Keresés

Részletes keresés

yester Creative Commons License 26 órája 0 0 6125
nyuzga1 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 6124

Hibátlan! :)

Yes Roundabout with Geddy Lee on Rock & Roll Hall of Fame 2017

https://www.youtube.com/watch?v=t1-NsnlPc54

nyuzga1 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 6123

Yes Roundabout with Geddy Lee on Rock & Roll Hall of Fame 2017

https://www.youtube.com/watch?v=t1-NsnlPc54

orizaa Creative Commons License 2017.05.08 0 0 6122

Brüsszelben Rabin elszúrt egy váltást a gitár pedálon. (természetesen a CHANGES c. darabban)
Gondoltam, hogy megjelenik majd a neten, ilyen kegyetlen ma a világ. :)  nem lehet hibázni.

https://www.youtube.com/watch?v=nUuBFVPF7xA&list=PLCY74h8wUHL_wn5yAB368vNXJyDV0uJoc&index=6

a koncert szerintem remek volt egyébként. 

yester Creative Commons License 2017.05.03 0 0 6121
yester Creative Commons License 2017.04.15 0 0 6120
nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6119

És a másik, amit imádok.

https://www.youtube.com/watch?v=3wUuUurJAWs

nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6118

Megmutatnám még az én legjobban szeretett Yes hatású számomat, amit én töltöttem fel, mert nem volt fent. Vélemény ?

https://www.youtube.com/watch?v=O958RcF-A3Q

nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6117

"Az emberiség előremenetelét mindig is elsősorban a tehetséggel párosuló leküzdhetetlen kíváncsiság biztosította, bármennyire is magasztosan hangzik ez."

Ott a pont. Hozzátenném még az egoista, nem rossz értelemben, kitűnni vágyást is.

Előzmény: InteriorLulu (6110)
nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6116
Előzmény: nyuzga1 (6115)
nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6115

Azaz a Hold on-ra

Előzmény: nyuzga1 (6114)
nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6114

Ja igen. Most hogy hallgatom beugrott. A végén vannak beugró blues-es részek, amik vissza utalnak a Changes-re. Marha jó! :D

Előzmény: nyuzga1 (6113)
nyuzga1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6113

Ó igen! Én is szeretem.

Előzmény: pucros (6111)
kaviat Creative Commons License 2017.04.06 0 0 6112

a BIG-en van egy két szeretem nóta

Előzmény: pucros (6111)
pucros Creative Commons License 2017.04.02 0 0 6111

Nekem ez a kedvencem, egy méltatlanul alulértékelt, nagyon pazar darab:

https://www.youtube.com/watch?v=q4KnMgNVISw

Előzmény: nyuzga1 (6108)
InteriorLulu Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6110

Bátran összekötötted a Yes-tagok motivációit az emberiségével. Úgy értem, túl bátran. Az emberiség előremenetelét mindig is elsősorban a tehetséggel párosuló leküzdhetetlen kíváncsiság biztosította, bármennyire is magasztosan hangzik ez. És biztosítja most is, ebben nincs változás. És inkább csak másodsorban az ambíció, aminek egyik eleme valóban a pénz.

Előzmény: nyuzga1 (6109)
nyuzga1 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6109

A régebbiekre:

A pénz többnyire egy teljesítményt növelőfenntartó eszköz is. Egyelőre nincs jobb, hogy előre menjen az emberiség.

nyuzga1 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6108

A kedvenc ebből a korszakból. Hogy tökbe tudták ezt a ritmust kitalálni ? Hihetetlen. :)

https://www.youtube.com/watch?v=wWYtJKWjKAs

nyuzga1 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6107

Howe egy isten, de azért nekem a Rabin-os korszak is nagyon tetszett.

