Keresés

Részletes keresés

árnyékvölgy Creative Commons License 4 napja -2 0 163508

Igen kemény dolgok ezek, pl böjt következik majd most. Adományozni kell a witch-nek úgy, hogy (az közben) 5ft-ot se ér az az átlagember számára (bár az ő bűneik is megbocsátatnak) amdj. Én éhenhalok, ha a witch-nek nem ajánlkoznak fel, mégegyszer nem vállalom be azt a nyomort. Nem birok szegénységben, pénz nélkül (nyomorban), közutálatban élni, és nem is teszem meg (ezt) mégeccer. Az efölött levő szintet is leirtam, nekem ott nincs dolgom vele. Viszont a kozmikus térrel még van, az vibrál, másodpercenként változik, mindig mást mutat, virág alakja van, messzi kozmikus háttérsugárzás amit mindenki lát, az egész világ, tehát nagyon nehéz infot kinyerni belőle, csak komoly fénnyel lehet (ami mondjuk 3000 évenként van). Egy ilyen komoly fény egy buborékot csinál abban a világban, és akörül van egy halo benne halványan a szivárvány szinei, pusztán egy kép az, nincs ott semmi és nagyon nehezen mutatkozik meg.- ű

Nagyon nehéz visszaemlékeznem, de pár sort még most (napközben) mondtak arról a szintről. égbekiáltóan hatalmas, rejtett, távoli, mérhetetlen stb.

Még a lány se foghatja meg, hanem az a csajnak az ura, de nem ismeri, csak látja, miként a kozmikus világuniverzumot. (bármelyik csajra képes hatni amikor akar)

Ez volt vishnu neve, az meg kalki lehet (meg minden) stb.

Tehát egy szinttel magasabb, mérhetetlen, akadálytalan, valodi, és ilye hatalommal ruházza fel a hivőket, a magban levő reaktormag lehet (szintén sugároz)

Szoval most jönnek a nehéz idők, amik ismertetők lesznek a késöbbi időkben, mert azok sokkal rosszabbak lesznek, tényleg 7 évig tart a teljes megtérés, a csajnak is (mindenféle kényelmetlenséggel együtt)

isten áldja öt

Előzmény: PBea JT (163507)
PBea JT Creative Commons License 4 napja -1 0 163507

Hát nem vagy egy Colombo, de wéneknek nem is kell tudnia gondolkozni, vagy átlátni az összefüggéseket, sőt, ezek kifejezetten kerülendő dolgok is egy wénnek. A wén az csak teljesítse kérdés nélkül azt, amit megparancsolnak neki, ennyi. 

Előzmény: Esox Lucius61 (163506)
Esox Lucius61 Creative Commons License 5 napja 0 1 163506

A vitahoz ket fel szukseges. Ahol ervek is vannak mindket oldalon. 

Bar a vita celja a meggyozes, tehat aki vitatkozik, annak kuldetese celja van. 

Egy kukas auto, pl. Nalad mire erv.? 

Előzmény: PBea JT (163503)
PBea JT Creative Commons License 2018.09.15 -1 0 163505

Egyetértünk. 

Előzmény: claas patrol (163504)
claas patrol Creative Commons License 2018.09.15 -1 0 163504

.-)) A 'pukki'... az már pedig szagos,,... azt meg nehéz lenne illatnak nevezni. Ilyen ez,... ami a konyhában illat, az a hálószobában igaz szagoknak tekinthető, szerintem és szolid véleményem szerint.  ,-)) 

Nem a tagokkal lenne a bajom ,sóhajom, de a hal sem a farkától büdös. üdv.

Előzmény: PBea JT (163503)
PBea JT Creative Commons License 2018.09.14 -1 0 163503

Inkább már nem vitatja senki! 

Előzmény: Szőke-Herceg (163502)
Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.14 -1 0 163502

Hát ez kifingott. Akkor a JT-knek nincs is tévtanaik? Csúcshely?

claas patrol Creative Commons License 2018.09.06 -1 0 163501

Ez "aranyos volt"... számomra hiteltérdemlő is. Tiszteletem, erre a megosztásra...  üdv. 

Előzmény: Esox Lucius61 (163500)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.06 -1 0 163500

Cirka 20x éve igen szorossan kapcsolódtam j.t. gyülekezethez. Nem keresztelkedtem meg, de igen aktív voltam.

Mint alámerítettlen hirnök tevékenykedtem. Ott voltam minden összejövetelen, vagy ahol csak lehetett.

