Keresés

Részletes keresés

c.istvan Creative Commons License 23 órája 0 0 163022

És a mantrák...

Persze nem vetek meg senkit, ga begyakorolt szöveget mond. :) de ha úgy veszem nincs benne tartalom. Csak nantra.

Tibetben ugyanezt teszik ima kerekek, malmok. Vagy kinaban összefűzött lapok hajtogatasa, amire imák vsnnsk irva, es mas hrlyrk, ahol szó szrtint eldaraljak az imakat. Akár szazat is 1p alatt. 

A szabvany szövegeknekmis ez a baja, eltünik belőle az öszinteség. Nem azt mondom, hogy mindenkinel, habrm azt, hogy nagyreszben. 

Pl. Mi atyank neven ismert szoveg egy vaz, mit es milyen sorrendben emlitsen az ember.  

Lehet ezt sajat szavskkal is mondani.

A fiú pedig közben jár, közvetit, úgy hogx az az Istennek elfogadható legyen.

-  Kedves E. L., megint bonyolítgatsz, ahogy eddig is, a kitalált dolgaiddal.  

Most a mantrákhoz hasonlítod az étkezésnél mondott imát, ami naponta csak néhányszor hangozhat el.

Aztán magad döntötted meg a hasonlatodat ezt írva a mantrákról: " szó szrtint eldaraljak az imakat. Akár szazat is 1p alatt"

A mantrát inkább lehetne rózsafüzérhez hasonlítani, amin az imákat kell számolni a pap "meghatározása szerint"...

Ettől aztán üdvösséget várni, ez benne a csavarintás ....

Bár előzőleg már kijelentetted, hogy "Nincs kétségem. :)", most is kétségekkel jöttél elő mások imája felől, az őszinteség, tartalom stb miatt. Mire jó ez?

Vajon van-e kétséged a szervezet kijelentéseit illetően?

Nehogy alaptalannak tűnjön, ide másolom:

"Őrtorony 1916. December 1. szám 377. oldal angolban:  "Charles Taze Russell, téged az Úr koronázott királlyá, és neved ismert lesz az emberek előtt örök korokon át, ellenségeid pedig el fognak jönni, hogy lábaidnál imádjanak téged."

Habár: " A bálványimádás egyik modern változatában sem vehetünk részt - legyen az imádati gesztus egy kép vagy szimbólum iránt, vagy, hogy a megmentést egy személynek vagy szervezetnek tulajdonítjuk. "  (ÖT, 1990.11.01., 26. oldal)"      

Illetve: " Mibe kellene vetned a hited - egy vallási szervezetbe, vagy Istenbe? " (ÖT, 1970.01.15., 37. oldal)"

Vesd hitedet egy Győzedelmes Szervezetbe! " (ÖT, 1979.03.01, borító)
Az örök élet elnyerése végett a Jehova szervezetéhez kell tartoznod..." (Örökké élhetsz Paradicsomban a földön, 255. oldal)

Jöjj Jehova szervezetéhez megmentésért! " (ÖT, 1981.11.15., 21. oldal)"

Kérlek válaszolj, szerinted:

C. T. Russellt imádni kell-e?

Hitedet a JT szervezetbe vetve, a hozzájuk tartozzással üdvözülhetsz és örökéletet nyerhetsz-e?

Mi atyank neven ismert szoveg egy vaz  -  Nem jó lenne ezt az imát Jehovával "felruházni".

Erre az előző hsz-ban már utaltam, és a "közvetí"-tés (postás kitalációd) is választ kapott...

Szép délutánt

Előzmény: Esox Lucius61 (163002)
c.istvan Creative Commons License 25 órája -1 0 163021

Étkezes elött,

Köszönöm, hogy ehetek. Ne feledkezz meg áasokról sem mikor nelkülöznek. 

Ne csak testben is táplalj minket, Fiadon keresztül kerlek...

Valami ilyesmit elmotyogok. :) - Hát igen kedves E. L., ez is lehet...

Akkor az asztalnál ülők közös imája miért ne lehetne: "Jövel Jézus, légy vendégünk. Amit adtál, áldd meg kérünk."?

Ezzel a hangzavar is kizárt, amit a te módodon imátkozók okoznának...

Arra az imára amit (előzőleg közös imaként közzé tettem) most személyesként közlök, a Szentszellem vezetett az étkezésnél mondott /Jövel Jézus, légy vendégünk. Amit adtál, áldd meg kérünk./ ima túl (ill. csak) emberközpontúsága miatt. A te példád is ilyen... 

Isten dicsősége - amiről mindennek szólnia kell - említve nem volt. 

Íme a személyes változat: 

Jövel Jézus, légy vendégem. Amit adtál, áldd meg kérlek, mert áldásodra a Te szent Nevedben, minden a javamat szolgálja, a Te dicsőságedre, hogy megdicsőüljön az Atya a Fiúban, a Szentszellem által."  

Szép délutánt.