Előzmény: kayleigh (6105)
yester Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6106

Anderson Rabin Wakeman showra várva most! :)
foto: Bogdan Gomilko

kayleigh Creative Commons License 2017.03.26 0 0 6105

Juj, ez az ARW, vagy Yes, vagy akárminek nevezzük, egyszerűen fantasztikus volt. Hogy Anderson 71 évesen így énekeljen! És Howe nekem egyáltalán nem hiányzott (na jó, kicsit az Awakenben igen). Aki teheti, nyáron ne hagyja ki őket!

InteriorLulu Creative Commons License 2016.11.29 0 0 6104

Pedig ha valamire mindig számíthatunk, hát a változások azok. Nesze, ott van az! :-)

http://theprogressiveaspect.net/blog/2016/11/05/anderson-rabin-wakeman-arw/

A Cinema, mint kezdő nóta egyébként nekem kimondottan jó választásnak tűnik. 

Előzmény: kayleigh (6095)
Asio Creative Commons License 2016.10.28 0 0 6103

Öröm látni, hogy mégis tudtok lelkesedni! 

kayleigh Creative Commons License 2016.10.23 0 0 6102

Csak kicsit off:

"possible live shows of the Anderson & Stolt Orchestra in 2017"

http://www.thatdevilmusic.com/2016/10/prog-rock-legends-kaipa-dacapo-with.html?spref=fb

yester Creative Commons License 2016.10.21 0 0 6101
orizaa Creative Commons License 2016.10.21 0 0 6100

nem gondolom, hogy zenei tudás kell ehhez feltétlenül. az esztétáktól sem várják el, hogy rendezzenek előbb 3-4 sikeres filmet... A tapasztalat az egyik, ami fontos inkább.

(mondjuk nem kell ütősnek lenni ahhoz, hogy észrevegyem, hogy Bruford játéka színesebb, kiszámíthatatlanabb, invenciózusabb, mint pl. Collinsé.  nem?)

18 évesen nem értettem, hogy valaki milyen biztonsággal mondja, írja pl. magyar filmekről, hogy jó vagy rossz.

ma - pár száz filmmel később - ez nekem sem okoz problémát. (sokszor már fél óra után...)

Előzmény: kaviat (6099)
kaviat Creative Commons License 2016.10.20 0 0 6099

a fingizést természetesen nem rád értettem.. viszont sajnos soha nem volt annyira szofisztikált a zenei tudásom sok év zenei suli plusz némi hangszer tanulás után se, hogy igazán merjek objektív zene értékek alapján muzsikákat megitélni. szóval madadok szubjektív : )))

Előzmény: orizaa (6098)
orizaa Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6098

örök kérdés ez, hogy mit érdemes, mit lehet és mit kell rangsorolni?

van az a szemlélet, hogy minden relatív, az ízlésed alapján lehet, hogy ma davis, holnap coltrane a jobb neked, holnap után meg eric dolphy a metallica vagy a pink floyd.

de ez lényegében azt jelenti, hogy nem mondhatjuk ki, hogy mozart nagyszerűbb zenész mint szolfézs rezső (tudod: szóljon hangosan a pléjbek),  mert ízlés kérdése az egész. kinek a pap, kinek a pap lánya.

(Az végképp zsákutca, hogy az a jó amit sokan hallgatnak - erre kár kitérni.)

szerintem meg vannak objektív fokmérők az én saját zene-észlelésemben is, illetve szakmai alapokon is, amikre zenészek, kritikusok a bennük meglévő (de bennem nem) tárgyi tudás alapján Phd-ket is tudnak alapozni. kvázi tudományos szinten.

(Ami nem azt jelenti, hogy minden egyes előadó minden egyes száma pontosan skálázható 0 és 100 között, hanem azt, hogy léteznek szempontok ami alapján jól behatárolhatóan értékelhetők különféle produkciók - ízléstől teljesen függetlenül.)

én meg  nem fingizni szeretnék (nem is biztosan tudom mit jelent) csak elmondom a véleményem, próbálok érvelni is időnként.  adott esetben azt gondolom, hogy a Yes stílusteremtő úttörőként valami forradalmit hozott létre a legnagyobb korszakában, amit alapnak használva sokan csiszolgattak utána. Míg a marillion inkább meglévő elemekből rakta össze a művészetét, "forradalmi" dolgokra nem volt képes. nem mintha ez kevés lenne - sőt! - csak SZERINTEM - igenis vannak megítélhető szintbeli lépcsők amiknek ők nem állnak azonos fokán. 

