Keresés

Részletes keresés

borsalino Creative Commons License 2002.10.28 0 0 23
Ha politikus akkor szobrot!!:)
Mityu Creative Commons License 2002.10.28 0 0 22
Hi all!

Érdekes téma, de amikor az adózás szóbakerül, vagy az adózási morál, mindig felmerülbennem eme a kérdéshalamaz:

- Mekkora összeg kell egy egészséges vállalkozás üzemeltetéséhez (nem kényszervállalkozásra, s az adó-, és tb befizetéseket rendre teljesítő vállalkozásra gondolok)

- A fent említett vállalkozás mellett mekkora összeg kell egy NORMÁLIS élet üzemeltetéséhez(pl.: 3 szoba, 3 gyerek 4 kerék)? De ne legyen csak 2 gyerek....

Szerintem, ha a szarka (APEH) nem akarna túl sokat, csak amennyit a farka elbír, akkor talán megtörténhet az, hogy az adózók 95 %-a nem gondolkodna egyetlen percet sem az adó és tb kikerülésen, az adó-, tb eltitkoláson és ehhez hasonlóakon. (Lásd: Társasági adó 50 %-ra mérséklésénél javult az adózási (befizetési) morál.)

bye :)

Big Bother Creative Commons License 2000.10.22 0 0 20
A kényszervállalkozók Adómentési Különdíját ítélik majd neki.
névtelen Creative Commons License 2000.10.22 0 0 19
50e Ft (adórendőrség) felett a büntetés fordítottan arányos a csalt adó mennyiségével.

Bizonyos szont felett az "adócsalás leleplezési kísérlete" büntetendő cselekmény. Halálbüntetés a csúcsa.

enginer Creative Commons License 1999.06.22 0 0 18
Szerintem ma M.O.-on 100millioFt felett büntetlenül lehet tevékenykedni.
(lásd a Tocsik, Stadler és a különböző bankok vezetői)
100millio alatt viszont kemény évekre számithatunk.
providens Creative Commons License 1999.06.22 0 0 17
Az igazi adócsalók jutalma, hogy fő-fő adószedők lehetnek.
Előzmény: joy (-)
pancho Creative Commons License 1999.06.22 0 0 16
big4,
Ez a "zavarosban halászgatva sütögethetik a pecsenyéjüket" képzavar ugyan, de nagyon király. Képzeld magad elé.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.22 0 0 15
Hi !

Ha valóban minden adócsalót komolyan büntetnének hazánkban, akkor nagyjából az egész országot át lehetne alakítani kollektív börtönné.
Nem létezik, ismétlem NEM LÉTEZIK Magyarországon olyan vállakozó, aki ne csalna adót. (tisztelet a kivételnek) Másképp nem éri meg ! Egyszerűen igazságtalan az adórendszer. A piaci árak és a bérek viszonya köztudottan irreális. Még a legbecsületesebb ember is kénytelen pengeélen táncolni.
Mellesleg, egy olyan hivatal, senkitől ne várjon becsületes adófizetést, amelyiknek már sokadik vezetője bukik le adócsalással és sikkasztással, mégpedig nem elhanyagolható összegekkel.
A korrupt hivatalnokoknak, tisztviselőknek pedig pont ez a káosz jó, mert a zavarosban halászgatva sütögethetik pecsenyéjüket.

Üdv

Big

Fec Creative Commons License 1999.06.22 0 0 14
"mert nem felmentő itélet született."

Tudod mi ez? Vicc. Rossz vicc. De a legrosszabb az egeszben, hogy a mi borunkre...

Előzmény: nevtelen (13)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.22 0 0 13
Kedves joy!

"Elengedték Stadlert."

A TV-ben mutatták, amikor szabadlábra helyezték Stadlert. A közönség elkezdett örömködni, mire a biró ezt mondta:
"Tartózkodjunk a hangos tetszésnyilvánitástól, egyrészt mert ez nem szinház, másrészt mert nem felmentő itélet született."

Előzmény: joy (-)
Fec Creative Commons License 1999.06.22 0 0 12
Hogy mit? SEMMIT :-((((((
Nem is ertem miert van az a parszazezer balek aki adozik rendesen, ha teljesen buntetlenul ki lehet lopni meg a szemuket is.
Javitsuk az adomoralt Simicskaval meg adorendorseggel! Hat perrrsze. A sok hulye meg elhiszi...

Ez telleg SUXXX :-((((((

joy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 11
...Én néhány 100eFt-t, azaz ezer Ft-t írtam. A vége ugyanaz, én is azt írtam egyszerű halandó nem tud annyit csalni, amennyi megérné, a nagyokat pedig a "Magyar törvény" védi.
Ez az aljasság az egészben!!!
Hol van a törvény előtti egyenlőség?
Bekötött szemű Justitiát yól átvágják!!!
Ráadásul a M.törvénykezők még kezeit is béklyóba verik!
Előzmény: Gyötör (10)
Gyötör Creative Commons License 1999.06.22 0 0 10
Bocs, a százasokat, nem nézi a hivatal. :-)

Az ezresek felett számíthatsz arra amit először írtam.

Gyötör Creative Commons License 1999.06.22 0 0 9
Attól függ, milyen mértékben csinálja.

joy,
a Te néhány száz forintodért max. zaklatást az Apehtől.

Ha néhány tíz- százezerrel csinálod, akkor - ha rájönnek - frankó kis bírságot, a zaklatás mellé.

