgatója :Bolgár Miklós volt.  Osztályfőnökeim:1-3ig Jandó Ferenc matematikus(egyetemi tanári szinten) ,4.-ben pedig: Villányi Ágoston Erősáramú országos szaktekintély  Aki tud valamit is

évfolyamtársaimról kérem jelezze ,én pedig  korosztályomról bő információtár vagyok!        Igen nagy boldogságot okozna Nagy Imre tanár Úr megismerése is.     Sok szeretettel búcsúzik Tőletek iskolatársatok :  Imre bácsi 86-évesen mint25éve nyugdijjas villamosmérnök.

adamorosz007 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 196

Sziasztok Landlerosok!

 

Én magam a 70-71-es évfolyamban jártam, szeretném a segítségeteket kérni, aki ismerte a 75-ben, vagy 76-ban érettségizett Erdélyi Viktóriát, és tud valamit róla, írjon, nagyon megköszönném, mert nem találom az istennek sem.   

 

Ha netán olvasod Viki, akkor jól nézünk mi ki🙂

Matanzai Creative Commons License 2017.09.08 0 0 195

1956-ban végeztem a Landler Jenö Gépipari Technikum erögépgyártó tagozatán. Megegyeztünk, hogy találkozunk minden olimpiai évben - na, jókor jut eszembe! Tud valaki valamit itt erröl?

 

E-Mail: illestamas35@gmail.com

hututuszi Creative Commons License 2016.11.16 0 1 194

Szeretném, ha valaki megadná Bogdán János tanár úr elérhetőségét. Kiskunhalasról keresem a volt Szilády kupa szervezői nevében. Sete Vilmost kísérte hozzánk mindig. Nagyon örülnék annak is, ha volt kézisek valamilyen sztorival is tudnának segíteni minket, hiszen a kupa 50. évfordulóját szervezzük. Köszönöm! Kovács Erika

Maci Vidák Creative Commons License 2016.06.23 0 0 193

Nagy Imre ! 

Probaltam keresni mindenfelé , elore nem jutottam . 0630 373 9755 a telszamom . Segitsen . Koszonom .

Emery1 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 192

Maci Vidák!

 

Mind Ostoricsné, mind Bogdán megtalálható valamelyik közösségi oldalon. 

Üdv.: Nagy Imre

 

Maci Vidák Creative Commons License 2016.05.20 0 0 191

sundokan !  Melyik kollegiumba voltal? Hevesi ? 

Előzmény: SunDokan (55)
Maci Vidák Creative Commons License 2016.05.20 0 0 190

Az elobb elfelejtettem hozzairni hogy en vagyok az első cigany aki ott vegzett . 

Maci Vidák Creative Commons License 2016.05.20 0 0 189

Sziasztok ! En1993-ban vėgeztem ės azota semmit nem tudok a többiekről. Ostorics Lászlone volt az of . Majd Bogdan Janos . Ha vki tudja hogy lehetne kapcsolatba lepni veluk kérem jelezzem . tel 06303739755 .

spaceshuttle69 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 188

Sajnos csak most találtam rá erre a topikra.

'83-87 A osztály

csak néhány volt osztálytársról tudok, a többiek eltűntek a ködben :-(

Tanárok:

 Ofő: Druckerné- ---

 Fizika: Gubicza ------------------------------------- csak 5 pontig terveztem a skálázást, de

                                                                             megszaladt a kezem :-)

 Digit szg.: Kovács M. +++

 Digit szg.: Nagy Imre +++++

 Elektro, szakrajz: Polákné +

 Elektronikus ák. Bogdán J. +++

 és még sokan mások.

 

Szerintem az összkép pozitív volt. Úgy látom szerencse kérdése hogy ki milyen tanári kart fogott ki.

Eltelt 30 év. Azóta sokat változott a szakma, de azért a bit bit maradt. Szóval a jó alapok fontosak.

Én ma is az informatikával keresem a kenyerem.

 

A címem publikus, ha kíváncsi vagy írj!

