Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gosztiapa Creative Commons License 2018.03.27 0 0 156854

A képet felraktam,ha van válasz ,írok.

 

Előzmény: janisch (156853)
janisch Creative Commons License 2018.03.27 0 0 156853

Kösz a felhívást, számtalan alkatrész és dolog dettó ugyanaz!

Sajnos, mivel a fészbúkot ignorálom, nem tudok csatlakozni, de ha esetleg úgy alakul, feltennéd ott a 156838 hozzászólásomban képpel is illusztrált kérdésemet?

Itt azóta sem kaptam választ rá!

Ha esetleg tudsz segíteni, megköszönöm!

Előzmény: gosztiapa (156852)
gosztiapa Creative Commons License 2018.03.27 0 0 156852

Üdv mindenkinek!

A facén van egy csoport peugeot 301 club Hungary néven,de c-elysee tagok is vannak,mivel a két autó majdnem ua. Aki gondolja csatlakozzon bátran.

dns3993 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 156851

Üdv m.kinek.Olyan kérdésem lenne, tudja-e valaki a hátsó üllés lapját amin ül az ember hogy lehet kiszedni, egy citroen c-elysee-ből?

Emőke1 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156850

Ja és 100 lovas :)

Emőke1 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156849

Köszönöm a részletes tájékoztatást, végül a C3 1.6 HDI lett a nyertes, feel felszereltséggel+ első ködlámpa, tolatóradar, airbump, metál. Így 3,7-ért tudtam elhozni az 5 hónapos autót, 4000 km van benne, tesztautó volt. Szerintem ez jó ár, ha a felszereltséget nézem :)

Előzmény: halley (156843)
janisch Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156848

Kösz!

1. Igazad lehet, most minden műanyag 2x olyan merev; és tulajdonképpen azon kívül, hogy mióta felfedeztem és egy kicsit b..sza a csőröm, azon túl nem zavar senkit... :)

2. Persze! Mivel teljesen karcmentes a betét, mindenképpen valami rongy-szigszalag-stb. kombóval kezdeném az operációt.

3. Akkor várok egy kicsit a jobb időre és addig még megpróbálok további infókat is szerezni. 

Előzmény: halley (156846)
janisch Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156847

Elküldtem!

Előzmény: halley (156845)
halley Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156846

Ad.1. Ilyen hidegben nem feszegetném.

Ad.2. A dukkózott burkolólemezt biztos megóvni lenne érdemes!

Ad.3. Nem próbáltam még ezen a típuson, de a nejem korábbi R5-ösén többször is kipattintottam a középső rácsot egy oldalt bedugottt csavarhúzó srégan feszítő mozdulatával.

Előzmény: janisch (156844)
halley Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156845

oystercsigaindexpötty

Előzmény: janisch (156844)
janisch Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156844

Ha adsz egy e-mail címet, máris küldöm!

 

Te nem tudsz valamit a szellőzőrácsra?

Előzmény: halley (156840)
halley Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156843

Elysée 1.6HDI?

Én sokat járkálok ilyennel. Alapvetően egy prímán használható géperejű közlekedési eszköz A-ból B-be. Ennyi.

De azért van pár nyűgje is. Nekem spec. a turbo vezérlése okozott már jópár kellemetlen "Engine failed" hibaüzenetet és olyankor 2500-as fordulatszámos tiltást. Agyhúgykövet lehet kapni ettől. Bár ez valószínűleg motorikus kontrukciós dolog, ami a többi típusnál is előjöhet.

Továbbá elkészetően utálatos dolog az, hogy nem lehet tudni a vízhőfokot. Egyszer épp egy meleg estén produkálta az előbbi üzenetet és milyenkor még az sem tudható, hogy esetleg a vízhőfok miatt ellenkezik a masina, vagy a korábban épp orvosolt turbós gabalygása ismétlődik-e. No, ez a vízhőfokjelzés mentesség is eléggé megszokott az egyszerűbb francia autókon, tehát ez is kihathat több, általad említett típusra is, erre tán a magasabb felszereltség lehet gyógyír (bár az Elysée-ben abban sincs vízmérő). Vagy egy utólagos műszer beszerelése lehet talán megnyugtató - ezzel én is kacérkodom.