Aztán, egy családi tragédia miatt ( apam meghalt. ) egy időre hanyagoltam őket. És el is hidegültem, mikor a gyülekezet ketté vált (létszám miatt.) És az általam kedvelt személyek, területileg pont a masik gyülibe kerültek. No, meg vissza is szoktam dohányzás.. es mas olyasmik, amiket ők nem jó szemmel néznek. :)

Röviden; hivatalos formát illetően, nem voltam tanú, es nem vagyok.

Ami nem zárja ki, hogy a továbbiakban ne érdeklődjek utánuk, es ne tartsak fenn kapcsolatot tanúkkal. Pl. Időnként eljönnek, elbeszélgetünk. Vagy, ha látom valahol őket kint állvanyoknál, v. 'szántóföld' akkor ne állnék meg diskurálni.

.

Luk 3:16-hoz, amit én gondolok.

Jézus követőinek a szent szellem jut, míg ellenségeinek a tűz.

.

Kesőbb folyt, most dolog akadt...

Jah, a csaj! :)

Egy nő miatt kerültem j.t.-k kapcsolatba.

Akartam a csajt nagyon, a hitét kellett volna megtörni, hogy feküdjön. Aztán annyira elmerültem az Isten üldözésbe, hogy a lany mar rég kiházasodott, de en meg hazugságokat kerestem... 

Előzmény: Vagány0616 (163495)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.06 -1 0 163499

meg az is lehet hogy az a kurva sötét a JT hittérítőkbúl áradt és ha meg is találom a kapcsolót asse segített vóna.

Előzmény: Vagány0616 (163498)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 163498

kerleti= Keleti Pályaudvar, bízom benne hogy így totál érthető má 4-es metró kijárata még konkrétabban de akkor is kurva sötét vót

Előzmény: Vagány0616 (163496)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 163497

amúgy meg lehet nem is a villanykapcsolóval vót a baj, hanem elment az áram és jött a sötét. Nem emléxem mer jöttekmentek az emberek a metró felől bármi lehetett

Előzmény: Vagány0616 (163496)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 163496

a nyelvekenszólásos dologra monta egy JT csaj a kerletiben, hogy az csak az apcselben volt, a korai időben és ma már nyelvtanfolyammal el lehet érni vagy mi, csak hát a kérdés nem ez volt. Mármint az enyém, lehet hogy hátulról messziről valaki ilyet is kérdezett, az én kérdésem nem ez vót. 

Előzmény: Vagány0616 (163495)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 163495

Ha JT vótál vagy vagy és linkelni is tucc lehet tucc egy kérdésemre választ.

Igehely

Lukács Evangéliuma:3:16

Felele János mindeneknek, mondván: Én ugyan keresztellek titeket vízzel; de eljő, aki nálamnál erősebb, akinek nem vagyok méltó, hogy sarujának kötőjét megoldjam: az majd keresztel titeket Szent Lélekkel és tűzzel:

Több JT-hez odamentem uccán és megkérdeztem, hogy a JT-k ezt hogyan értelmezik. De a mekegésmakogás nem volt kielégítő ezért valódi konkrét választ szeretnék kapni. 

Szóba került a nyelvekenszólás is meg sokminden más de csak idegbajt kaptam és nem találtam a villanykapcsolót mer valaki leoltotta kurva setét lett hirtelen nekem meg kapaszkodó kellett volna meg ilyenek.

Apostolok Cselekedetei:19:6

És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.

amúgy az egyik csaj jól nézett ki meg másik is, ha ez számít valamit.

Előzmény: Esox Lucius61 (163493)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 163494

Kösz, okosabb lettem.

Előzmény: Esox Lucius61 (163493)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 163493

Jah!

Azert w.t. igen sok informáviót megoszt jw.org , tehàt nditottak. Vagy legalábbis tesznek vslamit a kirakarba. :)

Pl. https://wol.jw.org/hu/wol/d/r17/lp-h/1200003351  

Előzmény: Vagány0616 (163491)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 163492

Nem vagyok j.t. :) ami azt illeti más sem.

Nyilván, kivülről nem mondható meg ki kiván lázitani, es ki nem.

Egy előnyöm azért van! :) nem írom ki, hogy tanú vagyok, közben ott tiprom őket ahol érem.

Előzmény: Vagány0616 (163491)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 163491

Dehát ott a nevében a JT. Te JT vagy? Honnan tudjam hogy te nem lázítani akarsz meg akármi?