Előzmény: Esox Lucius61 (163001)
Vunár-os Creative Commons License 26 órája 0 0 163020

Ezek a legrégebbi ószövetségi leletek milyen nyelvűek?

Előzmény: PBea JT (163019)
PBea JT Creative Commons License 28 órája -1 0 163019

Ez egy roppant egyszerű dolog.

A legrégebbi ószövetségi leletekben NINCS YHWH.

Ennyi.

:) 

Előzmény: Vunár-os (163018)
Vunár-os Creative Commons License 1 napja 0 1 163018

Isten nevével kapcsolatban igazad van. Leslie ezen a fórumon egy speciális összeesküvés elméletet hirdet, ami szerint a Bibliába egyszerűen belehamisították a "JHVH"-t, valami rosszindulatú szekta átírta a mérvadó iratokat, aztán meg azóta, több mint 2000 éve mindenkit az orránál fogva vezetnek. Leslie szerint lényegében az egész emberiséget átverték, hiszen a katolikusok meg a ortodoxok is elismerik, hogy Isten neve JHVH. Ez az összeesküvés elmélet nagyon hasonlít azokhoz, a most előtérbe kerülő új vallási fanatikusokhoz, akik magukat szintén bibliai keresztényeknek nevezik, és azt állítják, hogy a Föld lapos. Tehát nem egy gömbfelületen élünk, hanem egy korong alakú síkföldön. Ezt azokból a bibliai idézetekből vezetik le, amik alapján a középkor nagy gondolkodóit is üldözték. Például az alapján, amikor Józsué azt mondta, hogy "állj meg Nap" és a Hold se mozduljon, ami miatt 24 óráig nappal volt. Aztán vannak olyan idézetek, pl. Jób könyvében, hogy a Föld oszlopokon áll, meg hogy az "ég szilárd mint az aczéltükör", stb. Hihetetlen módon, ennek a Laposföld-csapatnak Magyarországon 8000 tagja van! Ennyire hülyíthetőek az emberek!!

Előzmény: Esox Lucius61 (163017)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2 napja 0 1 163017

Szerinted mi az Isten neve?

Mert jézus azt tanitja; szenteltessék meg a Te neved.

Azt mondja; kihirdettem a neved, es ezután is hirdetem.

Szóval nem kellő alappal gondolom, hogy Jahve/Jehova?

Mit jelent a tetragamm? Jhwh 

.

Ha Jezus a krisztus a főpap.

Zsid 4:14 Mivel tehát nagy főpapunk van, aki áthatolt az egeken, Jézus, az Isten Fia, ragaszkodjunk hitvallásunkhoz.

Ha van Fő, akkor lennie kell olyanoknak akiknek a feje, tehat papság

.

Lehet Te maskent tudod, mast olvasol ki. A pap, vagy papság szerepe a közvetites volt. Valamint Isten iranyadó mértekeinek betartása. A bűnben fogant emberek kéréseinek közvetitése az Isten felé.

Ezt a földi papságot valtotta le az Isten, mikor Jézust fő kőzbenjárónak nevezte ki. Ugyanakkor kiraly is, vegrehajtó is.. es sok-sok feladatkör.

Mikor elviszi az imat Isten elé tarja, közvetitő (postas) mi rossz van ebben?

Az ima tartslmazza, hogy vagyunk Isten kiralysaga után, tehat a felkent király utan is. Mikor Isten meghallgatja az imat, akkor a fiú cselekszik, es cselekvő, vegrehajtó.

,

Teljesen mindegy lenne, mi az Isten neve. Serekata-ubuntu, vagy más. Azon a neven imadnám. Mindegy tehat.

Barhol a vilagban rakeresel jhvh/jhwh  a jahve alakot tamogatja minden szakember, vsllasi felekezethez fuzodo erdek nrlkul. Ez teny.

.

Előzmény: c.istvan (163016)
c.istvan Creative Commons License 2 napja -1 0 163016

Kedves E. L. ezeket írod:

Én, Jehovahoz imádkozom, Ő az ima meghallgatója.

A Fiú-n keresztül, aki a fő közvetítő, közbenjáró.

Azert mondom egyszerű vagyok, mint egy ék. :)

Nem kell ezt túl bonyolítani.  

- Mond csak, te kit szeretnél félrevezetni (becsapni)? 

Az ÚRat biztos nem tudod. Ahogy látszik sokakat a fórumozók közzül sem, legfeljebb a szervezettől "behálózottakat", és persze önmagad...

Előzőleg ezt tetted közzé: "Én, kihez?  

Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,"

Most meg: "Én, Jehovahoz imádkozom, Ő az ima meghallgatója.

A Fiú-n keresztül, aki a fő közvetítő, közbenjáró."

Ezzel azt szeretnéd bemagyarázni, hogy a Mi Atyánk az a Jehovához való imátkozás?

Ezt nem gondolhatod komolyan, meg bizonyítanod is kellene ...