 

 

 

Előzmény: Emery1 (186)
Virágjanó Creative Commons License 2015.12.01 0 0 187

Szia Csaba!

Én 1966-ban végeztem (IV. D.).

Engem is tanított még Villányi Ágoston elektrotechnikára és járműszerkezettanra. Öreg, aranyos bácsi volt. Mi Fókának hívtuk, arcformája és bajuszkája miatt.

Szöllősi Tóni bácsi csak elsőben fárasztott bennünket tornaórákon, utána nyugdíjba ment.

Fekete Gyula (Schwarz) a mi időnkben nem műhelyfőnök, hanem csak az esztergaműhely ura volt. Rettegtük!

 

Üdvözöllek és jó egészséget!

Előzmény: kanadai (157)
Emery1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 186

Hali!

 

Borhy - mint sokan mások, pl. én is - nyugdíba kényszerült egy 2012-es kormányintézkedésnek "köszönhetően". Egyébként jól van, makkegészséges, többször találkozom vele itt-ott. Sajnálja, hogy már nem taníthat.

 

Üdv: (Nagy) Imre

Előzmény: CisJordan (184)
Strong Bad Creative Commons License 2014.06.24 0 0 185

Itt vannak a tablók

 

Vagy ennél is nagyobb felbontás jellene? (az max az iskolában van meg, ha kitették)

Előzmény: CisJordan (184)
CisJordan Creative Commons License 2014.06.23 0 0 184

Üdv a csapatnak!

Ha létezik véletlen akkor én így találtam erre a fórumra.

Borhy tanárúr nevére kerestem rá, azt ugyan most sem tudom mi van vele de ez a topic meglett :).

77-81-ig jártam a Landlerbe és 4.c-s voltam. Tényleg jó lenne kicsit nagyobb felbontásban magtalálni a tablónkat és megtudni mi lett a tanárokkal. Az akkori ofőm egyszer szembe bringázott velem a dunaparton de mire rájöttem kit is látok már rég elszáguldott. Hámori tanárúr volt. Van itt valaki ebből az időszakból?

Emery1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 183

Na, ha már elkezdtem..

Látom, hogy töltöttetek fel új tablókat. Én is úgy emlékszem, hogy ezt az oldalt nem jelszavaztam le. Nosza rajta, csak azt kérem, hogy, ha lehet, ne 50 dpi felbontásban :-)

Üdv. Imre

Emery1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 182

Szia Ibolya!

Lehet, hogy tanítottalak... mi a teljes neved? Ki volt az ofőd? Írj meg néhány nevet! El szoktam járni régi osztályok találkozóira, hátha a Tiéteken is voltam, és tudok valamit.

Üdv: Imre

Emery1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 181

Szia Mindenkinek!

@preaged

ezeket a tablóképeket még régen szkennelte valaki, aki klf. számítógépes munkákat végzett. Én szinte a kukából bányásztam ki, és úgy raktam fel a picasaweb-re. Sajnos nem tudok semmit a nagyobb felbontású változatról.

Ha mégis akad valami, szólok itt. Egyébként melyik tablót keresed, mert, mint volt tanárnak, nekem is akad talán valami valamelyik szekrényem alján.

Üdv: Imre

Ibolya1974 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 180

Hello mindenkinek!

Én a Landler Jenő-ben Budapesten, 1972-ben a IV.C-ben végzett tanulókat keresem. Bárki, aki használható információval rendelkezik, úgy , kérem jelezze!

Köszönöm

Ibolya1974 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 179

Hello mindenkinek!

Én 1972-ben a IV.C-ben tanulókat keresem. Bárki, aki használható információval rendelkezik, úgy , kérem jelezze!

Köszönöm

preaged Creative Commons License 2013.12.08 0 0 178

Kedves Imre, ezek a tablóképek nagyobb felbontásban is megvannak? köszönöm.