Na, meg még egy dolog van ebben a típusban: az, hogy olyan aljas mértékben láttak neki a gyártás során a sok-sok párcentenkénti költséglefarigcsálásnak, hogy meglehetősen sok dologban szó szerint a gagyi hatást sikerült ezzel már kelteni. És ott a nagy kontraszt, hogy a kedvező árú limuzinforma-autók között ez bizony még a jobb megjelenésűek, arányosabb kinézetűek közé tartozik, annak megfelelő felszereltségi szint esetén mindez belül is így lenne érezhető. Ha! Ha, nem lenne végestelen-végig kopogósan kemény minden burkolata, ha nem spórolták volna ki az ajtózárakat és a csomagtérzárat, ha tudtak volna egy rohadt memóriás fényerőszabályzást beletenni a központi kijelzőbe, ha legalább a kuplunghangot le tudták volna szigetelni a torpedólemeznél, ha egy hosszirányú kormányállítás legalább a magasabb felszereltséghez meglenne, ha tudtak volna legalább minimális burkolatot cuppantani a csomagtérajtóra, ami elviselhetett volna egy kevésbé szögvas és nem csomagromboló zsanért is, satöbbi, stb, stb.

De ez nem igazán a C-Elysée baja, hanem sokkal inkább a mai autógyártás trendje.

 

Viszont!

Ha már kisebb HDI, akkor javaslom, hogy az 1.6 alá ne menj!

Az 1.4-es esetében a befecskendezők eléggé hamar a gyenge pontnak bizonyultak nálam egy korábbi autó esetében. Már 150.000 km-től kezdődően. (Érdekes módon az a bajság épp nem a francia, hanem a belecsempészett német alkatrész miatt van!) 

 

Aztán persze ott vannak a pozitív dolgai is:

Nagyon kényelmes a maga kategóriájában!

A jobb felszereltségű darabok - az előbb említett spórolás ellenére - olyan dolgokkal kényeztetnek, ami leginkább a magasabb kategória sajátjai szoktak lenni.

És remek a fogyasztása! Sok sebességhatár túllépéssel és telibetolt pályázással lehet csak 5,5 l/100 fölé vinni. Egyébként meg semmi irracionalitás nincs a 4-essel kezdődő eredmények elérhetőségében.

A belső hely pedig szinte kategóriabajnok! (A családi Eurovan1-es buszlimuzinunk ugyan egy táncterem hátul is, de az ahhoz edződött családtagjaim is majdnem ugyanolyan helybőséggel szembesülnek az Elysée hátsó ülésén is.

 

Szóval én bátran ajánlom, ha nem túlzó elvárásokkal rendelkezel minden kis kiegészítő apróság nívója és luxusjellege terén!

Előzmény: Emőke1 (156837)
halley Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156842

Azért kerestem dísztárcsát, lehetőleg gyárit (az rugalmasabb, kevésbé törik és még autentikus is), merthogy a Saxo-nkon lemezfelnik vannak. És a kora ellenére nagyonis épek még, nem eldobásra érettek.

Ráadásul a környékünk nem éppen a jóminőségű, kátyúmentes utakról híres, így aztán egy-két helyi tankcsapda már tudott a korábbi autómon felnijavítást okozni, ergo ez a lemezfelni esetén még rentábilisan orvosolható, de könnyűfémfelnivel agybaj lenne.

 

Úgyhogy továbbra is maradnék a Citrós, 13"-os dísztárcsa keresgélésnél.

Akad valakinél egy garnitúrányi?

Előzmény: CharlieNK (156836)
halley Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156841

Nálunk a Saxo-n nincs hátsó utasajtó, merthogy az egész csak háromajtós. Így aztán utasajtóbéli hangszóróhely sincs.:-(

Előzmény: CharlieNK (156835)
halley Creative Commons License 2018.02.27 0 0 156840

Hali Janisch!