Erre pedig addig kell várnod amig a szervezet nem add ki olyan fordítást, amelyben a Mt. 6:9 így kezdődik: Mi Jehovánk, vagy esetleg Mi Atyánk, Jehova ...

Remélem ezzel a társulatnak nem adtam tippet, hiszen az ilyen cselekedetek eddig sem voltak idegenek számukra... 

Az is szervezeti "beütés" részedről (amit bethsabe is szívesen használt), hogy "bőlcs" betoldásnak gondolva, kitaláltad a "fő közvetítő" kifejezést...  

Csak néhány dolgot említek, hogy mi a baj ezzel (is, a többi megállapításaidhoz hasonlóan): Szükséges bizonyítani.

Ha van "fő közvetítő", kérlek említs néhány "al" közvetítőt!

Ezt a "közvetítő"-séget néhány hsz-sal később, sokkal jobban megvílágosítottad, e képpen: "A level nem postasnak szól, ő azt továbbitja a cimzettnek"

Hogy hosszúba ne kezdjek, csak azt mond meg a szerintedi "postas" miért hazudtól meg téged (és mecénásaidat) ezt mondva, ahogy meg van írva:

Ján. 14,14  Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt. ?

Nos, miért cselekszi meg (a szerintedi) "(csak) postás" a levélben lévőket (ami itt imát  jelent) ha (ismét szerinted) köze nincs hozzá?

Miért nem közvetíti a levelet a szervezethez (ha csak ők menthetnek meg - ki tudja miért?, bár a keresztre nem ők mentek) és főként C, T, Russellhez - hisz ő az imádatra méltó (vagy mégsem? Vagy az imakérést nem tudná megcselekedni?)....  

Akkor, hogy is van ez?

Most sem az egyszerű ék, hanem a fa(csűrt-)csavar(t) mivoltodat bizonyítottad....  

És a bonyolultságot is minduntalan a kitalációid okozzák, nem gondolod?

Nem azert mert egy, több kósza tanú ezt mondta, ganrm mert megmutatta.

Amire rámutattak, azt külső forrásokból igazoltnak látom. Gondolok itt leletekre, es hozzájuk kapcsolódó, szakemberek nyilatkozataira.  

- Az előző hsz-aid és most is, valahogy azt a hatást keltik, hogy az atyafiak akiket említesz mégsem mutatták meg elég jól, legalábbis ami az igazságot illeti, vagy?

"Amire rámutattak..." azt bizony benyelted, hiszen a fórumon is már nem egyszer megdöltek a (jóakarattal is) felettébb gyanúsnak mondható forrásokból igazoltak és magyarázottak ....

Az egész világon, az terjedt el, hogy a Biblia Istenének neve, Jahve.  -  Nocsak? Mégsem Jehova? Vagy kiszámolós versikével kell megállapítani, hogy mikor melyik?

Ján 17:6 Kijelentettem a te nevedet az embereknek, akiket a világból nekem adtál. A tieid voltak, és nekem adtad őket, és a te beszédedet megtartották.

Ján 17:26 És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel engem szerettél, és én is bennük legyek.

-  Ezzel a Jehova nevet igyekszel igazolni, talán?  

Várnod kell amig a szervezet "okossai (mert ők még az igéket ihlető Szentszellemtől is jobban tudják, vagy?)" beleferdítik a Jehovát (vagy Jahvet?) az idézett igékbe...

Nincs kétségem. :) - Dehogynincs. A Szentszellemtől ihletett igékben... , amiről már nem egyszer írtál.  

Hát ezekből kell megtérned Krisztus Jézushoz, megmentésre....  

Szép délutánt.

Előzmény: Esox Lucius61 (163000)
Leslie07 Creative Commons License 2 napja -1 0 163015

Az Úr Jézus testében maga az Atya lakozott, amikor a foldon volt.

Nem véletlenul azonosította a szuletendo gyermeket Izrael Istenével Zakariás pap,

tobb alkalommal is.

Lukács 1:16És az Izrael fiai közül sokakat megtérít az Úrhoz, az ő Istenükhöz.17És ez Ő előtte fog járni az Illés lelkével és erejével, hogy az atyák szívét a fiakhoz térítse, és az engedetleneket az igazak bölcsességére, hogy készítsen az Úrnak tökéletes népet.

Erzsébet az "én URAM " anyjának nevezi Máriát.

A Zsidók csak az Istenuket nevezték Uruknak.

Zakariás pap egyértelmuvé teszi, hogy maga Izrael Istene jott el , hogy Megváltsa népét.

Lukács 1: 68Áldott az Úr, Izráel Istene, hogy meglátogatta és megváltotta az ő népét,

Jézus egyértelmuen kijelentette, hogy emberi testében maga az Atya lakozik.

Izrael Fiai az Istenuket ,akit Angelosznak is hívott Jákób nevezték Uruknak és Atyjuknak.

