Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2017.06.22 -1 0 6063

http://www.sarkany.hu/balatonatuszas/index.dw?menu=5

 

Ezen is találhatsz olyan infókat, amelyek érdekelhetnek.

 

Inni tudsz a Balatonból is, amint kissé beljebb fogsz érni! Mások, és én is ezt tesszük, baj nélkül.

Persze lehetőleg nem a tömegben, hanem egy kicsit balra húzódva. Hidd el, nem okoz gondot!

 

Előzmény: kamahaza13 (6061)
Alexfux Creative Commons License 2017.06.20 0 0 6062

A táplálkozásra és az ivásra figyelj.

 

Az első átúszáskor csak egy rántottát nyomtam be reggel az indulás előtt, majd be az autóba, elszáguldottam Révfülöpig, bevágtam magam a vízbe és már az 500-ik méternél görcsöltek a vádlijaim. A következőnél már indulás előtt benyomtam egy energia zselét, meg rengeteg vizet. Szóval elindulás előtt igyál rendesen, egy energia szelet sem árt, mégiscsak erőnléttől függően 2-3 órányi folyamatos terhelésnek teszed ki magad. Napvédő valami és vazelin legyen. Az előbbi nem kérdés, az utóbbi hasznos tud lenni, mert előbb-utóbb kidörzsölődhetnek a combjaid, a hónaljad, de pl. nekem a nyakam is a folyamatos forgatástól. Én úszósapkában úsztam, ami védett a Naptól.

 

Én sosem foglalkozom a parttal, mindig bólyától-bólyáig úszom, aztán egyszer csak kiérek.

 

Amikor 3,5km. után megúntam, hogy folyamatosan görcsöltek a lábaim, elmentem az egyik vitorlásig, ahol megkináltam vízzel és Balaton szelette. Nagyon röhögtem. :-) Végül kimásztam, ahol nagyon beálltak a vádlijaim, de tudtak adni valamilyen kencét, amivel átmasszíroztam az izmokat és be tudtam fejezni az úszást. Nem ciki megpihenni, hacsaknem akarod valami eget rengető idő alatt átúszni. Az első úgyis mindig csak felmérés, megnézed, hogy milyen egy ilyen. Mondjuk én a Balaton átúszás előtt elmentem és leúsztam a Fűzfő-Almádi öbölátúszást.

Előzmény: kamahaza13 (6054)
kamahaza13 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 6061

Köszönöm! És várom a további "útmutatást"! :-)

 

 

Előzmény: cyr45 (6058)
kamahaza13 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 6060

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat!!

gyalogolok Creative Commons License 2017.06.18 0 0 6059

:-D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6057)
cyr45 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 6058

Szívesen megírom majd, (ha igényt tartasz rá) hogy sikeres átúszás esetén mi a további szokásos

koreográfiája a dolognak! Mivel első átúszó leszel, talán ez is segíteni fog eligazodnod...  

Előzmény: cyr45 (6055)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.17 0 0 6057

Már persze ha átlagember vagy, mert Risztov Éva már féltávnál járna addigra, de te nem lehetsz Risztov Éva, mert azt írtad, ez az első.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6056)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.17 0 0 6056

Hozzátenném, hogy az első fél órában ne nézz hátra. :-) Nagyon ijesztő tud lenni, hogy nem érzed közelebbinek a túlpartot, de még ijesztőbb, hogy nem látod távolodni a révfülöpit. Azonban a dolgok mennek a maguk rendjén.

Előzmény: kamahaza13 (6054)
cyr45 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 6055

Ha kocsival érkezel Boglárra, nem biztos, hogy (aznap) könnyű lesz parkolnod, erre számíts!

 

Az orvosnak nem kell semmi szöveget ráírnia az előnevezési lapra, csak dátum, aláírás, stempli.

Bármilyen orvos lehet, akinek van körbélyegzője és vállalja a dolgot, nem csak a körzeti dokid.