 

A korábban emlegetett C-Elysée tompított fényszóró-égő cseréje ugyan megoldódott (a lámpatest kiszerelése nélkül, úgy vettem észre, hogy szimplán kipattintós volt az izzó, aminek a helyére becuppantható volt az új - eléggé gagyi megoldás), de mostanában pont jókor jött ez a .pdf kezelési kézikönyv felajánlásod!

Ugyanis mostanra már a helyzetjelző/menetfény izzója is kiégett. A balos. Szerencsére csak a helyzetjelző szála, ami nem igazán van aktív használatban a mindennapjaim során. Viszont ez egy meglehetősen egyedi izzó fajta, két szálas és a böhöm nagy mérete ellenére nem foglalatos, hanem amolyan cseppizzó. És ez a kis sz@r a legrohadtabb helyen van, a lámpatest aljában. Tehát itt már végképp nem látok megoldást az izzócserére a lámpatest kiszerelése nélkül. Még "nőgyógyász ujjakkal" sem.

 

Úgyhogy szívesen érdeklődnék a C-Elysée kezelési kéziköny felől.

Esetleg át tudnád-e küldeni?

Vagy valahol másolható?

Netán letölthető valahonnan?

Minden megoldás érdekelne ... köszi!

Előzmény: janisch (156834)
idiotaindex Creative Commons License 2018.02.24 0 0 156839

udv mindenkinek! 2.0 benzines motorban letezett mindket veztengelyt allito motorvarians? ew10 csak egyet allit... koszi aki segit!

janisch Creative Commons License 2018.02.20 0 0 156838

Aki esetleg vizuális típus lenne:

Előzmény: janisch (156833)
Emőke1 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 156837

Sziasztok, Citroen Elysee 1.6 HDI-ről mik a tapasztalatok. Most állok vásárlás előtt, 208 HDI Peugeot, és C3 1.6 HDI még a lehetőség. Mindegyik autó 1 éves, kevés kilométerrel. Köszönöm szépen.

CharlieNK Creative Commons License 2018.02.19 0 0 156836

Alufelnid van? Gyári francia 13 colos van itthon. Igaz, hogy Peugeot jellel, de azt lehet benne cserélni.

Előzmény: halley (156831)
CharlieNK Creative Commons License 2018.02.19 0 0 156835

A hátsó, utasajtókba voltak hangszórók, de az enyémben még a drót sem volt elhúzva odáig (1.5D).

Előzmény: halley (156832)
janisch Creative Commons License 2018.02.19 0 0 156834

Gondolom megoldódott, de van PDF-ben is egy kezelési kézikönyvem.

Előzmény: halley (156770)
janisch Creative Commons License 2018.02.19 0 0 156833

Üdv Mindenkinek, sziasztok!

Kb. 3 hete lettem tulajdonosa egy 5 éves C-Elysée-nek (1,6 B, Elegance kivitel, 56e km). Kb. 20 éve volt egy Peugeot 309-esem, az nagyon penge gép volt. Utána volt még Skoda, Suzuki és Seat,  majd most egy váratlan húzással ismét francia.

Ez is rendkívül "pipec" állapotban van - 200 km-el a vételem előtt volt teljes, számlás szervizen - de most felfedeztem egy, amúgy jelentéktelennek tűnő, hibácskát: a műszerfalon levő középső kettős szellőrács jobb oldali részén az állítható függőleges lamellák nagy része "el van mozdulva" a helyéről. Ahogy belekukkantottam, hátul egy kis fém "sínbe" vannak ezek eredetileg (és bal oldali felén láthatóak szerint) befogatva, és onnan mozdult ki valahogy néhány lapocska.

Egy másik Citroen - de nem Elizé - tulajdonost megkérdeztem, hogy mit lehetne tenni; Ő azt mondta, hogy a rácsot simán ki lehet pattintani a helyéről és akkor vissza lehet illeszteni a lamellákat.

Megpróbáljam ezt a kipattintást, vagy valami mást, esetleg szervizt javasoltok?