János 14:10Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

Izrael Istene az Atya nem más , mint maga Khrésztosz, azaz a Fiú Isten, akit az Isten fiak Atyja kuldott, mint

Angeloszát, azaz kovetét a foldre a Szentszellemmel egyutt.

1. Kor. 10:4És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.

Ésaiás 48:16Közelgjetek hozzám, halljátok ezt, nem szóltam eleitől fogva titkon! mióta ez történik, ott vagyok! És most az Úr Isten engem küldött, és az ő lelkét.17Így szól az Úr, Megváltód, Izráelnek Szentje: Én vagyok az Úr, Istened, ki tanítlak hasznosra, és vezetlek oly úton, amelyen járnod kell.

Akik felismerték, hogy az ember Jézus testében az Atya lakozik, azok mindnyájan leborulva imádták

OT. 

Máté 2:11És bemenvén a házba, ott találák a gyermeket anyjával, Máriával; és leborulván, tisztességet tőnek néki; és kincseiket kitárván, ajándékokat adának néki: aranyat, tömjént és mirhát.

Máté 14:33A hajóban levők pedig hozzámenvén, leborulának előtte, mondván: Bizony, Isten Fia vagy!

Máté 15:25Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem!

Máté 28:9Mikor pedig mennek vala, hogy megmondják az ő tanítványainak, ímé szembe jöve ő velök Jézus, mondván: Legyetek üdvözölve! Azok pedig hozzá járulván, megragadák az ő lábait, és leborulának előtte.

17És mikor megláták őt, leborulának előtte; némelyek pedig kételkedének.

Pál apostol A Fiú Istent Teremtonek nevezte, akit Imádnak az Isten anygalai mind.

Zsidók 1:6Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.7És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,8Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája.9Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.10És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;

Izrael Istene soha nem titkolta, hogy O nem egyedul Isten, hanem Ot is Isten kuldte.

Mózes az én,amikor az Urat dicsoíti, megemlíti az Isteneket.

2. Mózes 15:11Kicsoda az istenek közt olyan, mint te Uram? Kicsoda olyan, mint te, szentséggel dicső, félelemmel dícsérendő és csudatévő?

Mózes által azt is kozolte, hogy amikor az Isten fiak Atyja szétosztotta, a népeket sors által,

akkor neki a Jákób népe jutott orokrészul. 

A Mózes 5. Konyve 32:8Mikor a Felséges szétválasztotta a népeket, mikor szétválasztotta Ádám fiait, megszabta a népek határait Isten fiainak száma szerint.

9Mert az Úrnak része az ő népe, Jákób néki sorssal jutott öröksége.

Előzmény: Esox Lucius61 (163006)
llang-ilang Creative Commons License 2 napja -1 0 163014

E vers szerint Jézus nem ugy szerepel mint csak átjátszóállomás hanem a cselemény őrá irányul.

"...a négy lelkes állat és a huszonnégy Vén leborula a Bárány előtt, mindeniknél hárfák és aranypoharak lévén, jóillatokkal tele, a mik a szentek imádságai.

9. És éneklének új éneket, mondván: Méltó vagy, hogy elvedd a könyvet .."

Énekelni lehet Jézusnak? Mert itt neki énekelnek...mivel hogy előtte is borulnak le és dicsőitik őt hárfával és joillatu aranypoharakat hoznak eléje-amely poharak az imádságokat jelképezik vala.

Nem a "királyiszében ülönek"(1.vers) énekelnek hárfával, nem is elé hozzák az aranypoharat hanem Jézus elé. Azt is megtehetnék-miért ne- de nem azt teszik, és eme cselekedetük éppen ellentétes az örtorony tantételével.

Előzmény: Esox Lucius61 (163011)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2 napja 0 1 163013

Mert nem főpap? Közbenjaró?

Előzmény: PBea JT (163012)
PBea JT Creative Commons License 2 napja -1 0 163012

"A level nem postasnak szól, ő azt továbbitja a cimzettnek."

Szóval Jézus a POSTÁS?

Előzmény: Esox Lucius61 (163011)
Esox Lucius61 Creative Commons License 3 napja 0 0 163011

Út amin hslad az ember, cél smit elérni kivan.

Mint a cimzett, es kezbesitő.

A level nem postasnak szól, ő azt továbbitja a cimzettnek.

Lessz időm talan délután, megnezem azt a vers közekebbről.

Előzmény: llang-ilang (163010)
llang-ilang Creative Commons License 3 napja -1 0 163010

Ó azt én nemtudom....

Csak a Jézushoz intézett imára hoztam példát.

Előzmény: Esox Lucius61 (163009)
Esox Lucius61 Creative Commons License 3 napja 0 1 163009

Ján 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

Út, es úticél közt mi a külömbség?

Előzmény: llang-ilang (163008)
llang-ilang Creative Commons License 4 napja -1 0 163008

Jöjj és lásd, Jézus mint az imák cimzettje:

Jel 5,8 És mikor elvevé a könyvet, a négy lelkes állat és a huszonnégy Vén leborula a Bárány előtt, mindeniknél hárfák és aranypoharak lévén, jóillatokkal tele, a mik a szentek imádságai.És éneklének új éneket...."