Előzmény: Esox Lucius61 (163490)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.04 0 1 163490

Óh! Nem... :)

Bea, leginkább lázitó szövegeket másol. :)

Az általa idézet rész nem w.t. kiadványból való.

Előzmény: Vagány0616 (163487)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 163489

1Pét 5:2 legeltessétek Isten köztetek levő nyáját, gondot viselve rá ne kényszerből, hanem önként, ne rút nyerészkedésből, hanem készségesen,

1Tim 3:2 Szükséges azért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egyfeleségű férfi, józan, mértékletes, tiszteletre méltó, vendégszerető, a tanításra alkalmas,
1Tim 3:3 nem részeges, nem kötekedő, hanem megértő, viszálykodást kerülő, nem pénzsóvár,
1Tim 3:4 aki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességre és mindenben tisztességre neveli.
1Tim 3:5 Mert ha valaki a saját házát nem tudja igazgatni, hogyan visel gondot az Isten egyházára?
1Tim 3:6 Ne legyen újonnan megtért ember, nehogy felfuvalkodva magára vonja az ördögnek járó ítéletet.
1Tim 3:7 Szükséges pedig, hogy a kívül lévőknek is jó véleményük legyen róla, nehogy gyalázatba és az ördög csapdájába essék.

Apcs 20:28 Viseljetek gondot magatokra és az egész nyájra, amelyben a Szentlélek felvigyázóvá tett titeket, hogy legeltessétek az Isten egyházát, amelyet tulajdon vérével szerzett.

.

Szóval kitartó munkával elérhető. :)

Bár szerintem ez a Buddha kicsit megneheziti a dolgot...

Előzmény: Vagány0616 (163484)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 163488

:D nagy poen.

Nem tudjuk meg, míg meg nem teszed. :)

Előzmény: Vagány0616 (163484)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 163487

Biztos valami kézikönyvből másolta be a szöveget, de akkor a vacstóveres íróját kéne megkeresni mi a hosszúság szőrben. Mongyuk így már, túl sok az elvárás, nettó bér nincs feltüntetve, gondolom SZÉPkártya meg Joker nincs....nincs is kedvem így. Inkább kipróbálom milyen érzés ateistának lenni vagy beiratkozom ninjaklubba még uszodabérleten is gondolkodom. 

Előzmény: Ayrton64 (163486)
Ayrton64 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 163486

Egyet nem értek: mi az a marhaság a hosszú orrszőrzettel? :-)

Előzmény: PBea JT (163485)
PBea JT Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 163485

"a felvigyázónak mire kel felvigyáznia"

A felvigyázó szinonimája a FELÜGYELŐ, ergo a felvigyázó egy valláson belüli karhatalmi szerv, amolyan VÉGREHAJTÓ-féle.

Felvigyázza, hogy mindenki megegye és le is nyelje az 1914-szer megemésztett és felöklendezett sáskatápot, amivel már Russell testvérék is etették a népet.

Felügyeli, hogy mindenki Jehovát mondjon és gondoljon ott és akkor is, amikor egyértelműen Jézusról beszél a Biblia.

Végrehajtja az amerikai ingatlanmogul rabszolgatartó, spicliképző pénzszivattyú zrt minden utasítását és parancsát.

"Buddhista szerzetesként lehetek e felvigyázó"

Mivel részeges csaló börtöntöltelék házasságtörő "sátán szócsövei" is lehettek a Watch Tower wezetői, én igazából nem látom akadályát, hogy egy buddhista szerzetesből felvigyázó legyen, ha:

-nem gond az öltöny-nyakkendő

-a hosszú orrszörzet

-szemrebbenés nélkül tudsz hazudni

-szeretett testvéreid után rendszeresen tudsz kémkedni

-bármikor szembeköpöd magad, ha azt a Watch Tower úgy kívánja

-ha terhes nőkkel is hajlandó vagy alapot ásatni a Watch Tower vagyonának növelése érdekében

-képes vagy napi 3 órát némán szobrozni egy Watch Tower troli mellett

-nem okoz problémát bólogatni a koordinátor minden hülyeségére 

-bármikor hajlandó  vagy kiközösíteni a saját gyerekedet, feleségedet, apádat-anyádat, testvéredet, ha azt a Watch Tower úgy kívánja, és megszakítani velük minden kapcsolatot, mindezt szigorúan a szeretet jegyében

-távoltartod magad a politikától, de mégis írsz levelet Putyinnak

Előzmény: Vagány0616 (163482)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.03 -1 0 163484

előtte szerzek valahonnan valami krisnás szerkót és elmondom, hogy valamikor hindu jógi voltam de nem működött, kiközösítettek és azér lettem buddhista szerzetes de kipróbálnám magam másodállásban felvigyázóként is.