Köszi előre is!

halley Creative Commons License 2018.02.04 0 0 156832

Ja, és a hátsó hangszórók gyárilag hol voltak a jobban felszerelt Saxo-ban? Hová lehetne utólagosan beszerelni? (Nekem csak a két első van benne.):

Be van-e kábelezve egyáltalán valamilyen hátsó helyhez?

halley Creative Commons License 2018.02.04 0 0 156831

De, az új, itteni márkatársi mivoltomhoz kapcsolódóan is szeretnék érdeklődni:

Saxo-hoz, az új lámpáshoz, akad-e valakinek bontott motorházteteje? Ép állapotú, fehér kellene...

Illetve ehhez képest apróság, de kalaptartója van-e valakinek eladó?

És azt már csak úgy szépérzékileg kérdezném, hogy esetleg nem hever-e valakinél feleslegesként, vagy eladóként négy db 13"-os Citroen logós dísztárcsa? 

Valamint jó lenne egy pár ködlámpát is beleszerelni. Tudtok-e eladót?

halley Creative Commons License 2018.02.04 0 0 156830

Bocs Mindenkitől, az előbb a másik hobbymhoz kapcsolódó nickemmel voltam aktív!

:^(

oys... Creative Commons License 2018.02.04 0 0 156829

Nézd, nekem a FIAT Ulysse álruhájú változathoz inkább csak apróságokból kellett gyári alkatrészt vennem.

Pölö a hátsó üléspadhoz (ami az első gazdájának utólagosan került megrendelésre és így lett nyolc személyes) érdemesnek tartottam venni bele egy középső biztonsági övet. Ezt kerestem PSA-s szaküzletben is és a helyi FIAT szalonban is. Utóbbi szabad szemmel láthatóan olcsóbb volt.

Ezen kívül a műanyag apró törő dolgokat vettem még eredetiként (csomagtérajtó-burkolat bolhái, belső ajtózárgomb, vagy külső díszléc rögzítők, stb.), amik egy gyári FIAT/Lancia alkatrészboltból tényleg filléres cuccok voltak. De annyira aprópénzesek, a PUG emblémáshoz képest, hogy inkább zacskószámra vettem belőlük.

 

A nagyobb dolgok esetében pedig jómagam is utángyártottat szerezgettem be, az autó kategóriájához képest relatíve elérhetően. (Kuplungszett, külső tükör, fékcuccok, futóműelemek, egyéb ami kellett.)

És persze akadt már bele bontott apróság is bőven...

Sőt, még bőrdíszműves is bedolgozott rá, elvégre abban az volt a legkedvezőbb (váltókarszoknya).

Ja, meg egy vidéki kárpitos gyártotta le méretazonosan és cserélte a tetőkárpitot.

 

Szóval akad mindenre költséghatékony megoldás.

És ezek között az egyik lehetőség volt számomra az eredeti FIAT logós alkatrészbeszerzés. De az olyankor jól érezhetően a legkedvezőbb megoldásként kínálkozott. 

Előzmény: FeZ_ (156820)
Galahed_ Creative Commons License 2018.02.04 0 0 156828

lehet...

szerdán visszaviszem, megnézik.  

Köszi

Előzmény: heffe1 (156827)
heffe1 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 156827

Lehet valamelyik hővédő lemez elszabadult.

 

Előzmény: Galahed_ (156826)
Galahed_ Creative Commons License 2018.02.03 0 0 156826

Sziasztok!

 

Egy hetes autó (Peugeot 2008), az autó alól (közepe, vége felé) járó motornál ciripelő hangot hallok. (gondolom kipufogórendszer) Mindegy milyen fordulatszámon van a motor, a hang folyamatosan jelem van.

Ennek gondolom nem igy kéne lennie...  

 

Mi a véleményetek?

 

Köszi.

 

Michel_Djerzinski Creative Commons License 2018.02.03 0 0 156825

Meghalt a Peugeot 205 atyja

 

Nyugodjon békében:

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/02/02/meghalt_a_peugeot_205_atyja/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!