PBea JT Creative Commons License 4 napja 0 0 163007

Róma 10:13 amint meg van írva:

"Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül."

Esox Lucius61 Creative Commons License 4 napja 0 0 163006

"
a Jézus nevet viszont számtalanszor említi"

Hogy Ő, az imák cimzetje?

Előzmény: PBea JT (163003)
Eklatáns Béla Creative Commons License 4 napja 0 1 163005

És aki aszongya, hogy Isten a kőtáblákra nemcsak a tíz igét, hanem az egész törvényt írta, az kitől van megtévesztve...?

Előzmény: Leslie07 (162992)
PBea JT Creative Commons License 5 napja 0 0 163004

"Én, Jehovahoz imádkozom, Ő az ima meghallgatója.

A Fiú-n keresztül, aki a fő közvetítő, közbenjáró."

Jehova Tanúi tanítása szerint NEKED ÉS NEKEM NEM KÖZBENJÁRÓ ÉS KÖZVETÍTŐ JÉZUS KRISZTUS.

A Watcht Tower szerint CSAK A FELKENTEKNEK KÖZBENJÁRÓJA JÉZUS.

Jézus vajon Jehova Tanúinak is közbenjárója?

Hány közvetítő van Isten és emberek között?

"Éppen úgy, ahogy az ősi Izrael nemzete a közbenjáró Mózes által volt szövetségi kapcsolatban Jehova Istennel, úgy a szellemi Izrael nemzete, „az Isten Izraele” is közbenjáró által van vele szövetségi kapcsolatban (Galata 6:16). Úgy van az, ahogy Pál apostol írta keresztény munkatársának: „Egy Isten van és egy közbenjáró Isten és az emberek között, az ember Krisztus Jézus” (1Timótheus 2:5). Vajon Mózes volt Jehova Isten és az általános emberiség között a közbenjáró? Nem, ő Ábrahám, Izsák, és Jákob Istene és testi leszármazottaik nemzete között volt közbenjáró.

A Nagyobb Mózes, Jézus Krisztus szintén nem az egész emberiség Közbenjárója Jehova Istennél.

Ő Közbenjáró Jehova Isten az ő mennyei Atyja, és a szellemi Izrael nemzete között, amely 144 000 tagra van korlátozva. Ez a szellemi nemzet olyan, mint Jehova juhokhoz hasonló gyermekeinek kicsiny nyája (Róma 9:6; Jelenések 7:4)." (Világraszóló biztonság a "Béke fejedelme" alatt, 1. fejezet, 16. bek., 1986)

"Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus" (1Tim 2:5, ÚVF)

"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus" (1Tim 2:5, Károli, MBT)

PBea JT Creative Commons License 5 napja -1 0 163003

"Ján 17:6 Kijelentettem a te nevedet az embereknek, akiket a világból nekem adtál. A tieid voltak, és nekem adtad őket, és a te beszédedet megtartották.

Ján 17:26 És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel engem szerettél, és én is bennük legyek.

Nincs kétségem. :)"

Ne is legyen, minek?

Az se zavarjon, hogy az újszövetség -görög iratok-

egy darab tetragrammát nem tartalmaz,

a Jézus nevet viszont számtalanszor említi.

Az se zavarjon, hogy a Watch Tower 287 helyre BETETTE a Jehova nevet, 287 olyan helyre, ahol eredetileg a görög iratokban a Küriosz szerepel.

Hogyan ismertette meg vajon Jézus az emberekkel ISTEN NEVÉT, ha nem használta a Jehovát?

Mert kétség nem fér hozzá, hogy megismertette, de szerintem ahhoz sem fér kétség, hogy az a név, amit megismertetett az emberekkel, az biza nem a Jehova volt, azon egyszerű oknál fogva,

hogy ilyen nevet NEM TARTALMAZ az újszövetség.

Természetesen megértem, ha Téged ez a tény sem zavar.

Esox Lucius61 Creative Commons License 5 napja 0 1 163002

És a mantrák...

Persze nem vetek meg senkit, ga begyakorolt szöveget mond. :) de ha úgy veszem nincs benne tartalom. Csak nantra.

Tibetben ugyanezt teszik ima kerekek, malmok. Vagy kinaban összefűzött lapok hajtogatasa, amire imák vsnnsk irva, es mas hrlyrk, ahol szó szrtint eldaraljak az imakat. Akár szazat is 1p alatt.

A szabvany szövegeknekmis ez a baja, eltünik belőle az öszinteség. Nem azt mondom, hogy mindenkinel, habrm azt, hogy nagyreszben.

Pl. Mi atyank neven ismert szoveg egy vaz, mit es milyen sorrendben emlitsen az ember.  

Lehet ezt sajat szavskkal is mondani.

A fiú pedig közben jár, közvetit, úgy hogx az az Istennek elfogadható legyen.