IMHO

Előzmény: kaviat (6097)
kaviat Creative Commons License 2016.10.18 0 0 6097

jaja.. de azon, hogy melyik zenekar jobb a másiknál tényleg nem sok értelme van fingizni. nekem ez ráadásúl korszakonként változik, most miles a nagy kedvencem épp, és lehet utána nem yes hanem tfk korszak következik.

ui : viszont érdekes, talán az itteni kritikák hatása is, a minap jövet menet magnification-t hallgattam a gépben és biza nem kötött le. azaz kell tegyek egy goingot is az autóba : )

Előzmény: orizaa (6096)
orizaa Creative Commons License 2016.10.17 0 0 6096

"Most voltam Veronában Marillion-on, amely banda életműve messze többet ér a Yes-énél"

"Kaptunk a YEStől 4 db zseniális (CTE, TFTO, R, GFTO)"

ez a két mondat nagyon sokat mond.

leginkább azt, hogy neked nem a YES által képviselt stílus a non plusz ultra. ez teljesen elfogadható, ízlés kérdése.

ugyanakkor objektív véleményt nem várnék tőled.  (magamtól sem, hiszen ezer hangon szól bennem a yes zenéje, ezért bizonyára befolyásol.)

a te stílusodban válaszolva (mivel az én ízlésem egészen más - mondjuk úgy, hogy a Yes, Crimson, Gentle Giant szentháromság alapozza meg :)   )  szóval a te stílusodban azt mondanám, hogy a marillion közepesen jó banda, de a yesnek nyomába nem ér. a genesis gabrieles korszaka briliáns, de színhasználatában sokkal szűkebb a palettája mint a Yes-nek. csapatként gyengébb volt a genesis, szerintem. Gabrielt nem nagyon értették, Hackett jó, de nem olyan jó mint Howe, igaz ez Banks/Wakeman vonalon is. nem álltak össze az egyéniségek, csak ötleteltek és azt gyúrták össze. IMHO.

az a kijelentés, hogy elfogyott a pénzük igen bennfentes nézőpontot sejtet. én nem tudok semmi ilyen konkrétumot, nem ott élek. de nem olvastam soha sehol, hogy nagy baj lenne. azt látom, hogy ragyogóan éltek minden korszakban, gyerekeikről is gondoskodtak (nem drogozták, itták el a vagyont) és a Yes-en kívül is igen jól kerestek sokan közülük. (asia, szólólemezek, stb...) jogdíjból is csurran-cseppen bőven. több mint egy-egy turnéból, azt gondolom.

én 6 Yes koncerttel a hátam mögött elhiszem, hogy fontos nekik a zene. fontosabb mint a pénz.  időnként utálhatják egymást, lehetnek nézeteltérések, jönnek, mennek a tagok. ez van. (A házasságok több mint fele is válásban végződik...)

de nagy öröm őket színpadon látni. ha az aranykorszak után eltűntek volna - ahogy sokan javasolják - akkor sosem hallhattam volna őket és az életem sokkal szegényebb lenne.  zenei téren mindenképp.

utánam még 1-2 generáció megismerhette őket koncertről. (pl. a 20-as és 30-as generációra gondolok, én már 40-esbe csúsztam) nekik óriási lehetőség, és élmény is szerintem a koncert. másként nem mennének el.

mi öregek meg eldöntjük, hogy elmegyünk vagy nem. DVD-ről, élőben vagy sehogy sem hallgatjuk.

jó ez így.

csak legyen koncert, amin dilemmázhatunk. :)  

(már nem sokáig lesz sajnos. basszusgitáron pl. már sosem lesz teljes az élmény.) 

Előzmény: jobbhorog (6079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!