Belgyógyásznak sem kell lennie, volt már reumatologus, nőgyógyász, sőt patológus is! :-)

 

Bogláron a Platán strandnál lesznek a sátrak, ahol kapsz egy karszalagot, amivel már ingyen

át fog vinni a hajó Révfülöpre. Ha vonattal érkezel, le is adhatsz náluk megőrzésre, amit akarsz.

 

A hajóra mehetsz normál ruhában-cipőben is, csak ajánlatos vinni magaddal valamit (pl. sporttáskát) amiben odafelé viheted az úszógatyát, papucsot, törölközőt, úszószemüveget, naptejet, stb.

 

Révfülöpre érkezve egyből mehetsz nevezni az orvosival ellátott lapoddal, fizetsz 8 e Ft.-ot, és

megkapod a vonalkódos karszalagodat. Utána az öltözősátorban nekivetkőzhetsz, a levetett ruhát

berakod a táskádba, lekened magad (ha szükséges számodra) és a táskádat leadod átküldésre!

A papucsot is tedd bele, és a rajthelyig már mezítláb kell menned, de ez kibírható.

A startkapunál lecsippantják a karszalagod vonalkódját, akkor indul az időmérésed!

 

Ne kezdj erősen, (első átúszóknál szokott ez lenni) úszd a saját tempódat, akkor fogod végig bírni!

A távot bólyák szegélyezik (500 m.-enként) így tudni fogod, hol tartasz. Ha féltávnál rendben vagy,

nincs gondod, kezdhetsz gyorsítani. De tarthatod is a tempót, ez saját döntésed, ahogy érzed!

 

Ha valóban pihenned kell, bármelyik hajónál (jellemzően vitorlások, egymástól kb. 50 m.-enként sorban lehorgonyozva) megállhatsz, belekapaszkodhatsz pihenni, de akár ki is mászhatsz rá!

Kaphatsz szőlőcukrot és innivalót, ha szükséged lesz rá.   Ezt akár többször is megteheted.

Ha  -esetleg-  csak úgy leszel képes végigúszni az 5,2 km.-t...   De ez nem elegáns megoldás! :-)

 

Végső esetben (ha úgy érzed) fel is adhatod, akkor a következő motorcsónak visz el Boglárra.

Ez esetben (ha kihívásnak tekinted a dolgot!) jövőre újra próbálhatod. :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kamahaza13 (6054)
kamahaza13 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 6054

Sziasztok!

 

Első próbálkozásom lesz, ami az átúszást illeti, Reménykedem, hogy a Jó Isten is megsegít.  Most viszont nagyon örülnék, ha valaki, vagy valakik segítő tanácsként röviden leírnák a teendőimet. REgisztráció megvan-orvosi meglesz (bár még nem voltam-remélem, hogy javasol).-ha már orvos.. a háziorvos fogja érteni, hogy mit kérek tőle? Annyit kell neki ráírni, hogy engedélyezi és pecsét? Boglárra érkeznék, gondolom ott jelentkeznem kell, karszalag stb stb.  fürdőnadrág, póló, papucs a javasolt ruházat a hajókázásra? Révfülöpön feltudom adni a papucsot és a pólót, hogy visszaérkezzen Balatonboglárra? Mivel érdemes bekenni magunkat, hogy ne égjünk le és esetleg mire kell még figyelni? Ja és Révfülöpön hol tudom a kis csomagomat visszaküldeni és miben?  , ha minden szakad és elfáradok, akkor egy mentőcsónakhoz kel úsznom? Biztosan még sok kérdésem lenen, de elsőre csak ennyi. Köszönöm, ha megtiszteltek a tanácsaitokkal.

 

Üdvözlettel:

cyr45 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 6053

Még az a szerencse, hogy pólója legalább mindenkinek lesz! :-)      Remélhetőleg.

Volt már olyan, (aki egy szál gatyában, bikiniben kompoztak)

hogy látható módon rosszul tűrték-papucs hiányában- a forró fedélzetet!...

 

De volt olyan is, hogy egy bikinis hölgyemény fél centi vastagon kent magára valamiféle krémet.

Ebből a szomszédainak is "juttatott", mert elég sűrűn voltunk akkor.