Előzmény: Esox Lucius61 (163001)
Esox Lucius61 Creative Commons License 5 napja 0 1 163001

Étkezes elött,

Köszönöm, hogy ehetek. Ne feledkezz meg áasokról sem mikor nelkülöznek. 

Ne csak testben is táplalj minket, Fiadon keresztül kerlek...

Valami ilyesmit elmotyogok. :)

Előzmény: c.istvan (162999)
Esox Lucius61 Creative Commons License 5 napja 0 1 163000

Én, Jehovahoz imádkozom, Ő az ima meghallgatója.

A Fiú-n keresztül, aki a fő közvetítő, közbenjáró.

Azert mondom egyszerű vagyok, mint egy ék. :)

Nem kell ezt túl bonyolítani.

.

Nem azert mert egy, több kósza tanú ezt mondta, ganrm mert megmutatta.

Amire rámutattak, azt külső forrásokból igazoltnak látom. Gondolok itt leletekre, es hozzájuk kapcsolódó, szakemberek nyilatkozataira.

Az egész világon, az terjedt el, hogy a Biblia Istenének neve, Jahve.

Ján 17:6 Kijelentettem a te nevedet az embereknek, akiket a világból nekem adtál. A tieid voltak, és nekem adtad őket, és a te beszédedet megtartották.

Ján 17:26 És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel engem szerettél, és én is bennük legyek.

Nincs kétségem. :)

.

Előzmény: c.istvan (162999)
c.istvan Creative Commons License 2018.06.11 -1 0 162999

Hogy mit gondolok? :)  J.t. es Jehova fóbiád van. :) - Kedves E.L., ez is tipikus nemválasz a feltett kérdésre, ahogy az előzőekre sem válaszoltál.

A kérdés ugyanis ez volt: "Esetleg, Jézus Krisztus és JHVH ugyanaz a személy kell legyen. Akkor viszont YHWH Mihály is, meg Abaddon is, meg minden más egyébb a szervezet kiadványai szerint, nem gondolod?    

Mit gondolsz, a fentiek szerint, vajon YHWH(JHVH)-hoz kell imádkozni?"

Vagy, szerinted az előzőekre, ez válasz lenne: "J.t. es Jehova fóbiád van."?  

Különben mióta fóbia az, ha valaki rámutat a szervezet ferdítéseire, ami sajnos még a tagok kárára is van?

Voltam bàtor megkerdezni, kihez  ...   Atyához   Fiúhoz   Sz.sz.

Vagy bármely más istenséget felsorolhattál volna..

Az igék nrm zavarnak, csak nrm latom az összefüggést. :)  Marmint kérdés / válasz. Nem egyértelmű. 

Én, kihez?

Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved.... - Most pedig (a nemválaszod után) észrevételezed, hogy nem adtam ilyen választ: "Atyához   Fiúhoz   Sz.sz.   Vagy bármely más istenséget felsorolhattál volna.."?

Az igékben benne van az egyértelmű válasz /bár ezt írtad: "csak nrm latom az összefüggést. :)  Marmint kérdés / válasz. Nem egyértelmű."/

Mond csak, az Atyától hogyan lehet kérni? (Imádságban, ugye?). Akkor íme a válasz: "... a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, ......  Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben 

Viszont étkezés előtt ezt az imát mondjuk: Jövel Jézus, légy vendégünk. Amit adtál, áldd meg kérünk, mert áldásodra a Te szent Nevedben, minden a javunkat szolgálja, a Te dicsőságedre, hogy megdicsőüljön az Atya a Fiúban, a Szentszellem által.

Tehát, te nem Jehovához (Jahvehoz, ahogy még írni szoktad) imádkozol?

Szép estét....

Előzmény: Esox Lucius61 (162998)
Esox Lucius61 Creative Commons License 2018.06.11 0 1 162998

Hogy mit gondolok? :)

J.t. es Jehova fóbiád van. :)

Voltam bàtor megkerdezni, kihez  ...

Atyához

Fiúhoz

Sz.sz.

Vagy bármely más istenséget felsorolhattál volna..

Az igék nrm zavarnak, csak nrm latom az összefüggést. :)

Marmint kérdés / válasz. Nem egyértelmű.

Én, kihez?

Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved....

Előzmény: c.istvan (162997)
c.istvan Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 162997

Fogd fel igy. :) -  Persze kedves E.L., de mindenek előtt elfogadom a Szentszellemtől ihletett igét, úgy ahogy meg van írva ...  

Köszönöm, hogy elmondtad. - Nincs mit, az ÚRé a dicsőség!

Egy kérdes, ha elmondanád.   Te, melyik Istenhez imádtkozol?  -  Ebben is aszerit járok el ahogy meg van írva: 

Ján. 16,23  És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

24  Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen. 

Ján. 14,13  És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.  14  Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.  15  Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok. 16  És én kérem az Atyát, és más Vigasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.  17  Az igazságnak ama Szellemét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja Őt és nem ismeri Őt; de ti ismeritek Őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad. 