Előzmény: Emery1 (168)
aCoVosLajos Creative Commons License 2013.01.24 0 0 177

Sziasztok, én a andlerben 1979-ben végeztem, és nálunk nagyon elhanyagolták az utóbbi években az osztálytalálkozók szervezését (sajnos). Viszont örömmel találtam rá Bogdán János tanár Úr kezdeményezésére a SiteTalk felületén, rajta keresztül már bárki csatlakozni tud a "Mi is a Landlerbe / Umszkiba jártunk!" c. csoporthoz. Ez egy elég friss dolog, ha jól tudom maga az oldal is csak 2013. január 14-én indult el ebben a formájában, és a jól láttam, a suli saját profiljában is fel van már töltve kb. 120 db. tablókép az elmúlt 60-70 évből.

 

Bogdán János tanár Úrhoz ezen a linken keresztül tudtok csatlakozni:

http://www.sitetalk.com/bogdanjanos

 

 

Ha jól tudom, így a tanár Úr azonnal "ismerős" lesz a közösségben, és automatikusan kaptok majd a rendszertől értesítést a csoporthoz való csatlakozási lehetőségről is, de ha a keresőben beírjátok "Landler" vagy "Umszki" és névre, vagy csoportra szűrtök, akkor is ki fogja listázni a találatoknál a sulit is meg a csoportot is.

 

ltoth Creative Commons License 2012.05.10 0 0 176

Szevasztok!

Én a Kandóba jártam, (63-ban végeztem9 és az a kérdésem, mikor halt meg dr. Lányi Miklós tanár úr?

Egyik osztálytársam csinált egy emléklap-blogot az osztálynak, feltennénk oda.

Köszönöm előre is:

Tóth László

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 175

Nem náther volt az sztem, a dagatt fejü németh pista lehetett, -ez a kakaós történet nála rémlik-...aki később már keravillban is volt másodállásban eladó, és sosem foglalkozott semmivel, csak avval kinek lehetne beszólni, mer azt mondja CIN,  meg hogyan hajlitsad derékszögbe az alkatrész lábát és ültessed fél centi magasra, előtte 2éven át reszeljed a bakelitet meg vágjál bele menetet, meg efféle baromságok

 

hogy valami érdekes, jó, hasznos, műküdjön, tegyél bele munkát, ötleted, szivedet, lelkedet, vezess bele 230at -csak ne fogd meg-, na ezt mind suri mutatta meg

 

ugylátszik az "öreg" a tranyalábbehúzós történetet minden évfolyamban elsütötte szószerint.. :)

 

mi eminensek voltunk, erősítő, sztroboszkóp, épült ott minden, néha én magam 4emberrel közös projektekben építgettem egyszerre

 

ha kell ma is megépítek megjavítok kb akármit, az aktuális heti temés egy hp nyomtató, egy samu tft meg egy hp hálózati interfész, és fél kosár kapcsolótáp..oszt mi lett belőlem semmi értelme se volt megtanulni egy szakmát,  ezek a dolgok 3-5 évvel később kerülnek ki a szeméttelepre most, naés, nem érdekel senkit, nekem is csak kirakójáték ez, 0 valós értelme van

 

a szivárgó 2amperről hámori meg a fagyiskocsija jut eszembe, aztán lehet nem ő volt az

 

nálatok legalább voltak lányok, az is valami

 

Előzmény: timezone (162)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 174

Indiribindiri Landler!!

 

ki gondolta, van ennek a nyomortanyának is topikja itt...

 

Btw..Suri tanárúr mindörökké rulez!

Bogdán, Zombori, Szegő, Barabás  thumbs upp, Ormándiné+ Molnár tanárnő kézcsók!

 

másik felének pofonláda, élükön borhi, kalla, kapnak még gácser és suri is, többiekről szó se essen..

 

 

igyula Creative Commons License 2010.11.07 0 0 173

Helló Mindenkinek!

 

Ha valakit érdekel az 1955-1959 évfolyam akkor katt ide http://igyula.uw.hu

Hátha van ismerős.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!