Azok meg  -ki tudja, miért?-  nem örültek igazán a dolognak! :-)

 

Előzmény: cyr45 (6052)
cyr45 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 6052

Folyamatosan mennek kora reggeltől a hajók, és az átúszókat ingyen szállítják Boglárról Révfülöpre!

 

Először (érthető módon) azok veszik igénybe, akik nevezni/átúszni érkeznek, és ehhez előbb át kell jutniuk az északi partra.  Utána pedig azok, akik teljesítették az átúszást, és vissza kívánnak térni.

Mert akadnak olyanok is (én is többször megtettem) akik Révfülöpre érkeznek, a cuccukat átküldik,

ők maguk átúsznak, és Boglárról mennek tovább, ezért nincs szükségük hajókázásra. :-)

 

Reggel még csak kisebb hajók mennek, amint megtelik egy-egy és indul, máris áll be a következő.

Később, amint növekszik az igény, elindítják a nagy kompot is, azon rengetegen elférnek!

Csak az a gond, hogy annál kcsit tovább tart, amig nagyjából megtelik, addig várni kell, és sajnos

nem sok árnyék van rajta!  Szokott lenni ugyan egy zuhanyszerűség (slag) a túlélés miatt,

de érdemes papucsot, baseball sapkát és napszemüveget átküldeni, akkor sokkal komfortosabb a

visszahajózás!  Volt már olyan, hogy a fedélzete tűzforró volt, papucs nélkül az nem túl kellemes.... 

Előzmény: Fundango012 (6050)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.15 0 0 6051

"Blelle" megszűnt évtizedekkel ezelőtt, de Boglárról lesznek hajók rendesen.  Gondolom, bővül még az eseményinformáció.

Előzmény: Fundango012 (6050)
Fundango012 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 6050

sziasztok!

 

próbálom kideríteni, hogy valamiféle hajó út van e blelléről vissza révfülöpre, de sehol nem találok erre vonatkozó infót.

szóval a visszaút teljesen magán úton kell megoldani ?

 

cyr45 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6049

Azt nem is írtam, hogy az lenne.   Sőt, én a magam részéről korrekt ügyletnek ítélem!

 

Az viszont inkorrekt volt, amit tavaly csináltak, hogy korai időponttól volt előnevezés,

de a nevezési díjat nem adták meg, csak mikor már látták, hogy sokan "ráharaptak"!

És vélelmezhették, hogy menni fog az emelt összeggel is a dolog!    Ment is.

 

Ezzel -gondolom- azért egyetért mindenki?...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6048)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6048

És elég sok sorállást megspórolsz magadnak és a sporttársaidnak. Ezt hívják win-win megoldásnak.

Persze, a rendező azért rendez, mert ez a vállalkozása, a résztvevő azért vesz részt, mert ez a szórakozása, és ha minden jól sikerül, akkor mindenki elégedett lesz. Ez azért nem az évszázad leleplezése. :-)

 

Előzmény: cyr45 (6047)
cyr45 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6047

 ha az előnevezésedhez előre megcsináltatod az orvosit,

 

...akkor elég sok pénzt megspórolsz a szervezőknek azáltal, hogy nekik a helyszínen sokkal kevesebb orvost, és asszisztenst kell foglalkoztatni!        Így meg is éri nekik, hogy egy ezressel "ócsóbb" lesz!

 

Kíváncsi vagyok effektív hány hely lesz majd, és milyen sorokkal...

 

Nem mintha érintene, mert nyilván megcsináltatom előre, már csak a "billegő" vérnyomásom miatt is, ami (egy sorállást követően) jó eséllyel problémát okozhatna!  Mert az a doki ott, és akkor lát először.

A családorvos meg azért ismer, és vélelmezi, hogy idén sem fogok belefulladni! :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6046)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6046

Be hát. És ezért lett olyan lehetőség, hogy ha az előnevezésedhez előre megcsináltatod az orvosit, akkor a helyszínen egy ezressel kevesebbet fizess a helyszíni nevezési díjhoz képest. :-)

Szerintem mind egyként szurkolunk, hogy ne legyen halasztás.

Előzmény: gyalogolok (6038)
cyr45 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6045

azon a héten.