Ugyanis JHVH (YHWH), bárhogy olvasod is, nem bizonyított és a szervezet által az ÚVF-be becsempészet voltánál, számomra ellenkező hatást váltott ki, mint a szándékuk volt...

Nézzük mi van kijelentve a Jel.1:8-ban és más igékben:

Jel. 1,8  Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr (itt az ÚVferdítésben Jehova van becsempészve), aki van és aki volt és aki eljövendő, a Mindenható.

Jel. 1,7  Ímé, eljön a felhőkkel; és minden szem meglátja Őt, még akik Őt általszegezték is; és siratja Őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.  - ezt igazolja a:

Mát. 24,30  És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljönni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Akkor vajon YHWH az ember Fia, aki át volt szegezve és aki eljön az ég felhőiben? 

JHVH tényleg "az Alfa és az Omega, kezdet és vég" lenne? 

A kezdet szót, arra szokták használni a szervezet (tév)tanait hírdetők, hogy bizonyítékként  lobogtassák, hogy Isten egyszülött Fia mégis teremtmény és önmagán kívül minden "mást (amit betoldtak)" teremtett -

Őtet pedig YHWH...

Szóval ha JHVH kezdet, akkor tehát teremtmény? És ki teremtette?

Vagy kezdet és kezdet nem mindig jelent ugyanazt? Hol ezt, hol azt?

Vajon ki mondja a következő igéket:

Jel 1,17-18a  Amikor megláttam, lába elé estem, mint egy halott, ő rám tette jobbját, és így szólt: "Ne félj, én vagyok az első és az utolsó,  és az élő: halott voltam, de íme, élek örökkön-örökké

Jel 2,8  A szmirnai gyülekezet angyalának írd meg: ezt mondja az első és az utolsó, aki halott volt, és életre kelt ...  

Ha a Jel.1:8-ban YHWH az Alfa és Omega (a görög ábc kezdő és végső, vagy első és utolsü betűje), akkor halottnak is kellet legyen -  keresztfán való helyettes áldozata miatt - és fel is kellet támadnia, vagy?

Esetleg, Jézus Krisztus és JHVH ugyanaz a személy kell legyen. Akkor viszont YHWH Mihály is, meg Abaddon is, meg minden más egyébb a szervezet kiadványai szerint, nem gondolod?

Mit gondolsz, a fentiek szerint, vajon YHWH(JHVH)-hoz kell imádkozni?  

Szép estét

Előzmény: Esox Lucius61 (162990)
Leslie07 Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 162996

Holott maga a fiú, jelenti ki, hogy az Atya az egyedül jgaz Isten, vagy hogy az Atya nagyobb nála....

Az csak természetes, hogy az Isten fiak Atyja nagyobb Isten a fiaknál.

Az, Hogy az Isten fiak Atyja nagyobb , mint a fiak, nem az Isten mivoltukat vonja kétségbe,

hanem csak azt igazolja, hogy nagyobb Isten. 

Ellenben azt sehol nem olvasod, hogy ebbol az is kovetkezik, hogy az Atya lenne az egyeduli Isten.

Épp ellenkezoleg, ez csak azt igazolja, hogy az Atyán kivul van legalább egy Isten az égben.

A SZentírás azonban azt állítja, hogy az Atya Istennek nem csak egy fia van, hisz az Isten fiakról,

tobbes számban olvasunk péôldául Jób konyvében.

Olvasd csak!

Jób 1:6Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

1. Mózes 6:2És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala.

A Mózes 5. Konyve 32:8Mikor a Felséges szétválasztotta a népeket, mikor szétválasztotta Ádám fiait, megszabta a népek határait Isten fiainak száma szerint.

9Mert az Úrnak része az ő népe, Jákób néki sorssal jutott öröksége.

Jóel 3:2Egybegyűjtöm akkor mind a pogányokat, és levezetem őket a Josafát völgyébe, és perbe szállok ott velök, az én népemért és örökségemért, az Izráelért, amelyet szétszórtak a pogányok közé, és megosztoztak az én földemen;

Az Isten fiak Atyja úgy dontott, hogy egyikuket, aki szerette az igazságot és gyuloli a gonoszt,

felkeni a tobbi Isten folé, hogy legyen azoknak Istenuk. Igy lett Izrael Istene az Istenek Istene és az Uraknak Ura az Isten fiak Atyjának az akaratából.

Zsoltárok 45:7Trónod oh Isten örökkévaló; igazságnak pálcája a te királyságodnak pálcája.8Szereted az igazságot, gyűlölöd a gonoszságot, azért kent fel Isten, a te Istened öröm olajával társaid fölé.

Mózes az énekében utal arra, hogy az istenek kozott az Úrhoz nics hasonló.

2. Mózes 15:11Kicsoda az istenek közt olyan, mint te Uram? Kicsoda olyan, mint te, szentséggel dicső, félelemmel dícsérendő és csudatévő?