Ha több miliióval csinálod, egy költséges eljárást - APEH első, másodfok, bíróság. Ha van eszed ill. kapcsolataid, végül semmit, ha nincs, bevasalják rajtad a tartozást+bírságot+kamatot+perköltséget.

Ha néhány százmillióval csinálod, akkor vagy alkut - kedvező fizetési konstrukciók, részletfizetés, részleges adóelengedés, átütemezés stb. Ha nem mész bele, még nagyobb hacacárét és még költségesebb eljárást.

A Stadlerg talán kilenc hónapot :-)
Nem a bírót fizette meg, úgy tudom, az ügyész követett el formai hibákat az eljárásban és ráadásul tartalmi ( és buta) valótlanságokat a vádiratban. :-(

joy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 8
YóYó!
De miért van az az érzésem, ha tehetném én is adócsalnák? Azzal a pár 100eFt-vel amivel tehetném nem éri meg, hisz, ha lebuknák éveket kapnák, nem tudnám kifizetni a bírákat!
Pár 10 mFt, az már igen!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.22 0 0 7
[POLITIKA ON] Adocsalasert ma sokmindent lehet kapni: bortontol a semmin at az APEH-elnoki szekig szeles a skala. [POLITIKA OFF]

ZOH

Dzsabb Creative Commons License 1999.06.22 0 0 6
Kedves Duda!

Tökéletesen egyetértek.

Előzmény: Duda (4)
Dreamer Creative Commons License 1999.06.22 0 0 5
Ha elkapják, vagy ha nem kapják el.

Ha nem kapják el akkor semmit.
Ha elkapják akkor meg ott van az igazságos magyar jogrendszer... Azaz onnan nézem a jogot ahonnan akarom. Illetve ott veszem meg a bírát stb. ahol éppen SENKI nem látja... :o(

Egyenlőre ez így még elég SUXX!

Előzmény: joy (-)
Duda Creative Commons License 1999.06.22 0 0 4
Ma magyarorszagon egy adocsalo leginkabb elismerest kap kornyezetebol. Marpedig amig ez igy marad, csak amitgathatjuk magunkat, hogy mi europai kulturnep vagyunk.

Meg nyoghetnek az adotol a berbol es fizetesbol elok. Nevetseges, de tenyleg igaz az a regi mondas, hogy MO-n a sved tipusu adorendszert es az alban tipusu berrendszert probaltak osszehazasitani. A kulonbseg a sved adorendszerhez kepest mindossze az, hogy a savok SOKKAL lejjebb vannak, igy ugyanazert a btto berert sokkal tobb adot fizetsz.

Dzsabb Creative Commons License 1999.06.22 0 0 3
Kicsit elkanyarodtunk, de rentgetegen élnek ma Mo-n akik nem kevés adót csalnak. Sajnos a támogatási rendszer is nagyon rossz, és nem azok kapják a támogatást, akik valóban rá vannak kényszerülve. Ld.: mg. támogatások, export tám. stb.
Vissza a témához;
Egyébként tegnap egy kocsmában azt hallottam, -miután valaki felvetette, hogy az adócsalókat is meg kell büntetni- hogy a Jóska legalább nem vitte ki az országból! Hát ez is egy megközelítés, talán lassan az emberek fejében tényleg felépül a vas és acél országa.
Előzmény: joy (2)
joy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 2
"Aki adócsalásból akar megélni..."
Ilyen nincs! Csak birka kereskedő...
A jogszerű adóleírással egyetértek, de avval nem, hogy az adóleírások eredményéből postabanki nagyrészvényes lehessen bárki, ugyanakkor az általa befizett tb-adó 250e Ft-s éves jövedelemre utal!!!
Közben háziorvosának havi 50eFt-t fizet ki! Nem az orvostól sajnálom!
Előzmény: Dzsabb (1)
Dzsabb Creative Commons License 1999.06.22 0 0 1
Kedves leha!

Adócsaló, és adócsaló között óriási külömbség van, SZVSZ Mo-n ma az aktiv korú lakosságból már mindenki csalt valamilyen uton módon adót /fekete munka, eltitkolt jövedelem, borravaló, hálapénz, stb.../, de aki az adócsalásból próbál megélni, azt a többi adózó tartja el. Talán nem véletlenül ilyen magasak az adókulcsok?
Szerint meg kell büntetni az adócsalókat, ha nem is börtönnel, de teljes vagyon elkobzás+gályamunka:)) /talán be kellene őket vonni a jövö évi adó tv-ek előkészítésébe, biztos lenne 1-2 jó ötletük :))/

Előzmény: leha (0)
leha Creative Commons License 1999.06.22 0 0 0
nem olyan jó, hogy az adócsalók így megúszhatják, de az sem jó, hogy egy adócsalót komolyabban lehet büntetni, mint egy erőszakos bűnelkövetőt.
inkább száz Stadler szaladgáljon szabadon, de a zsebeseket, a nyugdíjasokat fosztogatókat csukják le több évre (és akkor nem is említettem a valóban erőszakosakat, akiknek 0 esélyt sem szabad adni arra, hogy a rendes emberek közé visszakerülhessenek : )
joy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 topiknyitó
Elengedték Stadlert.
Hol állítja ki az általa megvásárolt, és beruházási költséként leírt UTOLSÓ VACSORÁT?
Az adócsalók utolsó vacsorája mikor lesz?
Ki a legnagyobb adócsaló?
Neked van-e lehetőséged adócsalni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!