Előzmény: Esox Lucius61 (163483)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 163483

:) jobb ha ezt közvetlenül valamelyik fiókhivatalban kérdeznéd meg.

Előzmény: Vagány0616 (163482)
Vagány0616 Creative Commons License 2018.09.03 -1 0 163482

A kérdésem az vóna JT-sekhez, hogy a felvigyázónak mire kel felvigyáznia. Buddhista szerzetesként lehetek e felvigyázó vagy ütközik a dolgok összevissza.

llang-ilang Creative Commons License 2018.09.02 -1 1 163481

"Mostanság már nem az ütközéseket kontrákat keresem, hanem az átjárhatóságot, hogy értelme legyen mindazon részeknek is amik látszólagos ütközést mutatnak."

Bibliai ellentmondások keresése általában az ateista emberek olcsó szórakozása. Vannak viszont ellentmondások amiket keresni sem kell mert szembejönnek velünk az utcán, akkorák mint egy ház, sőt még a nyomunkba is szegődnek. Vannak persze akik egyszerüen nem hajlandóak tudomást venni róluk

"Milyen logikai átjárhatóság marad? Hogy igaz legyen a korábbi, és későbbi kijelentések?

Én egyetlen átjárhatóságot vélek látni, hogy megtarthassam a biblia kijelentéseit. Az pedig az, hogy a logosz alkotva, teremtve lett. "

Az általad felsorolt versek Jahve teremtéséröl beszélnek. Aztán van néhány másik vers ami szerint minden ami látható és láthatatlan Jézus által lett teremtve, és rajta kivül nincs teremtő.

Ezt a látszólagos ellentmondást tehát ugy kivánod feloldani hogy a kizárólagos teremtő is egy teremtmény.:) Meg ne bántódj atyámfia de ha a problémamegoldó képességged csak ennyi lenne, nem hiszem hogy most itt beszélnénk. Ettöl többre vagy képes.

Látod hogy az ütközést ezzel nem oldottad föl.

"hogy megtarthassam a biblia kijelentéseit"-mondod, keresel egy megoldást. De épp most hazudtál, mert mikor a biblia kijelentése azt mondja hogy  "minden általa lett teremtve" akkor te azt hozod megoldásként hogy nem minden általa lett teremtve?

Hol itt a  megoldás? Ezzel nem megtartottad a biblia kijelentését hanem ellent mondasz neki.

Nekem ez nem probléma mert ugy hiszem hogy Isten egy, olvassam bár az előbbi avagy az utóbbi verseket. Az őrtoronynak viszont nincs válasza eme ellentmondásra, ha csak a bibliába való betoldást nem vesszük annak, bár abban gondolom egyet értesz velem hogy Isten szavának a megmásitása nem tul elegáns megoldás..

"Így tartható fenn az Egy Isten, mert különben 2 lenne." Én egy Istenben hiszek aki gyakran mondja magát Teremtőnek, Mindenhatónak, Kősziklának, Megváltónak...

Az őrtorony viszont 2 Istenröl tanit: egy mindenható Istenröl-aki Jahve és Jézusrol aki erős Isten Ésa. 9,6

Előzmény: Esox Lucius61 (163475)
claas patrol Creative Commons License 2018.09.02 -1 0 163480

"Borulna minden. :) legalább is nézetemben, mert a misztériumot nem értem."

Kerek a világ mindenség körülöttünk, és nem merev kockás ,mind a mai gondolkozásunk ,szerintem. Ez nem a számító gép működési elve. Egyik ebben az időben, míg a másik, másik időben aktuális, szerintem.

Ma már nem a kizárólagosság a fontos mind a "nagyon tegnapokba" volt. Az csak 'okulásul' van.  üdv.

Előzmény: Esox Lucius61 (163475)
claas patrol Creative Commons License 2018.09.02 -2 0 163479

Egyek... nincs alárendeltség ott már. Szerintem. Miért lenne ?? Semmi nem indokolná a tökéletességben.

Előzmény: Esox Lucius61 (163477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!