Mózes a zsoltárok írójához hasonlóan Istenek Istenének írja le az Urat, Jákóbnak sors által

kisorsolt Istenét.

5.Mózes 10:17Mert az Úr, a ti Istenetek, isteneknek Istene, és uraknak Ura; nagy, hatalmas és rettenetes Isten, aki nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad.

Micsoda kiváltság volt Izrael fiainak, hogy ,amikor az Istenek Atyja sors által szétosztotta a népek

határait az Isten fiak kozott, ok épp az Isten fiak folé felkent Istennek , az Istenek Istenének jutottak orokrészul.

Amikor Pál utal arra, hogy az égben is van sok isten, kihagsúlyozza, hogy nekik ezek kozul az Úr

az Istenuk.

1. Kor. 8:5Mert ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, aminthogy van sok isten és sok úr;

Zsoltárok 50:1Asáf zsoltára. Az Istenek Istene, az Úr szól, és hívja a földet a nap keltétől lenyugtáig.

82. Zsoltár 1Aszáf zsoltára. Isten áll az Istennek gyülekezetében, ítél az istenek között.

Az Isten fiak Atyjának akaratából a népek sors által oda lettek rendelve az Isten fiainak száma szerint

az Isten fiainak. Az Istennek, aki Jákóbnak megjelent Jákób népe jutott orokrészul. Ez nagy kiváltság 

volt Jákób népének, hisz az O Istenok a tobbi Isten folé felkent Isten, az Istenek Istene lett.

Aki tagadja, hogy a tobbi Isten létezését , magát az Isten fiak Atyját tagadja meg, akiktol az isten fiak szulettek, és aki sors által szétosztotta az Isten fiak kozott a népek határait a foldon.

Az Ordog el akarja hitetni az emberekkel, hogy csak egy Isten létezik. Ezzel onmagát akarja imádtatni.

Előzmény: Esox Lucius61 (162983)
Leslie07 Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 162995

Számomra az egyszülött kifejezés, egy kiemelő megnevezés. Az Ige, vagyis a Fiú, az egyetlen akit Isten, egyedül alkotott. Maga a logosz, mestermunkas mondja;

Péld 8:22 Az ÚR útjának kezdetéül szerzett engem, az ő munkái előtt régen.

Péld 8:23 Örök időktől fogva fölkentje vagyok, ősidőktől, a föld kezdetétől fogva.

Péld 8:24 Akkor születtem, amikor még nem voltak mélységek, mikor még semmiféle vízzel teli forrás nem volt.

Péld 8:30 mellette voltam mint kézműves. Gyönyörködött bennem mindennap, mindig ott játszottam színe előtt.

A Példabeszédek 8. fejezetében nem az igaz Isten a Khrésztosz beszél onmagáról, hanem a boilcsesség

és az értelem szelleme, azaz a Szetszellem, aki ott volt a Khrésztosz Istennel a teremtés kezdetétol.

Olvasd csak ki beszél!?

Példabeszédek 8:1Avagy a bölcsesség nem kiált-é, és az értelem nem bocsátja-é ki az ő szavát?4Tinéktek kiáltok, férfiak; és az én szóm az emberek fiaihoz van!

Mellesleg a szellem,aki a Példabeszédek 8. fejezetében szól, egyértelmuen azt is kijelenti

onmagáról, hogy szuletett.

24Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

Hogy akarod te ezzel a kijelentéssel alátámasztani azt az ordogi tant, miszerint a Teremto Isten az ÚR,

nem szuletett, hanem teremtetett?

Leslie07 Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 162994

Nem tudom, es hogyan is tudhatnám, vajon szül-e az Isten? Az Atya hogyan szül?

Ha nem tudod, akkor ne vond azt kétségbe ,amit az Isten kijelentett.

Az Isten fiai másként szuletnek,mint az emberek fiai.

TE ennek ellenére , hogy nem is tudod, mégis kétségbe vonod, hogy az Atyától szuetett

a Khrésztosz Isten. A Sátántól vezérelt Ortorony szervezet tanítását fogadod el,

miszerint nem is szuletett, hanem csak egy teremtmény.

Ellenben a Szentírás egyértelmuen kijelenti:

Zsidók 1:4Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, amennyivel különb nevet örökölt azoknál.5Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?6Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.7És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,8Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája.9Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.10És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;

Leslie07 Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 162993

Nem védek en senkit, meg csak tanú sem vagxok. Nem azert mondom, hogy mossam magam. :)

Nem célom.

Nos aki ismeri életpályádat, az tudja, hogy azért nbem kereszteltek bele jehova szellemébe,

mert nem tudsz leszokni a dohányzásról és otssszeutkozésed volt a torvénnyel. Errol te magad számoltál be. Ellenben az Ortorony bálványszervezet ordogi tanításával 100%-ban egyetértel.

Előzmény: Esox Lucius61 (162979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!