 

Te már most fixre veszed az első időpontot?   Nem tudom, milyen alapon, de legyen igazad!

Mert azon a hétvégén én sem leszek messze Révfülöptől, jó lenne akkor letudni.

Mindenképpen jobb, mint valamelyik tartalék időpontban külön ezért menni!

Előzmény: gyalogolok (6038)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6044

no akkor ezt is megbeszéltük.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6042)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6043

Meg hát azért is írtam be ide hamar, hogy megmaradjon ennek a fórumnak a rangja a mai facebookos világban. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6042)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6042

Ha előző nap dől el, még bőven van időd felváltani egy tízest, akár útközben is. Nem érzem a probléma súlyát.

Igazából azért írtam be a hírt, hogy megnyílt a nevezés, hogy örüljenek az emberek,  mert tudom, hogy már sokan várták. Sajnos benne van a pakliban, hogy az első reagáló nem örül, hanem rögtön hibákat keres, bár persze mondhatta volna szebben, kis lovag, lehetett volna ennél komolyabbat is, de ha nem fog sikerülni, és ez lesz a legnagyobb probléma, akkor az mindenkinek jó hír lesz. Az én számomra viszont már most is van jó hír, hogy a kákán nélkülem is tudod keresni a csomót. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (6037)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6041

így van, csak ezek az opciók vannak, más nem is lehetséges.

Előzmény: tapirka1014 (6039)
tapirka1014 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6040

Előnevezésnél sem kell előre fizetni, csak ott a helyszínen. Az online felületen benevezel előre (nem fizetsz), hozol orvosi igazolást, lehetőleg a kinyomtatott visszaigazolóra percsételtetve és máris 8.000 Ft.

Előzmény: gyalogolok (6038)
tapirka1014 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 6039

Persze, választhatod a 9.000-et is, ha sok pénzed van, szeretsz sorban állni és nem időben elintézni a dolgokat. Egyéni döntés.

Előzmény: Törölt nick (6036)
gyalogolok Creative Commons License 2017.05.19 0 1 6038

Beszállt a BSI az átúszásba? Csak nem ezért lett egy 1000-sel több? Csak a helyszínen fogok nevezni, előre egy huncut petákot sem szoktam fizetni, kivéve ha muszáj...Jó lenne ha nem halasztanának, úgy néz ki, hogy a révfülöpi Napfény kempingben fogok dekkolni azon a héten.

(üdv, SK)...:)

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 6037

De ugye nem hirtelen felindulásból úszol, mert épp arra jártál, és látsz egy átúszást?

 

és ha (kb.) igen?  (előző nap dől el, hogy tudok e menni. pölö...)

 

Tényleg akkora probléma másfél hónap alatt összekészíteni 8000 forintot?

 

Nekem nem. Elég sokaknak igen.  (9-et meg pláne)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6034)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 6036

olvass tovább .....

Előzmény: tapirka1014 (6033)
cyr45 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 6035

Biztos, hogy nem lesz gond a tízezres, de a húszas sem.  

Ha nem mindenki azzal akar majd fizetni jó magyar szokás szerint!

 

Szerintem ennek megelőzése céljából írták, amit írtak.

 

Arra azért kíváncsi lennék, ha valaki odaállítana pár rolni 50-100-200-assal, azt hogyan fogadnák?

A címletek ugyanis alulról nincsenek korlátozva... 

Végül is, törvényes magyar fizetőeszközöket használna! :-)

 

Én valószínűleg 5+2+1 felállással indulok.

Előzmény: Törölt nick (6032)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.18 0 0 6034

De ugye nem hirtelen felindulásból úszol, mert épp arra jártál, és látsz egy átúszást? Gondolom, jó sokat készülsz rá, pl. itt topikolsz, edzel, megtervezed a logisztikát, az étkezést... Tényleg olyan nagy kaland a készülés részeként néhány kisebb címletet odagyűjteni a fürdőnadrágod mellé, amikor a kezedbe kerül egy? Tényleg akkora probléma másfél hónap alatt összekészíteni 8000 forintot?

Előzmény: Törölt nick (6032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!